Stap voor stap moet MFC wil nieuwe zaal voor Dek vistrawler brandt uit op werf Hansweert 14 Maandag 16 februari 2009 pzc S 'De laatste keer dat we er waren, hielden we een bingo. De jongsten bleken er te klein voor. Maar leuk dat ze het vonden. Prima toch.' Brandweer voorkwam dat het vuur zich via kabelgoten verspreidde. door Frank Balkenende hansweert - Eén dek van een vijf tig meter lang vissersschip, de Scheveningen 6, dat wordt ver bouwd bij Scheepswerf Reimers- waal in Hansweert heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag bij een brand flink wat schade opgelo pen. Het dek brandde compleet uit. De brandweer wist te voorkomen dat het vuur zich via kabelgoten verspreidde. Op de Hansweerste werf werd tot in de nacht doorge werkt. De oorzaak van de brand is onbekend. Het vuur woedde op het vierde van het vijf dekken tel lende en met koelruimten uitgerus te vissersschip. De brandweerkorp- Ad van Holten wint dichtwedstrijd in fiZi zserikzee - Met zijn gedicht 'Made in Zeeland' is Ad van Holten win naar van de poëziewedstrijd die werd gehouden tijdens het Thuis - dichterfestival op februari in het Zierikzeese fiZi-theater. 'Een ge dicht dat overtuigt en ontroert, dat uitnodigt tot lezen en herle zen', oordeelde gisteren de jury, die bestaat uit de dichters Thom Schrijer, Dieuwke Parlevliet en de publicist Frans Meulenberg. Shantykoor Neptunus brengt tweede cd uit burgh-haamstede - Het Schou- wen-Duivelandse shantykoor Nep tunus heeft zijn tweede cd af. Het zilveren schijfje met zestien zee manliedjes wordt zaterdag 4 april gepresenteerd in De Schutse in Burgh-Haamstede. Het koor zingt vierstemmig en heeft enkele solis ten. De cd heeft een oplage van ïooo. De presentatie begint om 20.00 uur. Kaarten zijn te bestellen bij Peter van Liempt: 641805. CJV: spelletjes spelen en kindercarnaval ZIERIKZEE - De QV verzorgt woensdag een avondje gezelschaps spelen in gebouw De Driehoek in Zierikzee. De avond begint om 20.00 uur. Een paar dagen later, op zaterdag, verzorgt de CJV in De Driehoek een disco-avond voor de jeugd van zes tot vijftien jaar. Die staat in het teken staat van carna val. Voor verklede gasten is de toe gang gratis, anderen betalen twee euro. Het is feest vanaf 19.30 uur. Middelharnis doet onderzoek toerisme middelharnis - De gemeente Mid delharnis trekt .15.000 euro uit voor een onderzoek naar de toeris tische kwaliteiten van de gemeen te. Na het in kaart brengen van al le attracties, - het haventje is er één van - wordt bekeken of er sa menhang in aan te brengen is. Ook moet duidelijk worden of de gemeente het toeristisch product kan versterken. De raad vergadert hier donderdag 26 februari over. sen van Reimerswaal, Kapelle, Goes en Borsele werden ingezet. Volgens hoofdofficier van dienst Jeroen Brussé, was het door de rook en de smalle gangen een lasti ge operatie. „Het vuur op zich had den we vrij snel onder controle, maar omdat de vlammen zich via kabelgoten dreigden te verplaatsen naar de andere dekken, moesten we het {iele schip verkennen. Het gebied rondom het schip, waar nog personeel aan het werk was, moesten we ontruimen." De overige dekken van de Scheven ingen 6 liepen waterschade op. Het schadebedrag is nog onbe kend. Volgens directeur Rudi Pie- ters van Scheepswerf Reimerswaal komen experts van de verzekering vandaag de schade opnemen. Het schip is eigendom van rederij Van der Zwan, die het schip bijna volle dig laat vernieuwen. Iran centraal thema bij Wereldvrouwen zierikzee - Iran is het thema dat woensdagmiddag centraal staat bij de Zeeuwse