progressie door in Den Helder Bijna 24 uur in de rij staan om Nadal te zien Poortvliet weg tegen betaling Trainer mag aan de slag bij Southampton als hij 75.000 euro betaalt. Sjarapova krijgt pak slaag van landgenote Koedrjavtsjeva. PZC Vrijdag 27 juni 2008 43 Mitchel Kouwijzer, de enige Zeeuw in de eredivisie basketbal voor mannen, heeft het uitstekend naar zijn zin bij Den Helder en heeft zijn contract met twee jaar verlengd. foto Camile Schelstraete HELMOND - Trainer Jan Poortvliet mag Helmond Sport verlaten na betaling van een afkoopsom van 75.000 euro. Dat heeft de arbitrage commissie van de voetbalbond be sloten. De 52-jarige oefenmeester liet zijn contract bij de club uit de Jupiler League, dat nog een jaar doorliep, ontbinden omdat hij inmiddels een overeenkomst heeft met het Engelse Southampton. Helmond Sport wilde de trainer niet laten gaan. „We wilden met Poortvliet verder", zei directeur Mario Captein gisteren. „Maar op een gegeven moment is het toch maar beter dat beide partijen uit el kaar gaan." Captein is zeer teleurgesteld, ook over de afkoopsom die in zijn ogen veel te laag is. „Dit is een vrij brief voor elke trainer die weg wil. Je moet gewoon al ergens anders beginnen", reageerde de directeur spottend. Jan Poortvliet, ex-international en afkomstig uit Arnemuiden, teken de eind mei een contract bij Sout hampton, een club die uitkomt in de Engelse eerste divisie. Begin de ze week begon hij daar met de eer ste trainingen, terwijl hij juridisch gezien nog onder contract stond bij Helmond. De Zeeuwse oefenmeester, die po sitie- en financiële verbetering aan droeg, moet de afkoopsom waar schijnlijk wel zelf ophoesten. Het armlastige Southampton heeft eer der al aangegeven die niet te kun nen betalen. Bij Helmond neemt assistent-trai ner Jürgen Streppel de taken van Poortvliet tijdelijk over. „We heb ben binnenkort gesprekken met kandidaat-trainers. Streppel ne men we mee in deze sollicitatie procedure. Er is dus een mogelijk heid dat hij het wordt", aldus Cap tein. door Jeroen Mascini LONDEN - Wimbledon staat be kend om zijn aardbeien met slag room, zijn eeuwige paars en groen en de hagelwitte dresscode voor de spelers. The Queue (de rij) past ook in het plaatje van het meest traditionele tennistoernooi. Elke dag weer staan duizenden mensen uren en soms zelfs bijna een volle dige dag in de rij om in Zuid- west-Londen tennis te kunnen zien. Mark en Kay Oakley willen Rafael Nadal zien en hebben deze woens dag besloten elk risico uit te slui ten. Om elf uur 's ochtends heb ben de twee veertigers uit Sout hampton zich geïnstalleerd aan de rand van Wimbledon Park. Ze zit ten op een vouwstoeltje, met tus senin een koelbox met eten en drinken en daarachter een slaap zak en de tent die over een uur of tien opgezet zal worden. De Oakleys zijn de eerste in The Queue voor de vijftienhonderd kaarten voor de drie grootste ba nen op de dag dat de Spaanse favo riet in actie komt. „Het is de vijfde keer dat we dit doen", vertelt Mark. „Van alle toppers hebben we alleen Nadal nog niet zien spe len en omdat we hier nu al zo Rafael Nadal vroeg zitten, weet ik zeker dat we morgen een kaartje hebben. Vrien den verklaren ons voor gek, maar queuing is hartstikke leuk. We le zen een krantje, luisteren naar de radio en soms maken we een wan deling. Dat kan, omdat de buren onze plaats vasthouden." Naast de drie keer vijfhonderd kaarten voor de showcourts heeft de All England Lawn Tennis Croquet Club dagelijks ook zesdui zend kaarten voor de overige ba nen in de vrije verkoop. Die rij is dan ook veel langer. Vanaf vroeg in de ochtend gaat er een bijna twee kilometer lange slang van mensen door het park. Sinds dit jaar gaat nog maar een klein deel van die sliert over de stoep van Church Road, die altijd twee we ken lang beroemd was om The Queue, maar de overlast van de barbecueënde en kamperende ten- nisfans bleek te groot voor bewo ners en verkeer. Dat die mensen voor herrie zor gen, kan niemand zich voorstel len, zo beschaafd gaat het eraan toe. De humorist George Mikes zei ooit over zijn landgenoten: 'Een Engelsman zal, zelfs als hij alleen is, nog een nette rij vormen.' Maria Sjarapova, de Russische ster van het internationale vrouwen tennis, verloor gisteren weer iets van haar glans. Ze kreeg in de tweede ronde een oorwassing van haar onbekende landgenote Alia Koedrjavtsjeva. De nummer 154 van de wereld was met 6-2 6-4 te sterk voor de als derde gerangschik te Sjarapova. Op baan één had ze een volledige offday. Sjarapova kwam geen mo ment in haar spel en het vertrou wen van haar 20-jarige opponente groeide na elk punt. In de tweede 1^ Op Wimbledon staan elke dag duizenden mensen in de rij voor een partij tennis van de wereld sterren. Ze zien Nadal winnen en Sjarapova verliezen. set leek Sjarapova zich met een vroege break nog te herstellen, maar ze leverde direct daarna haar eigen opslag weer in. Titelverdedigster Venus Williams maakte ook niet bepaald indruk in haar partij tegen de Britse Anne Keothavong. Ze had 69 minuten nodig om de eerste set met 7-5 naar zich toe te trekken. Die winst werd ontsierd door achttien pijnlij ke afzwaaiers. In de tweede set liet ze bij vlagen tennis van enig niveau zien en be sliste ze de wedstrijd met 6-2. Bij de mannen doorstond Rafael Nadal zijn eerste echte test. De Spaanse tennisser moest tegen de Let Ernests Gulbis de eerste set af staan, maar ontdeed zich uiteinde lijk met 5-7 6-2 7-6 (2) 6-3 van de jongste speler (19) uit de top vijf tig. „Ik wist dat het een moeilijke wedstrijd zou worden", stelde Na dal na afloop. „Hij is een lastige speler, die binnen afzienbare tijd opklimt naar de top."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45