niet voor de show Hiddink door spelers als messias binnengehaald RudeStats, hét weblog vol voetbalstatistieken www.pzc.nl/blogs PZC Zaterdag 14 februari 2009 39 observeren. Het is mijn vak om les te geven, dus ik weet hoe ik moet omgaan met jongeren." foto Marc van Hecke zijn vader later voor een sportieve maatschappelijke carrière. „Mijn vader wilde niet dat ik ging voetballen, hoewel ik dat zelf graag wilde. Hij vond het te gevaar lijk voor blessures. Ik heb gevolley bald en aan atletiek gedaan in mijn jonge jaren. Ik ben vijf keer provinciaal kampioen geweest met de polsstok. Op mijn zestiende ben ik toch gaan voetballen. Ik speelde in de spits bij Torhout, was tamelijk snel en heb in één jaar bij de A-jeugd 56 keer ge scoord." Zijn sportstudies - en latere oplei ding als trainer - braken zijn eigen carrière vrij snel af Demanet stop te op zijn 27e met voetballen, ging onder meer als assistent-trainer aan de slag bij clubs, deed mee aan projecten van de voetbalbond en liep een paar jaar mee in de top- sportschool van Club Brugge. „Ik gaf er mijn baan in het onderwijs zelfs voor op, heb onder andere sa mengewerkt met Hans Galjé en ben trainer geweest onder Jan Ceu- lemans." Twee jaar geleden keerde hij terug naar het Sint Rempert college (5000 leerlingen) in Tor hout. En na een omzwerving langs veel clubs kwam hij vorig jaar op voorspraak van Eric Tetae- rt bij Hoek terecht. Zijn mooiste ervaring als trainer tot dan toe? „Ik kwam bij Racing Wargem in de winterstop, ze hadden vier pun ten gehaald in de eerste helft van de competitie en onder mij haal den ze er 25 in de tweede helft." Het leek een nieuwe start te wor den, maar de twee volgende clubs liepen op een teleurstelling uit. „Bij KV Oostende, in de tweede hoogste klasse, heb ik een beoorde lingsfoutje gemaakt. We zijn aan het seizoen begonnen met veel te oude spelers. Ik was er na drie maanden alweer weg. Daarna kwam Oudenaerde, maar die club lag me niet. Daar gebeurden te veel zaken buiten het voetbal om waar ik niet mee kon leven." Demanet is in al die jaren inten sief blijven sporten. Vanaf zijn jeugd is hij een fanatiek skiër. Ver der heeft hij de beroemde Nacht van Vlaanderen over honderd kilo meter gelopen in Torhout. Op het meetpunt van de marathon klokte Demanet een tijd van drie uur, hij finishte de honderd in negen uur. Met het hardlopen is het door zijn fysieke gesteldheid minder gewor den. Zes jaar geleden werd er een eerste nieuwe heup ingebouwd, twee jaar later volgde de andere kant. „Het is een kwaal binnen de familie van mijn vaderskant. Het 'bovenbeen staat wat anders in de heup, een paar graden naar bui ten. Daardoor ontstaat slijtage op het kraakbeen. De metalen over kapping van het bot gaat ongeveer tien jaar mee, dus over vier jaar moet er weer iets gebeuren. Dan zetten ze een prothese in het bo venbeen, waardoor het lopen moeilijker wordt en ik alleen nog kan fietsen." Het is hem in zijn trainersvak in elk geval nog niet aan te zien. Ga by Demanet heeft met zijn eigen aanpak, eerst aangestuurd door Paul Telussa, daarna in een nauwe samenwerking met de technische commissie, zijn stempel gedrukt op het spel van Hoek. Hij wil er ook dolgraag blijven, maar dat ligt vooral aan de vraag of Paul Telussa voldoende herstelt om volgend jaar weer trainer te zijn. Wat er achter de schermen ge beurt, blijft nu nog buiten de com petentie van Demanet. De geruch ten die de ronde doen (Björn Lan- geveld, Corné Schilperoort, Regi- lio Pinas, Maarten van Rosevelt te rug naar de overkant, Robbie de Moor naar België, meer dan serieu ze belangstelling voor Stijn Ma- hieu en Gideon Imagbudu) gaan langs hem heen. Demanet kan on bezorgd werken en zich concentre ren op de competitie. Hij heeft Hoek naar de top van de hoofd klasse gebracht en wil daar min stens tot eind van het jaar ook blij ven. En wat er verder ook gebeurt: het zal voor de aimabele Belg ze ker een nieuwe injectie zijn voor zijn trainerscarrière. 