Buitenland Palestijnse president breekt met Israël na geweld leger Ontdek ITALIË met KRAS! KRAS.NL boek online of bel 0900 - 9697 Doden bij rellen in Armenië Bij gebrek aan een pistool ms, PZC Maandag 3 maart 2008 7 Ruim honderd doden bij golf van aanvallen op de Gazastrook. RAMALLAH - De Palestijnse presi dent Mahmoud Abbas heeft giste ren alle banden met Israël verbro ken uit protest tegen de Israëlische aanvallen op de Gazastrook. De jongste golf van geweld kostte ruim honderd Palestijnen het le ven. Voor de Palestijnen in de Ga zastrook was zaterdag met ruim zestig doden de bloedigste dag in het conflict met Israël sinds jaren. Ook twee Israëlische militairen kwamen om. Met een uitgebreid lucht- en grond offensief reageert Israël sinds enkele dagen op de dood woensdag van een Israëlische stu dent door een projectiel uit de Ga zastrook. De Palestijnse raketaan- val was weer een wraakactie voor de dood van zes Hamas-strijders. Met hun omvangrijke vergeldings actie willen de Israëlische strijd krachten een einde maken aan de beschietingen met raketten en mortiergranaten. „Israël draagt als enige de schuld voor het verhinderen van het vre desproces", aldus de Palestijnse lei der Abbas in een verklaring. Hij gaf opdracht alle contacten met Is raël op te schorten 'tot de agressie ophoudt'. Abbas had de Israëli sche aanvallen zaterdag al 'meer dan een holocaust' genoemd. De Israëliërs op hun beurt achten de radicaal-islamitische beweging Harnas verantwoordelijk voor het verergeren van de situatie. Harnas heeft de Gazastrook sinds juni vo rig jaar in handen, waarmee de in vloed van de gematigde president Abbas werd ingekrompen tot de De Palestijnse president Abbas geeft bloed voor de gewonden in Gaza in zijn hoofdkwartier in Ramallah op de Wes telijke Jordaanoever. foto Atef Safadi/AP Palestijnse gebieden op de Weste lijke Jordaanoever. De Israëlische minister van Defen sie, Ehud Barak, waarschuwde op de Israëlische radio dat 'Harnas zal boeten en de gevolgen moet dra gen van de verergerde situatie' in de Gazastrook. „Wij blijven instal laties, wapenopslagplaatsen en in frastructuur van Harnas aanval len", aldus Barak. Gisteren bestookten gevechtsvlieg tuigen kantoren van Hamas-leider Ismail Haniyah in Gaza. Op de Westoever gingen duizen den Palestijnen de straat op om te protesteren tegen de Israëlische aanvallen waarbij niet alleen extre misten maar ook burgers om het leven kwamen. Demonstranten riepen op tot eenheid tussen de Fa- tah-partij van Abbas en de rivalise rende Hamas-beweging. Israëlische aanvallen op de Gazastrook hebben in het afgelo pen weekeinde aan tientallen Palestijnen het leven gekost. De VS pleitten gisteren voor een einde van de gevechten tussen Is raël en de Palestijnen. Ook wil de Amerikaanse president George Bush dat de partijen de opgeschor te vredesbesprekingen hervatten. Tijdens een spoedzitting van de VN-Veiligheidsraad zaterdagavond veroordeelde secretaris-generaal Ban Ki-moon het Israëlische ge weld als 'buitensporig en oneven redig'. De Europese Unie laakte het 'disproportionele geweld' van het Israëlische leger. JEREVAN - Rellen die in Armenië uitbraken naar aanleiding van de presidentsverkiezingen van vorige maand hebben aan acht mensen het leven gekost. Er raakten 131 mensen gewond, onder wie 57 po litieagenten en militairen. De noodtoestand is uitgeroepen. De protesten die na de verkiezin gen van 19 februari uitbraken lie pen zaterdag uit de hand toen de politie twee grote demonstraties met traangas en waarschuwings schoten begon op te breken. Vol gens de autoriteiten werd er ook geschoten door demonstranten. Een functionaris van de ordetroe pen zei dat de doden, onder wie zeven burgers, vielen bij een schiet partij tussen politie en betogers. De betogers zijn aanhangers van oppositiekandidaat en oud-presi dent Levon Ter-Petrosian, die de verkiezingen verloor van premier Serge Sarkisian. Ter-Petrosian mocht zijn huis zaterdag niet verla ten. Hij nam later een verklaring op waarin hij zijn aanhangers op riep naar huis te gaan. Gisteren patrouilleerden honder den gewapende oproeragenten in de hoofdstad Jerevan. Zij waar schuwden bewoners geen groepen te vormen, omdat dat verboden is op grond van de noodtoestand. AKRON - Een man in Akron in de Amerikaanse staat Ohio is na een mislukte overval aangehouden. De ze Michael Kaminski (41) was op het 'briljante' idee gekomen om een parfumfles met een markeer stift zwart te maken, in de hoop dat het op een pistool zou lijken. Tijdens een gevecht met een slacht offer brak het flesje, waardoor het parfum over Kaminski heen stroomde. Hij is aangehouden. 8- en 12-daagse vlieg-/rondreizen Voor nóg meer voordelige Italië-aanbiedingen, kijk op KRAS.IVIL Een prachtige nieuwe reis waarbij populaire Italiaanse meren en cultuursteden gecombineerd worden! 8 dgn ITALIAANSE MEREN v.a. 649 Allereerst nemen we u mee naar het Meer van Lugano. Vervolgens maken we mooie tochten langs het Lago Maggiore en het Comomeer. We bewonderen het tuineiland Isola Bella en maken een optioneel een boottocht naar de badplaats Bellagio. Het tweede deel van onze reis staat in het teken van de unieke steden Milaan, Verona en optioneel de waterstad Venetië. In de wereldberoemde Toscaanse heuvels vindt u eindeloze wijngaarden en klassieke steden als Siena en Florence! 8 dgn TOSCANE ELBA v.a. 669 Tijdens deze reis verblijft u in het 3-sterren Hotel Baia del Sorriso, gelegen op een klif met fantastisch uitzicht op zee. Van hieruit maken we excursies naar het Etruskische Volterra, de wereldberoemde scheve toren van Pisa, Siena met het mooiste plein van Italië en natuurlijk het schitterende Elba. Optioneel kunt u ook nog naar Florence. Grandioos, dat is het juiste woord voor deze zeer complete rondreis door het schitterende Italië! 12 dgn ITALIA GRANDIOSA v.a. 849 Van het balkonnetje van Romeo en Julia in Verona tot de pit toreske dorpjes van de Cinque Terre aan de Ligurische Kust en van de overweldigende rijkdommen in machtige steden als Venetië, Florence, Rome en Napels tot al net zo betoverende kleinere stadjes als Assisi, Lucca en Pisa... Bella Italia wacht, met al haar schatten, op uw komst! Vertrekdata: vr. van 25/4 t/m 24/10. Prijs is p.p. bij 2 personen, Voor reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/35015 Vertrekdata: zo. van 6/4 t/m 19/10. Prijs is p.p. bij 2 personen Voor reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/35007 Vertrekdata: wo. van 16/4 t/m 29/10. Prijs is p.p. bij 2 personen, Voor reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/35021 waarom zou je verder zoeken 'i I n'u- i'YrfiW'ifiTifWtfili'-if'i SCR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 7