Voet ba: Russen hebben niet de luxe van Oranje EURO Platini is tevreden 40 I Vrijdag 20 juni 2008 PZC Guus Hiddink geniet met een dikke sigaar na van succes. Zwitserse aanvoerder Frei is geopereerd Zesduizend Duitse vlaggetjes in de goot Arbiter Pieter Vink na twee duels naar huis Turken met verzwakt team tegen Kroatië Oranjefans worden op verkeerde been gezet Ronaldinho wil naar de Spelen met Brazilië Vuilnismannen helpen collega's in Basel De Jong en Ooijer op scherp bij Oranje Austria-Switzerland - Guus Hiddink geniet na van de wedstrijd tegen Zweden tijdens een trainingsloopje van de Russische selectie. foto Sergey Ponomarew/AP door Barry van der Hooft LEOGANG - Met de adrenaline nog in zijn lijf nam Guus Hiddink woensdagnacht even na drie uur plaats op zijn balkon. De bonds coach van Rusland stak een dikke sigaar op, liet het duel met Zwe den (2-0) nog eens de revue passe ren, genoot van een heldere nacht en zag per sms de ene na de ande re felicitatie binnenkomen. „Van uit Zuid-Amerika, Australië, Azië, Europa, er zaten heel mooie tus sen." Want Hiddink maakte zijn faam weer waar en hield voor zichzelf een traditie in stand. Ook op zijn ZURICH - De Zwitserse internatio nal Alexander Frei is aan zijn knie geopereerd. Dat heeft de Zwitserse bond laten weten. De speler van Borussia Dortmund is zo'n tien weken uit de roulatie. Frei scheurde in de openingswed strijd tegen Tsjechië gedeeltelijk de binnenband van zijn linkerknie af Het uitvallen van de aanvoerder was een zware tegenslag voor de Zwitsers. KEULEN - Duizenden Duitse vlagge tjes, die op voertuigen waren be vestigd, zijn in de goot beland. Al leen al langs wegen in de deelstaat Noord-Rijnland-Westfalen troffen wegwerkers bijna 6000 keer de Duitse driekleur aan. Daarnaast vonden zij zo'n 700 Turkse, Portugese en Spaanse vlag getjes die van auto's zijn wegge waaid. vijfde eindtoernooi overleefde hij de groepsfase. Het betekende ook dat Rusland voor het eerst sinds 1988 de tweede ronde op een EK of WK haalde. Dat leidde tot dolle vreugde in Moskou en omstreken, waar tot diep in de nacht werd ge feest. Hiddink zat op het hetzelfde moment op zijn balkon. „Want na zo'n wedstrijd kan ik niet slapen", vertelde hij gistermiddag. „Ik heb naar de bergen gekeken, de maan zien schijnen en ben tussen vier en vijf naar bed gegaan." Echt veel tijd om na te genieten van het duel met de Scandinaviërs had Hiddink niet. De kwartfinale tegen Nederland staat al voor mor gen gepland. Vandaag stapt hij met de ploeg om 11.00 uur in Salz burg op het vliegtuig, vanavond werkt hij in Basel een training af. ZURICH - Voor arbiter Pieter Vink zit het EK voetbal erop. De 41-jari- ge scheidsrechter kreeg gisteren van de Uefa te horen dat hij naar huis moet. Van de twaalf scheids rechters blijven er acht tot het ein de van het toernooi. Vink fungeerde bij het EK als arbi ter bij de duels Oostenrijk-Kroatië (0-1) en Zweden-Spanje (1-2) en kreeg vooral pittige kritiek uit het Oostenrijkse en Zweedse kamp. WENEN - Turkije moet het van avond in de kwartfinale stellen zonder Servet Cetin. De verdedi ger is geblesseerd en kan ook niet spelen in de halve finales mocht Turkije die bereiken. Servet heeft een liesblessure. De Turken kunnen ook niet be schikken over doelman Volkan De- mirel en spelmaker Mehmet Aure- lio, die beiden geschorst zijn. Hij klaagt niet, maar weet dat de si tuatie bij Oranje niet te vergelijken is. „Het gros van de basisspelers van Nederland heeft vijf dagen meer rust gehad dan mijn groep. Ze hadden de luxe dat ze zich te gen Roemenië al niet meer hoef den te kwalificeren. Plus de luxe van een groep van 23 spelers die je zo allemaal in kunt zetten. Dat kan ik helaas niet. Maar ik hoop wel dat wij goed partij kunnen bie den aan Nederland." Zijn ploeg start dus wéér als under dog. „Dat is toch niet zo vreemd? Marco van Basten kan tegen Roe- ijsKj Oe Russische bondscoach Guus Hiddink kijkt uit naar het duel met Oranje van morgenavond. „Ik hoop dat we Nederland goed partij kunnen bieden." BERN - Tientallen supporters van Oranje zijn op het EK verdwaald op weg naar het stadion in Bern. Ze werden door in oranje geklede