Vrv Aanhouding na dodelijk ongeluk 'Zimbabwe wacht genocide' HET WEER: Veel zon Economen verwachten snel einde aan duurder worden van voedsel. Duitse voetbalfans vieren feest na bereiken finale EK Levens in gevaar door corruptie met water Borden met reistijden langs Zeeuwse wegen Word ook abonnee! O21 Donderdag 26 juni 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 149 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 'Prijzen in super dalen' AMSTERDAM - Het vullen van de boodschappenwagen is de laatste maanden flink duurder geworden door de wereldwijd opgelopen voedselprijzen. Melk, brood, groen te en fruit, de prijzen liegen er niet om. De Nederlandse consu ment moet even doorbijten, want volgens deskundigen is het einde van de prijsstijgingen in zicht. Economen van het Centraal Bu reau voor de Statistiek (CBS) en de Postbank zien de opklaring in de producentenprijzen die sinds oktober vorig jaar dalen. „Je ziet nu een piek in consumentenprij zen", aldus hoofdeconoom Char les Kalshoven van de Postbank. „Een lagere producentenprijs komt met vertraging terecht in de winkel. De verwachting is dat voedsel weer goedkoper wordt." Uit onderzoek van het econo misch bureau van de Postbank bleek gisteren dat de boodschap- penkar bij ruim 77 procent van de bijna zestigduizend ondervraagde consumenten er flink inhakt. „Over de gehele linie is het duur der geworden", zegt Kalshoven. Cijfers van het CBS ondersteunen dit beeld. De consument is sinds september vorig jaar elke maand meer gaan betalen voor zijn dage lijkse boodschappen. In mei was voedsel ruim 6 procent duurder dan een jaar eerder. Het is de hoog ste prijsstijging sinds 2002. Daar staat tegenover dat de produ centenprijzen van voedsel in okto ber vorig jaar piekten en sindsdien zijn gedaald. „De producentenprijs heeft het hoogste punt bereikt. De 1^ Volgens het CBS en de Postbank worden levensmiddelen op ter mijn goedkoper. Dit komt door dat de producentenprijzen al sinds oktober aan het dalen zijn. vaart is er uit", aldus CBS-eco- noom Michiel Vergeer. Vergeleken met andere Europese landen staat de Nederlandse consu ment er niet slecht voor. De voed selprijzen in de 27 EU-lidstaten wa ren in mei gemiddeld 7,2 procent hoger dan een jaar eerder, tegen 6,3 procent in Nederland. Volgens supermarktspecialist Gerard Rutte heeft Nederland dit deels te dan ken aan de sterke concurrentie tus sen supermarkten. Ketens als de prijsvechter Aldi berekenen gedaal de producentenprijzen recht streeks door aan de consument. „Andere ketens gaan mee met de verlaging." BERLIJN - Duitse fans vieren feest nadat de natio nale voetbalploeg de finale van het EK heeft be reikt. Duitsland versloeg gisteravond na een spec taculair slot Turkije. Philipp Lahm maakte in de 90e minuut de winnende treffer tegen het dappe- den spelen vanavond de tweede halve finale, re Turkije: 3-2. De ploeg van bondscoach Joachim Duitsland gaat in Wenen voor de vierde Europe- Löw treft zondag in de eindstrijd Spanje of Rus- se titel, de laatste was in 1996. foto AP land, de ploeg van Guus Hiddink. Die twee lan- pagina 39: Duitsland slaat toe in slotfase UITVERKOOP Koopzondag 29 juni 12,00 uur - 17,00 uur Jan Gielenplein 6 (naast de Basiliek) OUDENBOSCH Tel: 0165330620 OPENINGSTIJDEN: di. - do. 9.30 -18.00 uur vr. 9.30 - 21.00 uur za. 9.30 -17.00 uur NEW YORK - Door corruptie is de prijs van water in ontwikkelings landen inmiddels hoger dan in ste den als New York, Londen en Ro me. Miljoenen mensenlevens ko men daardoor in gevaar. Dat bleek gisteren uit een onder zoek van corruptiewaakhond Transparency International. De prijs van schoon water ligt in sommige landen door omkoping ongeveer 30 procent hoger dan het zou moeten zijn, aldus het onder zoek. Daardoor kunnen veel men sen schoon water niet betalen. 3-/4-/5-daagse autovakantie Best Western Parkhotel**** nabij Düsseldorf kras.nl/17761 NW- EN ST JOOSLAND - De vermoe delijke dader die dinsdagavond doorreed na een fatale botsing met een fietser, is gisterochtend aangehouden. Het gaat om een 27-jarige man uit de gemeente Noord-Beveland. De man reed dinsdag rond 23.45 uur een 45-jarige fietser uit Middel burg dood op de Nieuwlandseweg bij Nieuw- en Sint Joosland. Het slachtoffer fietste met twee colle ga's op die weg. Uit tegengestelde richting kwam een auto met hoge snelheid aangereden. De wagen botste in de bocht tegen de vang rail, slipte naar de andere kant en schepte de Middelburger. Het slachtoffer, vader van twee kinde ren, overleed ter plaatse. Zijn colle ga's liepen geen letsel op. pagina 2 en 3: fietsers in de knel pagina 3: commentaar NAIROBI - De Keniaanse premier Raila Odinga denkt dat de situatie in Zimbabwe kan eindigen in een genocide als die in Rwanda plaats had in 1994, als de wereld niet in grijpt. Odinga zei gisteren dat 'Zim babwe een ramp in wording' is. pagina 7: Afrika voert druk op pagina 7: 'Mugabe is geestesziek' Een cruise is tegenwoordig net zo gewoon als Lloret de Mar zie pagina 12/13 reageer op www.pzc.nl Liever een lagere tol dan een tunnel bij Sluiskil .leps.', 43% oneens SMM 57% aantal reacties: 229 EN Zeeland: 2, 3, 25 t/m 31; Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland: 7 en 9; Meningen: 11; Beurs: 14; Econo mie: 15; Boeken: 19; Weer: 22; Strips: 23; Agenda: 33 t/m 35; Cul tuur: 36 t/m 38; Sport: 39 t/m 45; Televisie: 46 en 47. waarom zou je verder zoeken Zie bon op pagina 2 of bei gratis 0800- 0231 231 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1