OMINICUS KERST- NIEUWJAARSREDEN aardenshow Tot 60% korfing op diverse kal-fireé haarden Voordelige complete busvakanties door Europa! Vier de feestdagen met KRAS.NL! Want op één van de kerst- en/of nieuwjaars- reizen vindt u niet alleen gezelligheid, u ziet bovendien uw vakantiebestemming in zijn meest sprookjesachtige verschijning! En tijdens uw vakantie wordt u uiteraard goed verwend: er zijn feestelijke diners, heerlijke buffetten en gezellige dansavonden. U boekt één van onze busreizen al vanaf slechts 129. BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cPm LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl Najaarsvisserij Een nadrukkelijk gebaar naar de mosselsector (PZC, 16 oktober)?! Laat alle 'Vrienden van de mossel' niet lachen. Ik vind het eerder een arrogant gebaar van Vogelbescher ming Nederland om slechts ak koord te gaan met het opvissen van het halve kwantum mossel zaad. Is dat nu om te manifesteren hoe veel macht deze natuurclub kan uitoefenen, een domme strategie in het streven naar de zogeheten dialoog of pure onwil? Terecht stelt Hans van Geesbergen van de Producentenorganisatie Mosselen vast, dat die resterende mosseltjes een gewilde prooi zijn voor 'hun natuurlijke vijanden' dan wel in de najaarsstormen ver loren zullen gaan. Waar gaat het dus over? Ik houd het vooralsnog op onwilli ge arrogantie en wens onze minis ter van LNV veel wijsheid. Johan Robesin Kreeksingel 43, Hoek Najaarsvisserij 2 Een geweldige opening in de PZC (16 oktober): najaarsvisserij mosse len mag. Van minister Verburg (LNV) dacht ik. Mis...! Wie regeert er in Nederland? Juist...! En de mosselvissers mogen nu wel héél dankbaar zijn aan de minis ter, nee sorry, aan de regerende na tuurorganisaties en Vogelbescher ming Nederland! En pas op... dieper door de knieën gaat déze regering niet! Niet meer dan de helft van weinig. Twee keer wrang! Andries Jumelet Magnolialaan 9, Yerseke Verkiezingen Nu McCain en Obama hun laatste Tv-debat (PZC, 17 oktober) heb ben gevoerd, kunnen de Amerika nen de conclusies gaan trekken, die voor henzelf en de rest van de wereld van groot belang zijn. Een moeilijke zaak, want het is niet al leen de keuze die ze moeten ma ken tussen de Republikeinse en Democratische partij, maar ook tussen: Plumber Joe of de grootin dustriëlen, die de politiek willen dicteren. De democratische Verenigde Sta ten of het Imperium America- num, dat net als het oude Rome teloor kan gaan aan zelfoverschat ting. De strijdbijl of de vredespijp, de dollar of de mens. Obama of McCain. Als in november de Ame rikaan in het stemhokje staat, -komt het ultieme moment; mis schien weifelt hij: 'In spite of being the right man, Obama is not a white man, so...' Uncle Sam stemt. Dan zien we het nieuwe gezicht van Amerika. Of niet. Wim van Gilst Boogerdlaan 23, Kortgene Canon Fijn toch, dat mensen die 75 jaar of meer Zeeuwse geschiedenis (PZC, 11 oktober) hebben meege maakt, buitenspel worden gezet als zij niet over www, punt, apen staart beschikken. Ook hier worden weer veel oude ren - die zelfs nog jaartallen leer den - in de door hen opgebouwde maatschappij monddood gemaakt. Proficiat. E. Verbeek Dongestraat 6, Oost-Souburg WCT Waar liggen de belangen van de Kamer van Koophandel (KvK) voor het aanprijzen voor een snel le aanleg van de WCT? (PZC, 14 oktober). Kennelijk heeft men nog niet door gehad, dat de initiatiefne mer PSA zelf, de werkgelegenheids cijfers naar beneden bijstelt? Waar om hanteert men dan nog steeds allang achterhaalde cijfers? Men houdt hierdoor de mensen een in tussen wel heel kwalijk riekende worst voor. Men heeft kennelijk ook niet in de gaten dat eerder steeds met kracht ontkende (betere) alternatieven voor dit monstrum inmiddels tot uitvoering worden gebracht? Bin nen de huidige haven zijn er veel meer