is naarstig op zoek naar eerherstel Tennistoernooi opgewaardeerd Karin Krappen staat voor loodzware opgave Derby heeft weer een Clough Manchester City heeft rijkste geldschieter Anthony Lurling onder het mes PZC Donderdag 8 januari 2009 j 39 buiten kwam. Pas toen maakte de Atletiekunie de zaak aanhangig bij de Dopingautoriteit, die in haar rapport vanwege die opstelling ook de vloer aanveegt met de bond. De gevoerde strategie klinkt als een spionageroman uit de Kou de Oorlog. Vroemen moest een soort schuldbekentenis schrijven die werd opgeslagen in afwachting van het moment dat dit eventueel nodig was. „Ik ben stom geweest om in te gaan op deze chantage! Want nu krijg ik dit keihard te rug." Waarom die mail? „Er gin gen al enige tijd geruchten over me, zo van: hij zal dus wel een her- stelinfuus genomen hebben om dat ik dat tot 2004 deed. Ik denk dat ze zich zo hebben willen indek ken." Vroemen moest in Gotenburg af zeggen voor de finale van de steeple chase - waarvoor hij topfa voriet was - wegens voedselvergifti ging. Nu zegt Vroemen: „Ik heb geen herstelinfiius gebruikt, maar een infuus gekregen als geneesmid del tegen de uitdroging als gevolg van de voedselvergiftiging. Het is mij toegediend door een arts van een buitenlandse ploeg, omdat de Nederlandse ploegarts Peter Verg ouwen op dat moment nog even wilde wachten. Ik hoopte toen nog de finale te kunnen lopen. De buitenlandse arts vond dat ik aan het infuus moest om uitdroging te voorkomen en heeft mij dat gege ven. Berend Nikkels, mijn huis arts, vond ook dat ik een infuus moest krijgen. Die arts heeft mij geholpen, puur voor mijn gezond heid. En dan zijn er nu de juristèn van de Dopingautoriteit die deze artsen de medische noodzaak van dat infuus betwisten." Volgens Vroemen waren 'enkele tientallen mensen van de Atletiek unie' op de hoogte van het infuus, dat weliswaar in strikte zin geen doping is, maar wel een overtre ding is van het reglement. De at leet had tot nu toe steeds volge houden dat hijzelf de naald in zijn arm had gezet. „Maar dat deed ik om die buitenlandse arts te be schermen. Zijn identiteit wordt ook pas bekend als de zaak bij de IAAF voorkomt. Eerder niet. Want hij had namelijk atleten in de finale van de steeple chase staan. Als bekend zou zijn gewor den dat hij een concurrent had ge holpen, dan zou zijn carrière naar de knoppen zijn." De procedure, waarbij hij een ad vocaat in de arm heeft genomen, heeft Vroemen tot nu toe onge veer 50.000 euro gekost. „Dat is veel geld, en dat staat nog los van het onbetaalde verlof dat ik heb opgenomen. Daar wordt natuur lijk ook op gespeculeerd. Dat je je bankrekening plundert en dat je ophoudt als het geld op is." Naar eigen zeggen heeft Simon Vroemen op het EK atletiek in Göteborg nooit een herstelinfuus genomen, maar een infuus om uitdroging te voorkomen. meer van de hele zaak horen, zo De radiostilte bleef gehandhaafd beloofde Van Haperen." tot de metandiënol-affaire naar Het infuus dat Simon Vroemen in Göteborg op het EK atletiek kreeg, was in strikte zin geen doping, maar wel een overtreding van de regels. foto Olaf Kraak/ANP Vijf tennissers uit toptien dankzij nieuwe opzet naar Rotterdam. ROTTERDAM - Met vijf tennissers uit de toptien van de wereld lijkt het effect van de nieuwe status van het ABN Amro-toernooi al zichtbaar. Het evenement in Rotterdam maakt dit jaar voor het eerst deel uit van de ATP 500-toernooien. Hoewel directeur Richard Krajicek tevreden is met zijn deelnemers veld voor de 36e editie van 9 tot 15 februari, hoopt hij in 2010 op meer. „Dit is een soort overgangs jaar, maar ik heb er veel vertrou wen in dat we er nog veel meer van gaan merken." Onder de nieu we status kunnen dè tennissers meer punten en prijzengeld verdie nen. 