Aardenburg Verstraeten teleurgesteld man na nederlaag Axel Roy Hendriksen heeft het ritme te pakken met Zeelandia Middelburg Z PZC Maandag 16 februari 2009 33 Thuisploeg slaagt er met tien man in derby in winst om te zetten. door Jack Begijn HULST - Aan de victorie van HW'24 lijkt maar geen einde te komen. Na het binnenhalen van de tweede-periodetitel vorige week tegen MOC'17, werd Aarden burg gisteren met een 2-1-neder- laag naar huis gestuurd. Vooral in de tweede helft haalden de Hulstenaren het beste in zich zelf naar boven. Kort voor rust werd Jorn Knibbeler met rood vroegtijdig weggestuurd na het on deruithalen van Niek van Sprun- del. Met tien man zette HW'24 Aardenburg in de tweede helft met de rug tegen de muur. „Er was geen moment van verslapping na het binnenhalen van de perio- detitel. We hebben vandaag karak ter getoond en dat siert de ploeg", keek trainer Erik Brems van HVV'24 terug op het duel. De Belgische oefenmeester had zich wel mateloos geërgerd aan het optreden van scheidsrechter Van Dijnsen. „Die man wekte veel irri tatie op bij de spelers. Hij floot hautain en was niet aanspreek baar. In de rust vroeg ik naar het waarom van de rode kaart. Ik moest mijn mond houden, want anders zou hij de wedstrijd sta ken." De thuisploeg had de scheidsrechter niet op de hand. De rode kaart was inderdaad discuta bel en de gele kaarten werden een zijdig gegeven. Grove overtredin gen van de spelers van Aarden burg werden met de mantel der liefde bedekt. „Zelf met twaalf te gen tien hebben we het goed ge daan", merkte Brems cynisch op. Zijn collega Patrick Boute liet zich Rentree De Vreeze en Claessens na afloop niet zien. De trainer was zichtbaar teleurgesteld en is ont daan over de beslissing van het be stuur dat ruim een maand geleden aangekondigde uit te zien naar een andere oefenmeester. Voorzitter Cees Boeije van Aardenburg: „Als zes spelers aankondigen te stop pen wanneer de trainer blijft, is de keuze voor ons niet moeilijk. Sinds die tijd mijdt Patrick me." HW'24 en Aardenburg begonnen fel aan het duel. De gasten hadden vooral in de beginfase het beste van het spel. Martin van Vooren (schot via de paal naast) en Niek van Sprundel (inzet gekeerd door Tim Siersema) hadden ideale mo gelijkheden om Aardenburg op voorsprong te zetten. Na dit offensief nam HW'24 het initiatief Vooral de Pool Michal Szczawinski onderscheidde zich in positieve zin. De aanvallende mid denvelder was nauwelijks af te stoppen en onnavolgbaar in zijn acties. Na een half uur spelen bracht hij zijn ploeg op voor sprong. Kort voor rust kwam Aar denburg langszij. Knibbeler hield de doorgesproken van Sprundel te gen en kreeg rood. Van Sprundel nam zelf de vrije trap, doelman Tim Siersema was kansloos. Na de pauze toonde HW'24 met tien man karakter. Szczawinski zette de kroon op zijn goede spel. Aan gespeeld op rechts kapte hij naar binnen om met een lage bal in de verre hoek de beslissende treffer aan te tekenen. HW'24-Aardenburg 2-1 (1-1). 30. Mi chal Szczawinski 1-0, 45. Niek van Sprundel 1-1, 81. Michal Szczawinski 2-1. Scheidsrechter: A. van Dijnsen (Bre da). Rode kaart: Jorn Knibbeler (HVV'24). Gele kaart: Evert van den Berg en Robin MacTaggart (beiden HW'24). Aantal toeschouwers: 300. »- Jelle de Vreeze maakte zijn opwachting bij Aardenburg. In de winterstop kwam hij terug na een half jaar gevoetbald te hebben bij het Belgische Middelkerke. Daar kwam hij nauwelijks aan spelen toe. Jeroen Claessens stond in de basis bij HW'24. Hij was beschikbaar om dat het tweede was afgelast en HW'24 met twee geblesseerde (Dim de Waal en Jaimy de Visser) en één geschorste speler (Kieran O'Shea) zat. Claessens viel een kwartier voor tijd uit na een charge op zijn enkel. Vijfde plaats valt tegen voor biljarter Everaert SINT-WILLEBRORD - Francois Eve raert van