verdient eigenlijk meer ?raeuzl!"hc^' uiteindelijk niets op 1 de nacompetitie in zicht z PZC Maandag 16 februari 2009 3 1 Hoek is veel te slap en geeft voorsprong weg in thuisduel met Ajax. door Frits Bakker HOEK - Wat had het mooi kunnen zijn voor Hoek en nog meer voot Thomas Ragut. Met zijn goal in de derde minuut na de rust wees de zelden scorende en zo om zijn werklust geroemde middenvelder zijn ploeg zaterdag de weg naar succes tegen Ajax. Maar Hoek on derschatte de opponent schrome lijk, kwam met 2-1 achter en moest nog hard terugvechten voor een gelijkspel: 2-2. Met die score konden de Zeeuwen geen vrede hebben na twee over winningen op de topclubs GVW (2-0) en Spakenburg (3-2). De Ajax-amateurs, op plaats drie van onder op de ranglijst en maar goed voor twee zeges in vijftien wedstrijden, lieten zien dat ze op het moeilijk bespeelbare veld toch aardig uit de voeten konden. Hoek kon het mooie combinatievoetbal van vorige week tegen Spakenburg geen moment etaleren. Thomas Ragut had meer verdiend dan de schamele 2-2 die er uitein delijk op het scorebord stond. Toen hij zich diep in de tweede helft liet vervangen, droop de te leurstelling van zijn vermoeide ge zicht af! Zoals altijd had Ragut gezwoegd, achter tegenstanders aangerend, ballen veroverd en dit keer ook ge scoord. Met een goal die door zijn Karakteristiek voorbereiding van grote klasse was. Alan Grozdanic gaf de voor zet vanaf links, Stijn Mahieu kopte vanaf de tweede paal acrobatisch terug en Ferry Alfons legde de bal klaar voor de inlopende Thomas Ragut. Twee keer ging Hoek evenwel op zichtig in de fout na die goal in de beginfase van de tweede helft. Robbie de Moor, de vervanger van Joan van Belzen in het doel, vond dat de doelpunten te vermijden waren geweest. „We lieten bij de eerste goal die kleine spits uit de rug weglopen, bij die tweede stond de man die scoorde onge dekt." Veel kon de Belgische keeper, die een paar mooie reddingen verricht te, er niet aan doen. Kevin van Baarlen schoot raak nadat hij aan zijn bewakers was ontnapt, Siver Abdulrahman zorgde met een ra ke kopbal aan de tweede paal voor 1-2. „Ze waren allebei diep in de hoek", zei Robbie de Moor, „zodat ik er niet aan kon komen." Zoals ook zijn trainer, Gaby Demanet, stelde de keeper vast dat Hoek niet zijn dag had tegen het gegroepeerd verdedigende Ajax, De Moor: „Ik heb de korte combinaties, de snel le balcirculatie, zoals wij dat kun nen, vandaag niet gezien." Demanet bekende: „We zijn te slap aan de partij begonnen, dat brak ons later op. Je hamert erop dat dat niet mag gebeuren, maar het sluipt er toch in." Het Hoek van de uitwedstrijden was daardoor ook nu weer niet het Hoek dat thuis speelt. Dema net: „Voor eigen publiek gaat het om de een of andere reden toch stroever. Vandaag was het omdat Ajax het tempo laag wilde houden en wij er niet in slaagden om het omhoog te brengen. Daardoor werd het moeilijk om te domine ren zoals we dat wilden." De spelers die het spel moeten dic teren, waren ook nog eens niet in de vorm zoals een week eerder in Spakenburg. Stijn Mahieu en Alan Grozdanic kwamen voor de rust veel te weinig aan de bal en Gide on Imagbudu liep er ook wat verlo ren bij in die eerste helft. Michael Koné, die elke week beter wordt in zijn rol aan de linker kant van het veld, zei later: „We lie pen ons te vaak vast in plaats van meer de ruimtes te zoeken." En hij had het over de bal die niet ge noeg rond