Sport PZC R 't SSllf iiiiai! B' Vf I a» ■SiSsiar imbÜëIH 3r iftmSnhn ■■■■■■FriBiiisH llllllll «BH De droom van Ronaldo is verstoord i 111 ju^jsi IPr EURO 39 Oranjespelers leven mee met het leed van Boulahrouz 41 Kirsten Wild snelste in proloog van Ster Zeeuwsche Eilanden 43 Iki W ast. I »k Duitsers nemen snelle voorsprong en spelen Portugal uit toernooi. Slowaak Michel arbiter bij Nederland-Rusland Nederlanders boven de zes kijken naar Oranje Austria-Switzerland Politie verwacht zeker 80.000 fans in Basel Drie pleinen in Basel voor feestende fans Vrijdag 20 juni 2008 Tip? sport@pzc.nl i BB Hi 9MRI mSSSSS 1 Miroslav Klose (links) maakt koppend de tweede Duitse goal, Ronaldo springt mee, de Portugese keeper Ricardo reageert te laat. foto Laurent Cilieron/AP door Frans van den Nieuwenhof BASEL - Tussen een droom en een nachtmerrie liggen vaak maar ne gentig minuten. En soms nog min der. Cristiano Ronaldo moet gister avond in Basel al na een halfuur ge weten hebben dat hij niet de ster van het Europees kampioenschap zou worden. De 23-jarige artiest, die wordt ge zien als de beste voetballer van het continent, reist vandaag met de Portugese ploeg naar huis. Duits land zorgde voor een nieuw op windend hoogtepunt op dit EK door in de kwartfinale met 3-2 de baas te blijven over de titelfavoriet. Na zijn successen met Manchester United (landstitel, Champions Lea gue) was Ronaldo, gedoodverfd Europees voetballer van het jaar, ervan overtuigd dat hij zijn status kon bevestigen met de eerste inter national triomf van Portugal. De bekroning, zo zorgvuldig ge pland door bondscoach Scolari, kwam er echter niet, omdat Duits land simpelweg over een effectie ver team beschikte. In Basel moest Ronaldo met zijn ploeg voorrang verlenen aan Mi chael Ballack, zijn rivaliserende spelmaker van Chelsea, die eerder dit seizoen twee keer nipt het hoofd moest buigen voor Manches ter United. Ronaldo speelde onop vallender dan zijn fans zullen wil len geloven. Hij kon eigenlijk nooit ontsnappen aan het web, dat de Duitse verdedigers rond Het Duitse elftal zorgt voor een nieuw opwindend hoogtepunt op het EK. Het favoriete Portugal wordt met 3-2 uit het toernooi gespeeld hem hadden geweven. De ploeg van de geschorste coach Joachim Low (op de tribune) was vanaf de eerste minuten veel beter opgewas sen tegen de druk en de spanning. Gestuwd door Ballack lieten de Duitsers hun opponenten naar adem happen. Binnen een klein half uur stond het 2-0. Een prachti ge combinatie over de linkerflank leverde de openingstreffer op. Via Ballack en Klose sneed Podolski door het rechter verdedigingsblok van de Portugezen en legde hij de eerste goal in de voet van Schwein- steiger. Kort daarop stond Klose op de goede plek na een vrije trap van Schweinsteiger, die zo zijn domme rode kaart tegen Kroatië op perfecte wijze compenseerde. Doelman Ricardo tastte volledig mis. Pas na de 2-0 herstelde de ploeg van Scolari het evenwicht op het veld. Mertesacker beoordeelde een diepe bal op Ronaldo verkeerd, waarna aanvoerder Nuno Gomes diens inzet tot doelpunt promo veerde. De zwakke doelman Ricar do ging echter opnieuw in de fout bij een kopbal van Ballack. Portu gal wilde nog wel, maar kwam niet verder dan een overbodig doelpunt van Helder Postiga: 3-2. WENEN - De Slowaak Lubos Michel is aangewezen als arbiter voor de wedstrijd Nederland-Rusland, die morgen in Basel wordt gespeeld voor de kwartfinales van het EK. Michel floot eerder op het EK de wedstrijden tussen Frankrijk en Italië en Zwitserland-Turkije. De Slowaak gaf de Franse interna tional Eric Abidal rood na forse een overtreding op de Italiaan Lu- ca Toni en schonk de Italianen voor dat vergrijp ook een straf schop. De Duitser Herbert Fandel fluit Spanje-Italië in Wenen. HILVERSUM - Uit onderzoekscijfers blijkt dat bijna alle Nederlanders van boven de zes jaar in elk geval een deel van de Nederlandse wed strijden op het Europees kam pioenschap hebben gezien. Dat blijkt uit cijfers van de afde ling Kijk- en Luisteronderzoek van de Publieke Omroep. Van alle Nederlanders van zes jaar en ouder heeft 94 procent tenmin ste één minuut in de thuissituatie naar één van de wedstrijden uit de poulefase van het EK gekeken. Dat houdt in dat 14,1 miljoen men sen hebben gekeken. I 1 .V m -v BASEL - De Nederlandse politie ver wacht morgen in de kwartfinale tussen Oranje en Rusland zeker 80.000 Nederlandse supporters in speelstad Basel. „Dat is onze nieuwste berekening", aldus dele gatieleider Henk Groenevelt. „Het is heel moeilijk om een exact aantal te noemen. Basel is met de auto goed te bereizen, de wed strijd is in het weekeinde en het wordt mooi weer. Het zou daarom heel druk kunnen worden." Tijdens de groepswedstrijden was de wedstrijd tegen Frankrijk de topper met 65.000 Nederlanders. BASEL - De supportersvereniging Oranje heeft van de autoriteiten in Basel drie pleinen toegewezen ge kregen waar morgen feest gevierd kan worden voor de wedstrijd te gen Rusland. De Kaserne-Riviera is het hoofd plein van het Oranjelegioen. In to taal kunnen daar 25.000 mensen terecht. Ook zijn er fanzones op de Marktplatz en de Münsterplatz. Op beide pleinen is plaats voor ruim 10.000 man. De traditionele optocht van de stad naar het stadion vindt ook in Basel plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 41