Makaay kan www.skieninnederland.nl Va vanaf 10,- p.p.p.«. Lurling goud waard Huntelaar heeft met twee goals weer groot aandeel in Ajax-zege Van Basten sluit deal met fiscus wsm Cziommer schiet AZ naast Roda VOLVO OCCASION DAGEN CAR VILLAGE1 VOLVO 22 I Maandag 3 maart 2008 PZC 1. Huntelaar (Ajax) 26 2. N'Kufo (FC Twente) 19 3. Berg en Nelisse (foto) 15 Marco van Basten ROME - Marco van Basten heeft dit weekeinde vrede gesloten met de Italiaanse fiscus, die hem al gerui me tijd op de hielen zat. De huidi ge bondscoach zal in totaal 7,2 mil joen euro overmaken voor niet op gegeven inkomsten uit de tijd dat hij de succesvolle spits van AC Mi lan was. De zaak heeft betrekking op het jaar 1997. Van Basten liet geld dat hij ontving voor reclame storten op buitenlandse, niet-Italiaanse bankrekeningen en gaf dat niet op bij de Italiaanse fiscus. De toekomstige coach van Ajax werd werd door de Nederlandse belastingdienst in 2006 geconfron teerd met de Italiaanse betalings achterstand. Hij weigerde aanvan kelijk te betalen en ging in beroep, waarop hij aanvoerde dat hij nooit eerder was geattendeerd op het on derzoek naar zijn financiële wan del in dat jaar. In november vorig jaar gaf hij het verzet op, nadat de fiscus had gedreigd beslag op enke le bezittingen te leggen. Van Basten moet nu 4,12 miljoen betalen aan belastingschuld, 1,65 miljoen aan boete en 1,44 miljoen aan achterstallige rente. door Ruud Ramler KERKRADE - Heer en meester, maar toch weer geen winnaar. AZ zag de 1-1 tegen Roda JC in Kerkrade niettemin als een meevaller. De chaotische momenten in de verdediging moeten coach Louis van Gaal zorgen blijven baren en vooral ook veel energie kosten. Ro da JC kon er zaterdagavond al bin nen vijf minuten van profiteren toen Willem Janssen, tussen twee verdedigers die hem niet lastigvie len, een voorzet van de zich ook al in niemandsland wanende Roland Lamah binnenliep (1-0). Toch kwam er voor AZ ook een moment waaruit energie kan wor den geput. Simon Cziommer moest zich al een heel seizoen af vragen of hij de vrije trap nog wel als specialiteit mag opvoeren. Met een geplaatste bal in de voor Roda-doelman Bram Castro onbe reikbare verre hoek liet de midden velder de gelijkmaker aantekenen. Het was de dikverdiende beloning voor AZ, dat vrijwel de hele wed strijd domineerde, maar door ge brek aan scherpte zo lang op de ge lijkmaker moest jagen. Adrie Koster kijkt met vertrouwen uit naar topper tegen PSV. door Jochem Lippmann AMSTERDAM - Ajax mag weer een heel klein beetje dromen over de dertigste landstitel. De Amsterdam mers wonnen gisteren zonder goed te voetballen van Excelsior (4-0). Met dank aan FC Utrecht, dat PSV versloeg, kan Ajax het verschil met de kampioen uit Eindhoven ko mende week tot drie punten redu ceren. „De competitie kan volgende week weer open zijn", stelde trai ner Adrie Koster vast. „Dit was een heerlijke en erg belangrijke dag voor ons. We moeten nu de volgende wedstrijd winnen van PSV en dan wordt het nog span nend." Bij Ajax was Klaas-Jan Huntelaar weer eens de gevierde man. De topschutter van de eredivisie scoor de tweemaal en vergrootte zijn competitietotaal tot 26 treffers. De aanvaller is zelf van mening dat hij twee keer meer heeft gescoord, maar volgens de bond was zijn doelpunt tegen FC Twente een ei gen goal van Edson Braafheid en in de thuiswedstrijd tegen AZ zag de scheidsrechter niet dat Demy de Zeeuw Huntelaars inzet pas ach ter de lijn met de hand wegsloeg. Hij floot voor een strafschop die niet Huntelaar maar Perez benut te. „Maar eigenlijk was het een doelpunt van mij", zegt Huntelaar nog steeds. De topschutter van de eredivisie maakte zijn twee treffers in de eer ste helft, waarin zijn ploeg matig en in een veel te laag tempo acteer de. Ajax leidde binnen het uur met 3-0 door Huntelaar (36e en 40e mi nuut) en Emanuelson (55e). De vierde treffer kwam op naam van Leonardo. Feyenoord-spits raakt humeur kwijt na verlies tegen NEC. door Theo Ruizenaar ROTTERDAM - Feyenoord-spits Roy Makaay staat niet echt bekend als het type dat snel ruzie maakt. Maar op de vraag of Bert van Mar wijk, zijn coach in de Kuip, wel al les uit deze selectie haalt, zag hij een reden om een tv-interview vroegtijdig te beëindigen en zijn woord te richten tot de schrijven de verslaggevers. Het was ook niet zo raar dat Ma kaay er een slecht humeur op na hield. Feyenoord zwalkt al weken door de competitie, behaalde vori ge week donderdag met hangen en wurgen de halve finale van de beker door met eerstedivisionist Zwolle kort voor tijd af te rekenen, en liep gisteren tegen NEC (1-3) te gen de tweede thuisnederlaag van het seizoen op. „Ik denk dat we vandaag mis schien wel onze beste wedstrijd na de winterstop hebben gespeeld", sprak Makaay daarna nog tot over maat van ramp. Feyenoord