Cadzand wordt weggetikt Postbode heerst in Zuidzande Buit wordt vanavond verdeeld op de boulevard van Vlissingen Terneuzen ook in GTI-Suez Cup 36 Woensdag 30 juli 2008 pzcZ A-junioren van Ajax scoren dertien keer tegen vierdeklasser. door Peter van Kouteren cadzand - Dominic van Strijbos van Cadzand is een op en top Feye- noord-supporter en had maar wat graag gescoord tegen Ajax. Hij kreeg daartoe ook een uitgelezen mogelijkheid, maar schoot recht op de doelman. Stephan Vercoute- ren trof wel doel. Als enige. Dat stak schril af bij de productie van de Amsterdamse jeugdploeg, die dërtien keer raak mikte: 1-13. De eerstejaars A-junioren van Ajax waren een paar maatjes te groot voor een met spelers uit de regio versterkt Cadzand. „Maar wat een verschil", verzuchtte Angelo Mart- lé. „Ze begonnen veel feller dan vo rig jaar." Dat vertaalde zich in vijf treffers binnen een half uur. Cad zand, in die fase met onder ande ren de gastspelers Johnny de Jae ger, Niek van Sprundel en Bart van den Hemel in de gelederen, werd van het kastje naar de muur getikt en kwam zelf nauwelijks aan aanvallen toe. De Amsterdamse jeugdploeg, met één Griekse en vier Nederlandse internationals in de gelederen, stal de show met handige individuele acties, goed positiespel en enkele fraaie treffers. „Mijn man heeft niet gescoord", glunderde Cadzand-verdediger Martijn de Koning. „Maar hij heeft geloof ik wel 85 voorzetten gege ven." De Ajacieden, die komend seizoen in de op één na hoogste landelijke klasse uitkomen, hadden voor 1700 toeschouwers slechts zes mi nuten nodig om de score te ope nen. Daarvoor had Johnny van de Voor de al de handen van het publiek op elkaar gekregen, nadat hij met een alles-of-niets-poging zich vol overgave met succes in de baan van een schot had geworpen. Inter national Jeffrey Dekker maakte vroeg in de wedstrijd 0-1. „Daar blijft het bij", merkte een rasoptimist toen nog op. Ajax ging echter in hoog tempo verder, dook tegen de in de mandekking spelen de verdedigers in alle hoeken en gaten op en had bij rust al een UJ Cadzand wordt weggespeeld door de A-junioren van Ajax. Na een 0-7-ruststand wordt het uit eindelijk 1-13. Stephan Vercoute- ren scoort voor de thuisploeg. ruimere marge geslagen dan vorig jaar na negentig minuten: 0-7. De sterk spelende international Rik Schouw nam er daarvan drie voor zijn rekening. Na de hervatting liep de score op tot 0-11, voordat Stephan Vercoute- ren de eer kon redden. Met twee Amsterdamse treffers in de slotfa se werd de eindstand op 1-13 be paald. Cadzand-Ajax A2 1-13. 