Zwitserse spoorwegwerkers op het verkeerde been gezet. De arbei ders liepen vaak in groepjes langs de spoorbaan en kregen dan een stoet Nederlandse supporters ach ter zich aan. De Oranjefans dach ten dat het om landgenoten ging en liepen er zingend achteraan. RIO DE JANEIRO - Ronaldinho wil met Brazilië meedoen aan de Olympische Spelen. De voetballer van FC Barcelona heeft dat tijdens een bezoek aan zijn land gezegd. Hij hoopt op een plek als een van de drie dispensatiespelers in de Braziliaanse selectie. Ronaldinho herstelt op dit mo ment van een spierblessure. „Ik hoop dat ik op tijd fit kan zijn." menië negen basisspelers op de bank zetten en nog is zijn ploeg veel beter dan Roemenië." Maar het vertrouwen van Hiddink in zijn ploeg is optimaal. „Ik was benieuwd of we tegen Zweden het niveau van tegen Griekenland vast konden houden, maar we speel den zelfs nog stukken beter. Dat moet als fundament voor de toe komst fungeren. Het moet een ge woonte worden om wedstrijden op een hoog niveau te spelen." Zelf wil hij morgen vooral genie ten van het treffen met zijn vader land. „Ik heb geen patriottische ge voelens", verzekert hij. „Ik sta daar niet voor vlag en vaderland. Bij PSV en het Nederlands elftal heb ik altijd heerlijk gewerkt. Wat dat betreft is het fantastisch om nu te gen ze te spelen." EINDHOVEN - Vijftien medewerkers van afvalverwerker AVR-Van Gan sewinkel gaan zondagochtend hun Zwitserse collega's in Basel helpen met het opruimen van afval dat Oranjesupporters zaterdag rond het duel tegen Rusland achterla ten. Dat heeft een woordvoerder la ten weten. Het idee is uit een gein tje geboren. Het initiatief is door de Zwitserse collega's met veel en thousiasme ontvangen. LAUSANNE - Nigel de Jong en André Ooijer kunnen zich morgen tegen Rusland geen gele kaart meer permitteren. Bij nog een prent is het duo eventueel ge schorst voor de halve finale. De Jong kreeg tegen Italië een gele kaart. Ooijer werd tegen Frankrijk met een prent bestraft. Na de kwartfinales beginnen spelers met één kaart weer op nul. De zon schijnt op het terras van het Olympisch Museum in Lausanne. Geroezemoes van de tafelende gasten. Het leven is zoet, maar onder de journalisten gaan de gedachten uit naar Khalid Boulahrouz en zijn vrouw, die hun pasgeboren dochtertje hebben verlo ren. Vanmiddag zouden de voetballers van het Nederlands elftal in een aan palende tent worden geïnterviewd door de Nederlandse pers. Het zou er ontspannen aan zijn toegegaan, omdat Oranje goed presteert. De vra gen zouden zijn gegaan over de won deren die bij Guus Hiddink nog nooit de wereld zijn uit geweest en over de opstelling van Oranje in de kwartfinale tegen Rusland. Met of zonder Engelaar, met of zonder Rob ben? De antwoorden zouden ontwa penend eerlijk zijn geweest, of juist ontwijkend, maar het had aan het humeur van de voetballers en aan dat van de verslaggevers niets veran derd. Want waar gewonnen wordt, is het altijd gezellig, zou Marco van Basten hebben gezegd. Maar het lot heeft de dag een andere kleur gegeven. De bondscoach houdt een sobere persconferentie in het au ditorium en hij wordt bijgestaan door één speler: aanvoerder Edwin van der Sar. De andere voetballers blijven in het hotel, uit piëteit met Khalid Boulahrouz en zijn vrouw Sa- bia. Een zachte bries waait over het terras langs het tentdoek. De toe gang naar de interviewruimte is dichtgeritst. Symboliek voor de ge paste stilte. Dick Sintenie "V WENEN - Het EK voetbal voldoet tot nu toe ruimschoots aan de ver- "j wachtingen. De groepsfase verliep enerverend, met verrassende uit slagen, mooie doelpunten en at tractief spel. „Een triomf van het aanvallende voetbal", concludeerde Uefa-voor- zitter Michel Platini voldaan. „Het verdedigende voetbal is verleden tijd." Secretaris-generaal David Taylor sprak van een „geweldig" toernooi met zeer goede wedstrijden. Hij wees daarbij op 57 doelpunten in 24 groepswedstrijden. De Uefa toonde zich ook tevreden over het gedrag van de spelers en trainers tijdens de groepsfase. Met drie rode en 93 gele kaarten viel het aantal bestrafte overtredingen mee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 42