Sport profiteren optimsei zonder gevolgen Volleyballers VVS'92 naar zevende plaats Indrukwekkende opmars van rugbyclub Tovaal Belg wint 26e Krokusloop van RKHAV w PZC Maandag 3 maart 2008 27 Jeugd en senioren van Oemoemenoe hebben een baai-weekeinde. door Hans Markusse GOES - De Goese Rugbyclub To vaal is druk bezig met even indruk wekkende als broodnodige eindsprint. Op sportpark Het Schenge in Goes werd gisteren con current Bekaro met 12-8 verslagen. Met deze derde zege op rij klom Tovaal opnieuw een plaatsje op de ranglijst van de tweede klasse, maar het blijft ongemeen span nend in de onderste regionen. Een zege op Dukes 2 in de volgende speelronde zou Tovaal naar de zes de plaats op de ranglijst brengen. Bij de thuisclub speelde Alex Vlie land op de scrum-half maar voor al de terugkeer van Egon Geeratz op de full-backpositie geeft het team zelfvertrouwen. Ook het accurate schopwerk van Geeratz doet Tovaal goed. In de laatste drie gewonnen duels benut te hij drie conversions en schoot hij er ook nog eens twee op de paal. Dat hij met dat aantal met een topscorer is, zegt veel. Tovaal opende na een kwartier de score na een mooie break van Mau rice Boelhouwers. Hij begon zijn rush op eigen helft en strandde op een meter voor de trylijn, maar Maghiel Hanse was attent mee: 5-0. Vijf minuten later kwam Bekaro middels een penalty-kick terug tot 5-3, maar Tovaal hield het initia- FJ* De rugbyers van Tovaal zijn be- zig met een indrukwekkende op mars. De in degradatiegevaar ver kerende Goesenaren winnen hun derde wedstrijd op rij. Roland de Rijke sterk in daminterland 'S-GRAVENPOLDER - In het Drielan- den damtoernooi, zaterdag in 's-Gravenpolder, was Roland de Rijke goed op dreef. Tegen Frank rijk, met teams met een senior en een jeugdspeler, versloeg de Oost- kapelaar twee sterke Fransen. Sa men met Aart Walraven bracht hij het Franse duo een 7-1-nederlaag toe. In groep 2 eindigde Gerben Hoek van Dijke uit Arnemuiden op de derde plaats. Zege en periodetitel voor De Noormannen GOES - De Noormannen blijft in de race voor de titel in de vierde klasse van het zaterdagvoetbal. De ploeg uit Westkapelle speelde gisteren het restant van het bij rust gestaakte duel met Mevo en scoorde daarin één keer. De treffer van Peter van Alphen in de 59e mi nuut was niet alleen goed voor de zege, ook de tweedeperiodetitel was daarmee een feit. Middelburgers pakken in Geleen zes punten bij gehandicapt Kluis. door Alex Krappen GOES - De tafeltennissers van TTC Delta Middelburg hebben in de eerste divisie uitstekende zaken ge daan tegen Kluis door met 4-6 te winnen. De vrouwen van SAR/Rabobank lieten een steekje vallen bij TOGB: 6-4. Kluis trad tegen TTCM met een in valler aan en de Middelburgers pro fiteerden optimaal. )os Verhulst bleef gemakkelijk ongeslagen. Plus punt was dat het dubbelspel dit maal gewonnen werd. Volgende week wacht koploper Bultman/ Smash. Arnemuiden verloor in de derde divisie van mede-degradatiekandi daat Noad 3 met maar liefst 8-2. Leon van Boven won tweemaal en daarnaast verloren de Arnemuide- naren vijf vijfde games. Arnemui- Zeilboten gewoon van start in Goofies Race GOES - Ondanks de harde wind kwamen zaterdag bij Colijnsplaat 39 schepen opdagen voor de Goofies zeilraces. Aan het begin van de middag werd er gestart. In de ORC-Club i-klasse werd Wes- sel Liesenga uit Middelburg met de Weerga tweede. Kees de Ridder uit Kats werd met de Aldebaran in de ORC-Club 2 tweede. Bij de ORC-Club 3-5 won Niek Spiljard uit Middelburg met de Vanilla. Oostkapelle