6. Jeffrey Dek ker 0-1, 15. Fabian Serrarens 0-2, 22. Rik Schouw 0-3, 26. Rik Schouw 0-4, 33. Fabian Serrarens 0-5, 35. Aras Zbi- liz 0-6, 45. Rik Schouw 0-7, 55. Qen- drim Gashi 0-8, 56. Aras Zbiliz (straf schop) 0-9, 60. Allón Worms 0-10, 70. Jeffrey Dekker 0-1173. Stephan Ver- couteren 1 -1184. Jeffrey Dekker 1-12, 89. Aras Zbiliz 1-13. Scheidsrechter: W. van der Meer (Terneuzen). Aantal toeschouwers: 1700. zuidzande - Bij afwezigheid van Sjaak Luteijn (vakantie) en Theo Rabout (loopt vandaag de Boule vardloop) was de hoofdrol tijdens de vierde Zomerloop gisteravond weggelegd voor een Duitse postbo de. André SchiefFer liep in Zuid zande van begin tot eind aan kop en kwam na tien kilometer en pre cies 37 minuten over de finish. Dat was niet echt een geweldige tijd, omdat het vijf minuten boven het parkoersrecord lag. Querine Driedijk uit Heinkenszand finishte als tweede. Frank Verschorre (Bres- kens was op de twaalfde plaats de beste Zeeuws-Vlaming. Bij de vrouwen ging de zege naar Térèse van Lare (Sluis), die Elisa Rijk uit Schoondijke voorbleef. De middenafstand (6,8 km) werd bij de mannen gewonnen door Aar denburger Rutger Veerman. Bij de vrouwen was de Belgische Melissa Veldkamp de sterkste. Volgende week vindt in Cadzand-Bad de vijfde en laatste Zomerloop plaats. terneuzen - Ook zondag-tweede- klasser Terneuzen behoort tot de deelnemers aan het toernooi om de GTI-Suez Cup dat volgende week van start gaat in Graauw en Schoondijke. De finale van dit toer nooi is op 9 augustus in Schoondij ke. Terneuzen speelt in een poule met Corn Boys, Spui en Oostburg. De tweedeklasser vroeg ver na de inschrijfdatum of het alsnog deel kon nemen omdat de club onvol doende tegenstanders kon vinden voor de oefenperiode. Op voor waarde dat de andere clubs ak koord gingen en Terneuzen ook volgend seizoen zal deelnemen, werd de ploeg alsnog opgenomen. Op 5 augustus treft het in Schoon dijke Corn Boys en Oostburg. Die zelfde avond heeft Terneuzen ook een oefenduel met Hoek gepland. De beste twee van elke poule gaan naar de kwartfinales, die op 9 au gustus in Schoondijke worden ge speeld. Aansluitend worden de hal ve finales, een duel om plaats drie en de finale gespeeld. Johnny Anjolie Wisse en Michel Schrier beschikken over de beste papieren. d.oor Sjaak Sinke VLISSINGEN - Pas in de laatste wed strijd van het PZC-250-stratenloop- circuit wordt beslist wie er met de hoofdprijs vandoor gaat. Na vier van de vijf wedstrijden gaat bij de mannen Tim Pleijte (Dynamica) aan de leiding voor Theo Rabout (Wielingen) en Arjan Beije (Delta Sport). Sandra de Block (RKHAV) loopt al twee wedstrijden aan kop bij de vrouwen. Ze wordt gevolgd deor Chantal Koole (Dynamica) en Anita Joziasse (AV'56). Na de 71e Boulevardloop zal het eindklassement er ongetwijfeld an ders uit zien. De klassementswin naar van vorig jaar, Michel Schrier, heeft de beste papieren aangezien hij in drie wedstrijden nog maar vijf punten op het maximum van 1500 punten verspeeld heeft. Tim Pleijte is in vier wedstrijden al 13 punten kwijt op een maximum van 2000 punten, Theo Rabout verliest 19 punten, Arjan Beije 20 punten. Omdat de beste vier wed strijden meetellen voor het eind klassement is het vrijwel zeker dat Schrier zijn titel prolongeert. Pleij te wordt dan tweede en de strijd om de derde plaats gaat tussen Ra bout en Remy Vasseur. Sandra de Block