Ruzie om Zeeuwse brandweer Opruiming Rechtbank bedolven onder Dexia-claims LfLULu.interieur-paauLue.nl Duitsers naar de halve finale Standvastige houding Middelburg kan Zeeland i,6 miljoen euro kosten. Zuidweg 20a Zonnemaire 0111401318 Meer vluchtelingen Word ook abonnee! HET WEER: Geregeld zon Vrijdag 20 juni 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 144 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 door Marcel Modde KRUININGEN - Burgemeester Koos Schouwenaar van Middelburg heeft een bom gelegd onder de tot standkoming van één Zeeuws brandweerkorps. Hij weigert zijn handtekening te zetten onder een overeenkomst van de Veiligheidsre- gio Zeeland (VRZ) met minister Guusje ter Horst van Binnenland se Zaken. Daardoor dreigen de gemeenten in Zeeland straks zelf op te moe ten draaien voor de van rijkswege afgedwongen kwaliteitsverbete ring van de brandweer. Omgere kend komt dat neer op een lasten verzwaring van zo'n 5 euro per in woner, aldus burgemeester Jack As- selbergs van Schouwen-Duive- land. Ter Horst heeft 1,6 miljoen euro in het vooruitzicht gesteld. De eerste helft wordt uitbetaald bij ondertekening van het conve nant, op 9 juli. De rest bij de vor ming van de regionale brandweer, uiterlijk eind 2010. Schouwenaar blijft bij zijn eerder ingenomen standpunt dat een gro ter korps niet per se beter hoeft te zijn. Hij is bang voor kostenstijgin gen onder de VRZ-koepel. De or ganisatie kampt met een begro tingstekort van drie ton over 2007 en het eerste kwartaal van 2008 WJI De vorming van één Zeeuws brandweerkorps is onzeker. Mid delburg weigert steun aan het convenant met de minister van Binnenlandse Zaken. Vrijdag 20 juni begint het: de opruiming bij Interieur Paauwe met kortingen tot 50%. Bekijk nu al de pnumingscoWectie op: ziet er evenmin florissant uit. Ook is Schouwenaar er beducht voor dat naburige gemeenten met zwak kere korpsen zullen profiteren van eerdere investeringen in de brand weer van het stadsgewest Vlissin- gen - Middelburg. Zijn collega Wim Dijkstra van Vlissingen heeft die bezwaren niet en zei gisteren in de algemeen bestuursvergade ring 'volmondig' te kunnen in stemmen met het convenant. Ook andere burgemeesters deden dat. Net als Schouwenaar moeten ze nog wel afzonderlijk hun gemeen teraden overtuigen van nut en noodzaak van één Zeeuws korps. Daarbij gaat het, benadrukte VRZ-voorzitter Jan Lonink (Ter- neuzen) niet om het 'doorsnee brandjes blussen', maar om kor daat gezamenlijk optreden bij gro tere calamiteiten in een regio waar kerncentrale, chemische industrie en scheepvaart een potentieel risi co vormen. Lonink vindt de weige ring van Schouwenaar 'egoïstisch'. De komende maanden wordt van verschillende kanten de politieke druk opgevoerd om Middelburg alsnog over de streep te trekken. Lukt dat niet voor 2011, dan wordt het convenant ontbonden. pagina 3: commentaar Convenant Het convenant met de minister wordt vrijwillig aangegaan. Wie tekent, krijgt geld voor het verbeteren van de kwaliteit van de lokale brandweer. Een aantal Zeeuwse korpsen zit on der de norm. Middelburg is al op orde. door Jasper van de Kerkhof AMSTERDAM - De rechtbank raakt bedolven onder de tienduizenden Dexia-zaken. Het kan nog tien jaar duren voordat gedupeerden van aandelenlease hun geld terugkrij gen. Dat verwacht juristencollec tief Leaseproces, dat duizenden Dexia-klanten bijstaat. „Dat is bi zar en funest voor het vertrouwen in de rechtstaat", vindt Joost Pape- veld van Leaseproces. Zeeland in de ban van Oranje: lezers vangen de fascinatie in beeld. Vandaag een foto van obs De Klimroos in Krabbendijke. De foto is van Arnold Meijer. Stuur uw foto naar www.pzc.nl. Kwartfinale euro Portugal-Duitsland 2-3 (rust 1-2) Portugal speelt in halve finale tegen de winnaar van: De wedstrijd van vandaag Kroatië-Turkije KABUL - Een Afghaans kind in een vluchtelingenkamp bij Kabul. Het aantal vluchtelingen is in 2007 voor het eerst in vijf jaar weer gestegen. Dat geldt niet alleen voor mensen die hun vaderland verlaten, maar ook voor dege nen die binnen de landsgrenzen op de vlucht slaan. Volgens de VN-vluchte- lingenorganisatie Unhcr verlaten steeds meer mensen huis en haard vanwe ge de gevolgen van de klimaatverandering, zoals droogte. foto EPA BASEL - Het Duitse elftal is de eer ste halvefinalist op het Europees kampioenschap voetbal. De ploeg van de geschorste bondscoach Joachim Löw versloeg in Basel de Portugezen, die in 2004 bij het vo rige EK in de finale stonden, met 3-2. In de halve eindstrijd stuiten de Duitsers op de winnaar van Kroa tië-Turkije, de wedstrijd die van avond in Wenen wordt gespeeld. Bastian Schweinsteiger bracht de Duitsers in de 22e minuut op voor sprong, vijf minuten later maakte Miroslav Klose er al 2-0 van. Vijf minuten voor rust scoorde Nuno Gomes tegen. Michael Ballack zorg de voor 3-1 en invaller Helder Pos- tiga in het slotoffensief voor 3-2. EN Zeeland: 2, 3, 25 t/m 31; Binnen land: 4 t/m 7; Buitenland: 9 en 10; Meningen: 11; Auto: 15 en 17; Weer: 22; Strips: 23; Agenda: 34; Cultuur: 35; Economie: 36 en 37; Beurs: 38; Sport: 39 t/m 45; Televi sie: 46 en 47. Veel kleine brandweerkorpsen is beter dan één grote reageer op www.pzc.nl Je kunt niet vroeg genoeg Engels leren eens 79% oneens 21% aantal reacties: 516 Circa 22.000 zaken moeten door de rechter één voor één worden beoordeeld. Veruit de meeste gedu peerden - 165.000 klanten - heb ben eerder met Dexia geschikt. Bijna 25.000 beleggers namen daar mee geen genoegen en kunnen via de rechter een hogere schadever goeding afdwingen. Daarvan zijn onlangs 3000 zaken afgevallen. pagina 6 en 7: rechtspraak van de lo pende band Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1