bekomst zijn nu The Kids from Madrid Metgod scoorde als eerste in stadsderby PZC Zaterdag 18 oktober 2008 43 Dat lukte Sneijder ook nauwelijks in zijn eerste seizoen bij Real Ma drid, dat eindigde met het kam pioenschap en een volksfeest dat tot diep in tie nacht duurde. „We wonnen bij Osasuna met 2-1 en we landden om half twee op het vlieg veld van Madrid. Twee uur later waren nog een half miljoen men sen op de been om ons toe te jui chen. Onvoorstelbaar. Een week la ter speelden we in Bernabeu tegen Barcelona. Volgens de traditie wer den wij als kampioenen door de spelers van Barca met een erehaag onthaald en alsof dat niet genoeg was, poetsten we ze ook nog eens met 4-1 volledig van de mat. Het was een week waarin alles klopte." De grootheid van Real, Sneijder raakt er niet over uitgepraat. „Als we met de ploeg aankomen bij het stadion voor een thuiswedstrijd rijdt de bus door een lint van sup porters, de stoet wordt voorafge gaan door politieagenten op witte paarden. Dat soort details is mooi. In het vliegtuig van de club heeft iedereen zijn eigen stoel en op het leer staat je naam gedrukt. Waar je ook komt ter wereld: overal zijn fans, iedereen kent Real Madrid." Sneijder weet als enige van de drie hoe het is om de stadsderby van Madrid te spelen. „In Bernabeu is het een wedstrijd als alle andere, maar in Vicente Calderon is de sfeer boosaardiger. Het stadion keert zich al tegen je tijdens de war- ming-up. Dat maakt iets bij me los. Maar als ik eerlijk ben, heeft Real Madrid het zwaarder te verdu ren in Baskenland. Atletic de Bil bao, Osasuna, in die wedstrijden worden wij gezien als de afgezan ten van de hoofdstad en zijn zij de onafhankelijken. Dat gaat dieper dan voetbal." Het einde van de shoot nadert. De drie moeten ook nog gezamenlijk op de foto. Heitinga, die vanaf zijn zevende met Sneijder samenspeel de bij Ajax, heeft het zwaar te ver duren. Hij staat in het midden en de twee spelers van Real staan schuin achter hem. Sneijder en Van der Vaart duwen hun lippen telkens ver naar voren om zoveel mogelijk op Heitinga te lijken. De fotograaf sputtert, Heitinga acteert boosheid: „Kijk nou maar uit, straks geef ik een elleboog en dan hebben jullie écht zo'n lip." Van der Vaart krijgt eerst de slappe lach, daarna Sneijder en vervolgens proest ook Heitinga het uit. Hasselbaink zorgde in 1999 voor laatste zege van Atlético tegen Real. door Rudy Boogert GOES - John Metgod was bijna 25 jaar geleden de eerste Nederlandse doelpuntenmaker in de stadsderby van Madrid. De verdediger opende op 30 oktober 1983 na een halfuur de score, waarna hij met Real naar een vernederende 5-0-overwin- ning swingde tegen stadgenoot At lético. Vier Nederlandse doelpun tenmakers zouden hem volgen in de kwarteeuw die volgde. Clarence Seedorf was in januari 1997 de eerste die in de voetsporen trad van Metgod. Vorig seizoen volgden Wesley Sneijder en Ruud van Nistelrooij. Sneijder zorgde bij zijn debuut voor Real vlak voor tijd met een verwoestende knal voor de winst in de derby. De vijf de Nederlandse schutter in de Ma- drileenseL derby was Jerrel Hassel baink. Hij is de enige Nederlander die scoorde namens Atlético én de enige Nederlander die twee keer scoorde in één derby. Hasselbaink deed dat op 30 oktober 1999. Atléti co won toen met 1-3 van Seedorf en co, nota bene in het vijandige Bernabeu. Dat was meteen de laat ste overwinning van Atlético op De Koninklijke. De dertien der by's die volgden, werden gewon nen door Real of eindigden in een gelijkspel. Vanavond krijgt Johnny Heitinga's Atlético in het eigen stadion de kans die trend te breken. Het duel begint om 20.00 uur. John Metgod Het einde van de.fotoshoot nadert. Sneijder (links) en Van der Vaart (rechts) duwen hun lippen telkens ver naar voren om zoveel mogelijk op Heitinga (midden) te lijken. Heitinga acteert boosheid: „Kijk nou maar uit, straks geef ik een elleboog en dan hebben jullie écht zo'n lip." foto Nike

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 77