Drie mooie dagen, zonder steun en toeverlaat 595,- 595,- 795,- GRATIS 595,- Mara Klaver debuteert in internationale even ting wedstrijd. Brian van Goethem tweede in tijdrit Nü zeer voordelige Business pakketten op de Caddy en Caddy Maxi. Trend pakket Actieprijs: Navigatie Actieprijs: Comfort pakket Premium pakket Actieprijs: CarePort Lederen bekleding Actieprijs: POPPE PZC Vrijdag 20 juni 2008 45 door Koen de Vries KAMPERLAND - Mara Klaver beleeft dit weekeinde een nieuw hoogte punt in haar korte carrière in de sa mengestelde-wedstrijdsport. De amazone uit Wissenkerke maakt met haar paard Oeterma in Breda Hippique haar debuut in een inter nationale wedstrijd. Het worden drie dagen met een lach en een traan. Klaver stelt nog geen hoge doelen, ze wil genieten van elk mo ment. Maar ze zal ook haar moe der missen, met wie ze zo graag naar dit soort evenementen wilde. Klaver is met de twaalfjarige mer rie Oeterma nog maar anderhalf jaar actief in samengestelde wed strijden, ook wel eventing ge noemd. Daarin wordt gestreden op drie onderdelen: dressuur, springen en cross. Het koppel maakt zo snel progressie dat ze het landelijk niveau bijna ontgroeid is. Klavers moeder kocht Oeterma in september 2006 in Wieringerwerf Tijdens de bezichtiging viel Mara als een blok voor de viervoeter. Ze maakte wat sprongetjes met Oeter ma, crosste wat over een stoppel veld en was helemaal verkocht. „We hebben opnamen gemaakt met een videocamera om aan mijn trainster Marcelle de Kam te laten zien. Maar eigenlijk wist ik het toen al zeker. Al had Marcelle Oeterma tot aan de grond toe afge brand, ik wilde haar hebben. Ge lukkig was Marcelle ook heel en thousiast." Drie weken na de koop debuteer de Mara Klaver op beginnersni veau (B). Het leverde meteen een overwinning op en het was het be Mara Klaver debuteert met haar paard Oeterma in een internationale wedstrijd. foto Ronald den Dekker gin van een race door diverse klas sen. Inmiddels is het koppel be land in de klasse Z (zwaar) en heeft daarin ook al weer zes winst punten. „En we hebben het echt rustig aangedaan", onderstreept Mara Klaver. „We hadden al eerder op Z-niveau kunnen uitkomen, maar hebben bewust nog even ge wacht." Eigenlijk heeft Oeterma Klaver De military in Boekelo is het ul- tieme doel voor amazone Mara Klaver uit Wissenkerke. Zij gaat er alles voor opzij zetten om daar ooit te komen naar een hoger niveau getild. „Dankzij haar heb ik lef gekregen", erkent ze. „Dat paard geeft zoveel vertrouwen dat ik al mijn angsten heb overwonnen. Soms is ze in de startbox oervervelend. Ze weet dat ze mag gaan crossen en kan dan niet wachten. In die anderhalf jaar heeft ze nog nooit één weigering gehad. Alleen daardoor al vliegen de winstpunten je om de oren." In Breda kan de Zeeuwse zich voor het eerst meten met buiten landse collega's. Bondscoach Lips had aanvankelijk geen plaats voor Klaver ingeruimd, maar gaf haar veertien dagen geleden toch start gelegenheid. Ze moet het in Breda Hippique doen zonder haar moe der, vroeger haar steun en toever laat. „Ze had dit zo graag mee willen maken", vertelt Klaver. „We heb ben dit paard gekocht om samen naar wedstrijden te gaan. Mijn moeder zou in Breda haar eigen tentje opgezet hebben, mij met van alles hebben geholpen en voor iedereen hebben gekookt. We heb ben samen het paard gekocht, maar ze heeft me nooit een wed strijd zien rijden. Twee dagen voor mijn eerste wedstrijd werden twee hersentumoren gevonden. Mijn moeder wilde per se dat ik toch naar die wedstrijd ging. Peter 4e Kam heeft me toen gebracht." Toen Klavers moeder later in het ziekenhuis lag, leefde ze intens mee. „Als ik op wedstrijd was, kon ze niet in haar bed blijven liggen. Ze moést eruit. Ze was dan zó ge spannen. Met hulp van zusters ging ze dan een stukje over de gang wandelen om tot rust te ko men. En ze