sia^eetf Zwoegende en sleurende Ragut Prachtige gelijkmaker levert dubbelslag AZVV al voor rust langs Dauwendaele 30 Maandag 16 februari 2009 PZC Peter Dieleman schiet - in de slotfase de enige treffer binnen: o-i. door Peter van Kouteren VEEN - Zaamslag nestelde zich door een nipte zege (o-i) bij Achil les Veen weer in het linkerrijtje van de eerste klasse C. De Zeeuws-Vlamingen sloegen met de eerste zege sinds 25 oktober een dubbelslag. Zaamslag rekende zelf af met een rechtstreekse concur rent en profiteerde van het verlies van de overige staartploegen. De formatie van Rinus Zegers gaf vooral in verdedigend opzicht veel minder weg. Waar in de laatste drie duels voor de winterstop maar liefst negentien tegentreffers werden geïncasseerd, hield Zaam slag voor de tweede keer dit sei zoen de nul. Achilles Veen had gedurende een groot deel van de wedstrijd een licht overwicht, maar Zaamslag was vooral gevaarlijk in de omscha keling. Mario de Fouw, Alfaro Pen- tury, Ugur Kahveci en Peter Diele man kregen kansen. Halverwege de eerste helft trok doelman Bart Corstanje ver buiten zijn doel de doorgebroken Özcan Ozkaya naar de grond. Dat vergrijp werd met een gele kaart bestraft. Na rust moest Zaamslag ver terug. De ploeg verdedigde stug en werd in de slotfase spekkoper, dankzij Peter Dieleman. De spits was er als de kippen bij om een door de doelman gepareerd schot van Joris Rademakers in tweede .instantie doeltreffend af te werken: 0-1. Achilles Veen-Zaamslag 0-1 (0-0). 82. Peter Dieleman 0-1. Scheidsrechter: M. Harskamp (Lexmond). Gele kaart: Er- win Verbruggen, Björn Pootjes (beiden Achilles Veen), Roy van der Staal, Bart Corstanje (beiden Zaamslag). Aantal toeschouwers: 250. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - AZW bewees zich zelf in de derde klasse A een pri ma dienst, want het elftal van trai ner Eddy van der Hooft won in Middelburg met 3-0 van FC Dau wendaele. Door de achtste sei zoenszege houdt de ploeg uit Axel uitzicht op een hoge eindklasse ring. De achterstand op koploper Veere bedraagt tien punten, maar op DFS - na een 4-2-zege op Hein- kenszand de nieuwe nummer twee - heeft AZW slechts twee punten in te halen. FC Dauwendaele-AZW 0-3: FC Dauwendaele-trainer Gérard de Nooijer miste door blessures te veel vaste krachten om het AZW echt moeilijk te maken. De Axel aars, met de eerdere 1-2-thuisne- derlaag nog in het geheugen, kwa men bij Dauwendaele op een prachtige wijze aan de leiding toen Michel Standaert van afstand in de kruising schoot. Na een fout in de defensie van Dauwendaele profiteerde de Axel- se ploeg optimaal en schoot Musta fa Yilmaz zijn ploeg naar de 0-2. De derde AZW-goal was ook fraai, want met een dropkick te kende Wouter Boeije voor de 0-3. Na rust was Bert Apperlo namens AZW nog dicht bij de 0-4, maar zijn inzet werd van de Dauwendae- le-doellijn gered. „Het is de eerste wedstrijd in de derde periode dus die zijn wij goed gestart. Voor rust vond ik ons heel goed spelen", keek Van der Hooft terug. „AZW was vandaag te sterk voor ons en ze hebben verdiend gewon nen", gaf zijn collega De Nooijer ruiterlijk toe. Colijnsplaatse Boys-Wolfaartsdijk 1-0(0-0). Graham Holmes 1-0. Kapelle-Veere 1-5 (1-3). Giacomo Wattel 0-1, Edwin van Tatenhove 0-2, Silvion Uranie 0-3, Ferdi Tilroe 1-3, René-Michel Gerritsen 1-4, René-Mi- chel