Wereldvrouwen. Tij dens de bijeenkomst in "het MFC in Zierikzee praat Sima Porfekr over haar geboorteland, dat - toen zij opgroeide - nog Perzië heette. Verder gaat het over natuur, taal, eten, politiek en religie in het land met een drieduizend jaar oude cul tuur. Belangstellende vrouwen zijn welkom om 14.00 uur. Afscheidsreceptie van burgemeester Hommes middelharnis - Middelharnis neemt afscheid van burgemeester Greet Hommes, die met pensioen gaat. Dat gebeurt met een bijzon der raadsvergadering, een receptie voor genodigden en een openbare receptie van 19.45 tot 22.00 uur in recreatiecentrum De Staver. De WD'er Pieter Zevenbergen is per 1 maart benoemd als waarnemer in Middelharnis, want de vier Flak- keese gemeenten moeten fuseren. Zottenbal Zonnemaire beleeft tweede editie ZONNEMAIRE - Voor het tweede jaar op rij wordt in Zonnemaire carnaval gevierd. Dat gebeurt zaterdag vanaf 19.30 uur in het dorpshuis aan de I.M van der Bijlstraat. Het zottenbal is voor jong en oud. Bezoekers wor den verzocht in gepaste kleding te verschijnen. Een dj zorgt voor carnavalsmuziek om op te hossen .en te springen. De toegang is gratis. Muziekschool Flakkee houdt voorspeelavond middelharnis - Leerlingen van de muziekschool Goeree-Overflakkee geven vrijdag 20 februari een uit voering in de grote zaal van het Diekhuus in Middelharnis. Aan bod komen de blokfluitgroep, de gitaargroep en een aantal pianis ten. Als bijzonderheid voert stu dent Rick Brevé Beethovens piano compositie Für Elise uit op gitaar. De muziekavond in Middelharnis begint om 19.00 uur. Huisbaas Zeeuwland niet enthousiast over theaterambities. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Het MFC in Zierikzee wil een, aan drie zijden ommuurd, pleintje overkappen en daar een zaal van .maken. De nieuwe ruim te is bedoeld voor amateurtoneel, zang- en muziekgroepen en schoolvoorstellingen. Die wens uitte MFC-voorzitter Jan de Kreuk zaterdag bij de viering van het vijftienjarig bestaan van het multifunctioneel centrum. De nieuwe zaal heeft een capaciteit van 200 stoelen, net zo veel als de huidige grote zaal in het MFC. „Maar die is dagelijks in gebruik," zegt De Kreuk. Steeds meer groe pen huren ruimte in het voormali ge schoolgebouw. Uitbreiding met een nieuwe zaal is daardoor wel kom. „Ik roep al vijftien jaar dat overkapping van deze voormalige speelplaats de goedkoopste manier is om in Zierikzee een theater te bouwen," vult beheerder John Hobé aan. „Wij hebben de infra structuur, het personeel en vol doende parkeerplaatsen." Het MFC heeft zelf geen geld om een theaterzaal te bouwen. De Kreuk: „Dat zal van gemeente of Zalen en lokaaltjes van het MFC zijn druk bezet en de vraag groeit nog steeds. Daarom wil het MFC uitbreiden met een nieu we grote zaal. onze huisbaas Zeeuwland moeten komen en wordt terugbetaald met de opbrengst van de zaal." ZeeuwlanddirecteuF Antoine de Ceuster is niet enthousiast: „Bij een theaterzaal komt heel wat meer kijken. Zeeuwland is zelf be zig met de culturele functie van de Nieuwe Kerk en omgeving. Elk idee is natuurlijk welkom, maar dit spreekt me niet direct aan." De Kreuk zei zaterdag ook dat het MFC zich wil scharen onder de nieuwe koepel van dorpshuizen. „Maar wij hebben tien man in vas te dienst. Daar wil ik garanties voor hebben." Van het jubileumfeest genoten za terdag tweehonderd oudèren. We gens succes wordt de middag ko mende zaterdag herhaald. mffib&SBBsÈm Willeke van Nieuwenhuijze tijdens een van haar bezoeken aan de sloppenwijken van India.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 42