Jaap Esser is nieuw boegbeeld Hoek is te slap en geeft de zege weg Vlissingen ligt nog steeds op titelkoers Terneuzen houdt hoop B Mervin Niemantsverdriet (rechts) was in het duel met WGZ van grote waarde. De aanvaller van Kloetinge leverde de assist voor de winnende treffer. foto Willem Mieras 30 Maandag 16 februari 2009 PZC Tweedeklasser wint in eigen huis van RKDVC: 3-2. VLISSINGEN - De voetballers van Vlissingen zijn op weg naar de ti tel in de tweede klasse van het zondagvoetbal. De nog ongeslagen koploper pakte gisteren thuis te gen RKDVC uit Drunen drie pun ten dankzij een 3-2-zege. Het betekende de zevende over winning in twaalf wedstrijden voor Vlissingen, tegenover vijf ge lijke spelen. Met de 26 punten die Vlissingen op het moment bezit, heeft het één punt meer dan naas te belager EBOH uit Dordrecht. „Wij gaan dit seizoen voor niets anders dan promotie naar de eer ste klasse", zei trainer Ruud Pen- nings na afloop. „En het liefst wor den we kampioen." Vlissingen begon aarzelend aan het duel. Een kopbal van Peter de Jong na ruim twintig minuten brak echter de ban. Mikel Lam- mers maakte na een half uur nog gelijk, maar het laatste kwartier in de eerste helft; was voor Vlissin gen. Eerst rondde Raymond Wolff een combinatie over drie schijven af met een mooi afstandschot. Het mooiste doelpunt kwam op naam van Bésar Xhoxhaj. Hij stond met de bal aan de voet gedekt door twee verdedigers van RKDVC op zon achttien meter van het doel. Zonder naar het doel te kijken, stiftte Xhoxhai de bal met veel ge voel over de doelman heen. Ra mon Kok zorgde daarna in de 77e minuut nog voor 3-2. TERNEUZEN - Het bedenkelijke ge zicht van de trouwe supporters was veelzeggend, maar maakte niet veel later plaats voor een glim lach. Terneuzen speelde verre van goed, versloeg Vlijmense Boys met 3-0 en profiteerde van puntenver lies van de concurrentie. IFC en EBOH kwamen in een on deronsje een gelijkspel overeen, 't Zand verloor van hekkensluiter Steenbergen. Dat kwam Terneu zen allemaal goed uit. De Zeeuws-Vlamingen mikken via een sluiproute nog altijd op pro motie en zijn daarbij aangewezen op een plaats in de nacompetitie. Terneuzen nestelde zich door de zege op de vierde plaats van de rangschikking en deed goede za ken in de strijd om een plaats in de nacompetitie. „Het was in het eerste kwartier zoeken", zei doel man Wondergem, „maar we zijn de derde periode wel goed begon nen." Terneuzen-Vlijmense Boys 3-0 (2-0). 19. Jarno Waebeke 1-0, 38. Remco van Leeuwen 2-0, 76. Sinan Coban 3-0. Scheidsrechter: B. Wattel (Seroosker- ke). Gele kaart: Bakkali, Willem van de Velden, Ad Klijn, Michou Hombergen (Vlijmense Boys), Jarno Waebeke (Ter neuzen). Aantal toeschouwers: 125. Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser blijft op 2-2 steken tegen Ajax. door Frits Bakker HOEK - Wat had het mooi kunnen zijn voor Hoek en nog meer voor Thomas Ragut. Met zijn goal in de derde minuut na de rust wees de zelden scorende en zo om zijn werklust geroemde middenvelder zijn ploeg de weg naar succes zater dag tegen Ajax. Maar Hoek onder schatte de opponent schromelijk, kwam met 2-1 achter en moest nog hard terugvechten voor een gelijkspel: 2-2. Met die score konden de Zeeuwen geen vrede hebben na twee over winningen op de topclubs GVW en Spakenburg. De Ajax-amateurs, op plaats drie van onder op de ranglijst en maar goed voor twee zeges in vijftien wedstrijden, lie ten zien dat ze op het moeilijk be speelbare veld toch aardig uit de -voeten konden. Hoek kon het mooie combinatievoetbal van vori ge week tegen Spakenburg geen moment etaleren. Thomas Ragut had meer verdiend dan de schamele 2-2 die er uitein delijk op het scorebord stond. Toen hij zich diep in de tweede helft liet vervangen, droop de te leurstelling van zijn vermoeide ge zicht af Zoals altijd had hij ge zwoegd, achter tegenstanders aan gerend, ballen veroverd en dit keer ook gescoord. Met een goal die door zijn voorbereiding van grote klasse was. Alan Grozdanic gaf de voorzet vanaf links, Stijn Mahieu kopte vanaf de tweede paal acroba tisch terug en Ferry Alfons legde de bal klaar voor de inlopende Thomas Ragut. Twee keer ging Hoek evenwel op zichtig in de fout na die goal in de beginfase van de tweede helft. Robbie de Moor, de vervanger van Joan van Belzen in het doel, vond dat de doelpunten te vermijden waren geweest. „We lieten bij de eerste goal die kleine spits uit de rug weglopen, bij die tweede stond de man die scoorde onge dekt." Veel kon de Belgische keeper, die een paar mooie reddingen verricht te, er niet aan doen. Kevin van Baarlen schoot raak nadat hij aan zijn bewakers was ontnapt, Siver Abdulrahman met een rake kop bal aan de tweede paal. „Ze waren allebei diep in de hoek", zei Rob bie de Moor, „zodat ik er niet aan kon komen." Zoals ook zijn trainer, Gaby Dema- net, stelde de keeper vast dat Hoek niet zijn dag had tegen het gegroe peerd verdedigende Ajax. De Moor: „Ik heb de korte combina ties, de snelle balcirculatie, zoals wij dat kunnen, vandaag niet ge zien." Demanet bekende: „We zijn te slap aan de partij begon nen, dat brak ons later op." Het Hoek van de uitwedstrijden was daardoor ook nu weer niet het Hoek dat thuis speelt. Demanet: „Voor eigen publiek gaat het om de een of andere reden toch stroe ver. Vandaag was het omdat Ajax het tempo laag wilde houden en wij er niet in slaagden om het om hoog te brengen. Daardoor werd het moeilijk om te domineren zo als we dat wilden." Het bleek zelfs, na de twee goals van Ajax (9e minuut na rust Kevin van Baarlen, 14e minuut Siver Ab dulrahman) moeilijk genoeg om nog een puntje uit de wedstrijd te slepen. Dat gebeurde in de 71e mi nuut. Michael Kone gooide de bal diep in de verdediging, Arnold Nguekam ving de bal op met de borst, draaide en schoot raak met links. Hoek-Ajax 2-2 (0-0). 48. Thomas Ra gut 1-0, 54. Kevin van Baarlen 1-1, 59. Siver Abdulrahman 1-2, 71. Arnold Nguekam 2-2. Scheidsrechter: A. Th. Witte (Ermelo). Gele kaart: Guus Uhlen- beek, Kevin van Baarlen (beiden Ajax). Aantal toeschouwers: 450.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 48