verliest met grote cijfers HEERHUGOWAARD - De voetbalsters van Oostkapelle leden een kanslo ze nederlaag bij Reiger Boys: 5-0. Tot de 40e minuut kon Oostkapel le gelijke tred houden, maar toen was het gedaan. Binnen vijf minu ten was het 2-0. Oostkapelle, dat gehavend was door het ontbreken van diverse speelsters, moest in de tweede helft nog drie tegentreffers incasseren. den zit in zwaar weer, zeker om dat de geblesseerde Mare Hacken- berg voorlopig niet mee kan doen. De vrouwen van SAR spelen in een poule waar de punten duur zijn en dus was een 4-6-nederlaag tegen het matige TOGB slecht nieuws. Audrey Koole won twee maal, Lacey Koole en Lindsey Boerdam allebei éénmaal. Bij SAR 2 was Marieke Munne te rug, maar helaas voor de Klooster- zandsen was daar in de uitslag niets van te merken. Tegen FvT werd het 2-8 met twee zeges van Munne. Chantal Remorie en Na thalie van Wolffelaar kwamen bei den niet tot scoren. In de derde divisie verloor SAR 3 voor de derde maal op rij, maar werd ditmaal niet weggespeeld. Te- WJ De tafeltennissers van TTCM doen geoed zaken in de eerste di visie. De Middelburgers verslaan in Geleen Kluis, dat met een in valler aantreedt: 4-6. Ruime overwinning De Klerk en 't Hooft GOES - De Zeeuwse tafeltennis sters Kim 't Hooft en Simone Klerk hebben in de eredivisie met hun club FvT uit Schiedam een be langrijke zege geboekt. Ze versloegen Hilversum met 2-5. Beide speelsters bleven ongesla gen. Ze waren onder meer te sterk voor Guusje Hendriks. FvT staat nu in het linkerrijtje. Veel zegt dat niet. De ploeg heeft meer wedstrij den gespeeld dan de concurrentie. Smerdiek wint in Berkel en Rodenrijs BERKEL EN RODENRIJS - De voetbal- sters van Smerdiek boekten een verdiende 0-1-zege op Berkel. In de eerste helft speelde de Zeeuwse ploeg met de wind mee. Martine de Witte zorgde voor 0-1 en diezelfde speelster liet een goe de kans op een tweede treffer on benut. In de tweede helft kwam Smer diek niet meer in problemen. gen HTC werd het 4-6, met twee zeges van Liselotte Fassaert en één van Sandra van Alphen. TTCM 2 nam in de topper in de hoofdklasse tegen Never Despair 2 reserve Marco Louisse mee. Dat pakte goed uit, want hij pakte één potje. Kim 't Hooft en Sören de Witten wonnen beiden tweemaal. TTCM 2 staat nu bovenaan, Never Despair 2 volgt op één schamel puntje. In de jongens A-klasse verloor TTC Delta Middelburg met 7-3 van Salamanders. William Marinis- sen won tweemaal, Bas Meesters kreeg éémaal de felicitaties. In de andere A-klassepoule blijft Richard Trimpe verbazen. Trimpe, vorig seizoen nog drie klasse lager spelend, won tegen Red Stars twee partijen en had een aandeel in het gewonnen dubbelspel. Kris- tian Davidse won ook tweemaal, het werd dus 5-5. Echt opschieten doet TTCM 2 niet met deze uit slag, het staat nog steeds laatste. Spelers van Tovaal belagen een rugbyer van Bekaro. foto Dirk-Jan Gjeltema tief. De Goese ploeg worstelde in de scrums, maar de lineouts lever den via Maghiel Hanse en Rik Mar kusse veelvuldig balbezit op. Na een aantal gevaarlijke momenten in de buurt van de Bekarotrylijn scoorde Sjoerd van Benthem tus sen de palen. De conversion was voor Geeratz een koud kunstje: 12-3. Na rust had Tovaal enig wind- voordeel, maar Bekaro creëerde een veldoverwicht. In de 50e mi nuut kwamen de Brabanders te rug tot 12-8. Bekaro bleef drukken en er was een trysafing tackle no dig van sluitpost Egon Geeratz. Mede daardoor gaf Tovaal de winst niet meer uit handen. Bij Oemoemenoe hadden ze zich veel voorgesteld