met zege DE I Provoost sterk in simultaan Zeilers missen wind Kustloop met Heeren en Padmos PZC Premie van €100,- verdienen z PZC Woensdag 2 juli 2008 3 5 Jan Bos verslaat in Ronde Sint-Jansteen vijf medevluchters. door Wim de Vos SINT-JANSTEEN - Nee, hij had niet speciaal de reis vanuit Friesland ge maakt om de Ronde van Sint-Jan steen. Jan Bos uit Nieuwehorne (vlakbij Heerenveen) verbleef en kele dagen bij zijn vriendin in Ouderkerk aan de IJssel en besloot daarop dinsdagmiddag af te reizen naar het verre Zeeuws-Vlaande- ren. En met succes, want Bos bleek de snelste van een kopgroep van zes man. Jan Bos is al enkele dagen aan een succestoernee bezig in het zuidwes ten en midden van Nederland. Sinds zaterdag reed de Fries (22) al leen maar podiumplaatsen bij el kaar. Zaterdag boekte hij al een zege en gisteravond stond hij opnieuw op het hoogste treetje van het po dium. De overwinning kwam niet zomaar tot stand. Zoals gebruike lijk was het een keiharde strijd in de straten van Sint-Jansteen, waar bij de Zeeuwse renners hun uiter ste best deden hun gezich regelma tig te laten zien. Maar toen het op verdeling van de ereplaatsen aan kwam, waren ze volledig uitge blust. Pieter Israël uit Kruiningen was net als in de Ronde van Axel in het eerste wedstrijddeel uiterst ac tief, begon veel te aanvallend en moest dat bekopen toen bleek dat pas later de beslissende slag viel. Johnny van der Klooster uit Lewe- dorp reed ook bijzonder sterk. De man die nog steeds hoopt op deel name aan de Paralympics, samen met de visueel gehandicapteAr- nold Polderman uit Axel, reed eerst kilometerslang met de in Bel gië wonende Nederlander Ronald Roos aan de leiding en was ook in de beslissende fase in de wedstrijd van de partij. De meeste bewondering ging ech ter naar Ruud Rentmeester. De coureur uit Goes maakte ook deel uit van de kopgroep van zes, moest tot twee maal toe lossen maar slaagde er telkens in om te rug te keren, om uiteindelijk als vijfde te finishen. Maar de Zeeuwen moesten het dus afleggen tegen Jan Bos die zijn ogen goed de kost had gegeven tij dens de wedstrijd. „Ik kende van de overigen uit de kopgroep toch wel een man of drie en verder heb ik goed gekeken wie goede benen had. Zo ben ik de finale in gegaan en heb ik echt op mijn spurt ge gokt", vertelde de Fries later. In de slotfase van de koers over 96 kilometers liet hij zich echter nog bijna verrassen door Rotterdam mer Boudewijn de Graaff, die als eerste de laatste bocht inging. „Toen schrok ik wel even, maar ge lukkig is het laatste rechte stuk hier nogal lang, zodat ik toch nog de spurt naar me toe kon trek ken." Mountainbiker Ruud Rentmeester werd dus vijfde en Johnny van der Klooster zesde, maar de Lewedor- per won wel de leidersprijs. Chris tian Kik uit Kruiningen finishte als achtste. De Friese wielrenner Jan Bos wint de Ronde van Sint-Jansteen. Hij verslaat in de eindsprint vijf medevluchters. Ruud Rentmees ter