Drie mooie dagen, zonder steun en toeverlaat CLASSIC RACES WEMELDINGE Voorbereidingsbesluiten Zaterdag 21 juni Het grootste plantenassortiment in de regio! Tevens ontwerp en aanleg van uw terras, vijver, pergola's, veranda's en uw verdere tuinwensen. nu ft Mara Klaver debuteert in internationale eventingwedstrijd. gemeente Goes Nog volop ZOMERBLOEMEN Nu: SCHUTTINGEN met betonpalen Deze week: HOUTEN OPPOTTAFEL Peelanderloop èsöSP ÏSLjÊÈ TOi Hl PW 45 Vrijdag 20 juni 2008 PZC spannen. Met hulp van zusters ging ze dan een stukje over de gang wandelen om tot rust te ko men. En ze was altijd de eerste die me belde. De oranje strik die ik die eerste keer won, heeft tot aan het eind bij mijn moeder in het ziekenhuis gehangen." Mara's moeder heeft haar ziekte niet overleefd. Oeterma helpt de herinnering aan haar levend hou den. „Ik ben best hard voor paar den, ze komen en ze gaan. Maar deze mag nooit weg. Hij is het laat ste tastbare van iets dat ik met mijn moeder heb gedaan. Boven dien is Oeterma een fantastisch paard. Later wil ik een veulen bij Oeterma fokken. Maar eerst nog een hele poos lekker met haar rij den." Boekelo is het ultieme doel voor Mara Klaver. De wedstrijd in het oosten van het land is één van de zwaarste en sterkst bezette ter we reld. „Het is er lood en loodzwaar, maar wel te doen", denkt de Beveland- se. „Ik ga er heel veel voor opzij zetten om daar ooit te komen. Eventing is een heel dure en tijdro vende sport. Ik steek er bijna al mij geld en vrije tijd in. Gelukkig steunt mijn vader me elke maand financieel. En ook vrienden beken den en collega's helpen me heel erg goed. Vorig week was ik jarig. Toen kreeg ik van iemand het in schrijfgeld voor Breda Hippique als kado. Dat vond ik wel heel erg mooi." door Koen de Vries KAMPERLAND - Mara Klaver beleeft dit weekeinde een nieuw hoogte punt in haar korte carrière in de sa mengestelde-wedstrijdsport. De amazone uit Wissenkerke maakt met haar paard Oeterma in Breda Hippique haar debuut in een inter nationale wedstrijd. Het worden drie dagen met een lach en een traan. Klaver stelt nog geen hoge doelen, ze wil genieten van elk mo ment. Maar ze zal ook haar moe der missen, met wie ze zo graag naar dit soort evenementen wilde. Klaver is met de twaalfjarige mer rie Oeterma nog maar anderhalf jaar actief in samengestelde wed strijden, ook wel eventing ge noemd. Daarin wordt gestreden op drie onderdelen: dressuur, springen en cross. Het koppel maakt zo snel progressie dat ze het landelijk niveau bijna ontgroeid is. Klavers moeder kocht Oeterma in september 2006 in Wieringerwerf Tijdens de bezichtiging viel Mara als een blok voor de viervoeter. Ze maakte wat sprongetjes met Oeter- crosste wat over een stoppel- Mara Klaver debuteert met haar paard Oeterma in een internationale wed strijd. foto Ronald den Dekker veld en was helemaal verkocht. „We hebben opnamen gemaakt met een videocamera om aan mijn trainster Marcelle de Kam te laten zien. Maar eigenlijk wist ik het toen al zeker. Al had Marcelle Oeterma tot aan de grond toe afge brand, ik wilde haar