's Werelds beste tennisser Rafael Nadal geldt dit jaar als abso lute publiekstrekker. Daarnaast doen ook de Brit Andy Murray (4e), de Rus Nikolai Davidenko (5e) en de Fransmannen Gilles Si mon (6e) en Jo-Wilfried Tsonga (7e) mee. Voor Krajicek is het vooral positief dat de tennissers uit de topdertig verplicht zijn vier van deze elf toer nooien te spelen. Als ze niet ko men opdagen, krijgen ze geen pun ten voor de wereldranglijst. Dat geldt ook bij een afmelding vanwe ge ziekte of een blessure. „Spelers worden op deze manier op hun verantwoordelijkheid gewezen. We hopen dat dit tot minder af meldingen leidt", aldus Krajicek. In 2006 beleefde het ABN Am ro-toernooi een dieptepunt met talloze afzeggingen. Vorig jaar meldden Tsonga en de Serviër No- vak Djokovic, de twee finalisten Het ABN Amro-tennistoernooi profiteert van zijn nieuwe status. Vijf spelers uit de toptien spelen in het evenement dat van 9 tot 15 februari wordt gehouden. van de Australian Open, zich op het laatste moment af. Bij spelers van de elfde tot twintig ste plaats van de wereldranglijst merkte Krajicek al meteen effect van de nieuwe status. In het verle den vroegen ook deze spelers be hoorlijk wat geld om te komen. Ze schreven zich nu al bij voorbaat in. Dat scheelde Krajicek een hoop in zijn budget. Met hun huidige vraagprijs was het echter niet mo gelijk om naast Nadal ook de Zwit ser Roger Federer naar Rotterdam te krijgen. „Maar misschien kan het volgend jaar weer wel. We moeten afwachten hoe deze nieu we opzet zich gaat ontwikkelen. Dartster uit Vlissingen begint aan haar derde halve finale op WK. door René van Stee FRIMLEY GREEN - „M'n niveau zal omhoog moeten, want anders zou het wel eens heel pijnlijk kunnen worden." Aan de vooravond van de halve finale van het WK darts in Frimley Green weet Karin Krap pen wat haar tegen de Engelse Tri na Gulliver te doen staat. De Vlis- singse behaalde voor de derde keer in haar carrière de laatste vier op het belangrijkste toernooi ter we reld. Maar de manier waarop dit te gen de Schotse Anne Kirk gebeur de, stemt haar niet al te vrolijk. „Ik heb het mezelf nodeloos moeilijk gemaakt. Op de dubbels en de trip les was het ronduit matig. In de laatste leg miste ik liefst zes pijlen voor de winst. Tegen Trina kan ik me dat absoluut niet veroorloven", vertelt ze. Toch is er een lichtpuntje. Want in de eerste set maakte Krappen een 2-o-achterstand in legs goed. Haar gemiddelde van 22,83 punten per pijl baart haar echter enigszins zorgen. Ter vergelijking: de in pri ma vorm verkerende Gulliver kwam in haar kwartfinale uit op een score van 27,77 punten. Ook gooide de zevenvoudig kampioene vier keer de maximale score van 180 en verloor ze slechts één leg. Haar opponente en landgenote Li sa Ashton speelde niet eens slecht, maar kon nooit een vuist maken. Om aan Gullivers geweld het hoofd te kunnen bieden en om niets aan het toeval over te laten, maakt Krappen samen met haar echtgenoot Cees al enkele dagen extra trainingsuren. En dat gaat door tot en met vandaag. „Ik zou nu ook niet weten wat ik nog meer kan doen. Zeker is wel dat m'n gemiddelde echt met spron gen omhoog moet. En dat kan ge woon, dat heb