vertoning af DFS wint ook zonder goed te spelen en staat nu zelfs tweede jeugdteam Scaldina leidt bij de besten Sterk eindschot Westdorp Weer gelijkspel biljarters 3BSD Terneuzen houdt hoop op sluiproute SPZC Maandag 16 februari 2009 33 Zierikzeese formatie speelt tegen MOC'17 vooral als los zand. door Klaas Verspoor ZIERIKZEE - Zierikzee speelt de rest van het seizoen voor de kat zijn viool, zo oordeelde trainer Marco Groeneveld na de deceptie tegen hekkensluiter MOC'17. Zierikzee kreeg thuis met 2-3 klop en loopt in de derde klasse A weer volledig achter de feiten aan. Zierikzee heeft acht verliespunten meer dan Goes, HW'24 passeerde Zierikzee op de ranglijst en ook Halsteren staat weer op één punt van Groenevelds equipe. „Wat we tegen Halsteren hebben gewon nen, verliezen we hier. We zijn de grip weer volledig kwijt", baalde Groeneveld. Ook Frank van der Helm, die in de spits de voorkeur kreeg boven Rutger Kooman, kon er na afloop met zijn pet niet bij. „Dit had ik to taal niet verwacht. Die gasten ko men vier keer voor de goal en ma ken er drie." Juist daar lag Zierik- zees probleem, want waar de ploeg voor rust de kans kreeg om de tegenstander over de knie te leg gen, lieten Bouke de Jonge, Ro- bert-Jan van de Genugten, Ingmar Quist en Van der Helm grote mo gelijkheden liggen. Groeneveld wilde zich niet ver schuilen achter het optreden van scheidsrechter Hendriks, die in zijn ogen veel tegen Zierikzee floot. „Hij was erg op zijn hand, maar we hebben niet door hem verloren. Ik moet ook de hand in eigen boezem steken. Ik heb keu zes gemaakt en met name achterin pakte dat niet goed uit. Meespelen is meedenken, maar dat gebeurde niet altijd." Door de blessure van doelman Ste fan Smalheer verdedigde A-junior Jeffrey Bongers het doel. De keeper was in de tiende minuut kansloos toen Michel van Trijen via Ben Verwest een vrije trap in de hoek schoot. Toen Van der Helm op aangeven van De Jonge de 1-1 scoorde, leek er voor Zierik zee nog geen vuiltje aan de lucht. Het was echter door eigen toe doen dat er zich donkere wolken boven Zierikzee opstapelden. Groe neveld: „We hadden steeds moeite om de bal bij een 'rode' te krijgen en waren gewoon niet scherp. En bij de tweede en derde goal lag er steeds ruimte in de rug van onze verdedigers. Dat mag niet gebeu ren!" Via Esmir Kustura, die op een verre uittrap van zijn doelman attenter reageerde dan drie verdedi gers, kwam MOC'17 in de 34e mi nuut aan de 1-2. Ingmar Quist scoorde na rust de 'Die gasten komen vier keer voor de goal en maken er drie' 2-2 en even leek het er op dat de thuisploeg door ging drukken. Het offensief ebde echter snel weg en het duel zakte weg tot een beden kelijk niveau. Via invaller Eric van de Watering kwam MOC'17 uit een pass van Danny Broos in de 82e minuut aan de 2-3 waardoor Zierikzee afdroop richting kleedka mer. Groeneveld conclusie was kei hard: „Dit was geen offday. We hebben gewoon schandalig slecht Tweede nederlaag van Zierikzee op eigen veld Vorig seizoen won Zierikzee tweemaal van MOC'17 (thuis met 4-2, uit met 4-5). Eerder dit seizoen won Zierikzee in Bergen op Zoom eveneens, met 1-3. Ook toen scoorde Frank van de Helm. Zierikzee leed zijn tweede nederlaag dit seizoen op eigen veld. Eerder ver loor Zierikzee met 0-6 van Roosendaal. Op vreemde bodem verloor Zie rikzee alleen van HW'24 en FC Bergen. Mariko Rouw maakt rentree in gewonnen duel met Heinkenszand. door Klaas Verspoor BURGH-HAAMSTEDE - Waar menig DFS-speler de wedstrijd tegen Heinkenszand ondanks de 4-2-overwinning snel zal willen vergeten, liep Mariko Rouw na af loop met een behoorlijke 'smile' op zijn gezicht rond. Rouw had daar zo zijn redenen voor. Op 20 oktober 2007 raakte hij in een uitwedstrijd bij Wemeldinge geblesseerd, april 2008 volgde een kruisbandoperatie en na een lang revalidatieproces pikte hij tegen Heinkenszand zijn