uit Goes is beste Zeeuw. TENNIS Londen. Wimbledon. Vrouwen, kwartfina les: Venus Williams (VSt/7) - Tanasugarn (Tha) 6-4 6-3, Dementjeva (Rus/5) - Petrova (Rus/21) 6-1 6-7 (6) 6-3, Serena Williams (VSt/6) - Agnieszka Radwanska (Pol/14) 6-4 6-0, Zheng Jie (Chn) - Vaidisova (Tsj/18) 6-2 5-7 6-1. Oost-Souburg. Nationaal ranglijsttoernooi kwalificaties. Mannenenkelspel: W. Adriaansen-N. Hersevoort 6-2 6-1, B. Barten-B. Klijn 6-0 6-0, M. Vos-C.J. van der Zweep 4-6 6-3 6-2, B. Borrenbergs-J. Wohlgemuth 4-6 6-0 7-5, B. Perik-B. Barten 6-1 4-6 6-2. Koewacht. Open Vlastoernooi. Mannenen kelspel. HE5: I. Wouters-M. Ivens 6-3 6-0. HE6: R. Boddaert-P. Vandamme 6-4 5-7 6-4, J. Smet-W. Sinke 5-7 6-1 6-4. HE7: H. Prijs-M. Ducheine 7-6 6-4, L. Statujew-R. Overbeeke 7-5 5-7 6-4. HE8: M. Torbijn-B. van Remoorte- le 6-2 6-2. Vrouwenenkelspel. DE7: E. Moens-K. Stevens 6-4 6-0, J. Joziasse-K. Ste vens 6-1 6-4, B. Sponselee-E. Moens 6-3 6-0. Mannendubbelspel. HD6: M. van Eenennaam/ M. Ivens-M. Bracke/R. Coossens 6-4 6-3. Sluiskil. Rabo-dubbeltoernooi. Mannendub belspel. HD6: H. van de Akker/K. van Tiel-j. Bleyenberg/J. Epskamp 6-4 6-2, J. Bleyenberg/J. Epskamp-M. van Avermaete/A. Pieters 6-4 6-3. HD7: M. van Avermaete/A. Pie- ters-R. van Leuven/P. Paauwe 6-1 6-4. Vrou wendubbelspel. DD6: M. van der Schelling/J. Versluis-K. Kriekaard/M. Tommei 6-1 6-4. 's-Heer Hendrikskinderen. Autoteam De Puye Open. Mannendubbelspel. HD5: M. Holm/L. Nouwen-R. Meerman/J.Verstelle 6-4 6-0. HD6: D. Hannewijk/P. Verburg-R. van Belzen/K. Houten 6-2 3-6 6-3. HD7: H. van Sabben/F. Uitterhoeve-E. Rouw/H. van Wee'e 6-2 6-1. Vrouwendubbelspel. DD6: A. da Silva/S. Tazelaar-R. Boone/K. van Sabben 6-3 3-6 6-2. Schoondij'ke. Gravelsteps Rabo-dubbeltoer nooi. Mannendubbelspel. HD7: C. de Bruijne/N. van Sprundel-N. de Rijk/G. de Smit 6-2 6-1. Vrouwendubbelspel. DD7-35+: M. van Nieuwenhuyzen/J. Viskil-A. Boeye/E. van der Hooft 6-4 6-4. Gemengddubbelspel. GD7-35+: A. van der Vleuten/H. van der Vleu- ten-j. Becude/P. Verduijn 4-6 6-3 7-6. GD8: N. Goethals/B. Goethals-J. Oosthoek/J. Koster 6-3 6-1. WIELRENNEN Ronde van Sint-Jansteen. 96 km. 1. Jan Bos (Nieuwenhorne), 2. Boudewijn de Graaff (Rot terdam), 3. Ronald Roos (B)m 4. Wally Buurste de (Sint-Willebrord), 5. Ruud Rentmeester (Goes), 6. Johnny van der Klooster (Lewe- dorp), 7. Peter van Agtmaal (Huijbergen), 8. Christian Kik (Kruiningen), 9. Piet Hanegraaf (Sprundel), 10. Martijn Simons (Roosendaal), 11. Richard Slabbekoorn (Hoogerheide), 12. Sander Stiegelis (Sluiskil), 15. Eric Vereecken (Hulst), 20. Niek Rentmeester (Goes). ZEILEN SLAM Deltaweek. Vijfde dag, Sint Aniu>- land-Wemeldinge. ORC 2: 1Lenco, schipper K Brabers (Venlo), 2. Spirit Lady, schipper John Dijkstra (Amemuiden), 3. Argeonout, schipper Coen Lockefeer (Breda). GOES - De Kustloop, een halve ma rathon bij Vrouwenpolder, kan twee sterke atleten toevoegen aan de startlijst. Het zijn de voormali ge Middelburgse