ging in het elftal. Gaby Demanet: „Het excuus van een slecht veld telt niet, daar hebben we allebei last van gehad." Het bleek zelfs, na de twee goals van Ajax (negende minuut na rust Kevin van Baarlen, veertiende mi nuut Siver Abdulrahman) moeilijk genoeg om nog een puntje uit de wedstrijd te slepen. Dat gebeurde in de 26e minuut van de tweede helft. Michael Koné gooide de bal diep in de verdediging, Arnold Ngue- kam ving de bal op met de borst, draaide en schoot raak met links. Met de 2-2 kwam er ook een ver diende stand op het bord, ook al ging Hoek in de slotfase nog het meest op zoek naar de winnende goal. Na het gelijkspel vindt Hoek zich zelf terug op de vierde plaats. Vol gende week kan het twee plaatsen stijgen, als het de inhaalwedstrijd bij Geinoord winnend afsluit. |T1 Thomas Ragut, die zelden scoort, schiet Hoek tegen Ajax op een 1-O-voorsprong. Het blijkt niet genoeg voor een nieuwe zege, want de wedstrijd eindigt in 2-2. Thuiswedstrijd tegen Vlijmense Boys is voor rust eigenlijk al beslist. door Peter van Kouteren TERNEUZEN - Het bedenkelijke ge zicht van de trouwe supporters was veelzeggend, maar maakte niet veel later plaats voor een glim lach. Terneuzen speelde verre van goed, versloeg Vlijmense Boys met 3-0 en profiteerde van puntenver lies van de concurrentie. IFC en EBOH kwamen in een onderonsje een gelijkspel overeen, 't Zand ver loor van hekkensluiter Steenber gen. Dat kwam Terneuzen alle maal goed uit. De Zeeuws-Vlamingen mikken via een sluiproute nog altijd op pro motie en zijn daarbij aangewezen op een plaats in de nacompetitie. Terneuzen nestelde zich door de zege op de vierde plaats in de rang schikking en deed goede zaken in de strijd om een plaats in de na competitie. „Het was in het eerste kwartier zoeken", zei doelman Dennis Wondergem, die in de be ginfase te vaak Brabanders voor zijn doel zag opduiken. „Maar we zijn de derde periode wel goed be gonnen." Defensieve onrust in de Terneu- zense gelederen zorgde voor een verrassende beginfase, waarin het op de voorlaatste plaats geklasseer de Vlijmense Boys een paar spel- denprikjes mocht uitdelen. Waar de bezoekers een paar mogelijkhe- Vlissingen verstevigt koppositie door zege VLISSINGEN - Dankzij een 3-2-over- winning op RKDVC verstevigde Vlissingen gisteren de koppositie in de tweede klasse van het zon dagvoetbal. Peter de Jong opende na twintig minuten spelen de sco re. Via Mikel Lommers (1-1), Ray mond Wolff (2-1) en een fraaie stiftbal van Besar Xhoxhaj stond het een kwartier later 3-1. Een kwartier voor tijd bepaalde Ra mon Kok de eindstand op 3-2. Rode kaart De Koning breekpunt in Cadzand CADZAND - Cadzand was zaterdag na rust kansloos tegen Hoedekens- kerke: 0-4. De eerste helft leek op een o-o-ruststand af te stevenen, totdat Niels Otte in de 43e minuut voor 0-1 zorgde. Uit een straf schop, toegekend na een handsbal van Martijn de Koning, tekende Jeroen de Winter voor 0-2. De Ko ning moest met rood vertrekken. Via De Winter en Julian Walraven werd het vervolgens ook nog 0-4. Kloetinge wint weer en houdt opnieuw de nul KLOETINGE - Kloetinge boekte zater dag tegen WGZ de vijfde zege op rij en hield ook voor de vijfde maal de nul. Het duel in de eerste klasse eindigde in een i-o-overwin- ning, dankzij een treffer van Mari- nus Baas in de 78e minuut. GPC leed op eigen veld een kanslo ze nederlaag tegen Rijsoord. Bij rust stond het al 0-3, na de pauze werd het nog 