HR Dubbelglas KRAS,- VIDEO Oranje te sterk voor Zweden Zeeuwse docenten protesteren in Utrecht Paiingvisserij aan banden Glashandel MELIESTE Word ook abonnee! Rechtbank: Jeugdrecht, want jongen handelde niet planmatig. Senior Games Zeeland ook in Noord-Brabant yhj Zaterdag in de PZC: de wiettest www.pzc.nl Bewolkt WALCHEREN DONDERDAG 20 november 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 277 - los nummer 1,45, zaterdag 2,10 super isolerend! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 Twee jaar voor 'Zaamslag' door Emile Calon MIDDELBURG - De Middelburgse rechtbank heeft een 16-jarige jon gen uit Zaamslag veroordeeld tot twee jaar jeugddetentie voor dood slag op postbode Peter Herwegh (56). In de nacht van 30 april van dit jaar sloeg de jongen met een klauwhamer Herwegh hard op zijn hoofd. Enkele dagen later over leed de man. Het OM had vijf jaar cel geëist en kondigde gisteren hoger beroep aan. Het vindt dat er sprake was van moord en dat de jongen, die gisteren niet aanwezig was bij de uitspraak, volgens het volwasse- nenrecht bestraft moet worden. Hedwig Herwegh vindt het von nis acceptabel. De weduwe van de postbode zei dat het vonnis geres pecteerd moet worden. Ook liet zij weten dat zij haar man, ongeacht de uitspraak, toch niet terugkrijgt. De postbode raakte dodelijk ge wond door toedoen van de 16-jari- ge jongen. Dat gebeurde nadat jon geren die avond en nacht onrust veroorzaakten, waarop de politie ingreep. Een 17-jarige jongen viel Herwegh 's nachts aan, omdat hij dacht dat deze hen filmde. In wer kelijkheid volgde de man met zijn nachtkijker wat de jongeren uit spookten. Nadat de man was neer geslagen, stapte de dronken 16-jari- ge op Herwegh af en sloeg hem. Het OM vindt dat de jongen met voorbedachte rade handelde. Ook ging het volgens de officier om zo'n afschuwelijke daad, dat er be Het OM gaat in hoger beroep omdat het vindt dat de jongen uit Zaamslag die Herwegh dood sloeg volgens het volwassenen strafrecht bestraft moet worden. straft moest worden volgens het volwassenenstrafrecht. De rechtbank vindt echter dat er geen sprake was van moord, maar van doodslag. De jongen zou zich gefrustreerd en opgefokt hebben gevoeld, mede door het herhaalde optreden van de politie. Er zou geen sprake zijn geweest van kalm beraad en rustig overleg. Dus was het doodslag en geen moord. pagina 3: commentaar MIDDELBURG - Bergen op Zoom en Woensdrecht zijn toegevoegd aan de locaties voor de Senior Games, september 2009, in Zeeland. De stap buiten de provincie is volgens directeur Ton Kienhuis nodig om dat de schietbanen bij Rilland en Nieuwerkerk niet geschikt zijn. Woensdrecht wordt meegenomen in het wielerparcours over Tholen. pagina 2 en 3: sportzesdaagse 50-plussers Zeeland is te klein voor de Senior Games reageer op www.pzc bübhi Politie moet rookverbod handhaven eens M 43% 57% aantal reacties: 628 DEN HAAG - Minister Eberhard van der Laan gisteren enkele Haagse probleemwijken. Hij Tweede Kamer. foto Ed Oudenaarden/ANP discussieert met bewoonster Geraldina Rid- sprak daar met bewoners en vertegenwoordigers derstap in de Rivierenbuurt. De nieuwe minister van wijkorganisaties. De opvolger van Ella pagina 7: Vogelaarwijk of Van der Laanwijk: van Wonen, Wijken en Integratie bezocht Vogelaar maakt vandaag zijn debuut in de de 'als het ons maar geld oplevert' Zeeland: 2, 3, 25 t/m 31; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 8 en 9; Menin gen: 11; Beurs: 15; Economie: 17; Weer: 22; Strips: 23; Agenda: 33; Week agenda: 34 en 35; Cultuur: 38 en 39; Sport: 41 t/m 45; TV: 38 en 39. verPlicht, 4-/5-/8-daagse autovakantie Vakantiepark Roompot Beach Resort met gas/water/licht www.kras.nl/50326 waarom zou je verder zoeken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1