komt^goed Duiveland zit voorlopig in de Ragut verdient eigenlijk meer weg tegen ZSC'62 30 Maandag 16 februari 2009 PZC S Nieuwerkerkers boeken eerste zege in strijd om de laatste periodetitel. door Klaas Verspoor SCHARENDIJKE - De derby tussen ZSC'62 en SKNWK in de derde klasse A was er zaterdagmiddag niet een waar de vonken van afvlo gen. Beide ploegen waren behoor lijk gehavend en dat kwam het kijkspel allerminst ten goede. SKNWK won met 0-2, maar de ze ge was nauwelijks verdiend te noe men. Met de overwinning ging SKNWK goed van start in de der de periode. Als de gepromoveerde Nieuwerkerkers nog iets van het tot nu toe vrij kleurloos verlopen seizoen willen maken, dan ligt daar hun laatste kans. Voor ZSC'62 is het aftellen geblazen richting degradatie, want het gat met de nummer tien De Meeu wen bedraagt al dertien punten. De ploeg van vertrekkend trainer Jan Heikamp lijkt alleen nog door een wonder komend seizoen der deklasser te kunnen blijven. In Scharendijke kwam SKNWK, zonder de geblesseerde Wilco de Valk, Emiel Kuijten en de geschor ste Erwin Nelissen, rond de 25e mi nuut aan de leiding. Uit een voor zet van Robbert Padmos kopte Wesley Goud tussen de ZSC-verde- digers Marco de Jonge en Thomas Petiet door de 0-1 achter doelman Luc van Beemen. Voor de spits van SKNWK was dat alweer zijn dertiende seizoenstreffer. ZSC'62, dat speelde zonder Rini Hart, tops corer Niels van de Moezel en Bar ry Dorreman, kreeg voor rust via Werner Kjaassen (kopbal van de doellijn gehaald) en Jos Erades (schot op de lat) aardige mogelijk heden. In de tweede helft was het duel meer spannend dan mooi. Assis tent-scheidsrechter Jaap Venne- man van ZSC'62 werd door scheidsrechter Bel uit Heukelom nog weggestuurd, nadat hij iets te nadrukkelijk protesteerde bij een van de arbitrale beslissingen. In de slotfase van het duel besliste SKNWK de wedstrijd. In de 85e minuut schoot de jeugdige Kristi- an Bouwman SKNWK op doel. De bal stuitte via de onderkant van de lat achter de doellijn van ZSC'62. Richard van der Zande gaf nog een laatste zetje aan de bal, maar de goal kwam op naam van Bouwman. SKNWK passeerde door de zege Kapelle op de rang lijst en staat nu vijfde. Colijnsplaatse Boys-Wolfaartsdijk 1-0 (0-0). Graham Holmes 1-0. Dauwendaele-AZW 0-3 (0-3). Michel Standaert 0-1, Mustafa Yilmaz 0-2, Wouter Boeije 0-3. Kapelle-Veere 1-5 (1-3). Giacomo Wattel 0-1, Edwin van Tatenhove 0-2, Silvion Uranie 0-3, Ferdi Tilroe 1-3, René Michel Gerritsen 1-4, René Mi chel Gerritsen 1-5. Door doelpunten van Wesley Goud en Kristian Bouwman wint SKNWK in Scharendijke de der by tegen ZSC'62 met 0-2 in de derde klasse A. vfèi® -1 1 - j i 5 ië Thomas Groeneveld kopt in het gewonnen duel van Bruse Boys met Oostkapelle. Harold Vermeulen (links) van Oostkapelle komt te laat om het duel aan te gaan. Peter Willemse (rechts), een van de Bruse doelpuntennmakers, kijkt toe. foto Ineke Koenen Hoek is te slap en geeft voorsprong weg tegen Ajax. door Frits Bakker HOEK - Wat had het mooi kunnen zijn voor Hoek en nog meer voor Thomas Ragut. Met zijn goal in de derde minuut na de rust wees de zelden scorende en zo om zijn werklust geroemde middenvelder zijn ploeg de weg naar succes te gen Ajax. Maar Hoek onderschatte de opponent schromelijk, kwam met 2-1 achter en moest nog hard terugvechten voor een gelijkspel: 2-2. Met die score konden de Zeeuwen geen vrede hebben na twee over winningen op de topclubs GWV en Spakenburg. De Ajax-amateurs, op plaats drie van onder op de ranglijst en maar goed voor twee zeges in vijftien wedstrijden, lie ten zien dat ze op het moeilijk be speelbare veld toch aardig uit de voeten konden. Hoek kon het mooie combinatievoetbal van vori ge week tegen Spakenburg geen moment etaleren. Thomas Ragut had meer verdiend dan de schamele 2-2 die er uitein delijk op het scorebord stond. Toen hij zich diep in de tweede helft liet vervangen, droop de te leurstelling van zijn vermoeide ge zicht af Zoals altijd had hij ge zwoegd, achter tegenstanders aan gerend, ballen veroverd en dit keer ook gescoord. Met een goal die door zijn voorbereiding van grote klasse was. Alan Grozdanic gaf de voorzet vanaf links, Stijn Mahieu kopte vanaf de tweede paal acroba tisch terug en Ferry Alfons legde de bal klaar voor de inlopende Thomas Ragut. Twee keer ging Hoek evenwel op zichtig in de fout na die goal in de beginfase van de tweede helft. Robbie de Moor, de vervanger van Joan van Belzen in het doel, vond dat de doelpunten te vermijden waren geweest. Veel kon de Bel gische keeper, die een paar mooie reddingen verrichtte, er echter niet aan doen. Kevin van Baarlen schoot raak nadat hij aan zijn be wakers was ontnapt, Siver Abdul- rahman met een rake kopbal aan de tweede paal. Het Hoek van de uitwedstrijden was daardoor ook nu weer niet het Hoek dat thuis speelt. Dema- net: „Voor eigen publiek gaat het om de een of andere reden toch stroever. Vandaag was het omdat Ajax het tempo laag wilde houden en wij er niet in slaagden om het omhoog te brengen. Daardoor werd het moeilijk om te domine ren zoals we dat wilden." Het bleek zelfs, na de twee goals van Ajax (9e minuut na rust Kevin van Baarlen, 14e minuut Siver Ab- dulrahman) moeilijk genoeg om nog een puntje uit de wedstrijd te slepen. Dat gebeurde in de 26e mi nuut. Michael Kone gooide de bal diep in de verdediging, Arnold Nguekam ving de bal op met de borst, draaide en schoot raak met links. Met de 2-2 kwam er uiteinde lijk ook een verdiende stand op het bord. Karakteristiek Hoek-Ajax 2-2 (0-0). 48. Tho mas Ragut 1-0, 54. Kevin van Baaden 1-1, 59. Siver Abdulrah- man 1-2, 71. Arnold Nguekam 2-2. Scheidsrechter: A.T.H. Wit te (Ermelo). Gele kaart: Guus Uhlenbeek, Kevin van Baarlen (beide Ajax). Aantal toeschou wers: 450. Hoek: Robbie de Moor; Geert Bosschaart, Giovanni Siereveld, Jeroen van de Broeke, Michael Koone; Thomas Ragut (83. Re- gilio Pinas), Gideon Imagbudu, Stijn Mahieu, Alan Grozdanic; Ferry Alfons (78. Josimar Patti- nama), Arnold Nguekam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 54