van het afgelopen weekeinde, maar het werd een de ceptie. Het coltsteam van de Mid delburgse club zou zaterdagmid dag een oefenwedstrijd spelen te gen het Nederlands jeugdteam on der 18 jaar, maar een bondsofficial belde 's ochtends af met de mede deling dat ouders die voor vervoer zouden zorgen, het vanwege de JL Mmm A A harde wind niet aandurfden om I Tpl f'.j hl M' Sub Hf: WT'. fe:- «A jSJ fe.' 8 BH lAJH naar Middelburg af te reizen. I Al I W tW lllll J J W I fcü* I I Vil I Gisteren hoefden ook de senioren van Oemoemenoe niet in actie te komen, omdat tegenstander 't Sm ZJ*. ASJkJL mm. I Gezien de inzet had er een remise uit de bus mogen rollen. Hans Nij- sen: „In mijn ogen was EMM be ter. lammer dat we het niet in de cijfers konden uitdrukken." Scores EMM: Marieke Riemens 6, Petula Brasser 5, Xaira Nijsen 4, Renate Hendrik- 'De competitie is gespeeld maar we willen wel in het linkerrijtje blijven' se 3, Ariska Tax 2, Danielle Carol en An ouk Provoost beiden 1. Camelot-Olympus 27-19: De mis sie om de derde plek te bereiken was al op voorhand gedoemd te mislukken. De basis van de Vlis- singse ploeg was door blessures'e'n' ziekte immers stevig aangetast. Toch werd onder aanvoering van uitblinkster Martje Huijben (8 tref fers) een goede wedstrijd gespeeld. „We zien wel waar het schip strandt", liet trainster Rita van den Velde na afloop weten. „Die derde plaats zijn we sowieso kwijt. Daar hoeven we niet meer op te re kenen." Handbal Breda-EMM 2 18-19: Door het blessureleed en de terug keer van Renate Hendrikse naar de hoofdmacht is de spoeling de laatste weken behoorlijk dun. De reserves weten zich er toch aardig doorheen te slaan. De Middelbur gers gingen in Breda verdiend met de punten naar huis. Sluitpost Aniek van der Heijden was een van de uitblinksters bij EMM 2. HULST - De Belg Andy Slock (Ham- me) won gemakkelijk de prestatie loop over 9600 meter op de Linie- dijk in Hulst. Hij was Edwin de la Ruele van het organiserende RKHAV te snel af Even leek het erop dat de twee het bij de eindstreep samen gingen uit vechten. Maar toen Slock tijdens de laatste ronde even aanzette, kon De la Ruelle niet volgen. De Belg kwam na 34.51 minuten over de eindstreep. De la Ruelle volgde op vijftien se conden. Jos de Koek kwam als der de binnen, op bijna vijf minuten na Slock. Er kwamen in Hulst 96 atleten aan de start. Mytilus maakt eind aan ongeslagen serie van koploper VC Goirle. door Peter van Kouteren GOES - De volleyballers van My tilus maakten door een 3-2-zege te gen VC Goirle een eind aan een lange ongeslagen reeks van de kop loper in de tweede divisie. De mannen van WS'92 boekten in de regiodivisie een klinkende 4-0- zege bij De Burgst. De vrouwen van Forza Schouwen Duiveland wonnen de topper te gen Volley Zuid met 3-1 en bouw den de voorsprong aan kop van de promotieklasse uit tot zes punten. De Burgst-WS'92 0-4 (19-25, 19-25,16-25,24-26): Een knappe ze ge van de Vlissingers, die onver wacht de volle buit binnen haal den en op de rangschikking klom men naar de zevende plaats. WS'92 begon geconcentreerd en speelde vooral degelijk. Ze profi teerden van een hoge foutenlast bij De Burgst. De thuisploeg speel de zonder zelfvertrouwen en bleef aanvallend onder de maat. WS'92 wist in de eerste drie sets steeds vroeg een gaatje te slaan en daarna naar winst af te wikkelen. Pas in de vierde set gingen bij De Burgst de remmen los. Dat leidde tot een spannende fase, waarin WS'92 nipt met winst afsloot.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55