maakte een indrukwek kende start tegen de Nijmegena- ren en had al binnen de minuut op voorsprong kunnen staan. Ma kaay, die al drie wedstrijden niet meer heeft gescoord: „We hadden al na twintig seconden de 1-0 moe ten maken. Bruins had over de bal moeten stappen waardoor De Guz man had kunnen scoren." Maar ook daarna, rekende de spits voor, kreeg de ploeg kansen ge noeg en leek het af en toe wel een schiettent. „NEC was nog niet voor onze goal geweest, wij maak ten achterin een klein foutje en ge lijk stonden we met 1-0 achter." Brett Holman zette NEC tegen de verhouding in na zestien minuten op een 1-0 voorsprong, maar zes minuten voor de rust schoot Van Bronckhorst de verdiende gelijk maker achter de uitblinkende Ga- bor Babos. Aan de instelling lag het gisteren niet bij Feyenoord. Waar vorige week tegen Zwolle aanvoerder Gio vanni van Bronckhorst als één van weinigen voorop ging in de strijd, toonde gisteren een groot deel van het elftal zich bewust van de nood zaak van een goed resultaat. Toch waren het weer dezelfde facetten van het spel waarvoor de Rotter dammers een onvoldoende scoor den. De opbouw van achteruit was om wanhopig van te worden en van de rechterflank werd amper een goede aanval opgezet. Vooral in de eerste helft was het met name de linkerkant van de ploeg van Van Marwijk die voor veel dreiging zorgde. De Rotterdamse coach had overi gens zijn elftal door blessures en schorsingen iets anders had neerge zet. Bahia verving de geschorste Hofland en Sahin nam de positie van Hofs in op het middenveld. Aangezien Feyenoord het zich de laatste maanden eigen heeft ge maakt om pas na de rust te laten zien waar het enigszins toe in staat is, waren de verwachtingen in de Kuip voor de tweede helft hoog ge spannen. Dat het totaal anders liep (Jonas Olsson en Jeremain Lens hielpen NEC in de slotfase aan een overwinning) mocht de thuisploeg zich aanrekenen, maar het had ook te maken met de tacti sche omzetting die coach Mario Been doorvoerde. Mario Been vertelde in zijn analy se na afloop: „Ik haalde Van Beuke ring eruit omdat hij toch een wat meer statische spits is en bracht met het inbrengen van Lorenzo Davids op het middenveld wat meer balans, terwijl we voorin gokten op de snelheid van Lens en Bobson." Het bleek zo goed uit te pakken, dat NEC met een prachtige winst mocht vertrekken uit de Kuip. Van Marwijk was niet alleen te leurgesteld over het resultaat, ook het spel van Feyenoords topscorer stemde hem niet tot volle tevre denheid. Tijdens de wedstrijd zocht Van Marwijk een aantal ke ren contact met zijn spits. Makaay: „Soms hoor ik dat wel, maar vaak ook niet. Ik concentreeer me op de wedstrijd. We hebben wel het geluk dat ook onze concurrenten punten hebben verspeeld, al had den we daardoor wel een belangrij ke sprong kunnen maken." Feyenoord moet in de eigen Kuip buigen voor NEC (1-3). Roy Makaay verliest na afloop zijn humeur, maar staat zelf al drie wedstrijden droog. NAC wint van Sparta en sluipt weer iets dichter naar de top. door Wilber Hack BREDA - Anthony Lurling is terug van weggeweest. Met twee doel punten en een prachtige assist had de Bosschenaar een groot aandeel in de 3-0 zege van NAC op Sparta. De spits, die eenpubliekswissel kreeg en zijn naam hoorde scande ren, relativeerde na afloop: „Als ik 34 wedstrijden zo zou spelen, dan zat ik niet bij NAC." NAC nam een flink risico door Lur ling een tweejarig contract aan te bieden. „Ik had de laatste tijd wei nig laten zien. Bij RKC speelde ik slecht. Bij Den Bosch had ik last van blessures." Maar ondanks de scepsis van de ei gen aanhang durfde de Bredase club het voor een tweede keer met hem aan. Door de nederlagen van Heeren veen, Groningen en Feyenoord prijkt NAC na de winst op Sparta stevig op de derde plaats. Lurling vindt dat de club het doel bij moet stellen. „Het uitgangspunt was om bij de eerste negen te eindigen. Maar als je op zeven wedstrijden van het einde vijf punten voor staat op de nummer zes moet de eerste vijf het doel zijn." Het mooiste vond Lurling dat hij de NAC-aanhang weer achter zich kreeg. „Het is lekker dat je naam weer zo massaal gescandeerd wordt. Dat is hier bij NAC wel eens anders geweest." 3 t/m 8 maart Ruim 80 Volvo Selected Used Cars Financiering direct te regelen Taxatie van uw huidige auto Speciale aanbiedingen: Minimale inruilprijs 2.500,-* of Accessoirespakket naar keuze De Groene-Goes BV, Pearyweg 17, 4462 GT Goes 0113-275000 www.degroene-goes.nl Nevenvestiging: Kareis Autoservice, Langeweg 30, 3244 BH Nieuwe Tonge 0187-652222 www.karels.com -Mits het kentekenbewijs minimaal 6 maanden op uw naam staat. Edgar Davids vecht in zijn bekende stijl een duel uit met Sigourney Bandjar van Excelsior. foto Toussaint Kluiters

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 50