HGL/KOT'86 uit Sas van Gent is op de vijfde plaats in het kampioenschap eerste klasse libre van Zuid-Nederland geëindigd. Omdat hij als eerste geplaatst was, was dit voor hem wel een tegenval lend resultaat. Wel liet Everaert de kortste partij noteren, met 130 ca ramboles in g beurten. Hij evenaar de daarin ook de hoogste serie, met een reeks van 80 caramboles. B-junioren Terneuzen gaan onderuit: 1-3 TERNEUZEN - De B-junioren van Terneuzen moesten voor het eerst in lange tijd nog eens een neder laag incasseren. Op eigen veld ging de ploeg van trainer Dennis Sanches met 1-3 onderuit tegen Wieldrecht Bi. Na een 0-1-achter- stand maakte Douwe de Kok voor rust nog wel 1-1, maar nog eens twee tegentreffers kwam Terneu zen Bi in de tweede helft niet meer te boven. Schouwse Boys neemt leiding over MIDDELBURG - De zaalvoetballers van Schouwse Boys hebben de lei ding genomen in de eerste klasse. De Schouwse formatie versloeg FC Rif met opvallend gemak (2-7) en passeerde daarmee Groene Ster, dat vorige week met 6-5 ver loor van Dauwendaele. Schouwse Boys heeft twee punten meer dan Groene Ster, dat wel een duel min der heeft gespeeld. Schouwse Boys heeft nog vijf duels voor de boeg. Terneuzense Boys B1 pakt punt in thuisduel TERNEUZEN - De B-junioren van Terneuzense Boys mocht nog eens een gelijkspel begroeten. In de thuiswedstrijd tegen middenmo ter Oranje Wit Bi werd het vijfde winstpunt van dit seizoen binnen gesleept: 1-1. Tom Claeys bracht de hekkensluiter in de eerste helft op voorsprong. Pas halvenvege de tweede helft kwam Oranje Wit te rug in de wedstrijd. Na de gelijk maker kon het duel alle kanten op. Ruime nederlaag voor Terneuzen C1 DORDRECHT - De C-junioren van Terneuzen kenden een goede start in de uitwedstrijd tegen Oranje Wit Cl, maar verloren na rust de greep op de tegenstander. Van 0-1 werd het toen 4-1 voor Oranje Wit. Martijn van Ham zorg de in de eerste helft voor de enige goal van de Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser. Op dat moment gloorde een overwinning, maar die kon Terneuzen Ci niet pakken. Vlassenrood wordt trainer bij Koewacht KOEWACHT - Koewacht heeft een nieuwe trainer voor volgend sei zoen gevonden. Danny Vlassen- rood, nu nog speler bij de zondag- vijfdeklasser, zal vanaf komende zomer als oefenmeester fungeren. De middenvelder volgt dan zijn huidige trainer Eric Rijckaert op, die na twee seizoenen stopt bij Koewacht. Vlassenrood speelt al ja ren voor Koewacht en speelde in het verleden ook bij HW'24. Zeperd voor Zierikzee; ploeg onderuit tegen hekkensluiter MOC'17. MIDDELBURG - Zeelandia Middel- burg heeft in de derde klasse A van het zondagvoetbal het ritme te pakken. De ploeg van trainer Roy Hendriksen won nu knap bij Dosko. Het werd in Bergen op Zoom 4-2. Het was de derde zege op rij voor de Walcherse formatie. Zierikzee blameerde zich tegen hekkensluiter MOCT7. De ploeg ging in eigen huis met 3-2 onder uit. Dosko-Zeelandia Middelburg 2-4: De bezoekers kwamen na tien minuten op voorsprong door een afstandsschot van Jurriaan Peter son (0-1), waarna Rob Dietvorst in de dertigste minuut de gelijkma ker aantekende. Toen de Middel burgers na een kwartier in de tweede helft een strafschop kre gen ontstond er tumult waarbij zo wel de doelman als trainer van Dosko de rode kaart kreeg en de wedstrijd tien minuten werd stilge legd. Na de hervatting schoot Jer- fey Booij vanaf elf meter de stand naar 1-2. Kort hierna kreeg ook de thuisploeg een strafschop die door Christian de Wolf werd benut: 2-2. Zeelandia Middelburg^ kwam een kwartier voor tijd opnieuw op voorsprong, weer door Jerfey Booij uit een strafschop (2-3), waarna Alberto Conde Morgado kort voor tijd de eindstand op 2-4 bepaalde. [55 Zeelandia Middelburg boekt in de derde klasse de derde over winning op rij en stijgt op de