loopt een goed cir cuit maar is net niet opgewassen tegen Anjolie Engels (Dynamica). Zij verspeelde in drie wedstrijden nog maar twee puntjes, De Block vijf in vier wedstrijden. Engels zal ongetwijfeld het circuit winnen, met De Block op plaats twee. Inte ressant is nog wel de strijd om de dagzege tussen Engels en Marjan de Kok. De atlete van Dynamica werd vorig jaar overall-winnaar, maar schreef zich dit jaar vanwege vakantie niet in voor het circuit. De Boulevardloop gaat over twee ronden van 3600 meter met start (19.30 uur) en finish voor Hotel Arion. Om 19.00 uur komt de jeugd aan bod over 2000 meter. DUIVENSPORT Vroegste meldingen. Provinciaal Tarbes 1765 oude duiven: 1. J. Poelman ('s-Heer Arendskerke), 2, L. Hengst (Aagtekerke), 3. M. Bastemeijer (Yerseke), 4. J. Kaho (Goes), 5. C. Hermes&Zn (Lewedorp), 6. A. de Ridder Jzn (Arnemuiden), 7. M. van Iwaarden (Kruinin- gen), 8. B. Liplijn (Spui), 9. gebr. Scheele (Ter neuzen), 10. A. v.d. Veeke (Clinge). Nationaal. Narbonne met 3816 oude duiven: 1. F. Leliaert (Aardenburg), 3,8. B. Ulijn (Water landkerkje), 4. B. liplijn (Spui), 15. S. v.d. Velde&Zn (Breskens), 20. J. v.d. Veeke (West- dorpe). p- TENNIS Terneuzen. Vliegende Hollandertoernooi. Mannenenkel. HE3: B. van de Sande-T. Huis 6-4 7-5, B. Bently-A. Bauwens 3-6 7-6 6-3, J. Alliet-B. van Quekelberghe 6-2 3-6 6-4. HE5: C. Kayser-N. Samijn 6-1 6-0, J. Engelaar/ H. Jeandor 0-6 6-2 6-4. HE6: C. Hummelink-R. Arens 6-7 6-2 6-2. Vrouwenenkel. DE3: S. Oranje-B. de Waele 6-3 6-1GD3: K. Agten/J. Schut-M. Fraanje/B. van Quekelberghe 6-3 6-1. Biervliet. Rabo Open Haringtoernooi. Man- nendubbelspel. HD6: D. Maes/L. Verheul-M. van Avermaete/M. Klaui 7-6 6-0. Gemengd- dubbelspel. GD6: S. de Windt/G. Dhont-A. Heijsman/O. Heijsman 5-7 7-6 6-4, S. Abbeloos/J. Arens-S. Roeland/A. Roeland 6-0 6-1, B. de Haan/R. de Haan-M. Arens/M. Vers luis 6-2 4-6 6-3. Cadzand. Haaientandentoernooi. Mannenen- kelspel. HE7: S. Heising-J. de Bruijne 6-3 6-2, R. F-lazen-F. Brinkman 6-0 6-0, E. Clerick-M. Schrebeijn 6-0 7-5. Vrouwenenkelspel. DE6: M. Nellissen-P. Switalska 6-3 6-0. Vrouwendub- belspel. DD7: A. Bliek/M.J. Thissen-C. Hoekstra/J. de Leeuw 6-1 6-0, S. Smit/T. Voer man-A. Almekinders/S. Cornelis 6-4 6-2. p. WIELRENNEN Bazel. Waod, categorie B: 10. Rudi Rabout (Heinkenszand); 11. Jan Ars (Goes); 15. Dennis Kerkhaert (Schoondijke). Cat. E: 1. Wim de Waal (Axel). voor meer uitslagen zie www.pzc.nl p. AGENDA WOENSDAG p. TENNIS Vliegende Hollandertoernooi. Locatie: TC Ani mo te Terneuzen. Aanvang: 10.00 uur. Haaientandentoernooi. Locatie: tennisvereni ging ASOC te Cadzand. Aanvang: 15.00 uur. Rabo Open Haringtoernooi. Locatie: tennis vereniging Biervliet. Aanvang: 15.00 uur. PVOETBAL Vriendschappelijk: Evergem-Hoek. Aanvang: 19.30 uur. foto Wim Kooyman ^ilÉlÉlll de Jaeger, gastspeler bij Cadzand, probeert een aanvaller van Ajax A1 met een sliding van scoren af te houden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 52