Renesse kan leider niet laten zweten VC Vlissingen komt steeds dichter bij titel 32 Maandag 16 februari 2009 PZC S Zeelandia Middelburg Zierikzee levert schandalige MIDDELBURG - Zeelandia Middel- burg boekte gisteren de derde over winning op rij. Dosko moest er aan geloven: 2-4, mede door drie strafschoppen. De fusieclub is ech ter nog niet uit de zorgen. HW'24 won de derby van Aardenburg (2-1). HVV'24-Aardenburg 2-1 (1-1). Michal Szczawinski 1-0, Niek van Sprundel 1-1, Michal Szczawinski 2-1. Dosko-Zeelandia Middelburg 2-4 (1-1). Jurriaan Peterson 0-1, Rob Diet- vorst 1-1, Jerfy Booy 1-2 (strafschop), Christian de Wolf 2-2 (strafschop), Jer fy Booy 2-3 (strafschop), Alberto Con- de Morgado 2-4 (strafschop). Combi-team geeft voorsprong uit handen KERKWERVE - De voetbalsters van het combinatieteam van WIK'57 en Brouwershaven kunnen het de gradatiespook maar niet van zich afschudden. Zaterdag verloor het combi-team met 1-2 van het twee de elftal van Smerdiek. Na 26 mi nuten kwam de thuisclub nog wel op voorsprong via Annieke den Boer, die een door Anja Stouten genomen vrije trap tot doelpunt promoveerde. Smerdiek, dat in de eerste helft nog vier open kansen onbenut liet, toonde zich na rust wel slagvaardig. Doelpunten in de 71e en 76e minuut leverden de 2-1-eindstand op. Twee goals Akersdijk bij zege van Zierikzee ZIERIKZEE - De voetbalsters van Zie rikzee boekten tegen Papendrecht de tweede zege op rij: 3-0. In de eerste helft was een opvallende rol weggelegd voor Sanne Tamerus, die eerst de paal raakte en vervol gens op aangeven van Ellen Schreurs voor 1-0 zorgde. Voor rust liet Papendrecht een straf schop onbenut. Na een uur spelen nam Femke Akersdijk de 2-0 voor haar rekening en nadat eerst nog een doelpunt van de bezoeksters werd afgekeurd, bepaalde diezelf de Akersdijk de eindstand op 3-0. Bruse Boys is geen partij voor ZSC'62 SCHARENDIJKE - De derby in de vijf de klasse van het vrouwenvoetbal tussen ZSC'62 en Bruse Boys werd een eenzijdige wedstrijd, waarin de thuisclub het verschil op de ranglijst uitdrukte in een 7-0-over- winning. Door twee treffers van Joyce Brand leidde ZSC na twintig minuten al met 2-0. Michelle Brondgeest nam de 3-0 voor haar rekening. In de tweede helft, waar in ZSC minstens tien kansen onbe nut liet, zorgde Iris Vroegop voor 4-0. Met een hattrick legde Raguel Rijkers de eindstand vast. Kloetinge bekert morgen tegen Hoeven KLOETINGE - De bekerwedstrijd Hoeven-Kloetinge wordt morgen gespeeld. Het duel wordt op het veld van Internos in Etten Leur af gewerkt. De aanvang is 19.30 uur. De wedstrijd stond vorige week ook al op de rol, maar werd toen afgelast. Omdat Internos met de eerste selectie op het kunstgras moest trainen, konden Hoeven en Kloetinge niet terecht. De andere velden waren onbespeelbaar. Ook derby tegen Dreischor afgelast voor Ouwerkerk. door Jos van Belzen MIDDELBURG - Net als vorige week tegen Val Aan ging Renesse giste ren de bietenbrug op met 2-0. Maar ditmaal was de tegenstander van een iets groter formaat. Het was Hansweertse Boys, de koplo per in de vijfde klasse B van het zondagvoetbal. De schade viel uit eindelijk mee (2-0), maar punten leverde dat natuurlijk niet op. De derby tussen Ouwerkerk en Dreischor werd afgelast. Er rust geen zegen op de Schouwse der by's van Ouwerkerk. In december werd Ouwerkerk-Renesse ook al af gelast. Hansweertse Boys-Renesse 2-0: Na een goed eerste kwartier met de openingstreffer van Menno For- tuin (1-0), zakte de thuisploeg wat weg. Toch werd het kort voor rust 2-0 toen Kevin Trotman uit een voorzet van Fortuin raak schoot. Gaandeweg de tweede helft kwam er steeds meer irritatie bij de Schouwse bezoekers, maar de kop loper speelde de wedstrijd rustig uit, waardoor de dertiende over winning van dit seizoen niet meer in gevaar kwam. FC Moerstraten-Kwadendamme 0-2 (0-1). John Aerts 0-1 (eigen doelpunt), Mariusz Mosiej 0-2. Lewedorpse Boys-Val Aan 0-0. WVV'67-Volharding 6-2 (5-1). Stefan van de Velde 1-0, Stefan van de Velde 2-0, John Sommeijer 2-1, Dennis van Loon 3-1Mare Hessels 4-1Jurgen Adriaansen 5-1, Michael Gilesen 6-1, Barend Schik 6-2. NVS-Vosnieer 4-0 (1-0). Merijn Zwage- makers 1-0, Martijn Doornen 2-0, San- der Simons 3-0, Erik Piasmans 4-0. Ploeg van Pennings maakt het verschil al in de eerste helft. door Sven Bakker VLISSINGEN - Niets lijkt de voetbal lers van Vlissingen in de weg te staan om dit seizoen kampioen te worden in de tweede klasse van het zondagvoetbal. De nog ongesla gen koploper pakte gisteren thuis tegen RKDVC uit Drunen drie punten dankzij een 3-2-zege. Het betekende de zevende over winning in twaalf wedstrijden voor Vlissingen, naast vijf gelijke spelen. Met de 26 punten die Vlis singen op het moment bezit, heeft het één punt meer dan naaste bela ger EBOH uit Dordrecht. „Wij gaan dit seizoen voor niets anders dan promotie naar de eerste klas se", zei trainer Ruud Pennings na afloop van de gewonnen wed strijd. „En het liefst worden we na tuurlijk kampioen." Als koploper moeten de Vlissin- gers opboksen tegen het feit dat elk team een zo goed mogelijk re sultaat tegen hen wil neerzetten. Zo ook RKDVC, bleek in het be gin van de wedstrijd. Een kopbal van Peter de Jong na ruim twintig minuten brak echter de ban voor Vlissingen. Mikel Lammers maak te na een halfuur nog wel gelijk, maar het laatste kwartier in de eer ste helft was voor Vlissingen. Eerst rondde Raymond Wolff een goede combinatie over drie schijven af met een mooi afstandschot. Het mooiste doelpunt kwam op naam van Besar Xhoxhaj. Zonder naar het doel te kijken stiftte hij de bal met veel gevoel over de kansloze doelman heen. In de tweede helft verzuimde Vlissingen de 4-1 te ma ken, waardoor Ramon Kok nog voor 3-2 kon zorgen. Ingmar Quist (links) in duel met Michiel van Trijen van MOC'17. Beide spelers scoorden gisteren, maar MOC'17 pakte verrassend de drie punten. Bouke de Jonge kijkt op de achtergrond toe. foto Ineke Koenen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 56