'Mijn vader wilde niet dat ik ging voetballen, hoewel ik dat zelf graag wilde. Hij vond het te gevaarlijk voor blessures.' Corné Schilperoort blijft weg bij Hoek HOEK - Joan van Belzen speelt van daag niet mee bij Hoek in de thuis wedstrijd tegen Ajax. De keeper was deze week ziek en wordt ver vangen door Robbie de Moor. Gi deon Imagbudu is in afwachting van het bericht van een schorsing. Verder is Corné Schilperoort voor lopig niet meer inzetbaar. De ver wachting is dat hij helemaal niet meer komt opdagen. „We zullen eens goed met die jongen moeten praten", aldus trainer Demanet. „Hij is een hele week niet komen opdagen zonder iets te zeggen." Frank de Boer vaker bij eerste elftal Ajax AMSTERDAM - Hoofdtrainer Marco van Basten betrekt Frank de Boer de rest van het seizoen vaker bij het eerste elftal van Ajax. De Boer blijft ook actief als trainer van Ajax Al en assistent van bonds coach Bert van Marwijk. „Eigenlijk wilden we Frank in het begin van het seizoen al regelmatig bij het eerste elftal betrekken", aldus Van Basten. „In de praktijk kwam het daar te weinig van. Frank heeft het namelijk al heel druk. Hij gaat zijn werkzaamheden bij Ajax nu iets anders indelen." Nederland B tegen Italië en Duitsland ZEIST - De KNVB heeft voor Ne derland B, het schaduwteam van Oranje, opnieuw twee wedstrijde gepland. Op vrijdag 27 maart speelt het elftal van bondscoach Jo- han Neeskens over de grens in Ahlen tegen Jong Duitsland. Op 31 maart volgt in Kerkrade een ont moeting met Jong Italië. Nederland B werd vorig jaar in ere hersteld. Destijds werd in Waal wijk een oefenwedstrijd gespeeld tgen Jong Zweden. Dat ging verlo ren: 0-3. PSV-aankoop Ola Toivo- nen maakte toen de derde treffer. Oud-international Bulgarelli overleden ROME - Voormalig Italiaans voetbal international Giacomo Bulgarelli is op 68-jarige leeftijd overleden aan een longziekte. Dat maakte zijn oude club Bologna gisteren be kend. De middenvelder kwam 27 keer uit voor Italië, werd in 1968 Europees kampioen en nam deel aan de WK's van 1962 en 1966. Bulgarelli kwam tijdens zijn voet balcarrière slechts voor één club uit: Bologna. Hij speelde tussen 1959 en 1975 bijna vierhonderd wedstrijden in de Serie A en won met Bologna de landstitel in 1964. Volgens Alex staat Chelsea met coach voor 'opwindende tijden'. door Frans van den Nieuwenhof LONDEN - Met een gevoel van op winding stapte Guus Hiddink in het vliegtuig dat hem van Amster dam naar Londen bracht. De bondscoach van Rusland is de ko mende vier maanden actief als in terim-trainer van Chelsea. Hid dink noemt die uitdaging 'een mooie aanvulling op mijn car rière'. „Ik zie ernaar uit om in En geland te werken, de Premier Lea gue heeft op elke voetballiefheb ber een bijzondere aantrekkings kracht." Vanaf luchthaven Heathrow reisde Hiddink direct door naar het trai ningscomplex Cobham van Chel sea. Daar kreeg hij een rondleiding van directeur Peter Kenyon, met wie Hiddink al sinds zijn PSV-tijd een goede relatie onderhoudt. In 2004 was Kenyon de man die de transfers van Mateja Kezman en Arjen Robben mogelijk maakte. Formeel begint Hiddink pas maan dag met zijn werkzaamheden voor Chelsea. Vandaag, als de FA Cup wedstrijd bij Watford op het pro gramma staat, zit Hiddink nog op de tribune. In de week die daarop volgt, wacht de club drie belangrij ke wedstrijden. Op zaterdag 21 fe bruari speelt Chelsea bij nummer drie Aston Villa, de woensdag daar op thuis tegen Juventus (Cham pions League) en de zaterdag daar na op het eigen Stamford Bridge thuis tegen Wigan Athletic. De spelers van de 'Blues' lieten zich in lovende woorden uit over de benoeming van de Nederlan der, die de komende maanden in een hotel in Londen zal verblijven. International Frank Lampard beti telde Hiddink als 'een grote, grote naam, die reeds met veel topspe- Guus Hiddink Iers heeft gewerkt'. Hij zei verder: „Hiddink heeft het met verschillen de elftallen, zowel clubs als lan den, ver geschopt in grote competi ties, waar niet verwacht werd dat dit mogelijk was. Hij liet hen echt goed spelen. Ik ken hem niet goed, maar ik kijk er naar uit om met hem samen te werken." De Braziliaanse verdediger Alex maakte Hiddink mee bij PSV. „Hij is een goede trainer en een fantas- tisch mens", zei Alex. „Van mijn drie jaar in Nederland heb ik er twee gewerkt met Hiddink. We wonnen twee landstitels en een keer de dubbel. Bovendien bereik ten we in mijn eerste seizoen dé halve finales van de Champions League", aldus Alex. Hij verwacht dat Chelsea onder Hiddink 'opwin dende tijden' tegemoet gaat. „Bij PSV was dat ook al zo. We speel den in een 4-3-3-systeenr en ik denk dat hij dat bij Chelsea ook wil doen." Steraanvaller Didier Drogba noemde de beslissing om .Hiddink aan te stellen 'de beste voor de club'. „Ik ben tevreden", zei Drogba. „We gaan keihard wer ken om ons te plaatsen voor de volgende ronde van de Cham pions League en om meer punten te pakken in het Premiership."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 139