bin Ockenburgh, een Goes' pand met een rijke historie Belastingaangifte? Van Daalen Advies Nieuw honk in Krabbendijke vandaag genieten van onze Leolux Show de Jonge Hoek van Dijke ff© Kmtitut^odiictm mét iiitstekemU service, I - YERSEKE Bezwaar hoger peil van tafel Indonesiërs brengen een saluut aan Vlissingen B PZC Zaterdag 18 oktober 2008 27 WISSENKERKE - De gemeente Noord-Beveland heeft een be zwaar tegen een hoger winterpeil in het Veerse Meer ingetrokken. De gemeente heeft van Rijkswater staat voldoende garanties gekregen dat eventuele schade door de peil- verhoging vergoed zal worden. Bo vendien betaalt Rijkswaterstaat al le dure ingrepen die moeten voor komen dat er schade ontstaat. Eén van die ingrepen is de aanleg van een infiltratieriool over zeven honderd meter. Dat is een soort drainagebuis, maar dan in het groot. Als het grondwater stijgt, sij pelt het door de perforaties in de buis, om te worden afgevoerd. Overigens is de Noord-Bevelandse gemeenteraad van plan de zaak goed in de gaten te houden. Voor schade aan particuliere eigendom men wil de gemeente niet op draaien, als die het gevolg is van riskant bouwen. Langs de Veerse Meer-oevers zijn in het verleden diepe garages gebouwd, waarbij het nadrukkelijke advies van de ge meente om dat niet te doen, in de wind is geslagen. Het risico blijft voor de eigenaren. Financieel Fiscaal advies telefoon (01 1 3) 23 23 40 KRABBENDIJKE - Jeugdclubs in Krab bendijke hebben een nieuw onder komen, aan de Noordweg 8 in het dorp. Wethouder Hans de Kunder (CDA, welzijn) neemt zaterdag 25 oktober om 13.00 uur het pand of ficieel in gebruik, waarna een fan cy fair losbarst met allerlei activitei ten. Stichting Jeugd- en Jongeren werk Krabbendijke heeft voor de renovatie van het jeugdhonk steun gekregen van onder meer de Rabo bank, het Oranjefonds en woning corporatie R8cB Wonen. tot in de kleinste details ontworpen en afgewerkt door onze eigen vakmensen Grenadierweg 17b - Middelburg www.baderie.nl modern living easy living design living uit www.binnenuit.nl Wisselend assortiment Veilig betalen 'Lc -•••• Betaalgemak zonwering parasols rolluiken garagedeuren horren velux accessoires VLISSINGEN - Nadat ze vandaag haar nieuwste korvet bij de Ko ninklijke Schelde Groep in ont vangst heeft genomen, brengt de Indonesische marine morgen vlak na het vertrek een groet aan Vlis singen. Als afscheid en uit dank baarheid. De Kri Sultan Iskandar Muda verlaat Vlissingen morgen om 11.00 uur (kade KSG). Tussen 11.30 en 12.00 uur vaart het voorbij de Vlissingse boulevard. Daar brengt het schip een saluut aan Vlissingen. De reis naar Indonesië duurt veertig dagen. Bronek en Anja Kawaler-Dam en hun pas aangestelde bedrijfsleider Radi in Nieuw Ockenburgh. „Een droom die uitkomt", zegt Anja. foto Willem Mieras door Lilian Dominicus GOES - Het pand Nieuw Ocken burgh bestaat al sinds 1923 en heet te Hotel Nieuw Goes. Eigenaar Jan Jacobs liet in 1934 het pand verbou wen. Op de eerste verdieping kwa men hotelkamers, de tweede ver dieping diende als opslag en be drijfswoning. Aan de voorzijde van het pand werd een benzine pomp geplaatst. In het najaar van 1944 werd bij aanvallen door het Britse leger het nabijgelegen spoorwegemplace ment gebombardeerd. De serre raakte onherstelbaar verwoest. In 1957 kwam het pand in handen van de huidige naamgever, de heer Ockenburgh. Hij verkocht het na twee jaar aan de familie Rippen. In 1972 begon horecafamilie Nico- dem er een chique zaak met Fran se keuken. Vanaf 1992 richtte ze zich meer op de cateringmarkt. Ze verbouwde in 1978 en 1998. Zoon Raymond Nicodem: „Toen we in 1978 de serre er weer aan wilden bouwen, mocht dat in eerste in stantie niet. Pas nadat we de oor spronkelijke bouwtekeningen lie ten zien, kregen we een vergun ning." Ockenburgh is een bekende naam in de biljartwereld. Het team van Ockenburgh werd in het seizoen 2004-2005 Nederlands kampioen. Medio 2006 kocht John Geel Ockenburgh. In mei 2007 her opende de zaak, maar wegens te genvallende resultaten sloot het be drijf eind december dat jaar. Het pand in 1934, toen het nog Hotel Nieuw Goes heette. Ockenburgh in 1982, toen de familie Nicodem er de scepter zwaaide.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 83