Driebander De Bruijn heeft Dubbelslag tennisser Van Hoeve Driehonderd man ADO Den Haag voor wielerreünie Dallinga morst eerste punt en is koploper af 44 Zaterdag 18 oktober 2008 pzc B Tennisser De Bongerd pakt twee titels bij Jeans Inn-toernooi. door Sven Bakker OOST-SOUBURG - Paul van Hoeve is de grote winnaar geworden bij het Jeans Inn-jeugdtoernooi. Op de tennisbanen van Oost-Souburg won Van Hoeve alle acht zijn wed strijden. Hij pakte de titel bij zo wel het jongensenkelspel tot en met zestien als tot en met acht tien jaar. De speler van tennisclub De Bon gerd in Kloetinge moest in zijn eerste finale flink aan de bak te gen Eddy Sprinkhuizen uit Nisse. De Zuid-Bevelandse confrontatie werd na ruim twee uur in een driesetter in het voordeel van Van Hoeve beslist: 6-7 6-0 6-4. In de eindstrijd in de categorie tot en met achttien jaar won hij wel de tiebreak in de eerste set. Tegen Oost-Souburger Erik van den Hoff werd het 7-6 6-2 voor Van Hoeve. Jonas Patist won de categorie tot en met veertien jaar door in de fi nale in drie sets Guido Steketee te verslaan. MLTC-speler Patist had met 6-2 3-6 6-4 zijn handen vol aan Souburger Steketee. Esmee Vleugel kwam bij de meisjes tot en met veertien jaar goed terug van verlies in de eerste set. Met 3-6 kwam Vleugel achter tegen Danielle Franke, maar Vleu gel herstelde zich in het tweede en derde bedrijf: 6-1 en 6-3. Vleugel komt uit Wemeldinge en Franke, die samen met Yasmina Tran wel het meisjesdubbel veer tien won, tennist in Oost-Sou burg. Lisette van Ederen van tennisclub De Klappers in Krabbendijke zege vierde in de categorie tot en met zestien jaar. In de finale versloeg zij Merel Meulmeester (MLTC) met 7-5 6-2. Van Ederen won samen met Kim de Nooijer ook het dubbelspel tot en met zestien jaar. sluiskil - De driebanders van Dallinga/Fast beleefden een slech te dag in de tweede divisie. Thuis werd het 4-4 tegen hekkensluiter BC Capelle 2. Dallinga verspeelde daarmee het eerste punt, de bezoe kers raapten daarmee hun eerste punt. Dallinga raakte ook de kop positie kwijt. De uitslag was niet eens onterecht, want zowel Meerten Dallinga als Patrick Vasseur bleef ver verwij derd van zijn normale niveau. Berry Dallinga, geplaagd door ern stige rugproblemen, werd node ge mist. Jean Paul de Kraker en Ma- thieu Vlerick zorgden er uiteinde lijk voor dat de balans in even wicht kwam. Eerstgenoemde be gon met een achterstand, maar kwam heel sterk Mathieu Vlerick stal de show door in slechts dertig beurten en met een moyenne 1,333 Joop de Wilde te kleineren (40-14). Hulstenaar kan de mentale druk niet aan in setsysteem. door Frits Bakker TERNEUZEN - Op de biljarts van het WK driebanden, waar topspelers als Daniel Sanchez, Torbjörn Blom- dahl, Dick Jaspers en Peter de Backer in de voorronden moyen nes van rond de twee spelen, zijn de mindere goden gisteren zonder pardon terug naar huis gestuurd. De Zeeuw Jean Paul de Bruijn, re gerend nationaal kampioen in de ze spelsoort, behoorde tot de kans lozen. Het toernooi in Sankt Wen- del is nu tot zestien spelers geredu ceerd. Voor Nederland zijn Dick Jaspers en Raimond Burgman nog in de race. De tenoren van het kampioen schap zijn tot nu toe de Spanjaard Sanchez, die de beste partij van de voorronden op zijn naam schreef (2.409 moyenne), de Japanse reve latie Koujie Funakie (2.045), Torb jörn Blomdahl en Peter de Backer. Van de grote kanshebbers maakte vooral Frédéric Caudron een duur slippertje. De Belg werd gistera vond laat uitgeschakeld door de Deen Dion Nelin. Het merendeel van de beste drie banders overleefde de schiftingen wel en maken zich nu op voor de botsing van de giganten op het groene laken. De uitgesproken fa voriet is natuurlijk Dick Jaspers, die in topvorm verkeert en het toernooi begon met een degelijke partij tegen een andere Egypte naar, de ergerlijk traag bewegende Ihab El Messery. Het was een won- De Bruijn: 'Ik kan bijna niet slechter spelen dan zoals ik hier heb gedaan' der dat laspers nog een setje moest afstaan (3-1), zoals hij dat gisteravond ook deed tegen de Amerikaan Miguel Torres (weer 3-1). Jaspers kwam zelf tot een ac ceptabel niveau: 1.812 moyenne te gen El Messery, tegen Torres won hij zijn