Drie Musketiers van De test jezeifi Transfers redden jaarwinst Ajax SMS 4345 42 Zaterdag 18 oktober 2008 PZC Bondscoach Argentinië Atteveld ziet toch af neemt ontslag van arbitragezaak BUENOS AIRES - Alfio Basile heeft donderdag (lokale tijd) zijn ont- k slag ingediend als bondscoach van het voetbalteam van Argentinië. Een dag eerder had zijn ploeg nog met ï-o verloren in Chili, de eerste nederlaag tegen dat land sinds 1973. Basile was sinds 2006 in functie en stond de laatste tijd onder steeds zwaardere druk om op te stappen. Ballack geopereerd aan beide voeten AUGSBURG - Michael Ballack heeft gisteren in Augsburg een operatie aan beide voeten ondergaan. De Duitse international had woensdag na het duel met Wales geklaagd over pijn, waarna een dag later on derzoek volgde. Daaruit bleek dat er bij beide voeten sprake was van goedaardige weefselvorming. Na overleg met zijn club Chelsea werd besloten meteen te opereren. Oleguer en Cabri terug in selectie Ajax AMSTERDAM - Trainer Marco van Basten van Ajax heeft de Spanjaar den Oleguer en Gabri in zijn selec tie opgenomen voor de thuiswed strijd van vandaag tegen koploper FC Groningen. Gabri kwam dit seizoen door een enkelblessure nog niet in actie. Ole guer was bijna een maand uit de roulatie door een dijbeenblessure. KERKRADE - Het contract van trai ner Raymond Atteveld bij Roda JC is met wederzijds goedvinden ont bonden. Dat betekent dat de arbi tragezaak dinsdag niet doorgaat. De Limburgse club stelde Atteveld vorige week dinsdag op non-actief wegens de tegenvallende resultaten vanaf begin dit jaar. Atteveld ging eerste niet akkoord, maar nu is er een financiële regeling getroffen. Klinsmann belooft Van Bommel basisplek MUNCHEN - Mark van Bommel staat vandaag weer in de basis bij Bayern München, dat tegen Karls ruhe voetbalt. Dat beloofde Ba-- yern-coach Jürgen Klinsmann gis teren. Van Bommel, de aanvoerder van de tot dusverre tegenvallende titelverdediger, was de afgelopen weken geregeld bankzitter. „Hij geeft ons hopelijk meer stabili teit", zei Klinsmann. Makaay vestigt hoop op manueel therapeut ROTTERDAM - In een poging sneller te herstellen van zijn blessure, bracht Roy Makaay gisteren een be zoek aan een manueel therapeut. De spanning op de lies van de Feye- noord-spits verdween de afgelopen dagen, maar Makaay bleef pijn hou den. Hij ontbreekt daardoor, net als Jon Dahl Tomasson, morgen te gen Willem II. 11: Als slapen staat tot geslapen, staat vechten tot j A: Gevechten C: Gevecht 2: Hoeveel vierkanten en rechthoeken zitten er in deze figuur? A: 26-30 B: 21 -25 C: 16-20 D: 5 - 15 3: Klaas is langer dan Pieter, Jan is korter dan Klaas. Welke stelling is correct? A: Jan is langer dan Pieter. B: Jan is korter dan Pieter. C: Het is niet te zeggen of Jan of Pieter langer is. 6: Welk nummer volgt er op deze reeks? 3,5,8,13,21, A: 34 C: 21 B: 31 D: 4 Sms IQ plus je antwoordreeks naar 4345 en ontdek hoe slim jij bent! Voorbeeld: IQ ABCDCA naar 4345 Kosten: €1,50 per ontvangen bericht. Max 1 bericht Als kinderen kwamen ze binnen bij Ajax, als pubers maakten ze hun debuut in het eerste en als jong volwassenen voetballen ze in Madrid: John Heitinga (24) bij Atlético, Rafael van der Vaart (25) en Wesley Sneijder (24) bij Real. Vanavond kruisen hun wegen in de derby. door Dick Sintenie MADRID - In de nauwe straatjes van een buitenwijk van de Spaanse hoofdstad stuurt Sneijder zijn auto naar de studio waar deze middag een fotoshoot plaatsheeft van Ni ke, de persoonlijke sponsor van de drie internationals. Van der Vaart zit op de passagiersstoel naast Sneij der. Heitinga komt iets later op ei gen gelegenheid. „Waar