Veel animo voor Thoolse brandweer S3 delscher. delscher. d e ls c h e r.Imakelaar delscher. Vosmeer 6oo zoekt mensen Gemeente zoekt plek voor de Sik op zoek naar woonruimte? of wilt u woonruimte verhuren? www.rotsvast.nl Inbrekers stelen pc's uit school M2Makelaars.nl www.steendijk.nl www.goesemeer.nl •-i Campagne tegen sluipverkeer TOD'S/HOGAN B PZC Zaterdag 18 oktober 2008 29 Trenchcoats Tassen Schoenen Shawls Grote Markt I l-l 3 4461 AH Goes OUD-VOSSEMEER - De Stichting Vos meer 6oo, die bezig is met het voorbereiden van een overvol jubi leumjaar in 2010, is hard op zoek naar vrijwilligers. Alle mensen die een steentje wil len bijdragen, zijn welkom. Voor iedereen is er wel wat. Muzikan ten, zangers, horecamedewerkers, decorbouwers, verkeersregelaars en technici, ze zijn allemaal nodig. Oud-Vossemeer bestaat in 2010 zeshonderd jaar en dat wordt het hele jaar door gevierd met zeer uit eenlopende evenementen. www.vosmeer600jaar.nl Dankzij vele reacties kunnen knelpunten worden opgelost. door Rob Paardekam THOLEN - De campagne om nieu we brandweerlieden te werven in de gemeente Tholen is een groot succes geworden. Ruim twintig po tentiële vrijwilligers hebben zich aangemeld. Gemeentelijk comman dant Koos de Feijter heeft goede hoop dat de grootste knelpunten nu kunnen worden opgelost. De posten in Sint-Maartensdijk en Stavenisse hebben het op dit mo ment moeilijk. In het weekend en 's avonds zijn er voldoende men sen om uit te rukken, maar op werkdagen overdag zijn er niet al tijd zes vrijwilligers om een voer tuig te bemannen. In de wervings campagne richtte de brandweer zich dan ook vooral op mensen die overdag beschikbaar zijn. „Dat kunnen ook mensen zijn, die niet in het dorp wonen, maar er alleen werken", stelt De Feijter. Het derde 'probleemgeval' is het Thoolse brandweerduikteam. Dat draait weliswaar uitstekend, ge zien de recente winst bij het lande lijke kampioenschap, maar er mo gen wel wat leden bij. „Vijf men sen hebben zich aangemeld voor het duikteam", zegt De Feijter ver heugd. „Ik denk dat er vier bruik bare bij zitten. Dat is een goed re sultaat." Ook voor de posten in Sta venisse en Sint-Maartensdijk heeft de commandant weer hoop. Bij de in totaal 22 reacties zitten enkele potentiële vrijwilligers uit de twee dorpen. En kwamen overigens ook reacties uit andere kernen. WRj In totaal 22 mensen hebben zich aangemeld als vrijwilligers bij de brandweer in de gemeente Tho len. Met ongeveer de helft wordt een gesprek aangegaan. „Al met al denk ik dat we straks met ongeveer de helft van de men sen een serieus gesprek aangaan", zegt De Feijter, die erg blij is over het resultaat van de wervingsactie. „Zoveel aanmeldingen, dat gaat in tegen de landelijke trend." De brandweer stond onder meet op de braderie, plaatste oproepen in de gemeentelijke informatieru briek en verspreidde folders in Sta venisse en Sint-Maartensdijk. De kans bestaat overigens dat in Tholen over een tijdje teams van vier personen kunnen uitrukken. Nu moeten dat er minimaal zes zijn. „Een nieuwe manier van alar meren maakt dat mogelijk", aldus De Feijter. „Maar het gaat altijd ge paard met de alarmering van een ploeg uit een ander dorp, zodat er uiteindelijk tien mensen ter plaat se zijn." De Feijter benadrukt dat hij desondanks gewoon blijft stre ven naar het beschikbaar hebben van zes mensen op elke post. h:I.:U.U Lammycoats Grote Markt 11-13 4461 AH Goes KAMPERLAND - Het college van Noord-Beveland is naarstig op zoek naar tijdelijke huisvesting voor de Kamperlandse jeugdsoos De Sik. Die bloeiende jeugdsoos ligt al maanden noodgedwongen stil, in afwachting van een nieuwe soos bij het voetbalveld. Problemen die de bouw van een dorpshuis, dienstencentrum en woningen in Kamperland ophou den, zorgen ervoor dat niet in ok tober met de bouw van de soos be gonnen kan worden. De raad vindt dat de aannemer de soos maar voorrang moet geven, ook als dat duurder mocht uitvallen. Bezoek ons aan de Londensche Kaai 45 in Middelburg. GRATIS VOOR VERHUURDER! ROTS-VAST GROEP De grootste verhuurmakelaar van Nederland T. 0118-611412 E. middelburg@rotsvast.nl GOES - Auto- en met name vrachtverkeer dat van Noord-Beveland komt en richting Walcheren of Terneuzen gaat, wordt middels een bord drin gend verzocht over de A58 te rijden. De initiatief nemers van de campagne 'KIES de A58' (provin cie, gemeente en Rijkswaterstaat) hopen op die manier de overlast op de N664, die langs 's-Heer Hendrikskinderen en 's-Heer Arendskerke loopt, te beperken. Omwonenden van die weg hebben veel last van het sluipverkeer, en dat omdat de route één minuutje voordeel oplevert. De borden blijven vier maanden staan. foto Willem Mieras SINT ANNALAND - Inbrekers heb ben tussen donderdagmiddag 16.00 uur en vrijdagochtend ro.oo uur hun slag geslagen in een school in Sint Annaland. Om het pand binnen te komen is een raam opengebroken. Uit de school is computerapparatuur ge stolen. Wat de waarde van de spul len is, kon de politie nog niet zeg gen. Ook is nog niet duidelijk hoe veel de reparatie van het raam gaat kosten. Rainwear Alpacacoats Grote Markt 11-13 4461 AH Goes STEENDIJK MAKELAAR TAXATEUR OG Als het gaat om exclusief onroerend goed! jS. STEENDIJK makelaar taxateur o g. Kantoorlocatie: De Goese Watertoren 's Gravenpolderseweg 1d 4462 CC Goes Tel. 0113-219445 06-53863250 NVM richting Vii.ssingen/Terneuzen jTOL) H%dnk*sidri 's-Heer - Arendskerfcs Schoenen Laarzen Tassen Grote Markt I l-l3 4461 AH Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 85