PZCI37 'De term vrije tijd is erg rekbaar1 Terreur 38 en 39 40 en 41 Massa-start bij World Cup in Thialf Autovakanties in Noorwegen Lees er nu alles over op - - - Méér aanbiedingen in het REIZEN katern Zaterdag 14 februari 2009 Tip? sport@pzc.nl Belg Gaby Demanet coacht Hoek volgens de Hollandse school Magere jaren lijken voorbij voor het Zeeuwse wielrennen Leo Beenhakker gaat Feyenoord pro Deo uit de brand helpen. door Hans Leber en Theo Ruizenaar ROTTERDAM - Leo Beenhakker is weer eens terug in de Kuip. Nu als technisch adviseur. Omdat de Pool se voetbalbond hem geen dub belfunctie toestond, is het een on bezoldigde functie, uitgeoefend in zijn vrije tijd. Of de man die er ooit jeugdtrainer ('76-'78), coach ('97-'oo) en interim-coach (2007) was, volgend seizoen bezoldigd technisch directeur van Feyenoord wordt, blijft onduidelijk. 'Don Leo' gaat samen met Mario Been bouwen aan het Feyenoord van de toekomst. Dat deze week doelman Henk Timmer te horen kreeg dat het voor hem vanaf vol gend seizoen is afgelopen, had dus de instemming van Beenhakker. „Daarover ben ik geïnformeerd en ik ben het er mee eens. Het is be ter voor de club en voor Henk Timmer." De toekomst met Been en het he den met interim-coach Leon Vlem- mings zijn Beenhakkers werkter rein. „Ik ben voorgesteld aan trai ners en spelers, maar heb geen di recte bemoeienis met het huidige seizoen. Als ik kan heipen ben ik daartoe bereid, maar de bal ligt bij Vlemmings." Dat laatste bleek niet aan dovemansoren gericht. Vlem mings: „Ik zou wel gek zijn als ik een man met de ervaring en des kundigheid van Leo Beenhakker af en toe niét om advies zou vra gen." Op 24 januari, anderhalve week na het ontslag van trainer Gertjan Verbeek en het opstappen van as sistent-trainer Wim lansen en technisch directeur Peter Bosz, had Beenhakker zijn eerste con tact met Feyenoord. „Ik heb er nooit een geheim van gemaakt dat Feyenoord bij mij in het bloed zit. Met Mario Been als nieuwe hoofd trainer hoop ik van toegevoegde waarde te kunnen zijn." Been was jeugdspeler onder jeugdtrainer Beenhakker. „Die kleine (Been) zit sinds 1976 ook in mijn bloed. Ik heb hem in 1998 zelf hierheen ge haald als assistent-trainer en voel me verantwoordelijk en verplicht om hem te helpen. Ik weet dat hij het op prijs stelt." Met de Poolse voetbalbond heeft Beenhakker tot november een contract. „Met Po len hebben we de kwalificatie voor het WK 2010 nog ïn eigen hand." Voorzitter Lato, Pools recor dinternational en topscorer op het WK 1974 in West-Duitsland, wil de geen dubbelfunctie. „Maar hij heeft erbij gezegd: Leo, wat jij in je vrije tijd doet, daar ga ik niet over. De term vrije tijd is erg rekbaar en groot. Ik kan me voor beide ploe gen voor honderd procent inzet ten" Polen heeft in maart en juni nog kwalificatiewedstrijden voor de boeg. Over het huidige Feyenoord: „De situatie is niet des Feyenoords. We moeten straks met een nieuwe jon ge trainer weer de weg omhoog vinden. Ik heb voldoende kennis, ervaring en een. groot netwerk om daarbij van dienst te zijn. De laat ste weken heb ik veel huiswerk ge daan, veel dvd's gezien. Ik heb de ze film al een keer eerder gezien, in 1997. Feyenoord heeft geen slechte spelers. Verre van,. Maar te genwoordig heeft het te maken met balans. Tegen de huidige spe lersgroep heb ik gezegd dat ze zich niet moeten laten meeslepen door cowboyverhalen dat er een stuk of acht zouden kunnen vertrekken." Leo Beenhakker fungeert tot het einde van het seizoen als technisch adviseur van Feyenoord. „Ik heb er nooit een geheim van gemaakt dat Feyenoord bij mij in het bloed zit." foto Ed Oudenaarden Is betaald voetbal nog leuk? Nog niet zo lang geleden was ik geneigd die vraag met een vol mondig 'ja' te beantwoorden. Ik kon genie ten van prachtige wedstrijden, sfeervolle ambian- ces en supportersgroeperingen die als vrienden met elkaar omgingen. Blauw-wit of rood, het maakte niet uit voor wie je was. Uitbundig jui chen kon, ook als je toevallig in een van de vak ken van de thuisclub was terechtgekomen. Het was één van de redenen waarom ik door de jaren heen een zwak opbouwde voor De Graaf schap. De club heeft een mooi Engels stadion, met het publiek dicht op het veld en het respect is groot. Maar zelfs De Graafschap is De Graaf schap niet meer sinds vorige week een onverlaat de grensrechter omver liep. Het was een inci dent in de anders zo rustige Achterhoek, maar toch... Dat het nog erger kan, werd de afgelopen dagen in Amsterdam en Rotterdam weer eens duide lijk. Mensen die menen zich voetbalsupporter te mogen noemen, betraden met veel bombarie het trainingsveld en eisten van de trainer alsme de de spelers uitleg over het spel en de resulta ten. Diezelfde mensen, waarvan sommigen een stadionverbod hebben, hielden vervolgens op de autoweg de spelersbus tegen, toen 'hun' sterren die zondag weer eens hadden verloren. Donderdagavond verstierden zogenaamde fans in Rotterdam de wedstrijd tussen de beloftes van Jong Feyenoord en Jong Ajax. Kwetsende spreekkoren, racistische teksten £n vuurwerk op het veld. De wedstrijd moest een kwartier stilge legd worden. Duels tussen Feyenoord en Ajax, zelfs op het ni veau van D-pupillen (10-12 jaar), kunnen tegen woordig niet meer zonder een peloton aan bevei ligers worden gespeeld. En vorig seizoen moest Feyenoord-speler Leroy Fer door Ajax-spelers in bescherming worden genomen op het autodek van de Arena, toen hij door een supporter werd aangevallen. Is betaald voetbal nog leuk? Nee dus, omdat de terreur van de 'fans' het wereldje momenteel be heerst. Misschien moeten we in Zeeland maar blij zijn dat we het fenomeen niet kennen. Jan Dagevos HEERENVEEN - De World Cup in Heerenveen wordt morgen afgeslo ten met de zogeheten 'mass start', een tienkilometerrace waarin alle deelnemers tegelijk van start gaan. Het is een poging van de interna tionale schaatsunie ISU om een nieuwe schaatsdiscipline op de ka lender te krijgen. Het is de vierde keer dat een dergelijk evenement gehouden wordt. „Twee keer bij -een WK junioren en een keer eer der in Thialf', zegt ISU-bestuurs- lid Jan Dijkema. Tien marathonrij ders onder wie Arjan Stroetinga en Cédric Michaud nemen het op tegen langebaanrijders die zich dit weekeinde kunnen aanmelden. Elke week in de zaterdagkrant R.01ZGÜ Daar moet je naar toe.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 39