0-4. Lunven Ver meer scoorde daarna tegen: 1-4. den onbenut lieten, was het bij de eerste de beste Terneuzense kans wel raak. Een lange bal van achter uit werd door Eric-Jan Naudts voor doel gebracht. Jarno Waebeke rondde aan de tweede paal met een halve omhaal af: 1-0. Met onder anderen de nieuwe trai ner Diederik Hiensch als aandach tig toeschouwer kreeg de thuis ploeg daarna zonder tot grote hoogte te groeien meer vat op de tegenstander. Waebeke zag na een goede individuele actie zijn inzet voorlangs het doel gaan, waarna Remco van Leeuwen de marge ver dubbelde. Van Leeuwen schoot een indirecte vrije trap langs de slecht opgestelde muur: 2-0. Nadat Naudts op slag van rust op de lat had gekopt, kwam die voor sprong na de hervatting niet meer in gevaar. Beide ploegen grossier den in balverlies en slaagden er slechts sporadisch in gevaar te stichten. Terneuzen, dat in de tweede helft een overwicht had, bepaalde door een treffer van Si- nan Coban (na een fraaie voorzet van Maik de Wolf) de eindstand op 3-0. De jonge Bas Hubregsen maakte in de slotfase zijn debuut. Terneuzen-Vlijmense Boys 3-0 (2-0). 19. Jarno Waebeke 1 -0, 38. Remco van Leeuwen 2-0, 76. Sinan Coban 3-0. Scheidsrechter: B. Wattel (Seroosker- ke). Gele kaart: Jarno Waebeke (Terneu zen), Souffiane Bakkali, Willem van de Velden, Ad Klijn en Michou Homber gen (allen Vlijmense Boys). Aantal toe schouwers: 125. La Porte D'or verslaat Telepost/Belderok OOSTBURG - De zaalvoetballers van La Porte D'or hebben een grote stap gezet richting het kampioen schap in poule A van de Ore- vo-competitie. De IJzendijkenaren haalden net geen dubbele cijfers in het duel met Telepost/Belderok: 9-2. Verder won nummer vier Spitsbroek in dezelfde poule met 4-3 van Eetcafé The Chat. MD Meeusen was met 4-3 te sterk voor het team van Oud Sluis. Opnieuw eenvoudige overwinning Hoek 2 HOEK - De reserves van hoofdklas ser Hoek boekten zaterdag op nieuw een eenvoudige zege. Op ei gen veld versloeg de Zeeuws- Vlaamse koploper GPC 2 niet 6-1. Bij rust stond het pas 1-1, maar konden meer goals niet uitblijven voor Hoek. Mare de Haas (1-0), Peter Hamelink (2-1 en 3-1), Gert- |an Hamelink (4-1, strafschop), Tijn Tielemans (5-1) en Thijs de Blaeij (6-1) scoorden voor Hoek 2. Arnemuiden sluipt naar top van tweede klasse MIDDELBURG - In de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal eindigde de topper tussen Dinteloord en koploper Duiveland in een 3-2-ze- ge voor de thuisclub. De Braban ders hebben nu vier verliespunten minder dan de Oosterlanders. Ar nemuiden nestelde zich op de tweede plaats dankzij een 1-2-zege op buurman Nieuwdorp. Bruse Boys (3-0 tegen Oostkapelle) klom naar de vierde plek op de ranglijst. Hoek-Ajax 2-2 (0-0). 48. Thomas Ragut 1-0, 54. Kevin van Baarlen 1-1, 59. Siver Abdulrahman 1-2, 71. Arnold Nguekam 2-2. Scheidsrechter: A. Th. Witte (Ermelo). Gele kaart: Guus Uhlenbeek, Kevin van Baarlen (bei den Ajax). Aantal toeschouwers: 450. Hoek: Robbie de Moor; Geert Bosschaart, Giovanni Siereveid, Jeroen van de Broeke, Michael Koné; Thomas Ragut (83. Regilio Pinas), Gideon Imag budu, Stijn Mahieu, Alan Grozdanic; Ferry Alfons (78. Josimar Pattinama) en Arnold Nguekam. BOUH GEBR Djamel Buyse (midden met nummer 9) kopt richting het doel van Roda Boys maar zal niet scoren. Links zijn ploeg genoot Randy van Overmeeren, rechts Wim Holster (nummer 10). foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 69