wachtkamer Gemengde gevoelens bij Schouwse keepers Mevo staat nog maar drie punten achter op koploper s PZC Maandag 16 februari 2009 31 Bruse Boys klimt door vijfde opeenvolgende zege naar vierde plaats. door Marco Puik MIDDELBURG - Scoren doet Duive- land altijd en overal. Ook zaterdag in de topper bij Dinteloord, twee keer. Persoonlijke fouten zorgden echter ook voor drie tegengoals. De Oosterlandse club zit daarom voorlopig in de wachtkamer in de titelstrijd van de tweede klasse E. Bruse Boys klom door de vijfde ze ge op rij (3-0 tegen Oostkapelle) naar de vierde stele. Dinteloord-Duiveland 3-2: Duive- land begon moeizaam aan de wed strijd, maar kreeg via Marcel de Bruine na een kwartier wel een goede kans op de openingstreffer. Zijn inzet werd echter van de lijn gehaald door een verdediger van Dinteloord, die daarbij het doelnet kapot maakte. Het leidde tot een oponthoud van tien minuten, waarbij er een ladder aan te pas moest komen om het net te her stellen. In de 25e minuut kopte Aries Nieuwkerk de thuisclub uit een corner aan de leiding. Via Ro nald Zwager en Wilmar van de Sande liet Duiveland vervolgens kansen op de gelijkmaker onbe nut. Namens Dinteloord was Leon Hollemans met een inzet op de paal dicht bij een doelpunt. Na 59 minuten kwamen de Ooster- landers langszij. Een strafschop, toegekend na een handsbal, werd door Lex Zwang omgezet in een doelpunt. Vier minuten later lag de bal er aan de andere kant voor de tweede maal in. Edgar van der Giesen was het eindstation van een uitstekend lopende aanval. Een verdedigingsfout van John Bol le, die zich de bal liet ontfutselen, resulteerde nauwelijks twee minu ten later in de 3-1 van Leon Holle mans. Via Dennie le Comte kwam Duiveland kort daarna terug tot 3-2, maar een alles-of-niets-offen- sief leverde - behoudens een ge blokt schot van Ronald Zwager - weinig meer op. Bruse Boys-Oostkapelle 3-0: Na een rommelige openingsfase nam Bruse Boys in het vervolg van de eerste helft het heft in handen. Na 21 minuten kwam de thuisclub ook op voorsprong. Een vrije trap werd met het hoofd verlengd, waarna Peter Willemse de 1-0 in de netten schoot. Op aangeven van de sterk spelende Ben Schot was Mats Willemse vervolgens dicht bij de 2-0, maar hij stuitte op de keeper. In de 35e minuut was het wel voor de tweede maal raak bij de Bruenaren. Een pass van Mats Willemse bereikte Ben Schot, die de bal met binnenkant rechts in het doel schoot: 2-0. Het doelpunt had eigenlijk geannu leerd moeten worden, omdat Schot zich in buitenspelpositie stond. Dat nam niet weg dat de voorsprong verdiend was, want de bezoekers waren in het eerste be drijf geen enkele keer gevaarlijk. In de tweede helft verscheen Oostka pelle feller binnen de lijnen. Het le verde de Walchenaren onder meer een dot van een kans op voor Ar jen Pattenier, maar voor een leeg doel faalde hij. In plaats van 2-1 werd het 3-0. Via Ben Schot kwam de bal bij Mats Willemse, die al leen voor keeper Matthijs van Wa- geningen het hoofd koel hield. Zes rode kaarten Nieuwdorp-Arnemuiden 1-2 (1-1). Bart-Jan Kroes 0-1, Willi am Sallet 1-1 (strafschop), Maarten Brasser 1-2 (straf schop) 1-2. Rode kaart: Roy den Dunnen, Michael Moerings (beiden Arnemuiden) en Joost Polderdijk (Nieuwdorp). VVC68-SSV65 2-0 (0-0). Reinier Hamming 1-0, Pauwie Otto 2-0. VCK-Seoito 7-0 (4-0). Erik Goudt 1 -0, Danny Joosse 2-0 (strafschop), Danny Joosse 3-0 (strafschop), eigen doelpunt 4-0, Sander Goedee 5-0, Michiel Ketting 6-0, Michiel Ketting 7-0. Rode kaart: Jaap van Dam en Ronald Polhuijs (beiden Seolto). - Serooskerke-Oranje Wit 1-0 (1-0). Frank Allaart 1-0. Rode kaart: Cris de Jong (Seroosker- ke). Brouwershaven wint opnieuw van WIK'57 en houdt weer de nul. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Brouwershaven weet na een serie van acht nederla gen weer wat winnen is. De ploeg van trainer Kees Verwest sloot de derby tegen WIK'57 in de vierde klasse B winnend af. In Kerkwerve werd het 0-2. Mevo won ook met een marge van twee goals, want in Waarde won Mevo hun duel met 1-3. De Zierikzeese ploeg staat nog maar drie punten achter de nieu we koploper SPS. WIK'57-Brouwershaven 0-2: Brouw was op 18 oktober 2008 op eigen veld ook al de winnaar van de eilandelijke derby, want in Brouwershaven werd het toen 4-0. Het was tevens de eerste keer van het seizoen dat Brouw achterin de nul hield. Zaterdag tegen WIK'57 slaagde de ploeg daar opnieuw in. In een weinig hoogstaand duel wa ren de meeste kansen voor de be zoekers en Brouwershaven was over de hele wedstrijd gezien ook de sterkere ploeg. Voor rust werd er niet gescoord en ook in de twee de helft duurde het nog een tijdje voordat er gejuicht kon worden. In de 70e minuut verdedigde WIK'57 rommelig uit en na een pass van Dick van Splunder kwam de bal voor de voeten van Arjan Visser die WIK-doelman Peter Bolle het nakijken gaf Vijf minuten voor tijd besliste Brouwershaven de wedstrijd definitief. Na een steek pass van Clement van Splunder kwam Patrick Berrevoets in balbe- zit en de snelle aanvaller had er geen enkele moeite mee om de 0-2 te scoren. Ondanks de derde seizoenszege blijft Brouwershaven op de elfde plaats staan. De achter stand op de nummer tien, WIK'57, bedraagt echter slechts één punt. W* Mevo wint met 1-3 bij Waarde en staat nog maar op drie pun ten achter op koploper SPS in de vierde klasse B van het zaterdag voetbal. ÜI Brouwershaven-verdediger Dennis van Grunsven troeft WIK-speler Lennart de Jonge in een duel af. foto Ineke Koenen Waarde-Mevo 1-3: In een felle wedstrijd, waarin over en weer nogal wat irritatie te bespeuren viel, boekte Mevo de negende sei zoenszege. Een eigen doelpunt van Waarde-speler Jappe Zandee leidde na negen minuten tot de 0-1. Ricky Janse, die ook in de thuiswedstrijd tegen Waarde al scoorde, hielp Mevo daarna aan een 2-o-voorsprong. Toen Wouter Fioole in de 51e minuut voor de 0-3 zorgde, was de wedstrijd be slist. Uit een vrije trap van David Montero Frade scoorde Waarde daarna nog 1-3. Door de zege houdt Mevo de nieuwe koploper SPS in het vizier. De achterstand van de Zierikzeese zaterdagploeg bedraagt, evenals die van Krabben- dijke, na vijftien duels slechts drie punten. Yerseke staat met een ach terstand van slechts één punt tweede. Staveeisse-SPS 1-5 (0-3). Willem Be velander 0-1, Jorn Elenbaas 0-2, Willem Bevelander 0-3, Ramon Voshol 0-4, Ab van de Belt 0-5 (strafschop), Kees van Putte 1-5. Vosmeer-Smerdiek 0-0. Yerseke-Krabbendijke 3-3 (2-1). Huib van Noorden 1-0, Bart van Steveninck 2-0, Danny Weber 2-1, Bart van Steven inck 3-1 (strafschop) 3-1, Danny We ber 3-2, Ronald Zuidweg 