ik het verleden al meerdere malen bewezen", aldus Krappen. Verder wijst zij er op dat de kansen in het darts heel gemak kelijk kunnen keren. „Trina was te gen Lisa ontketend, terwijl ik zelf maar moeizaam op gang kwam. |^t Als Karin Krappen morgen de fi- nale van het WK darts in het Zuid-Engelse Frimley Green haalt, speelt de Vlissingse daarin tegen een Nederlandse. Voor hetzelfde geld is dat straks he lemaal anders", praat zij zichzelf moed in. Vorig jaar schakelde Gulliver Krap pen in hetzelfde stadium van het toernooi relatief eenvoudig met 2-0 twee. Het was toen twee keer 3-1 in sets. Krappen hecht aan dit resultaat niet al te veel waarde, om dat ze de Engelse enkele weken daarvoor in de finale van de Win- mau World Masters - het belang rijkste toernooi na het WK - wel versloeg. „Ik ben dus zeker niet kansloos. Maar nogmaals: het zal veel beter moeten dan tegen Kirk". Als Krappen de finale haalt, speelt ze morgen tegen een landgenote. Want de andere halve finale gaat tussen vijfvoudig Analiste Francis Hoenselaar uit Rotterdam en Rila- na Erades uit Voorschoten. den haag - Met het contracteren van Nigel Clough (42) als nieuwe trainer heeft Derby County een naam binnengehaald die herinne ringen oproept aan successen uit het verleden. De voetbalclub - uitkomend in de de op één na hoogste profdivisie - won in 1972 de Engelse landstitel. De trainer was toen ook een Clough: de in 2004 overleden Brian, de vader van Nigel. Brian Clough leidde Derby Coun ty tussen 1967 en 1973 uit de twee de divisie naar het kampioenschap en de halve finale van de Europa Cup. Een prestatie die hij eind ja ren zeventig herhaalde met Not tingham Forest, de club die Brian Clough achttien jaar heeft ge diend. Nigel Clough speelde lang durig bij Nottingham Forest - de club waarmee zijn kleurrijke vader in 1979 en 1980 twee maal de Euro pa Cup voor landskampioenen won - en ook bij Liverpool en Manchester City. Clough' eerste werkdag bij Derby County begint vandaag, ruim 35 jaar na zijn va ders laatste werkdag bij de club. LONDEN - Sheikh Mansour bin Zayed al Nahyan, de nieuwe eige naar van Manchester City, is de rijkste clubeigenaar in Engeland. Dat blijkt uit een jaarlijkse lijst met de rijkste personen uit het Britse voetbal. De Sheikh (38) uit Abu Dhabi heeft een geschat ver mogen van 15 miljard pond (ruim 16 miljard euro) en verdringt daar mee Roman Abramovitsj van de eerste plaats. De Russische eige naar van Chelsea heeft 'slechts' ze ven miljard pond (7,6 miljard eu ro) en komt daarmee op de derde plaats, achter een andere nieuwko mer, Lakshmi Mittal. De Indiër is mede-eigenaar van Queens Park Rangers en goed voor 12,5 miljard pond (bijna 14 miljard euro). Ook trainers doen het goed. De bondscoach van Engeland, de Itali aan Capello, neemt met een ver mogen van 25 miljoen pond (27 miljoen euro) de 73e plaats in. Alex Ferguson van Manchester United staat tweede met 22 mil joen pond (24 miljoen euro). BREDA - Anthony Lurling onder gaat morgen een operatie aan zijn buikwand. De grillige aanvaller van NAC Bre da kampt al een tijdje met klach ten over zijn buikspieren. Na een doktersbezoek bleek een ingreep onvermijdelijk. Anthony Lurling is daardoor vier tot zes weken uitge schakeld, zo bevestigde een woord voerder van de Brabantse dub gis teren. De selectie van NAC verblijft mo menteel in een trainingskamp in Spanje. Lurling bleef noodgedwon gen in Nederland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 83