EK Voetbal 'Geen Holland tegen Guus Hiddink' Oranje diep in het hart getroffen Nederland verliest niet Dick Advocaat verwacht dat Russen ware gezicht tegen Nederland tonen. Boulahrouz wil wedstrijd tegen Rusland meemaken. GEEN TUD OM UW DROOM AUDI/VW TE ZOEKEN? LAAT ONS 'M VOOR U VINDEN... waar anders? www.autoshak.nl PZC Vrijdag 20 juni 2008 41 LAUSANNE - Het Nederlands elftal kan zijn borst natmaken. Dat zei bondscoach Marco van Basten gis teren over de ontmoeting met Rus land, morgen in Basel in de kwart finales van het EK. Dat Rusland onder leiding staat van de Neder landse coach Guus Hiddink be schouwt Van Basten als 'een leuke bijkomstigheid'. „Maar het is niet Holland tegen Guus Hiddink. We spelen tegen Rusland en of ik blij ben met die tegenstander, weet ik zaterdag pas na de wedstrijd." Van Basten zag Rusland in de der de poulewedstrijd op indrukwek kende wijze winnen van Zweden (2-0). „Een elftal dat offensief en fysiek sterk is en over een groot technisch vermogen beschikt." Vooral de aanvallende kracht van de Russen spreekt tot de verbeel ding, maar Van Basten vertrouwt op zijn eigen defensie die tot dus ver één doelpunt tegen kreeg. Anderhalf jaar geleden won het Nederlands elftal een oefenwed strijd tegen Rusland met 4-1. „De Russen hebben sindsdien een paar flinke stappen vooruit gezet", zei aanvoerder Edwin van der Sar, „maar dat geldt ook voor ons." En Van Basten: „Rusland is onder Hid dink duidelijk opgebloeid." Van Basten sprak lovende woorden over zijn collega. „Hiddink heeft een manier gevonden om al zijn teams te laten functioneren. Zijn geheim ken ik niet, maar het is knap. Hiddink is bovendien een evenwichtige man." Dick Advocaat verwacht dat Neder land het ware gezicht van het Rus sische elftal morgenavond te zien zal krijgen. Hij is vol lof over de na tionale ploeg waarin hij veel her kent van zijn eigen werk bij Zenit Sint-Petersburg, dat dit jaar kam pioen van Rusland werd en de Ue- facup won. „Wij zijn al ruim een jaar bezig met een speelwijze, waar pressie spelen, doordekken en eenmaal raken centraal staan. Hiddink hanteert die speelwijze pas sinds enkele maanden", zegt Advocaat. „Hij is begonnen met een 5-3-2 systeem. Dus met een li bero en twee mandekkers. Ik kan dat wel begrijpen, want hij kwam in een bestaande situatie terecht en moest presteren. Maar het voet bal was niet om aan te zien. Pas in mei, tijdens de voorbereiding op dit toernooi, is hij overgeschakeld op een speelwijze met vier verdedi gers. Dat was slim van Guus en hij heeft het ook uitstekend gedaan. De gretigheid druipt er vanaf bij de spelers." Vooral de aanvallende kracht van de Russen spreekt bondscoach Marco van Basten aan. Hij heeft echter vertrouwen in de defensie van Oranje. Rafael van der Vaart, Wesley Sneijder, Dirk Kuijt en Maarten Stekelenburg zijn aangeslagen na het nieuws over het overlijden van het pasgeboren dochtertje van ploeggenoot Khalid Boulahrouz. foto Ed Oudenaarden/ANP door Dick Sintenie LAUSANNE - Glimlachend bekeek de wereld hoe intens de spelers van het Nederlands elftal de drie overwinningen op het EK vierden met hun familieleden op de tribu ne. Woensdag werd datzelfde Oranje in het hart getroffen: het te vroeg geboren dochtertje van Khalid Boulahrouz overleed in een zieken huis in Lausanne. De verdediger verliet woensdag de training in het Stade Olympique en werd onder politiebegeleiding naar het zieken huis gebracht waar zijn vrouw was opgenomen. Later die middag boden Robin van Persie en Nigel de Jong morele steun aan hun ploeggenoot in het hospitaal, net als bondscoach Mar co van Basten en enkele leden van de staf „En ik ben 's avonds met Ruud (Van Nistelrooij, red.) bij Khalid en zijn vrouw geweest", zei aanvoerder Edwin van der Sar gis teren. „Je probeert elkaar vooral op zulke trieste momenten zo veel mogelijk steun te geven." Een klap, zo omschreef Van Bas ten de droeve gebeurtenis van woensdag. „Mentaal zwaar voor Khalid, zijn vrouw en hun fami lies. Een aantal van onze spelers heeft het drama van dichtbij mee gemaakt. Dat ligt heel gevoelig en dat willen we op een goede ma nier met elkaar delen. Maar we moeten ook beseffen dat we in het EK zitten en dat er een belangrijke wedstrijd wacht." Boulahrouz wil die wedstrijd (de kwartfinale te gen Rusland, morgen in Basel) meemaken. Hij trainde gisteroch tend mee met de selectie en hij blijft ook deel uitmaken van de groep. Van Basten: „Daar heb ik met hem over gesproken. Khalid heeft ons medeleven gevoeld, maar hij wil het ook een plaats geven. Hij zei: je kunt op me rekenen zaterdag." De verdediger sprak gisterochtend in het hotel zijn medespelers en de trainers toe. „Hij bedankte ons 'Hij zei: je kunt op me rekenen zaterdag. En hij bedankte voor de steun' voor de steun", zei Van der Sar, „die had hij als prettig ervaren. Maar hij heeft ook gezegd waar hij voor wil gaan, waar hij met ons voor wil strijden." Van Van Basten krijgt Boulahrouz de vrijheid die hij nodig heeft om zijn vrouw bij te staan. „Dat lijkt me logisch. Bovendien moeten er dingen geregeld worden die moei lijk vanuit het hotel te regelen zijn." In de loop van woensdagavond zijn ook enkele familieleden van Boulahrouz en zijn vrouw in Lau sanne aangekomen. Het is moei lijk in te schatten welke invloed het persoonlijke drama van één van de spelers heeft op de rest van de groep, die zich dit toernooi als een eenheid presenteert, zowel binnen als buiten het veld. Van Basten hoopt dat het zijn spelers nog dichter bij elkaar brengt en dat Boulahrouz daar troost uit put. LAUSANNE - Vijf keer heeft het Ne derlands elftal gevoetbald op 21 juni en nooit was er een neder laag. Morgen vindt op de betreffen de datum de ontmoeting met Rus land plaats, de kwartfinale van het EK. Alle eerder op 21 juni gespeelde wedstrijden waren in het kader van een EK of WK. Drie keer was er winst, twee keer remise. 21 juni 1978, WK Argentinië: Italië-Ne- derland 1-2; 21 juni 1988, EK Duitsland: West-Duitsland-Nederland 1-2; 21 juni 1990, WK Italië: lerland-Nederland 1-1; 21 juni 2000, EK Nederland: Frankrijk-Ne derland 2-3; 21 juni 2006: WK Duitslanc Nederland-Argentinië 0-0. Khalid Boulahrouz verlaat het Olympisch Stadion van Lausanne na afloop van de training, foto Ed Oudenaarden/ANP AUTOBEDRIJF 'SHEER ARENDSKERKE Vermetslraat 38 0113-561381

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 43