zat je nou?", zegt Sneijder, quasi-veront- waardigd. Heitinga haalt zijn schou ders op. „Altijd commentaar, die kleine." Van der Vaart grinnikt. De drie musketiers van De Toe komst kunnen het zelf amper be vatten dat ze nu in Spanje een mi ni-reünie beleven. Dat Ajax niet hun eindstation zou worden, stond in de sterren geschreven. Maar dat een jaar na Sneijders en tree bij Real ook Heitinga en Van der Vaart in Madrid zijn neergestre ken, is toeval. Hun huizen staan in een straal van driehonderd meter bij elkaar vandaan. Heitinga: „Ik ben bijna buurman van die kleine. Dus ik heb elke avond de rolluiken naar beneden en de lichten uit, an ders komt-ie binnen en dan kom je niet meer van hem af" De fotograaf gaat aan het werk, Sneijder is zijn eerste 'slachtoffer'. Van der Vaart blikt vooruit naar de stadsderby Atlético-Real. De club van het volk tegen de eliteclub. „Het zal behoorlijk leven", zegt Van der Vaart. „Voor clubjongens als Raül en Guti zijn dit speciale wedstrijden, maar ik weet niet wat ik moet verwachten. Vergelijk het met de buitenlanders bij Ajax die voor het eerst tegen Feyenoord moeten spelen." Die vergelijking gaat op een aantal punten mank, maar de intensiteit van de Nederlandse klassieker gaf Van der Vaart, Sneijder en Heitin ga de eerste ervaringen met het spelen van topwedstrijden. Heitin ga: „Ook in de jeugd was Feye- noord-Ajax dé wedstrijd van het jaar. Met politie en alles erop en er aan. Het is een hardheidsproces dat je ondergaat." Heitinga maakte zijn debuut in het eerste van Ajax in De Kuip, op 26 augustus 2001. „Ik was zeventien en begön op de bank. Ik werd naar binnen gestuurd om andere schoe nen te halen voor André Bergdol- mo, omdat één van zijn noppen was afgebroken. Toen ik terug kwam, kreeg Hatem Trabelsi een rode kaart. Shota Arveladze werd naar de kant gehaald, ik had drie keer heen en weer gelopen en in eens stond ik in het veld. Twee mi nuten later kreeg ik een gele kaart omdat ik Pierre van Hooijdonk on deruit haalde." Van der Vaart: „Je kunt je niet voorbereiden op zulke wedstrijden, je moet er gewoon in mee." Ajax won dat duel overigens met 2-1, mede door een treffer van Van een doelpunt met eeuwigheids waarde te hebben gemaakt. Ik heb met HSV tegen Bayern München ook wel eens een bal in de kruising geschoten van veertig meter, maar dat gebeurt altijd wel een keer, als je maar vaak genoeg schiet. Maar zo'n hakbal, en dan ook nog tégen Feyenoord, dat is eens in je leven." Waartoe Van der Vaart allemaal in staat is op een voetbalveld, weten ze nu ook bij Real Madrid. Hij maakte onlangs drie doelpunten voor zijn nieuwe club tegen Spor ting Gijon, waarvan eentje met zijn hak. De stad ligt aan zijn ko ninklijke voeten, maar het zegt de aanwezige visagiste allemaal niets en ze vraagt Van der Vaart beleefd of hij even bij haar in de stoel komt zitten. Sneijder poseert on dertussen met zijn stoerste blik voor het oog van de camera. Vraag aan Heitinga: wie moet je in het veld nou het hardst aanpakken, Van der Vaart of Sneijder? „Maakt niet uit, als een van de twee voor bij komt, gaat hij neer." Sneijder, plagerig: „Wanneer is die wedstrijd eigenlijk? Haal je dat wel met dat manke poot van je?" Wesley Sneijder: 'In het vliegtuig van Real Madrid heeft iedere speler zijn eigen stoel en op het leer staat je naam gedrukt' der Vaart. Onderweg naar het doel schudde hij Ferry de Haan aan de zijlijn van zich af Op de vraag hoe het toch met De Haan is, roept Sne ijder door de studio: „Die ligt daar nog steeds." Van der Vaart kan zich vooral herinneren waar hij het doelpunt vierde. „Voor een vak met Feyenoord-aanhangers. Ik wist dat daar