Oplichters zijn vaak succesvol CS. Hoe houden die marathon' dat toch vol? PZC 36 Uitslaande brand verwoest populair Goes' café La Strada Vlissingse bevalt op snelweg A58 0uD3GCpC33a®bqg SKgS en 332»SnHl 'JU* Zonnig Wereld betaalt voor economisch reddingsplan van Obama 9 Eddy Westveer toont emoties van jazzmuzikanten 32 ALLES OVER UITGAAN www.pzc.nl/uit Sven Kramer mikt op derde titel EK allround DONDERDAG 8 januari 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT -251e jaargang nr. 6 - los nummer 1,45, zaterdag 2,10 WALCHEREN Niet ouderen maar hoogopgeleiden vormen risicogroep. door Arjen de Boer DEN HAAC - Oplichters zijn verras send vaak succesvol in het beduve len van mensen. In ruim dertig procent van de gevallen hebben ze beet. Dat blijkt uit onderzoek in opdracht van het Wetenschappe lijk Onderzoek- en Documentatie centrum (WODC). Tussen januari 2006 en medio juni vorig jaar kregen ruim 1,8 miljoen Nederlanders te maken met oplich ting. De meest succesvolle manier om geld af te troggelen - dertig procent van de geslaagde pogingen - is mensen laten betalen voor pro ducten die nooit worden geleverd of in slechte staat verkeren. Dit ge beurt bijvoorbeeld bij handel via internetsites al5 Marktplaats. Een andere populaire manier van op lichting is gegevens van een bank pas kopiëren en de rekening plun deren. In tegenstelling tot wat vaak gedacht wordt, zijn het niet vooral ouderen die slachtoffer wor den, constateert onderzoekster Corrie Vis. Hoogopgeleiden en mensen met werk lopen relatief meer risico. „Dat kan komen door dat deze risicogroepen meer met andere mensen en geld omgaan, /aker op internet zitten." pagina 4: duizenden rekeningen in handen van criminelen GOES - Een grote uitslaande brand heeft gister middag de bovenverdieping van café La Strada aan de Sint Jacobstraat in het centrum van Goes volledig verwoest. Ook het café zelf heeft onher stelbare schade opgelopen. Er is niemand ge wond geraakt, over de oorzaak was gisteren nog niets bekend. De melding van de brand kwam even na drie uur. De brandweer rukte direct met groot materieel uit, maar de vlammen sloegen binnen de kortste keren uit het dak. Het vuur ging gepaard met een enorme rookontwikkeling. Het gebied rond de Sint Jacobstraat werd afge zet. foto Felice Buonadonna GOES - Sherita Bholasing uit Vlis- singen is dinsdagmiddag bevallen in een rijdende auto op de A58. Ze moest op medisch advies in het ziekenhuis bevallen, maar kon niet op tijd in het ziekenhuis in Goes komen. Haar zoontje Rishano kwam gezond ter wereld en maakt het goed. De Vlissingse kraamafdeling is op nieuwjaarsdag verhuisd naar Goes. Vrouwen die onder begeleiding van een gynaecoloog moeten be vallen, kunnen sindsdien niet meer in Vlissingen terecht. „Dit is een heel vervelend inci dent, maar dit wordt niet de nieu we werkelijkheid", reageert de Goese ziekenhuisdirecteur Hans Simons. pagina 2: bij de eerste hobbels begonnen de weeën al Zaken doen via Marktplaats is naïef reageer op www.pzc.nl gm Russisch gas laat ons koud lééfts;": pagina 22: cafébrand i 37% fineeUSq aantal reacties: 516 63% __Q Ontdek de vele vroegboekvoordelen van de verschillende reisorganisaties zoals honderden euro's vroegboekkorting, gratis vakantieweken, gratis halfpension, i-oudervoordeel, extra kinderkortingen of autohuurvoordeel. Ga naar één van de 220 Globe Reisburo's of www.giobereisburo.nl. gaat nét even verder Het is weer Unox weer. Zeeland: 2, 3, 21 t/m 29; Binnen land: 4 t/m 7; Buitenland: 8 en 9; Meningen: 13; Beurs: 14; Econo mie: 15; Weer: 18; Strips: 19; Cultuur/Agenda: 32 en 33; Weeka genda: 34 en 35; Sport: 36 t/m 41; Televisie: 42 en 43. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1