Adopteren lam betrekt jeugd bij kudde Zeeuwse boeken verdacht goed op Schiphol Lilian Tafelvaarders' genieten van exquise spijzen, dranken én magnifiek uitzicht Poging tot beroving fietsers in Middelburg PZC Maandag 16 februari 2009 1 7 Kijken naar lammetjes is leuk, zeker als ze op schoot zitten bij herder Natas- ja Vermeulen. Zelf vasthouden is nog mooier. foto Peter Nicolai Honderden bezoekers bewonderen schaapjes Zeeuws-Vlaamse kudde. door René Hoonhorst OOSTBURG - Het lammetje dat te klein was voor de fles en met de sonde moest worden gevoed, ont springt de slachter. Het symbool van de laatste geboortegolf van de Schaapskudde Zeeuws-Vlaanderen mag de rest van zijn dagen slijten op zorgboerderij Jodi bij Nieuw- vliet. Zijn doorzettingsvermogen maak te de kleine ram al het speciale 'vriendje' van herder Natasja Ver meulen. Toen het beestje ook nog fotogeniek bleek te zijn, werd hij het uithangbord van de lammetjes- dagen van de kudde. En dat bleek zijn populariteit geen kwaad te doen. Alle tien 'adoptielammetjes' waren weliswaar even aaibaar, maar de belangstelling om 'vriend je' te adopteren bleek groter dan die voor de andere schaapjes. Het certificaat voor 'vriendje' was gis termiddag om twee uur uitver kocht. De laatste ging naar Chan- tal de Smet-Lambert uit Terneu- zen. Zoon Sebastiaan koos een an der lam, maar moeder werd het meest geroerd door de beeltenis van 'vriendje'. Als adoptieouder maakte Chantal gebruik van haar recht om het lam een naam te ge ven. „Ik noem hem Polleke, naar oud-dierenarts Pol van de Vijver, die me het certificaat verkocht." Van de Vijver was verguld met de eer. Als bestuurslid vah de Stich- 'Als symbool van de schaapskudde kan 'vriendje' niet meer naar de slachter' ting Dijk- en Krekenbeheer West-Zeeuws-Vlaanderen, subsi dieverstrekker voor de schaapskud de, steekt Pol altijd een handje toe tijdens de lammetjesdagen. Mede bestuursleden Arqen Goossens en Arno Boomert doen hetzelfde. Zij genieten mét de herders van de grote belangstelling van jong en oud voor de lammetjesdagen. Herder Serge Klomp vond het leuk dat scouts van de Oostburgse groep Reutemeteut op een onge bruikelijk tijdstip op bezoek kwa men. „Die kwamen zaterdagavond laat tijdens een dropping binnen. Veel padvinders waren nog nooit geweest en keken hun ogen uit." Op 5 februari 2009 is door (t.k.) deurwaarder N.A. Polderman (Gerechtsdeurwaarderskantoor Buys Partners, Ondernemersweg 5, Tholen) op verzoek van YATOU SY, wonende te Zierikzee, aan SOU- LEYMANE BEN DAOUDA SAKHO, zonder bekende woonplaats binnen Nederland en daarbuiten, aan het Parket van de Officier van Justitie te Middelburg aan de Kousteensedijk 5, betekend een verzoekschrift tot echtscheiding Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij mr P.W. Bakkum, advocaat, kantoorhouden- de te Zierikzee, Engelse Kade 2. MIDDELBURG - Een man en een Vrouw op de fiets zijn gisteren rond 1.30 uur slachtoffer geworden van een roofpoging op de Koude- kerkse weg in Middelburg. Een scooterrijder eiste geld en bedreig de de man met een wapen. Ook graaide hij in diens broekzakken, waarop de man hem wegduwde. De scooterrijder reed daarna weg. Cd's met liedjes, foto's van de Ramp en dvd's van Ons Boeregoed. digitale foto's van de Watersnood ramp en dvd's van optredens van Ons Boeregoed meegekregen. Ook had ik een exemplaar van het jubi leumboek 250 jaar PZC meegeno men. Was ik dan toch iets te naïef ge weest, om dat zomaar van 