drie setjes in twee, acht en acht beurten. De Egyptenaar speelde met 0.967 zwak, maar nog wel een fractie be ter dan Jean Paul de Bruijn gister morgen in zijn beslissende partij tegen Leppens (0.911). door Frits Bakker axel - Meer dan driehonderd wiel renners, oud-renners, organisato ren en supporters hebben zich aan gemeld voor de wielerreünie die vandaag in het Sportuus in Axel wordt gehouden. Op het program ma staan onder meer een gentle- mankoers, een rollenwedstrijd en een gezamenlijke maaltijd als af sluiting. Het 'Feest der Herkenning', zoals de reünie is aangekondigd, wordt een weerzien van veel bekenden uit de Zeeuwse en Brabantse wie lersport, vooral uit de jaren dat de criteriums nog duizenden toe schouwers trokken. Organisator Peter van Acker: „We De Hulstenaar had een 3-0-over- winning nodig, maar verloor met 3-0. De twee eerste sets in zijn par tij tegen Eddy Leppens stond hij af met 15-13, de derde ging met 15-5 verloren. „Ik kan bijna niet slech ter spelen dan zoals ik hier heb ge daan", was De Bruijn opvallend kritisch. „Het ontbrak me aan vorm, gevoel en vertrouwen." Waar het aan ligt, dat hij op zo'n belangrijk moment had gefaald, wist hijzelf ook niet. „Het wordt wel steeds duidelijker dat ik in par- hebben zo veel reacties gekregen, dat we op voorhand al mogen spre ken van een geslaagd initiatief" Om de vroegere gentlemankoers van Philippine en Sluiskil in herin nering te roepen, wordt er op nieuw gefietst met koppels. Die wedstrijd begint om 14.30 uur. Daarna gaat het programma ver der met een rollenwedstrijd. „We hebben op het laatste moment nog wat afzeggingen gehad, maar dat kan ook bijna niet anders. Ze ker met mensen die niet meer opti maal fit zijn. Zo heeft Patrick van Passel tijdens een partijtje voetbal len zijn kniebanden afgescheurd en is René Pijnen bij de bouw van een huis door zijn rug gegaan." tijen van vijftig punten, zoals in de competitie, veel beter speel dan bij setjes van vijftien caramboles. Dat ligt me kennelijk niet." De mentale kwetsbaarheid is op vallend. 1\vee jaar geleden riep De Bruijn de hulp in van een sport- psycholoog en was hij opgetogen over het resultaat. „Ik voel dat ik er veel sterker door ben geworden", vertelde hij in 2007, nadat hij voor het eerst in zijn carrière de Neder landse titel had gehaald. Het contact met de psycholoog is Zuid-Hollandse eredivisionist verslaat Volendam met 2-0. den haag - Trainer Frans Adelaar van FC Volendam beschouwde de uitwedstrijd gisteravond tegen ADO Den Haag als een nieuwe start voor zijn ploeg. Aan de zesde opeenvolgende nederlaag viel evenwel niet te ontkomen: 2-0. Lex Immers en de uitblinkende in valler Hursut Meric maakten de Haagse doelpunten. Voor Adelaar was het een pikante wedstrijd. De ex-prof van FC Utrecht was twee jaar geleden nog coach van ADO Den Haag. In no vember 2006 stapte hij een tikje verbitterd op, onder druk van de er af en toe nog wel, aan het ni veau van de internationale toer nooien is het niet meer te zien. De finaleplaats op het WK in Lugo, vier jaar geleden, is op het gebied van driebanden nog altijd een hoogtepunt. De Hulstenaar vierde tussendoor alleen successen in het bandstoten, waarin hij wel tot de wereldtoppers behoort. Het WK driebanden eindigde gis teren in een martelgang. „Ik ga hier vandaan met het gevoel dat ik het gefaald, dat doet zeer, maar ik slechte resultaten en opdringerige fans. Adelaar liet vooraf wijselijk weten dat het duel in het nieuwe stadion van ADO Den Haag niet echt speciaal voor hem was. De Haagse lieverdjes dachten daar evenwel anders over. Adelaar keek bij het betreden van het veld aan tegen een levensgroot spandoek met de alleszeggende tekst: 'Nooit meer een Adelaar, alleen nog maar een Ooievaar'. De Haagse fans ver wezen daarmee naar het aloude ADO-logo, met een trotse ooie vaar in het midden. Ook tijdens de wedstrijd moest Adelaar het verbaal soms ontgel den bij het fanatieke thuispubliek. Veel te genieten viel er ook niet voor de ADO-fans. De manschap pen van trainer André Wetzel had- Jean Paul de Bruijn heeft niet veel op met het spelen van sets. Op het WK overleefde hij de poulefase niet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 93