mogelijkheden voor contai- nerisatie, dan men ooit voor moge lijk had gehouden. Bovendien blij ken zij veel goedkoper te realise ren en leveren zij meer werkgele genheid op. Maak dus eerst maar eens zorgvul dig gebruik van de ruimte die er nog is en zorg dat je dat in goede banen leidt zonder de leefbaar heid van onze mooie provincie aan te tasten. Eerst denken, dan doen, zorg voor goede infrastruc tuur voor de komende autonome Pearyweg 6, Goes, 0113-561812 www.autovermeulen.nl ontwikkelingen en stort je niet in een ongewis en onomkeerbaar avontuur als de WCT! Zet Zeeland juist nu op de kaart door het zorgvuldig gebruik te ma ken van de ruimte en de rust, waar we met zijn allen zo trots op kunnen zijn. Freddy A.D. van Nieulande Scheldepoortstr 56, Nw en St-Joosland Kredietcrises 13 Als ik van de Postbank een mobiel tje ter waarde van honderd euro cadeau krijg als ik vijfduizend euro op een toprekening zet, wat valt er dan te krijgen als ik één miljoen in het buitenland beleg? Als de heer Bos zichzelf hiervan bewust wil zijn dan vindt hij misschien het antwoord op zijn vraag; waarom medewerkers van lagere overhe den zulke capriolen uithalen om ons teveel betaalde belastinggeld in het buitenland onder te breng en. Als iemand die aan de VU gestu deerd heeft, moet hij het verhaal van de 30 zilverlingen kennen, arg wanend zijn en het antwoord zoe ken. J.W.Minderhout Vredehoflaan 326, Vlissingen ÖOMINICUS j 23 t/m 25 oktober in Goes OPENINGSTIJDEN 23 en 24 oktober: 09.00-21.00 uur en op 25 oktober: 10.00-17.00 uur »üaGr910. www.dominicus.nl 3 dgn Kerstshoppen BELGIË Zie www.kras.nl/22418 Zie www.kras.nl/22320 5 dgn Kerstreis BERLIJN Zie www.kras.nl/22311 Zie www.kras.nl/22339 Zie www.kras.nl/22344 12 dgn Kerst- nieuwjaarsreis ITALIË Zie www.kras.nl/22334 Vertrekdata: vrijdag van 28/11 t/m 19/12 u verblijft in het 4-sterren Hotel Crowne Plaza Antwerp inclusief ontbijt. op het excursieprogramma staan de sfeer volle steden Antwerpen en Brussel. We bekijken hier alle bezienswaardigheden en natuurlijk krijgt u tijd om te shoppen. Vertrekdatum: dinsdag 23 december met verblijf in het toeristenklasse hotel Gasthof Linsner inclusief ontbijt en diner. tijdens deze reis zien we het mooiste van het Steigerwald, waaronder Nürnberg, bierstad Bamberg en de middeleeuws aandoende stad Rothenburg ob der Tauber. 'i^oner, j^onen Vertrekdatum: dinsdag 23 december u verblijft in het 4-sterren Hotel Courtyard by Marriott Berlin Teltow inclusief ontbijt en kerstdiners of- buffetten op alle avonden. met een bezoek aan de hoogtepunten van Berlijn, de barokstad Potsdam en het sprookjesachtige Schloss Charlottenburg. 'p^sonen u verblijft in het 4-sterren Hotel NH Koningshof inclusief ontbijt en diner we nemen een kijkje in de trotse hoofdstad van Brabant: 's-Hertogenbosch, maken een mooie tocht door de Kempen, maken een stop in het 'witte stadje' Thorn en bezoeken de in kerstsfeer gehulde stad Antwerpen. vanaf Vertrekdatum: dinsdag 23 december u verblijft in 4-sterren Courtyard by Marriott Brussels inclusief ontbijt en diner. we brengen een bezoek aan de prachtige binnenstad van Brussel, het romantische Brugge met talloze grachten, de natuur van de Ardennen en het historische Gent. Vertrekdatum: maandag 22 december u verblijft in het sfeervolle 3-sterren Waldhotel Putz gelegen in het dorpje Berg in het Drautal inclusief ontbijt en diner. met o.a. het mondaine wintersportoord Cortina d'Ampezzo in Italië, de Weissensee, de Karinthische bergmeren en Villach. Vertrekdatum: dinsdag 23 december u verblijft in goede 3- en 4-sterren hotels inclusief ontbijt en diner. ontdek o.a. het oude Ravenna, het sfeervolle Florence, het culturele erfgoed van Bologna, Imola, het ministaatje San Marino en de keramiekstad Faenza.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 10