eerste competi tieminuten weer mee. „Dit is fan tastisch. Kippenvel", beschreef hij na afloop zijn gevoel. „Hier heb ik het allemaal voor gedaan, al dat harde werken en trainen. Het ech te wedstrijdritme moet nog ko men, maar het is geweldig om er weer tussen te staan." Toch moet Rouw, voordat hij in de 69e minuut de licht geblesseer de Leonard van Floresteijn ver ving, op de bank hebben zitten na gelbijten. DFS speelde verre van goed en het was aan het gebrek aan slagvaardigheid van de bezoe kers te danken dat DFS de punten in eigen huis hield. „De eerste helft was nog redelijk, al speelden we toen ook al slordig. De tweede helft was niks en we riepen het bijna over onszelf af', aldus DFS-trainer Nico Schoute. Collega Ad Poortvliet baalde van alle ge miste kansen. „Als je de kansenver houding ziet: ik denk dat zij vijf kansen kregen en wij tien! Ik vond DFS slecht spelen, maar het gaat om het scoren. En als je dat ver zuimt te doen, dan win je nooit." Voordat DFS-captain Huib Nortier de score in de 15e minuut opende, had Ewout de Graaf dat aan de an dere kant al kunnen doen. Doel man Leander Rouw bleek in een goede vorm te verkeren en voor kwam een aantal keren een treffer van de bezoekers. Rouw had drie minuten na de 1-0 echter geen ant woord op de inzet van De Graaf en zo werd het 1-1. Uit een voorzet van Nortier kopte Anco van der Linde DFS opnieuw naar een voor in DFS wint op eigen veld met 4-2 van Heinkenszand en staat nu tweede in de derde klasse A van het zaterdagvoetbal. Mariko Rouw maakt zijn rentree. Zierikzee-MOC'17 2-3 (1-2). 10. Mi chel van Trijen 0-1, 14. Frank van der Helm 1-1, 34. Esmir Kustura 1-2, 56. In gmar Quist 2-2, 82. Eric van de Wate ring 2-3. Scheidsrechter: T.P.M.M. Hen driks (Best). Aantal toeschouwers: 85. door Joop van den Oudenhoven ZIERIKZEE - Sjaak Westdorp van VEGABV is in De Graanbeurs in Zierikzee districtskampioen gewor den in het libre hoofdklasse. Twee de werd zijn 76-jarige clubgenoot zeventig jarige Kees Huiszoon uit Westkapelle en derde Remco Oost- erom van WRW. Daarmee is bijna de voltallige deelnemerslijst aan de orde geweest. De finale was na de afmelding van topfavoriet Jaap Labrujère (griep) bijna toe aan een bloedtransfusie. Slechts vijf deelnemers bleven over en het toernooi leek op voor hand ten onder te gaan aan bloed armoede. Dat bleek een misvat ting; zeker voor wat betreft Kees Huiszoon. De nestor van het gezel schap opende met een schitte rende partij van 36.00 gemiddeld (180 in 5 beurten) en gaf het toer nooi meteen glans. Hij vroeg de or ganisatie terstond om een kopie van de tellijst, want dit zou nie mand geloven als hij het vertelde en het zou een ereplaats krijgen in zijn in zijn biljartkamer. Sjaak Westdorp bleef onopvallend aan wezig en sloeg pas in de laatste ronde toe. Een benauwde zege op Jo Boogaert (180-173) en verlies van Huiszoon tegen Van Ooster- om (180-137) waren voldoende voor de titel. Waarschijnlijk gaan de podiumklanten naar de regiona le eindstrijd in Oost-Souburg. sprong en vlak voor rust, nadat de bezoekers al op 2-2 hadden kun nen staan, kopte Anco van der Lin de een pass van Bakker richting Nortier die de bal maar voor het intikken had. Na rust viel DFS ver terug. Met een groot aantal kansen voor de bezoekers was het eigenlijk wach ten op de 3-2. Nadat zelfs een straf schop, na een overtreding van Bak ker op invaller Rens Baas, door Dennis Blommaert werd naast ge schoten, kopte Baas in de 89e mi nuut Heinkenszand alsnog naar de 3-2. Niet veel later besliste DFS, na een prima actie van Veerhoek, via Remco Rotte de wedstrijd defini tief Voor DFS lonkt de nacompeti- tie. De ploeg staat tweede met acht punten achterstand op Veere. Dauwendaele en AZW staan vlak achter DFS op de ranglijst. DFS-Heinkenszand 4-2 (3-1). 15. Huib Nortier 1 -0, 18. Ewout de Graaf 1 -1 23. Anco van der Linde 2-1, 44. Huib Nortier 3-1, 89. Rens Baas 3-2, 90.