Gerritsen 1-5. ZSC'62-SKNWK 0-2 (0-1). Wesley Goud 0-1, Kristian Bouwman 0-2. DFS-Heinkenszand 4-2 (3-1). Huib Nortier 1-0, Ewout de Graaf 1-1, Anco van der Linde 2-1, Huib Nortier 3-1, Rens Baas 3-2, Remco Rotte 4-2. Terneuzense Boys moet tegen Roda Boys achtste nederlaag slikken. door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Terwijl het gejuich na de wonderschone gelijkmaker nog nauwelijks was weggeëbd, zag Ter neuzense Boys een bevredigend re sultaat al weer door de vingers glip pen. Het net trilde nog na van de knal van Ali Eryürük, toen Mark van der Meijden aan de andere kant van het veld zijn tweede van de middag binnenschoot. De spits zette Roda Boys daarmee op een nieuwe voorsprong (1-2) en liet de thuisploeg vertwijfeld achter. Het tweede doelpunt van de Gel derse ploeg viel twintig minuten voor het einde. Tijd genoeg dus nog voor een sprankelend slotof- fensief, zou je denken. Toch slaag de Terneuzense Boys er niet in een uitgespeelde aanval in elkaar te draaien. „Aan de slotfase kun je zien dat wij nog niet rijp zijn", leg de Djamel Buyse de vinger op de zere plek. „Die gasten van Roda Boys gaan liggen, proberen tijd te rekken en de scheidsrechter te be spelen. Zo slim zijn wij niet." Hij zei het met een lichte vorm van frustratie in zijn stem. De Belg werd voor aanvang van dit seizoen binnengehaald als verdediger, maar mag zich sinds twee maan den ook spits noemen. Buyse scoorde twee keer in het uitduel met Rijsoord (3-1-zege), stond te gen Roda Boys weer in de punt van de aanval, maar werd te wei nig in het spel betrokken. „Ze moe ten me durven aanspelen. Dan Djamel Buyse: 'Ze moeten me durven aanspelen. Dan worden we gevaarlijker' kan iedereen bijsluiten en worden we gevaarlijker. Dat weet ik zeker." Voor rust stond Buyse op een ei land, na de pauze kreeg hij wel contact met zijn ploeggenoten. Maar het probleem van de ploeg van Leendert Geelhoed is dat veel spelers steeds in dezelfde fouten vervallen. Prima voetballers als Ra- mazan Kesikbas en Ali Eryürük kiezen te vaak voor dribbelen, kap pen en draaien, waardoor het voet bal voorspelbaar en eenvoudig te verdedigen wordt. Bij de gelijkma ker werd juist duidelijk waarom Terneuzense Boys vooral moet pro beren de bal het werk te laten doen. Nadat Kesikbas zijn eigen balverlies had hersteld, versnelde hij even, hield het overzicht, gooi de er een schijnbeweging uit en legde op het juiste moment breed. De meegelopen Eryürük knalde de bal prachtig in de kruising (1-1). De achterstand, opgelopen in de blessuretijd van de eerste helft, was daarmee weggepoetst. Alleen kon Terneuzense Boys de hoop op een zege weer razendsnel opber gen. Vanaf de aftrap zocht Roda Boys de aanval, vond Mark van der Meijden die met een gekraakt schot diagonaal raakschoot (1-2). De achtste nederlaag was daarmee een feit voor Terneuzense Boys. Terneuzense Boys-Roda Boys 1-2 (0-1). 45+3. Mark van der Meijden 0-1, 69. Ali Eryürük 1-1, 70. Mark van der Meijden 1-2. Scheidsrechter: S. van Wijk (Nieuw-Lekkerland). Gele kaart: Ramazan Kesikbas, Tim Faassen, Djamel Buyse, Kees Duitemeijer (allen Terneu zense Boys) en William van Driel (Roda Boys). Aantal toeschouwers: 150. Met één van zijn scheenbeschermers in zijn hand viert Thomas Ragut zijn openingstreffer tegen Ajax. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 68