Terug in de tijd van Napoleon belastingen bin nsri uit Molen opgeknapt Schildersbedrijf M J. Janse en Zoon Wij zoeken opdrachten! Bezwaar hoger peil van tafel vandaag genieten van onze Leolux Show de Jonge Hoek van Dijke Werk aan Zwaanweg WPZC Zaterdag 18 oktober 2008 2 7 Gerard Kerremans uit Breda kruipt regelmatig in de huid van een soldaat van zo'n tweehonderd jaar geleden. foto Ruben Oreel Soldaten uit 1815 slaan hun kamp op in fort Rammekens. door Carla van de Merbel ritthem - De soldaten van het ze vende bataljon infanterie van Li nie 1815 bivakkeren dit weekeinde weer in fort Rammekens bij Rit them. Zo'n 25 vrijwilligers van de vereniging laten zien hoe soldaten in de tijd van Napoleon, zo'n twee honderd jaar geleden, leefden. Sommige belangstellenden waren gisteren wat te vroeg. Vanaf 11.00 uur zou het bataljon, volgens de aankondigingen, present zijn, maar dat bleek niet het geval. De vrijwilligers komen uit het hele land en druppelden gisteren bin nen. De enige die er op tijd was, was Gerard Kerremans uit Breda. Maar ook in zijn eentje kon hij het publiek prima vermaken. Kerremans (56) blijft de verhalen over de soldaten van toen graag vertellen. Over hoe ze schoten, hoe ze leefden en hoe slecht de omstandigheden waren. Vrijwillig kruipt Kerremans een groot aantal weekeinden per jaar in de huid van een militair van toen. In het dagelijks leven is Kerremans hoofd van de interne dienst van een verpleeghuis. Daarvoor werk.- te hij dertig jaar als instellingskok. Vrijwel zijn hele leven is hij al ge fascineerd door geschiedenis en militaire geschiedenis. Sinds de zo mer van t995 is hij actief in het na spelen van het vroegere soldatenle- leid, plattelandsontwikkeling en culturele accommodaties. Ook wordt bijna een half miljoen euro uitgetrokken voor onder meer de reconstructie van de Duinweg in Oostkapelle, uitbreiding van be graafplaatsen, scholen en sport- en welzij nsaccommodaties. In het stadje Veere moeten vol gend jaar de vesten worden gebag gerd. Dat is een belangrijk project met grote en nog grotendeels on bekende risico's, waarschuwt het college van B en W. Het is nog niet bekend hoeveel het precies gaat kosten, noch hoeveel specie er uit de vesten komt. Het project kan zomaar twee keer zo duur worden. Bovendien ligt vertraging op de loer en dan vervallen over heidssubsidies. Lokale belastingen Het rioolrecht stijgt met 8,6 procent naar 43,05 euro per ei gendom. Daarbij komt nog het tarief voor gebruik en opslag. De afvalstoffenheffing gaat 3 procent omhoog (181,02 euro voor een bak van 140 liter, 201,37 euro voor 180 liter en 262,60 voor 240 liter). De OZB stijgt 3 procent naar 1,98 euro per 2500 euro waar de voor huiseigenaren, 2,55 eu ro voor eigenaren van niet-wo- ningen en 2,03 voor gebruikers van niet-woningen. De toeristenbelasting stijgt met 10 cent naar 1 euro pppn. ven. In de winter komt de vereni ging één weekend per maand bij een voor een oefening op Slot Loe- vestein. Het seizoen van buitenop tredens duurt van begin maart tot eind oktober. Wie wil kan twee weekenden per maand ergens op treden; wie daar geen tijd voor of 'Ja, je moet natuurlijk geen hekel hebben aan kamperen' geen zin in heeft, kan het ook min der vaak doen. Het is niet zomaar een makkelijk weekendje uit voor de soldaten. Ze moeten overal zelf voor- zorgen. Op Rammekens hebben ze het ge- tot in de kleinste details ontworpen en afgewerkt luk dat er een wc is en water. „En er is al stro neergelegd in de kaze matten", zegt Kerremans ver heugd. „We hebben lege zakken bij ons, die vullen we dan. Om op te slapen." Koken moeten ze ook zelf, in grote potten boven een vuur waarvoor ze zelf het hout moeten sprokkelen. „Ja, je moet natuurlijk geen hekel hebben aan kamperen." Kerremans is vaak en graag te vinden in het kampement van de zevende infanterie. „Je hebt met elkaar dezelfde interesse, daar praat je over. Er is een gevoel van saamhorigheid." Het zevende bataljon infanterie van Li nie 1815 is vandaag en morgen van 11.00 tot 17.00 uur te bezoeken in fort Rammekens bij Ritthem. 's-gravenpolder - Molen De Ko renhalm in 's-Gravenpolder wacht zomer 2009 een forse restauratie. Veel houtwerk is aan vernieuwing toe. 0118-626618 of 06-53254173 Vraag gratis offerte! °rbin wissenkerke - De gemeente Noord-Beveland heeft een be zwaar tegen een hoger winterpeil in het Veerse Meer ingetrokken. De gemeente heeft van Rijkswater staat voldoende garanties gekregen dat eventuele schade door de peil- verhoging vergoed zal worden. Bo vendien betaalt Rijkswaterstaat al le dure ingrepen die moeten voor komen dat er schade ontstaat. Eén daarvan is de aanleg van een infiltratie-riool over 700 meter. Dat is een soort drainagebuis. door onze eigen vakmensen Grenadierweg l 7b Middelburg www.baderie.nl 1— modern living easy living design living www.binnenuit.nl Wisselend Veilig betalen Betaalgemak nnaiTOCTircïïisi; dishoek - Waterschap Zeeuwse Ei landen begint maandag met het verstevigen van de bermen langs de Zwaanweg, tussen Dishoek en Vlissingen. De bermen van de Zwaanweg zijn kapot gereden omdat de weg smal is. Het waterschap gaat nu door- groeistenen in de bermen leggen. Dit zijn betonnen stenen waar het gras door kan groeien. Tegelijker tijd krijgt de Zwaanweg een onder houdsbeurt. Verwacht wordt dat het werk 17 november klaar is. Gedurende de werkzaamheden is de Zwaanweg afgesloten voor alle verkeer. Alleen bestemmingsver keer kan gebruikmaken van de weg. Er wordt een omleidingsrou te aangegeven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29