3-3. ZPR'84-Kruiningen 1-3 (0-2). Adriaan van de Plasse 0-1, Urvin van Hekelen 0-2, ZPR'84 1-2, Adriaan van de Plasse 1-3. Patrick Berrevoets scoort weer tegen WIK'57 WIK'57 heeft slechts één keer gewonnen van Brouwershaven in de laat ste tien confrontaties tussen de teams. In acht derby's kwam de ploeg uit Kerkwerve niet eens tot scoren. Patrick Berrevoets scoorde namens Brouwershaven voor de derde achter eenvolgende keer tegen WIK'57. WIK'57 heeft dit seizoen nog geen enkele Schouwse derby gewonnen en in nog geen enkele derby gescoord. Gesloten defensie van Kloetinge levert vijfde winstpartij op rij op. MIDDELBURG - jaco van der Schee hield zaterdag voor de vijfde wed strijd op rij de nul in het doel van Kloetinge. Zijn ploeg won boven dien voor de vijfde keer op rij in de eerste klasse C van het zaterdag voetbal, nu met 1-0 van WGZ. Zijn Schouwse collega bij GPC Vlissingen, Leon Weeda, verging het minder. Hij verloor met zijn ploeg van Rijsoord: 1-4. Kloetinge-WGZ 1-0: Kloetinge weet wat verdedigen is. De Beve- landse club had in het verleden nog wel eens moeite met dit facet van het voetbalspel, maar sinds 29 november is er sprake van een om mekeer. Zaterdag boekte Kloetinge tegen WGZ de vijfde zege op rij en werd voor de vijfde maal de nul gehouden. Kloetinge had niet temin moeite met hekkensluiter WGZ, dat uiterst scherp speelde en bij vlagen aardig combineerde. Kloetinge had zaterdag pas bij de zevende kans succes. Dat was in de 78e minuut, toen Mervin Nie- mantsverdriet een ingooi snel nam. Hij gooide de bal naar Mari- nus Baas, die zijn maatje Nieman- tsverdriet vervolgens op rechts wegstuurde. Wat volgde was een perfect aangesneden voorzet, die door Baas prachtig werd afgerond: 1-0. GPC Vlissingen-Rijsoord 1-4: 'Leon Weeda ging bij twee van de vier treffers niet vrijuit' GPC Vlissingen had een offday en kwam er met de 4-1-nederlaag ge nadig vanaf. Vooral Leon Weeda had waarschijnlijk het idee dat hij beter op Schouwen-Duiveland had kunnen blijven. De doelman {i .'YyI .JÊÊÊÊÈÈÊk KN Mervin Niemantsverdriet stond zaterdag bij Kloetinge aan de basis van het enige doelpunt van de wedstrijd tegen WGZ. foto Willem Mieras ging bij twee van de vier treffers laten. Al voor rust raakte hij gebles- niet vrijuit en bovendien moest seerd aan zijn scheenbeen. Bij de hij na afloop het veld hinkend ver- rust stond al 0-3. Na rust werd het eerst 0-4, voordat Lunven Ver meer vanaf de stip tegenscoorde. Terneuzense Boys-Roda Boys 1-2: Met een prachtig afstands schot zette Ali Eryürük zijn ploeg Terneuzense Boys naast Roda Boys (1-1). De vreugde voor de thuisploeg over dat doelpunt was echter van korte duur. Eén minuut later schoot Mark van der Meijden al zijn tweede van de middag bin nen (1-2). In de slotfase slaagde Terneuzense Boys er niet in wat te forceren, waardoor de formatie van trainer Leendert Geelhoed te gen de achtste nederlaag van dit seizoen aanliep. Achilles Veen-Zaamslag 0-1: Zaamslag sloeg met de eerste zege sinds 25 oktober een dubbelslag. Zaamslag rekende zelf af met een rechtstreekse concurrent en profi teerde van het verlies van de overi ge staartploegen. De formatie van Rinus Zegers verdedigde stug en werd in de slotfase spekkoper, toen Peter Dieleman toesloeg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55