was altijd de eerste die me belde. De oranje strik die ik die eerste keer won, heeft tot aan het eind bij mijn moeder in het ziekenhuis gehangen." Mara's moeder heeft haar ziekie niet overleefd. Oeterma helpt de herinnering aan haar levend hou den. „Ik ben best hard voor paar den, ze komen en ze gaan. Maar deze mag nooit weg. Hij is het laat ste tastbare van iets dat ik met mijn moeder heb gedaan. Boven dien is Oeterma een fantastisch paard. Later wil ik een veulen bij Oeterma fokken. Maar eerst nog een hele poos lekker met haar rij den." Boekelo is het ultieme doel voor Mara Klaver. De wedstrijd in het oosten van het land is één van de zwaarste en sterkst bezette ter we reld. „Het is er lood en loodzwaïr, maar wel te doen", denkt de Beve- landse. „Ik ga er heel veel voor opzij zet ten om daar ooit te komen. Even ting is een heel dure en tijdro vende sport. Ik steek er bijna al mij geld en vrije tijd in. Gelukkig steunt mijn vader me elke maand financieel. En ook vrienden beken den en collega's helpen me heel erg goed. Vorig week was ik jarig. Toen kreeg ik van iemand het in schrijfgeld voor Breda Hippique als kado. Dat vond ik wel heel erg mooi." ATLETIEK ZATERDAG Peelanderloop Start 13.00 uur voor 15 km, 10 km en 5 km. Inschrijven: Brasserie D'Ouwe Veerstoep, Havenweg 7 te Kam perland. BILJARTEN VRIJDAG Driebanden groot koppeltoernooi. Der de ronde. Locatie: Tapperij 's Lands Wel varen, Kwadendamme. Aanvang: 19.30 uur. ZATERDAG EN ZONDAG Beslissingswedstrijden teamkampioen schap bandstoten, district Delta Zuid West. Locatie: Biljart Centrum Yip Plaza, Goes. Aanvang: 12.00 uur ZONDAG Bekerfinale district Delta Zuid West. Locatie: Biljart Centrum Yip Plaza, Goes. Aanvang: 12.00 uur. DARTS ZATERDAG Open Philippine. De Kaaie in Philippine. Koppeltoernooi vanaf 12.00 uur. Singles en jeugd vanaf 14.00 uur. PAARDENSPORT ZATERDAG Concours hippique LR Gouwe Reyers/Oranjezon. .Springen en dres suur.. Locatie: manege De Eendracht, aan de Rijkebuurtweg te Vrouwenpolder. ZONDAG Dressuur PSV De Braanjenhoek. Loca tie: manege de Braanjenhoek te Kapelle. TENNIS VRIJDAG Vechtkuikenjeugdtoernooi. De Bos- kreek te Breskens. Aanvang: 16.00 uur. ZATERDAG Vechtkuikenjeugdtoernooi. De Bos- kreek te Breskens. Aanvang: 9.00 uur. Landskampioenschap districtskampioe nen, kwartfinale, De Doelen-Drive. Loca tie: tennisvereniging De Doelen te Utrecht. Aanvang: 13.00 uur. ZONDAG Finales Vechtkuikenjeugdtoernooi. De Boskreek te Breskens. Aanvang: 9.00 uur. VOETBAL ZATERDAG Beach Event met onder meer beachsoc- cer. Stadhuisplein Terneuzen. Aanvang: 12.30 uur. Finale om 18.00 uur. WIELRENNEN ZATERDAG Ronde van Bruinisse. 14.00 uur: Rabo dikkebandenrace voor de jeugd. 15.00 uur: amateurs 40+. 15.01 uur: S/P-klasse. 16.15 uur: amateurs B. 17.30 uur: ama teurs A. SLUISKIL - Brian van Goethem uit Sluiskil is als tweede geëindigd in het districtskampioenschap tijdrij den in Zundert. Hij eindigde zes seconden achter winnaar Mare Goos. Jacob Wijnstra uit Heinkens- zand veroverde de titel bij de belof ten. Hij legde de 24 kilometer af met een snelheid van 46.513 per uur. (Climatic of Elektrisch) Uw voordeel 220,- Uw voordeel 1.190,- No-dpim beschermer het le jaar (Alleen in combinatie met Premium pakket) Stel uw eigen Caddy of Caddy Maxi samen met één van de voordelige Business pakketten. Kom bij ons langs. Of kijk op www.vwbedrijfswagens.nl. Vlissingen, Gildeweg 22. Tel.: 0118 - 42 40 00 Terneuzen, Handelspoort 4. Tel.: 0115 - 64 73 33 www.autopoppe.nl Bedrijfswagens U least al een Caddy vanaf 299,- en een Caddy Maxi vanaf 399.- op basis van 60 maanden, 20.000 km per jaar. cxcl. BTW. vervangend vervoeren brandstof. Vraag naar de voorwaarden bij de verkoopadviseur. Genoemde prijzen zijn excl. BTW/BPM en geldig t/m 15 september 2008.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 85