Niemand is hier om stoer te doen en Een gaatje boren op je sokken Ricardo van Dalen wist iedereen net zo Vervolg Vlissingse brommercontrole Jongens aangehouden voor vernielen fietsen 14 I Maandag 16 februari 2009 PZC Het Meker Skatepark in Middelburg is sinds zaterdag weer wat graffiti rijker. Ricardo van Dalen is vereeuwigd tussen de kleurrijke beeldtenissen van Miami Vice. Chillen, skaten, jammen. Kickflip backside tailslide. Niet dat de gasten van de Meker liever iets anders doen, maar zaterdag was het speciaal voor Ricardo. door Wendy van den Hurk Yooo, kom d'r bij man!" Een gebroederlijke vuist- tegen-vuist, een vriende lijk 'alles flex?' en een milde schouderstoot toe. In het Meker Skatepark, in de Veer- sche Poort in Middelburg, is ieder een welkom. Het jochie dat in de cember zijn eerste skateboard ver gaarde, krijgt evenveel ruimte als de jongens die niet meer van hun deck weg te denken zijn. Je hoeft niet eens de allervetste sneakers te dragen. Een iPod is geen pre, een coole muts geen must, Björn Borg boxers overbodig en hoe je je haar hebt zitten, dat zal iedereen een rotzorg zijn. In de Meker telt maar één ding: skaten. Zolang je die pas sie maar deelt. Het is dan ook niet zo gek dat een groepje vaste gasten niet lang na het plotselinge overlijden van hun skate-maat Ricardo van Dalen met een eensluidend idee kwam: daar moesten ze een herdenking voor organiseren. En niet zomaar één. Nee, het moest precies zijn zoals Ricardo zijn dagen het liefst door bracht: chillen, skaten en jammen. Maar wanneer? Zijn sterfdag viel nu, een jaar later, niet op zaterdag. En laat Valentijnsdag dat dit jaar nou toevallig wél doen... En zo was daar zaterdag de bene fietdag: Remember Ricardo-day. Voor vijf euro entree, die Meker volledig overmaakt naar de Neder landse Hartstichting, konden be zoekers de hele dag hun hart opha len. Terwijl dj Ventbeats nog een schijfje van Supastitian op de spe ler legt, rolden de skaters op spec taculaire wijze van de quarter pipes. Dat zijn niet de gasten van Meker, waarschuwt vrijwilliger MIDDELBURG - Ricardo had het ge weldig gevonden, zo'n chili dagje op zijn stek, met zijn passie, met zijn muziek. Dat weten zijn vrien den zeker. „Hij had nooit gewild dat we zouden rouwen." Ricardo van Dalen was één van de vaste gasten van het Meker Skate park, al vanaf de oprichting. En er- Rens Verbruggen voor al te veel enthousiasme. „Dat is het demon stratieteam van schoenenmerk Cir ca. Dat sponsort talent." Vandaar die schoenendozen her en der. „Verder zie je ook nog talenten uit Amsterdam en België. En Tilburg. Die zijn hier speciaal, omdat Ricar do zijn laatste skate-dag in die stad doorbracht. Inderdaad, wij hou den van symboliek." voor nog, in de oude Meker en ook al in het 'Vlissingse hutje'. Ie dereen in de Meker kent hem. Van de jongste ventjes, die nog veel van hem konden leren, tot de meest ervaren dertigers. Zijn beste vriend René Faes en zijn vriendin netje Nathalie de Rijke denken el ke dag nog aan hem. „Ricardo was En of het nou de Best Trick Contest was of de Game of S.K.A.T.E. -waar- bij de skaters voor elke verkeerde landing een strafpunt kregen - de sfeer blééf relaxed. „Zo zijn ska ters", legt Rens uit. „Iedereen mag binnen, iedereen hoort er meteen bij. Niemand is hier om stoer te doen en als iemand het nog niet zo goed kan, dan geeft dat niet. Ie dereen wéét gewoon hoe moeilijk heel enthousiast", vertelt Nathalie, „over de allerkleinste dingen. Als hij een nieuw truukje wist, moest iedereen dat gelijk zien. Hij wist ie dereen net zo enthousiast te krij gen als hij zelf was." Ricardo was twintig toen hij stierf Volkomen onverwacht. René was de dag voor zijn overlijden nog door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - lypisch: normaliter wordt het transport van superjach- ten bij Amels altijd strikt geheim gehouden. Afgelopen zaterdag was de jachtenbouwer de gastvrijheid zelve. Het Vlissingse bedrijf zoekt namelijk personeel. Werktuigbouwkundigen, scheeps bouwkundigen, leerling-inbouw- monteurs: Amels kan mensen van alle niveaus goed gebruiken. Ter wijl de hele wereld zucht onder de economische recessie, zit de Vlis singse jachtenbouwer er warmpjes bij. Ze heeft zelfs een lange wacht lijst tot 2013. Voor orders, maar niet voor perso neel. Amels heeft moeite werkne mers te werven. „De meeste tech neuten kiezen voor de theoreti sche kant", merkt Bert Dekker, die productmanager is bij het bedrijf „Ze denken dat doorleren het hele maal is. Wij willen echte vakmen sen, die met hun handen werken. Maar ook weer niet de rauwdou wers, zeg maar. Nee, bij ons moet je altijd bedachtzaam blijven. Niet al te hard werken, maar vooral se cuur. Je moet er tegen kunnen om in de laatste fase van de jachten- bouw de boormachine te hante ren op je sokken en zonder kno pen aan je jas, om maar niets te be schadigen." Maar dan héb je ook wat, promoot de productmanager. „Als het schip dan eenmaal naar buiten komt, ben je met zijn allen apetrots. Het is natuurlijk toch wat anders dan werken in een chemische fabriek, waar olie wordt verwerkt." www.amels-holland.com VLISSINGEN - De brommercontrole in Vlissingen is het gemeentebe stuur van die stad goed bevallen. Burgemeester Wim Dijkstra, die een maand geleden naast de rollen- testbank op het Baskensburgplein stond en het grote aantal boetes uitgeschreven zag worden, heeft bekendgemaakt een vervolg te ge ven aan de controle. Daarbij be trekt hij gepimpte auto's, die hij zelf omschrijft als rijdende disco's. „Zodat het geknetter niet weer in alle hevigheid losbarst, zodra het mooi weer begint te worden." MIDDELBURG - De politie heeft za terdag drie minderjarige jongens aangehouden voor het vernielen van een fiets op de Pottenbakkers singel in Middelburg, rond 22.45 uur. De drie zijn afkomstig uit de gemeentes Vlissingen, Veere en Middelburg. Even later zijn op dezelfde locatie twee andere minderjarigen aange houden voor het vernielen van een fiets. Een van hen bleek ook een onjuist adres te hebben opge geven. Hij kreeg hiervoor een boe te van 220 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 16