Hans Dekkers tekent droomcontract 42 en 43 rLêVj 41 44 en 45 Het spijt me Zaterdag 18 oktober 2008 Sneijder, Heitinga en Van der Vaart in stadsderby Madrid De Bruijn maakt het weer niet waar op WK driebanden Tip? sport@pzc.nl Profrenner tekent voor twee jaar bij ploeg van Garmin. door Frits Bakker TERNEUZEN - De wielercarrièrre van Hans Dekkers uit IJzendijke heeft een onverwachte wending gekregen. De 27-jarige renner, die op vakantie in Aruba is en zonder ploeg dreigde te komen, heeft een tweejarig contract gekregen bij de ProTourploeg van Garmin. „Het is een droomaanbod, ik ben super ge lukkig." De Amerikaanse profploeg, met renners als David Millar, Christian Vandevelde en David Zabriskie in de gelederen, had de spurter al eni ge tijd op het oog. De sprintzege van Dekkers, afgelopen week in de Sluitingsprijs van Putte-Capelle, heeft in de beslissing van de spon sor de doorslag gegeven. De oud-Raborenner klopte in die koers Tom Boonen en boekte zijn eerste en enige zege van dit wieler- jaar. Vanuit zijn hotel op Aruba, waar hij samen met zijn vrouw Anna bel twee weken vakantie viert, toonde Dekkers zich zeer ingeno men met zijn nieuwe ploeg. „Mijn huidige sponsor (Mitsubishi) houdt er na dit jaar mee op en ik wilde heel graag renner blijven. Dat er een zekere belangstelling was, had ik wel gehoord, maar con creet was er nog niets. Toen we woensdag, na die overwinning in Putte, naar Aruba vertrokken, heb ik al tegen mijn vrouw gezegd: als ik bij die ploeg kan tekenen, dan wordt het een supervakantie. En dat is het nu dus." De ProTourploeg wordt zijn vier de avontuur bij een profploeg na Rabobank, Agritubel en Mitsubis- hi-Jartazi. „Het komt op een mo ment dat ik ,het niet zo had ver wacht, omdat ik een paar ongeluk kige jaren achter de rug heb. Bles sures, vooral aan mijn knie, valpar- Hans Dekkers (27) krijgt een contract voor twee jaar bij de Amerikaanse profploeg van Gar min. „Het is een droomaanbod, ik ben super gelukkig." tijen, terugvechten en weer gebles seerd raken: ik heb in die jaren niet kunnen laten zien wat ik wer kelijk kan. Ik ben nu wel fit en dat heb ik gelukkig nog laten zien aan het eind van het seizoen, met een tweede plaats in de Scheldeboor- den en die zege in de Sluitings prijs. Het contract dat ik nu krijg, is een droom, een geweldige kans in m'n carrière." Hans Dekkers, geboren in Eindho ven, maar al jaren woonachtig in IJzendijke, kwam in de afgelopen drie jaar door alle tegenslagen nau welijks aan winnen toe. Twee jaar geleden kwam er alleen een etap pe in de Tour de l'Avenir op zijn palmares, vorig jaar een etappe in de Driedaagse van West Vlaande ren en dit jaar de Sluitingsprijs, waar hij in een spectaculaire sprint Boonen versloeg. „Dat heeft meegeteld in het con tract dat ik nu krijg", weet hij ze ker. „Als je Tom Boonen verslaat, dan is het toch groot nieuws. En dat maakt indruk op ploegen." Garmin Chipotle, waar Jonathan Vaughters ploegleider is, staat be kend als een allround ploeg met ronderenners, klimmers en sprin ters. Ook Julian Dean, die in zijn jonge wielerjaren in Biervliet ver bleef en later in de Tour de sprints aantrok voor Thor Hushovd, be hoort tot de ploeg. „Het is ook een ploeg met veel aan dacht voor de dopingethiek", weet Dekkers. „Ze hebben deze week bij de UCI mijn bloedwaarden op gevraagd, omdat ze geen enkel risi co willen lopen. En met mij was al les in orde." Over de voorbereiding op zijn eer ste jaar bij Garmin heeft hij nog niet gesproken. Dekkers: „Ik kan me voorstellen dat ze trainings kampen in Amerika hebben, maar we zullen pas meer contact heb ben als we terugzijn van vakan tie." De Duitse publieke zenders ARD en ZDF zien volgend jaar af van rechtstreekse uitzendingen van de Tour de France. De recente dopingaf- faires in de wielersport, waardoor de sportieve waarde van het evenement aan zienlijk zou zijn verminderd, zijn hier de bet aan. Ook de organisatoren van de Ronde van Duitsland zetten er een punt achter. Ze verwachten het budget vanwe ge het bedrog niet rond te krijgen. Dat onze oosterburen zich tot deze stap pen genoodzaakt voelen, valt te billijken. Zeker gezien het grote aantal Duitse ren ners dat als dopingzondaar is ontmas kerd. Een willekeurige greep uit de ont hullingen van de laatste jaren levert een indrukwekkend rijtje op, met onder anderen Jörg Jaksche, Patrick Sinkewitz (betrapt in de Tour van 2007, waarna de ARD en ZDF ook al op zwart gingen), Erik Zabel, Udo Bolts, Bert Dietz, Rolf Aldag en Danilo Elondo in het beklaag denbankje. De stekker zou er elders al voor veel minder zijn uitgetrokken. Toch is het niet helemaal rechtvaardig dat de Duitsers het de komende zomer zonder de Tour en zijn helden moeten doen. Welingelichte kringen melden ech ter dat er een volwaardig alternatief voor in de plaats komt. Het wordt iets in de trant van het onvolprezen 'Het spijt me', in Nederland gepresenteerd door Caroli ne Tensen, waarbij de kijker getuige kon zijn van verzoeningspogingen uit lang slepende familie en/of vriendenruzies. Ik zie het al helemaal voor me: een be rouwvolle Stefan Schumacher die tranen met tuiten huilt en als boetedoening in de voormalige Duitse kolonie Tanzania een fietsenfabriek voor zijn gehandicapte medemens opstart. Bernhard Kohl, welis waar geen Duitser, zal ongetwijfeld ook hoge ogen gooien. Een voorproefje kre gen we eerder deze week al toen de Oos tenrijkse klimrevelatie in de Tour van dit jaar toegaf dat ook hij uit verboden pot jes had geslikt. Het was bijna aandoenlijk om te zien hoe hij publiekelijk boete deed. Wielrennen niet alleen als tak van sport, maar ook als bron van plat vermaak. Een tranentrekker van jewelste met de garan tie van hoge kijkcijfers; mooier kunnen we haast niet krijgen. Ik kijk er in ieder geval al vol spanning naar uit, net zoals naar de toekomstige Franse, Spaanse, Italiaanse, Nederlandse (met hopelijk Mart Smeets en Maarten Ducrot als presentatoren), Belgische, Luxemburgse en Amerikaanse wielerva- rianten van 'Es tut mir leid'. René van Stee Hans Dekkers beleeft een mooi seizoensslot: dinsdag won hij de Sluitingskoers, gisteren tekende hij een nieuw contract bij Garmin. foto Mare Goyvaerts

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 43