+1 Remco Rotte 4-2. Scheidsrechter: A.H. van Kan (Kerkwerve). Gele kaart: Ro nald Schot en René van der Linde (bei de DFS), Jeroen Verdonk, Armando Lan- gebeke en Hugo Braamse (allen Hein kenszand). Aantal toeschouwers: 135. ZIERIKZEE - De driebanders van 3BSD Duivelands Meubelhuis en Steketee Schilders deelden in het streekduel in de vierde divisie de punten: 4-4. Het was voor 3BSD het tweede gelijkspel op rij en het vijfde in totaal dit seizoen. De Schouwenaren staan achtste op de ranglijst en de Bevelanders negende. Voor de pauze zag het er niet naar uit dat er wat te halen was voor de thuisploeg. Immers zowel Bas de Zeeuw als Piet Kox moesten de winst afstaan. Na de thee brachten Jan Suykerbuyk en Sjaak de Visser het evenwicht te rug door nipte (twee en drie pun ten verschil) maar goede zeges. Scaldina-speler Dennis Smalheer moest de openingspartij prijsgeven tegen Red Stars uit Venray, maar vervolgens herstelde hij met zijn teamgenoten de opgelopen averij. foto Ineke Koenen Aanwezigheid Volkeri legt seniorenteam geen windeieren: 6-4-zege. MIDDELBURG - Het eerste jeugd team van tafeltennisvereniging Scaldina bezet de koppositie in de landelijke A-klasse. Zelf won het Zierikzeese team met 7-3 van Red Stars, terwijl de concurrenten Mid delburg en Shot onderling gelijk speelden. Het Zierikzeese senioren team verraste titelkandidaat Ef- f^ct'72 2 in de derde klasse: 6-4-ze- ge- Scaldina-Effect'71 2 6-4: Kopman Hans Volkeri was weer van de par tij en dat scheelde een slok op de borrel. Zijn eerste partij (tegen Jaap Maas) verloopt weliswaar moeizaam, maar in de vijfde game bleef hij met 12-10 nipt aan de goe de kant van de score. Tegen Mat hijs Bijlsma liep Volkeri in twee ga mes gelijk op, maar vervolgens stootte hij door en won de vierde game zelfs met 11-1. In zijn laatste partij vermorzelde hij Franklin Gelderland. In die tussentijd ver raste Mark Jonker met degelijk spel, waarmee hij te sterk was voor Gelderland. De grootste op steker was echter zijn zege op Jaap Maas met 11-6 in de vierde game. Samen met Volkeri haalde Jonker ook het dubbelpunt binnen, met 11-8 in de vijfde game. Arthur Schenk bleef puntloos, hoewel hij er tegen Gelderland dicht bij was. Jeugd. Scaldina-Summa/Red Stars 7-3: Dennis Smalheer nam in zijn eerste partij een 2-0-voor- sprong tegen Ernest Creijsberg, maar vervolgens liep hij vast. Met 8-11 in de vijfde game ging de par tij alsnog verloren. Tristan Ben schop deed het precies andersom. Hij kwam met 0-2 achter tegen Tom Thijssen, maar zegevierde als nog met 11-7, 11-6 en 11-5. Koen van Velthoven zette zijn team ver volgens op voorsprong middels een degelijke winst op Raoul Hel mes. Het dubbelspel leverde een knappe overwinning op voor Smalheer en Van Velthoven in vier games. Na de pauze deed vooral Benschop van zich spreken door ongeslagen te blijven. Van Velthoven en Smalheer wonnen beiden nog één keer en daarmee werd de ruime overwinning in de wacht te slepen én de koppositie. TERNEUZEN - Het bedenkelijke ge zicht van de trouwe supporters was veelzeggend, maar maakte niet veel later plaats voor een glim lach. Terneuzen speelde verre van goed, versloeg Vlijmense Boys met 3-0 en profiteerde van puntenver lies van de concurrentie. IFC en EBOH kwamen in een on deronsje een gelijkspel overeen, 't Zand verloor van hekkensluiter Steenbergen. Dat kwam Terneu zen allemaal goed uit. De Zeeuws-Vlamingen mikken via een sluiproute nog altijd op pro motie en zijn daarbij aangewezen op een plaats in de nacompetitie. Terneuzen nestelde zich door de zege op de vierde plaats van de rangschikking en deed goede za ken in de strijd om een plaats in de nacompetitie. Jarno Waebeke en Remco van Leeuwen scoorden voor rust. Sinan Coban maakte na de pauze de derde goal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57