23 reizen Genieten in aangepast tempo Vakantiereizen voor senioeren zijn verre van sullige ondernemingen, ervoer Rob de Vries. De deelnemers willen in de herfst van hun leven nog wat zien van de wereld. reizen@wegener.nl |S| 024-3650360 PZC Zaterdag 18 oktober 2008 Aix-les-Bains heeft tal van leuke pleinen, waar vaak muziek wordt gemaakt waarop kan worden gedanst. foto's GPD De reis naar Aix-les- Bains verloopt pro bleemloos. Het vlieg tuig landt in het Zwit serse Genève, daar staat een comfortabele bus te wach ten om het gezelschap van de Se nior Vakantie Plan naar de Franse kuurbadplaats te brengen. Een uur tje rijden en dan zit er nog even een 'fotostop' bij de Pont de la Cail- le, een fraai vormgegeven brug. In hotel Astoria, midden in het stadscentrum van Aix-les-Bains (26.000 inwoners), is na een opfris- pauze het eerste diner gepland. De groep bestaat uit wat koppels en ook een vrij groot aantal singles. De gemiddelde leeftijd ligt zo te zien tussen de 65 en 70 jaar, maar dat heeft geen invloed op de geani meerde stemming aan tafel. Er ont staat al iets van een 'groepsgevoel'. Die sfeer wordt er de volgende och tend alleen maar beter op als reis- begeleider Anneke Holstein en haar collega Marga van Duijn, te vens verpleegkundige, een informa tiebijeenkomst houden. Holstein houdt het gezelschap met stemver heffing voor: „Het is üw vakantie, u moet doen wat leuk vindt. Een dagje niet mee met een excursie? Oké!" De excursies worden om de dag ge houden en gaan onder meer naar Chambery, het Lac d'Annecy en Saint Hugues de Chartreuse. „Deze tiendaagse reis heeft m'n hart gestolen", zegt Holstein, die al de nodige jaren ervaring heeft als reisbegeleidster van Senior Vakan tie Plan. Aix ontpopt zich dan ook als een buitengewoon leuk plaatsje met thermen, parken en een luxueus casino. Op de pleinen wordt bijna elke dag een muziekje gespeeld, waarop wordt gedanst. In de nabije omgeving ligt nog een meer: het Lac du Bourget, met op een van de oevers de abdij Haute Combe, een toeristische trekpleis ter. Senior Vakantie Plan, dat dit jaar het 40-jarig bestaan viert, is een in Bussum gevestigde reisorganisatie die vakanties organiseert voor se nioren „die graag op reis willen, maar dan op een manier die past bij de hogere leeftijd." De reisbe- stemmingen variëren van de Bel gische badplaats Blankenberge tot een trip naar de Noordkaap en Spitsbergen en van een Rijncruise tot een rondreis door Canada. Alle begeleiders zijn vrijwilligers, zo'n zestig in totaal. Als de groep groter is dan zestien personen, gaat een tweede reisbegeleider mee, met verpleegkundige vaardighe den. Holstein: „We worden niet be taald, zijn in wezen amateurs. Maar daardoor zijn we juist extra gemotiveerd. We krijgen weliswaar een vergoeding van 10 euro per dag, maar daar kun je net twee gla zen wijn van betalen. Voor geld doen we het dus duidelijk niet." Voor de meeste deelnemers aan de reis naar Aix-les-Bains is het niet hun eerste trip met SVP. Zoals de kordate dame van 82 uit Utrecht, die op al haar wandelingen welis waar een wandelstok meeneemt, maar die vooral lijkt te gebruiken om haar vaak pittige looptempo aan te geven. „Ik ben een jaar of twintig geleden met SVP in con tact gekomen, via kennissen. En ik moet zeggen: het is gewoon goed." Mevrouw Joke van Soest, bezig aan haar twaalfde seniorenreis, is vaak in Indonesië geweest. Wandeltoch ten in de bergen zijn een liefhebbe rij. „Maar ik word een dagje ouder en wil niet meer zo lang vliegen." Bij deze trip maakt ze een kleine kant tekening: „Liever zou ik met een kleinere groep op pad gaan. En het dagprogramma mag van mij ook wel iets eerder stoppen dan pas om vijf uur 's middags." Meer informatie over seniorenrei- zen: Senior Vakantie Plan in Bus sum, telefoon 035-6933017. www.seniorvakantieplan.nl Reageren? redactie.reizen@wegener.nl Reisbegeleidsters Anneke Holstein (links) en Marga van Duijn. Het reisgezelschap op bezoek bij de Abdij Haute Com be.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 121