'vreem den' aan te nemen? Want dat was de volgende vraag: „Kent u die mensen eigenlijk wel, die u dat hebben meegegeven?" En daar moest ik ontkennend op antwoorden. Dus gaf ik iets meer uitleg over mijn project. Dat ik ze had gekre gen na een oproep in de krant en dat de 'goederen' bestemd zijn voor Zeeuwen in de Verenigde Sta ten die zich nog steeds verbonden voelen met de 'taele' en al het an dere erfgoed. En toen was het in eens goed. Verslaggeefster Lilian Dominicus reist tot en met medio april door het noordoosten van de Verenigde Sta ten, op zoek naar Zeeuwen en hun sporen in het landschap. Zij houdt een weblog bij die te vin den is op de volgende link: www.pzc.nl/blogs. Voor tips of opmerkingen, mail: liliangoesamerica@gmail.com Herman en Vinke verzorgen 'skydinner' op koude Valentijnsdag. door René Hoonhorst BRESKENS - Als chefs van de ster renrestaurants Oud Sluis en De Kromme Watergang horen Sergio Herman en Edwin Vinke tot het gilde van topkoks. Zaterdag na men ze die titel letterlijk door ge rechten te bereiden en uit te serve ren op zo'n zestig meter hoogte. Het was Vinke en Herman niet hoog in de bol geslagen. Ze kook ten op speciaal verzoek een 'sky dinner' aan een hangende tafel voor 22 personen, zestig meter bo ven het Spuiplein van Breskens. De uitbaters van het winkelcen trum op dat plein verrasten een aantal prijswinnaars met een culi nair tochtje naar boven. Daarnaast waren er een aantal genodigden en Valentijnsvierders die op grote hoogte wilden genieten. De 'tafelvaarders' konden niet al leen aanschuiven bij Vinke, die rond het middaguur een chique lunch verzorgde, of Herman, die tegen de avond garant stond voor een smaakvol diner. Tussendoor ging de tafel ook omhoog voor een 'maaltijd op hoog niveau', het proeven van tapas, het savoureren van een high tea of het degusteren van champagnes en wijnen. In alle gevallen genoten de gastro nomen niet alleen van spijs en drank, maar ook van het uitzicht. De silo bij de vismijn en Port Scal- dis zijn bakens die tot ver in de omtrek aangeven waar Breskens ligt. Maar silo en apenrots lagen ver in de diepte. Het maakte zo'n indruk dat Edwin Vinke vergat dat hij last heeft: van hoogtevrees. een zakje verdacht wit poeder gevonden?' Het verhoor ging verder: „Wan neer is dat geweest? Gisteravond? En niemand heeft daarna aan uw koffers gezeten? En wat is er ver der met uw bagage gebeurd? Waar is het geweest? Zijn alle spullen die je hebt ingepakt uw eigen dom?" Nu begon bij mij toch langzamer hand het koude zweet uit te bre ken. Hadden de autoriteiten een zakje verdacht wit poeder gevon den? Inderdaad, niet alle spullen in de bagage zijn mijn eigendom: de af gelopen dagen heb ik van allerlei lezers boekjes in Zeeuws dialect, cd's met Zuid-Bevejandse liedjes, Sterrenkok Sergio Herman (midden gebogen) verzorgt een diner op 60 meter hoogte. door Lilian Dominicus NEW YORK - „Mevrouw, wilt u even uit de rij, stappen?", was de vraag van de douanebeambte op Schiphol bij de gate waar mijn vliegtuig naar New York zou ver trekken. „Die koffer en die weekendtas waarmee u heeft ingecheckt, bent u daar de eigenaar van?", vroeg de dame in kwestie. „Goh, ja, natuurlijk, waarom wilt u dat weten?", vroeg ik, tamelijk onbevangen. „En u heeft zelf alles ingepakt?", vervolgde de vrouw, zonder acht te slaan op mijn wedervraag. Ik antwoordde bevestigend. foto Peter Nicolai gjg autoriteiten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19