Irma Heeren en Wim Padmos uit Rockanje. Hee ren maakt dit jaar haar come-back, nadat ze in haar jonge jaren vier keer Europees en drie keer wereld kampioene duatlon werd. Ze neemt ook deel aan de Kustmara- thon. Padmos greep twee keer naast de hoofdprijs in die Kustma- rathon; in 2004 en 2007. De Kust loop is op 6 september. aactekerke - Bennie Provoost haalde in Aagtekerke in een kloksi- multaan tegen 24 Zeeuwse dam mers een score van bijna 80%. Nie mand kon de jonge dammer ver slaan, Arie Kammeraat, Piet Walra ven, Rinus Provoost, Piet van Keu len, Jo Houmes, Arie den Hollan der, Aart Walraven, Daaf Kasse, Niels Roelofsen en David Bosse- laar speelden remise. In het najaar wil Provoost een aanval doen op het wereldrecord kloksimultaan. Dat staat met 25 tegenstanders op naam van wereldkampioen Schwarzman. GOES - De 24 boten die op de vijf de dag van de Slam-Deltaweek in actie kwamen, werden aan het eind van het traject Sint Anna- land-Wemeldinge geteisterd door een gebrek aan wind. Daardoor lukte het de langzamere zeilboten nauwelijks om tegen de toenemende stroom naar Weme- linge te komen. Het fmishschip voer de boten tegemoet om de baan af te korten. Desondanks luk- Judoka Willeboordse niet naar Braunschweig goes - ludoka Elisabeth Wille boordse laat het B-toernooi in Braunschweig schieten. De Middelburgse zou zaterdag in de Duitse plaats voor de laatste keer in actie komen voor de Olym pische Spelen, maar heeft tijdens een trainingskamp in Spanje beslo ten geen onnodige risico's meer te willen nemen. te het een aantal schippers niet de finish te bereiken. Zij gaven de strijd op en vervolgden de reis naar Wemeldinge op de motor. In de rond- en platbodemklasse ga ven de schippers van de Schuimer en de Strandloper niet op. „We gaan door tot het tij draait om n.oo uur vanavond", zei één van hen. Vandaag varen de boten een wedstrijd van Wemeldinge naar Yerseke. Agnieta Francke naar WK in Zuid-Afrika goes - Wielrenster Agnieta Frari- cke mag naar het WK op de baan voor junioren in Zuid-Afrika. De inwoonster van Koudekerke (18) is geselecteerd voor de onder delen scratch en de achtervolging. Francke heeft haar selectie te dan ken aan het NK, eind vorig jaar, waar ze vier medailles won. Het WK is van 12 tot 20 juli. Als je je nu aanmeldt als bezorger van de PZC bij jou in de buurt dan krijg je een startpremie van 100,- (na 3 maanden)! Wat moet je doen? - je bezorgt de krant dagelijks voor 07.00 uur - je bent minimaal 15 jaar oud - je bent het afgelopen halfjaar geen PZC bezorger geweest Wat staat er tegenover? - een goede beloning - een gratis krant - extra premies voor trouwe bezorgers - een gratis regenpak Inlichtingen en aanmelden: - Bel GRATIS: 0800 - 023 2333 (kies 1) - Mail naar: bezorgers@pzc.nl - Website: www.bezorgers.nl/pzc Kandidaat-bezorgers dienen zich bij aanmelding te legitimeren lees vind leef

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65