Ajax zet punt achter slechte reeks 34 en 35 EjK 25 28 en 29 Gabri meteen naar ziekenhuis Piëdro Schweertman onderuit in finale NK squash in Amsterdam [1 rM m Andy Murray rekent af met geblesseerde Rafael Nadal Maandag 16 februari 2009 Tip? sport@pzc.nl Ploeg van Van Basten rekent in de Arena af met Feyenoord (2-0). door Hans Leber AMSTERDAM - Geheel naar ver wachting verloor Feyenoord giste ren de Klassieker in Amsterdam met 2-0. Ajax tankte zo wat zelfver trouwen 'nadat de ploeg daarvoor uit vier wedstrijden maar één punt had gehaald. Doordat AZ za terdag gelijkspeelde tegen PSV ver kleinde Ajax de marge met de kop lopers uit Alkmaar met twee pun ten, van veertien naar twaalf. Die afstand tot de lijstaanvoerder zal onoverbrugbaar blijken. De Amsterdammers richten zich dan ook op de tweede plaats waar nu FC Twente met drie punten meer staat, om zo de voorronde voor de Champions-League te halen. Feyenoord staat twaalfde en kan hooguit 'stiekem' via de play-offs voor de nummers 4 tot en met 7 nog Europees voetbal halen. De Rotterdammers hebben voorlopig echter andere zorgen: niet nóg ver der dalen op de ranglijst. Het was gisteren ook een beetje de ontmoeting tussen de eerste en tweede doelman van Oranje. Zo wel Maarten Stekelenburg (blun der in en tegen Tunesië) als Henk Timmer, wiens contract bij Feye noord niet wordt verlengd, stond vooraf onder druk. Stekelenburg doet er verstandig aan even geen kranten te lezen, omdat hij anders misschien zelf ook gaat denken dat hij niet meer kan keepen. Een fout hoort er af en toe gewoon bij, alleen maken Ajax-keepers die normaliter in ge wonnen wedstrijden en vallen ze dus minder op dan bij Oranje. De doelman van Oranje, die fout loos keepte, zag gisteren in de tweede helft op links Leonardo vrij staan en koos voor een snelle uittrap 'uit de heup'. De snelheid waarmee hij de kleine Braziliaan zo bereikte was een lust voor het oog en kenmerkt een keeper met zelfvertrouwen. Zo'n uittrap is een wapen waar iedere trainer graag over beschikt. Aan de andere kant van het veld was Henk Timmer bij Feyenoord de uitblinker. De doelman die de laatst tijd een getergde indruk maakt sinds hij hoorde dat Feye noord niet met hem verder wil, gaf het enige juiste antwoord op het veld: reddingen, de ene na de andere. Timmer op zijn beurt doet er verstandig aan zich niet zo veel aan te trekken van de grote na- praatshow als het gaat om zijn ho ge ballen. Na een wat mindere fase op dat gebied (reddingen verrich ten is hij altijd blijven doen) lijkt het alsof iedereen plots, in Tim- mers 21e jaar als professioneel doel man, een zwakte bij hoge ballen heeft ontdekt. Ook gisteren. Er werd beweerd dat het eerste doelpunt van Ajax zijn Dat Feyenoord de Klassieker van Ajax verliest komt niet als een verrassing. De Amsterdammers zijn beter en scoren na rust via Vermaelen en Emanuelson. schuld was. Maar niets was min der waar. De harde, indraaiende, voorzet was voor Timmer niet te onderscheppen, temeer daar voor hem nog een duo een luchtduel uitvocht waar hij niet vóór kon ko- Arrestaties en kwetsende spreekkoren Rond Ajax-Feyenoord heeft de politie gisteren dertig Ajax-fans aangehou den wegens openlijke geweldpleging. Ook hieven Feyenoord-supporters na afloop bij hun vertrek met de trein kwetsende spreekkoren aan. Voor het begin van de wedstrijd moest de Mobiele Eenheid optreden toen Ajax-fans Feyenoord-supporters die bij het stadion aankwamen, be kogelden met onder meer flessen. De politie hield toen 22 personen aan. De Amsterdamse burgemeester Job Cohen en zijn Rotterdamse ambtge noot Ahmed Aboutaleb lieten vrijdag weten streng op te treden bij onge regeldheden tijdens het duel. Als supporters kwetsende spreekkoren zou den aanheffen, mogen beide teams de komende vijfjaar geen publiek meer meenemen naar uitduels met de aartsrivaal, waarschuwden ze. Een woordvoerder van de politie kon niet zeggen hoeveel Feyenoord-fans meededen aan de spreekoren ('Harnas, Harnas, Joden aan het gas'). Maar volgens de zegsman waren het er genoeg om het duidelijk te horen. De politie verrichtte onder de Rotterdamse fans geen aanhoudingen. Wel zal ze de zaak rapporteren aan burgemeester Cohen, die vervolgens een besluit neemt. men. Het was dat André Bahia de bal niet wegschoot, waardoor ach ter hem maar liefst drie inkomen de Ajacieden mochten uitmaken wie de bal ging binnenwandelen. Het werd Thomas Vermaelen. Na een eerste helft met armoedig spel van beide zijden, was het de tweede helft juist de kleine Leonar do, kind van Rotterdam-Zuid, die gevaar in het spel van Ajax legde. Tot dan toe had alleen Luis Suarez Feyenoord wat kunnen verontrus ten. Zonder de nog geblesseerde Denny Landzaat en Giovanni van Bronckhorst, de zieke Jon Dahl To- masson en de geschorste Kevin Hofland was Feyenoord een weer loze prooi voor Ajax. Door de 2-0 van Urby Emanuelson in de extra tijd weerspiegelde uiteindelijk ook de stand de krachtsverhoudingen. pagina 26: kamikazevoetbal Leonardo nekt Feyenoord AMSTERDAM - Gabri is gisteren na afloop van de zege van Ajax op Feyenoord (2-0) naar een zieken huis gebracht. De Spaanse midden velder viel al in de eerste helft uit omdat hij tot twee keer toe tijdens een kopduel een tik op zijn hoofd kreeg. Eerst in een duel met Roy Makaay, daarna kwam hij in bot sing met Leroy Fer. „We zijn bang dat hij een lichte hersenschudding heeft", zei Ajax-trainer Marco van Basten. De club uit Amsterdam speelt don derdagavond in de achtste finales van de Uefa Cup tegen Fiorentina. Van Basten miste tegen Feyenoord de geblesseerde Jan Vertonghen, Dario Cvitanich, Eyong Enoh, Siem de long en Ismail Aissati. ■V mmm WS* HPtislZ tXSR'T'i =3*. Luis Suarez gaat onderuit in een duel met Feyenoorder Theo Lucius, maar de Ajacied krijgt geen strafschop. foto Ed Oudenaarden/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 75