hebben. Ge lukkig was Marcelle ook heel en thousiast." Drie weken na de koop debuteer de Mara Klaver op beginnersni veau (B). Het leverde meteen een overwinning op en het was het be gin van een race door diverse klas sen. Inmiddels is het koppel be land in de klasse Z (zwaar) en heeft daarin ook al weer zes winst punten. „En we hebben het echt rustig aangedaan", onderstreept Mara Klaver. „We hadden al eerder op Z-niveau kunnen uitkomen, maar hebben bewust nog even ge wacht." Eigenlijk heeft Oeterma Klaver naar een hoger niveau getild. „Dankzij haar heb ik lef gekregen", erkent ze. „Dat paard geeft zoveel vertrouwen dat ik al mijn angsten heb overwonnen. Soms is ze in de startbox oervervelend. Ze weet dat ze mag gaan crossen en kan dan niet wachten. In die anderhalf jaar heeft ze nog nooit één weigering gehad. Alleen daardoor al vliegen de winstpunten je om de oren." In Breda kan de Zeeuwse zich voor het eerst meten met buiten landse collega's. Bondscoach Lips had aanvankelijk geen plaats voor Klaver ingeruimd, maar gaf haar veertien dagen geleden toch start gelegenheid. Ze moet het in Breda Hippique doen zonder haar moe der, vroeger haar steun en toever laat. „Ze had dit zo graag mee willen maken", vertelt Klaver. „We heb ben dit paard gekocht om samen naar wedstrijden te gaan. Mijn moeder zou in Breda haar eigen tentje opgezet hebben, mij met van alles hebben geholpen en voor iedereen hebben gekookt. We heb ben samen het paard gekocht, maar ze heeft me nooit een wed strijd zien rijden. Twee dagen voor mijn eerste wedstrijd werden twee hersentumoren gevonden. Mijn moeder wilde per se dat ik toch naar die wedstrijd ging. Peter de Kam heeft me toen gebracht." Toen Klavers moeder later in het ziekenhuis lag, leefde ze intens mee. „Als ik op wedstrijd was, kon ze niet in haar bed blijven liggen. Ze moést eruit. Ze was dan zó ge military in Boekelo is het ul tieme doel voor amazone Mara Klaver uit Wissenkerke. Zij gaat er alles voor opzij zetten om daar ooit te komen 50, 125, 250, 350, 500 cc Zijspannen Aanvang training 10.00 uur - Wedstrijden 12.30 uur UIT RRTi p- PAARDENSPORT Rotterdam. CHIO/CDIO. Landenwedstrijd dressuur, Grand Prix: 1. Nederland (Minder- houd, Cornelissen, Van Grunsven, Schelle- kens-Bartels) 73,222 procent, 2. Groot-Brittan- nië 68,43, 3. Duitsland 65,542, 4. Frankrijk 64,805, 5. België 64,471, 6. Australië 63,666. Individueel: 1. Van Grunsven (Ned) IPS Saline- ro 75,917, 2. Minderhoud (Ned) Exquis Nadi- ne 71,917, 3. Schellekens-Bartels (Ned) Hun- ter Douglas Sunrise 71,833, 4. Cornelissen (Ned) Parzival 70,75, 5. Hindle (GBr) Lancet 70,458, 6. Bechtolsheimer (GBr) Mistral 69,542. TENNIS Goes, 't Halve Maantje Open. Mannenenkel- spel. HE3: B. van Quekelberghe-S. Hermus 6-1 6-2. HE6-35+: E. Urlings-P. Kreijne 6-2 6-4. HE7: A. van Dijke-R. Bosman 6-2 6-4. HE7-35+: M. van Belzen-F. Kalscheuer 6-3 6-0. HE8: L. Langebeeke-J. Verstelle 6-4 3-2 opg. Vrouwenenkelspel. DE6: M. Verton-M. van Sab- ben 6-2 7-5. DE7: T. Stomp-L. Rijnders 6-1 6-4. DE8: S. Geers-E. van Dijke 3-6 6-0 