ranglijst. Zierikzee verliest van het laaggeklasseerde MOC'17. Zierikzee-MOC'i7 2-3: Zierikzee speelt de rest van het seizoen voor de kat zijn viool, zo oordeelde trai ner Marco Groeneveld na de decep tie tegen hekkensluiter MOC'17. Door de blessure van doelman Ste fan Smalheer verdedigde A-junior Jeffrey Bongers het doel. De keeper was in de tiende minuut kansloos toen Michel van Trijen via Ben Verwest een vrije trap in de hoek schoot. Toen Van der Helm op aangeven van De Jonge de 1-1 scoorde, leek er voor Zierikzee nog geen vuiltje 'aan de lucht. Via Esmir Kustura, die op een verre uittrap van doel man Corné van Hoof attenter rea geerde dan drie verdedigers, kwam MOC'17 in de 34e minuut aan de 1-2. Ingmar Quist scoorde na rust de 2-2. Via invaller Eric van de Wa tering kwam MOC'17 in de 82e mi nuut aan de 2-3. Koploper RIA W. met de nodige moeite langs Zeeland Sport: t-o. door Jos van Bclzcn VLISSINGEN - Koploper RIA W. won in de vierde klasse met mini maal verschil van Zeeland Sport (1-0). Jong Ambon klom dankzij een 4-0-overwinning op Biervliet naar de tweede plaats op de rang lijst. Oostburg boekte een knappe zege bij Domburg (1-2) en Bres- kens ging onderuit bij Patrijzen (4-2). Axel verloor thuis van Luc- tor'88. Het dueleindigde in 1-2. Jong Ambon-Biervliet 4-0: De thuisploeg kwam voor rust moei zaam op gang. Toch gingen de Mid delburgers met een i-o-voor- sptong rusten dankzij een treffer van Martin Waisapy. De tweede helft toonde Jong Ambon zijn wa re gezicht en liep de ploeg uit naar een ruime 4-0-zege. Het waren drie verdedigers die voor de doel punten zorgden: Eli Wattimena, Delano de Keuning (strafschop) en Zico Tomasoa. Domburg-Oostburg 1-2: De thuis ploeg had pech met een inzet van Chiel Maranus tegen de lat, maar het was Oostburg dat kort voor rust via Quinten de Muèr de score opende: 0-1. Een in de tweede helft aandringend Domburg kreeg enkele kansen, maar opnieuw viel het doelpunt aan de andere kant: .0-2 door Peter van de Linde. Om dat ook Micha Bernard zijn inzet tegen de onderkant van de lat zag eindigen, duurde het tot in de bles suretijd voordat Chiel Maranus de aansluitingstreffer kon aanteke nen: 1-2. Het was meteen ook de eindstand. RIA W.-Zeeland Sport 1-0: Hal verwege de eerste helft gaf Stijn Eg- germont, de gevaarlijke man op rechts, één van zijn vele goede voorzetten van die dag, die dit maal wel door Daryl Rawidjan bij de eerste paal werd ingetikt: 1-0. "C Daryl Rawidjan schermt de bal af. De spits van RIA W. nam de enige treffer in het duel met Zeeland Sport voor zijn rekening. foto Peter Nicolai De thuisploeg bleef hierna een licht overwicht houden dat echter weinig kansen opleverde. Axel-Luctor'88 1-2: Trainer Fonny Verstraeten was na afloop een te leurgesteld man. Hij had zijn ploeg voor rust enkele goede mogelijkhe den onbenut zien laten. Timo de Bruin bracht Axel in de 60e mi nuut nog wel op voorsprong (1-0). „Maar daarna werden we op fysiek gebied afgetroefd", aldus de oefen meester van Axel. De bezoekers kwamen al snel op gelijke hoogte via Thijs van den Dries (1-1), waarna tien minuten voor tijd Pieter van den Dries de bal uit een vrije trap in de kruising joeg (1-2) en zo Luctor'88 drie be langrijke punten bezorgde. Patrijzen-Breskens 4-2: In beide teams ontbraken nogal wat basis spelers, iets dat zij door hard wer ken probeerden te compenseren. De thuisploeg sloot de eerste helft af met een 2-o-voorsprong door doelpunten van Jeroen Weststrate en Edwin Capello. Kort na rust bracht Erik de Rech ter de spanning terug (2-1), maar al snel zorgde Ouassim Hamoud! dat de marge weer twee treffers was (3-1). In de slotfase liep Patrij zen via Edwin Capello verder uit naar 4-1, waarna Erik de Rechter in blessuretijd de eindstand op 4-2 bepaalde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 71