een vriend van mij zat. Hij is supporter van Feye noord. Dat ik daar stond te juichen werd me niet door iedereen in dank afgenomen." Onafhankelijk van elkaar zeggen de drie dat wedstrijden waarin sen timenten een grote rol spelen het beste in hen naar boven halen. Ze hebben in het verleden ook alle drie gescoord tegen Feyenoord en dat geeft' een machtig gevoel. Van der Vaart maakte zijn mooiste doel punt ooit tegen de Rotterdam mers: een hakbal in duikvlucht. „Dat doelpunt blijft terugkomen in de overzichten, net als sommige goals van Marco van Basten en Dennis Bergkamp. Het is mooi om Dat is nog niet zeker. Heitinga raak te geblesseerd aan zijn knie in de interland tegen Macedonië en sindsdien is het een beetje kwakke len met het gewricht. Hij miste af gelopen week de WK-kwalificatie- duels met IJsland en Noorwegen. Het zou hem pijn doen als hij ook de derby in zijn eigen stadion Vi cente Calderon moet missen. Een wedstrijd waarin hij het moet op nemen tegen de vijf Nederlanders van Real Sneijder: „Dat is dus Johnny tegen de rest van Oranje." Heitinga is de enige Nederlander bij Atlético. Hij heeft in het begin heel erg moeten wennen aan zijn nieuwe omgeving. „Ik heb het grootste deel van mijn leven bij Ajax doorgebracht. Zat ik ineens een paar duizend kilometer verder op voor de tv naar Ajax te kijken tijdens het Amsterdam Tournam ent. Het ene moment denk je: wat gek, het volgende moment zit je in Mexico voor een trainingskamp. Er is niet veel tijd om stil te staan bij wat er allemaal gebeurt." De test is gebaseerd op erkende wetenschappelijke IQ testen. De score is sléchts ter indicatie. Club voelt missen van kwalificatie Champions League in de beurs. AMSTERDAM - De verkoop van spe lers als Ryan Babel, Johnny Heitin ga en Wesley Sneijder heeft er voor gezorgd dat Ajax over het af gelopen boekjaar een winst van 7,8 miljoen heeft geboekt. Zonder deze transfers was de voetbalclub in de verliezen beland. Een jaar eerder leed Ajax nog een verlies van 10,4 miljoen euro. De spelersverkopen leverden Ajax in het boekjaar 2007/2008 48,3 mil joen op. Ook de transfers van Tom de Mul en Hedwiges Maduro val len hieronder. Hiertegenover staat een kostenpost van 22,7 miljoen voor het aantrekken van Luis Sua- rez, Albert Luque, Bruno Silva en Rasmus Lindgren. Deze zomer gaf de club ruim 35 miljoen uit voor onder anderen Dario Cvitanich, Miralem Sulejma- ni, Ismail Aissati, Oleguer en Evan- der Sno. Deze transférs zullen pas volgend boekjaar in de resultaten terug te vinden zijn. Zonder de in komsten uit transfers kwam Ajax uit op een operationeel verlies van ruim vijftien miljoen euro. De om zet daalde van 65 naar 62 miljoen. Daar stonden flink hogere kosten tegenover: 77 müjoen tegen 66 mil joen een jaar eerder. De omzetdaling is voor een groot deel te wijten aan het feit dat Ajax zich vorig seizoen niet kwalificeer de voor de Champions League en de Uefa Cup. De Europese recettes namen hierdoor af met 3,1 miljoen euro. Ook verdiende de club 1,1 miljoen minder in de strijd om de nationale beker door een vroege uitschakeling. Ajax verkocht ook minder shirts en sjaaltjes aan fans. De inkomsten uit de kaartverkoop en de skyboxen stegen licht. Ajax heeft voor het eerst een voorzie ning getroffen voor de belastingna- heffing van 5,8 miljoen euro voor de transfers van Michael Laudrup en Shota Arveladze in 1997. Ajax heeft die naheffing aangevochten en leek gelijk te krijgen, maar de Hoge Raad wees in juli een ongun stig arrest voor de club. Het ge rechtshof buigt zich opnieuw over de zaak. De voorziening bedraagt 2,3 miljoen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 44