7-5. Mannendubbelspel. HD5: T. Kleppe/A. Pij- nen-D. Altena/M. Inja 1-6 6-4 6-4. HD7: C. Oosterlee/H. van Weele-S. den Dekker/R. Gele- ijnse 0-6 7-5 6-4. HD8: N. de Hullu/L. Lange- beeke-M. Oyevaar/E. Verhorst 6-2 7-5. Vrou wendubbelspel. DD7: S. Peeters/I. Snoeck-E. Courtin/M. Hanse 7-6 6-3, N. Bosman/D. Ver- horst-M. van der Does/L. Huyssen 6-1 6-0. DD8: L. de Nooijer/A. van der Weele-M. van der Does/D. de Wit 3-6 6-2 6-2. DD8-35+: M. de Jager/M. de Jager-J. Bol/T. de Waard 6-2 6-4. Gemengddubbelspel. GD6-35+: C. Paauwe/J. van der Weele-I. Hulshof/J. van de Vrede 6-2 7-6. GD7: M. Hamelijnck/R. Kalau-L. Ras/R. Baart 3-6 6-2 6-3, M. Brusket/A. Eij- ke-M. Jongsma/C. Kleppe 3-6 6-4 7-6. WIELRENNEN Ronde van Zwitserland, ProTour. Zesde etap pe Abri-Verbier: 1. Kirchen (Lux) 188 km in 5.29.23, 2. Klöden (Dui), 3. Kreuziger (Tsj) 0.06. Klassement: 1. Kirchen 26.54.31, 2. Kreuziger 0.27, 3. Anton 0.33. Ster Elektrotoer. Derde etappe, Verviers-La Gileppe: 1. Gasparotto (Ita) 192 km in 4.51.39, 2. Kirienka (WRu) 0.02, 3. Matthé Pronk (Ned) 0.19,18. Hoogerland. Klassement: 1. Gasparotto 9.20.21. voor verder uitslagen: www.pzc.nl Burgemeester en wethouders van Goes maken, op grond van artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, bekend dat de gemeenteraad op 19 juni 2008 heeft besloten een bestemmingsplan voor te bereiden voor het gebied Havenindustrieterrein, plan Goese Schans. Het gebied omvat het gehele havenindustrieterrein en wordt grofweg begrensd door Houtkade, A. Joachimikade, gedeelte Goese Polder (I. Gandhilaan), noordzijde sportpark 't Schenge en het Goese diep; het gebied Klein Frankrijk cq. het gebied wat is gelegen tussen de 's-Heer Hendrikskinderendijk, de Westerstraat en Ringbaan West. Beide besluiten zijn in werking getreden op 20 juni 2008. Net ingang van 20 juni 2008 liggen de besluiten zes weken ter inzage. Gedurende deze termijn kan een belanghebbende op grond van de Algemene wet bestuursrecht een gemotiveerd bezwaarschrift tegen de besluiten indienen bij de gemeenteraad, Postbus 2118, 4460 MC GOES. Tevens kan degene die tijdig een bezwaarschrift bij de gemeenteraad heeftingediend, een voorlopige voorziening vragen bij de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA MIDDELBURG. Zoals Geraniums, Petunia's, Fuchsia's, Dahlia's enz, enz. En prachtige vaste planten. Vanaf 39,95 per meter Van €11,95 Nu 8.95 AANLEG ONDERHOUD TUINBEPLANTING ONTWERP Grintweg 79 4401 ND Yerseke tel.: 0113-572075 fax: 0113-573982 tcnleuwenh@zeelandnet.nl www.tuincentrum-nieuwenhuilse.nl KAMPERLAND - Na het succes van de eerste Peelanderloop in Kam perland wordt morgen de tweede editie gehouden. Organisator Tisha Abuys heeft de vijftien kilometer nog aantrekkelij ker gemaakt door een stuk Noord zeestrand in het parcours op te ne men. Naast die afstand is er ook de mogelijkheid om tien of vijf ki lometer te lopen. Deelname als wandelaar is dit jaar niet meer mogelijk. De start is om 13.00 uur voor Brasserie D'Ouwe Veerstoep bij de jachthaven van Kamperland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65