Buitengewone in Middelburg uiuiui.mortiere.nl Wonen in de Regio heïjmans Aan de zuidrand van de Zeeuwse hoofdstad wordt Woonpark Mortiere gerealiseerd. De eigen signatuur van de wijk en van de individuele woningen maakt deze omgeving zeer geliefd bij iedereen die kwaliteit, comfort en ruimte wil 'beleven', door Loes van der Hoeven Vrijdag 14 juni 2008 I 5 MIDDELBURG - Vanaf 1998 slaat Middelburg een nieuwe weg in. In de 'Kwaliteitsatlas Middelburg 2030' heeft stedenbouwkundige Riek Bakker een integraal toekomstbeeld geschetst, waarvan ambitieuze stadsvernieuwende woonprojecten deel uit maken. Bij Woonpark Mortiere, de opvallende combinatie van de jaren dertig en bekende oorspronkelijke Zeeuwse woonelementen, draait alles om kwaliteit. Hoogwaardige nieuwbouw met de charme van een zeer groene en kindvriendelijke wijk met een bijzondere ligging: op slechts enkele fietsminuten afstand van het levendige centrum van Middelburg, maar ook tegen de golfbaan en vlakbij de A58 en de toekomstige N57. AM Zeeland en Heijmans Vastgoed realiseren deze 'buitengewoonde' oase in Middelburg. AM besteedt de bouw uit, Heijmans verzorgt die zelf. Orisant Makelaardij BV en Bert Dingemanse makelaars-taxateurs o.g. zijn de verkopende partijen, Woongoed Middelburg is het aanspreekpunt voor toekomstige huurders. Eenheid en verscheidenheid "Woonpark Mortiere onderscheidt zich op elke mogelijke manier", vertelt Jan Sips, directeur AM Zeeland. "De klassieke, behoudende architectuur doet Mortiere aanzien als de luxe Zeeuwse villawijk in dertiger jarenstijl, die de gemeente Middelburg in 1998 voor ogen had. Die eenheid is ontstaan, doordat gekozen is voor bijvoorbeeld roodbruine en paarsrode bakstenen, hellende daken en witte kozijnen. De aansluiting op de typische Zeeuwse architectuur vertaalt zich onder meer in de zwarte gepotdekselde wanden en in de wit gepleisterde gevels. De uniformiteit is eveneens doorgevoerd in de openbare inrichting, zoals de erfafscheidingen aan de straatzijde en de kademuren." "Achter die eenheid verschuilt zich echter een grote verscheidenheid", vult Leo Vromans hem aan. De ontwikkelingsmanager van Heijmans Vastgoed is al zes jaar betrokken bij dit veelzijdige project dat verspreid over zeven bouwfasen bijna twaalfhonderd woningen omvat. "Geen enkel pand in Woonpark Mortiere is hetzelfde. In totaal worden 40-50 woningtypen van diverse gerenommeerde architecten gerealiseerd. Alleen al fase vier bestaat uit elf verschillende uitvoeringen verdeeld over 122 woningen variërend van vrijstaande villa's, twee-onder-een-kapwoningen tot korte rijwoningen van maximaal zeskappers plus enkele vrije kavels. De verkoop van fase vier is inmiddels even succesvol als die van de voorgaande deelplannen. Door in fasen te bouwen, kunnen wij voortdurend inspelen op de veranderingen in de markt." In Mortiere vinden zowel starters, gezinnen en senioren het huis van hun dromen. Brede lanen en veel groen In tegenstelling tot veel andere nieuwbouwprojecten is Woonpark Mortiere ruim opgezet met brede lanen,veel groen en sfeervolle waterpartijen. Jan Sips: "Stedenbouwkundige Peter Verschuren van Wissing Stedenbouw en Ruimtelijke Vormgeving bv uit Barendrecht heeft het woonpark gesitueerd rondom een 4,5 hectare groot park, het kloppend hart van de wijk. Daar vormen hoge bomen, afgewisseld met lage struiken, waterpartijen, wandelpaden en speelweiden een overzichtelijke wijktafel, die veiligheid uitstraalt en bovendien ruimtelijk werkt. Alle woningen liggen op maximaal driehonderd meter afstand van deze ontmoetingsplaats voor jong en oud. Bewoners aan de rand daarvan doen hun tuin groter lijken, als zij de inrichting laten aansluiten op die van het park. Zij trekken dat als het ware bij hun tuin. Het groen wordt voorgezet aan de zuid- en oostzijde van het woonpark, waar Golfbedrijf Burggolf in 2009 een laagdrempelige negen-holes golfbaan opent. Er komen ook negen oefenholes en extra oefenfaciliteiten. Dit wordt het eldorado voor zowel beginnende als ervaren golfers, maar ook voor de toeschouwers van de immense populaire goifsport. Door deze groene long hebben de bewoners geen last van de A58 en de N57." Leon Vromans: "Het wegenpatroon is zodanig ontworpen dat het woonpark autoluw is. Op de centrale rijroute sluiten de meeste lanen aan. De brede groenstroken en de trottoirs aan beide zijden daarvan maken ze extra breed. Alle woningen beschikken over lange opritten, waardoor het aantal auto's in de parkeervakken beperkt blijft. Aan het eind van elke laan staat een pand met een bijzonder accent, bijvoorbeeld een torentje, een bijzondere uitbouw of een mooi hekwerk op de afscheidingsmuurtjes. Deze aantrekkingspunten geven de bebouwing extra allure." Eén prachtstad Wonen in Middelburg betekent wonen in een bijzondere stad. De uitgebreide geschiedenis en het indrukwekkende erfgoed gaan er hand in hand met alle voorzieningen die men van een provinciehoofdstad mag verwachten. In combinatie met het vele groen en de beeldbepalende waterpartijen is deze prachtstad een unieke spiegel voor Woonpark Mortiere."Bovendien vormt Middelburg de kern van drie steden met een bovengemiddeld voorzieningenniveau op een meer dan acceptabele rijafstand: Rotterdam, Breda en Antwerpen. Deze steden zijn op elk uur van de dag praktisch fileloos te bereiken. Ook dat maakt wonen in Mortiere ZO bijzonder! Wij nodigen u van harte uit, Woonpark Mortiere zelf te komen beleven", besluiten Jan Sips en Leon Vromans. I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 93