Morres/Hulst moet alles uit de kast halen om winst te pakken Edwin de la Ruelle wint Natuurloop Cadzand op karakter Basis is te smal bij mannen De Schelde Hard gelag voor tafeltennissers SAR Korfballers van Luctor worden bij vlagen overklast ZPZC Maandag 3 maart 2008 29 Marco Ottjes (met muts) en Erik Goossen (354) nestelen zich meteen vooraan in de DOW-loop. foto Camile Scheistraete Koewachtenaar achterhaalt Theo Rabout in laatste ronde. terneuzen - Edwin de la Ruelle en Theo Rabout gaven de vierde Natuurloop van AV de Wielingen in Cadzand kleur. Het duo liep bij de wedstrijd over 10,4 kilometer vanaf de start ver voor de rest uit. In de slotfase leek Rabout te gaan winnen, toen hij De la Ruelle in de laatste van de vier rondes op het strand op afstand liep. De Koe wachtenaar kwam echter op karak ter terug en versloeg Rabout. On danks die ontwikkeling stonden er twee tevreden atleten na afloop. De la Ruelle omdat hij op zijn veertigste nog steeds progressie toont, Rabout omdat hij na fysie ke problemen weer op het juiste spoor zit. Achter dit duo moest er ruim vier minuten gewacht wor den totdat Filip Vansteelandt uit het Belgische Zerkegem het po dium compleet maakte. Niek Wieland uit Axel, die vijfde werd, won het eindklassement bij de senioren. Bij de vrouwen was Elise Rijk (Schoondijke) het best Waterpoloërs uit Terneuzen verliezen van DZT: 4-8. door Ko Mechielsen terneuzen - De waterpoloërs van De Schelde speelden zaterdag een matige wedstrijd in de derde klas se en kregen met 4-8 klop van DZT. De vrouwen van de Terneu- zense club deden het beter door met 4-4 gelijk te spelen tegen Ven nen. De Schelde 2 verloor kans loos van Hieronymus 2 met 13-2. De Schelde-DZT 4-8. De te smal le basis is het probleem bij De Schelde. Dit keer waren Kevin Hondsmerk en Yorbin Moes er niet. De aanvulling kwam vanuit de jeugd, onder wie Yvar Jansen van Roosendaal en Tom van Duin. De Schelde begon verdienstelijk aan de wedstrijd en wist de eerste periode met 1-1 af te sluiten. Het bestand tegen de elementen in Cadzand-Bad. Bij de Dow-loop zaterdag in Ter neuzen speelde de wind een grote rol. Niettemin was de opkomst re delijk. Op de langste afstand (15,6 kilometer) ging de zege naar Mar co Ottjes uit Ossenisse. Hij leverde bijna een uur lang strijd met Ter- neuzenaar Erik Goossen. Ottjes be sliste het duel in zijn voordeel en had aan de streep een voorsprong van 65 meter, oftewel veertien se conden. Bij de vrouwen won Els Zweistra uit Terneuzen de lange af stand Op de korte afstand (5,2 km) gin gen de zuiderburen met de eerste plaatsen naar huis: Arne Lippens uit Waarschoot en Selena Temmer man uit Stekene wonnen. De wed strijd over 10.4 km werd een prooi voor Jorin Scheele uit 's Graven- zande en bij de vrouwen was Wen dy van de Velde uit Maarkedal de sterkste. Marco Ottjes is de sterkste in de Terneuzense Dow-loop. Erik Goossen, die een thuiswedstrijd loopt, pakt de tweede plaats op veertien seconden achterstand. was tot dan toe een spannende en gelijkopgaande wedstrijd. In de tweede periode nam DZT het ini tiatief, maar De Schelde kon goed volgen. Wel keek de thuisploeg te gen een 3-2-achterstand aan bij het ingaan van de derde periode. Hierna ging het mis. Tegenstander DZT liep via enkele mooie af standsschoten snel uit naar 3-6. In het laatste bedrijf kwam De Schel de goed terug, maar na 4-6 was het opnieuw DZT dat de wedstrijd naar de hand wist te zetten en ver diend met een 8-4-overwinning naar Deurne vertrok. Scores De Schelde: Jelco Sweegers (2), Cees van Houwelongen en Sven Schie man (beiden 1). De Schelde-De Vennen 4-4. De vrouwen van De Schelde speelden een puike pot polo tegen het hoog gekwalificeerde De Vennen. Vanaf het begin was het een gelijkop gaande wedstrijd met een Volleyballers Savok trekken de opgaande lijn door. door Peter van Kouteren GOES - De volleybalsters van Morres/Hulst bleven het op de vierde plaats geklasseerde Triade/VCT met 3-2 de baas, maar zagen het in de regiodivisie op de derde plaats gerangschikte De Burgst weer dichter naderen. Een klasse lager trok Savok de uitste kende lijn door. Voor eigen pu bliek werd Zuvo met 3-1 verslagen en de derde plaats ingenomen. De vrouwen van Forza Schouwen Duiveland wonnen de topper te gen Volley Zuid met 3-1 (25-15, 9-25, 25-19, 25-21) en bouwden de voorsprong aan kop van de promo tieklasse A uit tot zes punten. De volleyballers van Mytilus maak ten door een 3-2 (17-25, 25-23, 25-23, 18-25) zege tegen VC Goirle een eind aan een lange ongeslagen reeks van de koploper in de twee de divisie. Bij VC Goirle was de uit Hulst afkomstige Martin Ferket de absolute uitblinker. Ook de broers Frank en Roy van Egmond (die eveneens hun opleiding in Hulst genoten) waren van de partij. De mannen van WS'92 boekten in de regiodivisie een klinkende 4-0 Vrouwen staan op de vijfde plaats in de eerste divisie. terneuzen - De tafeltennissters van SAR/Rabobank spelen in een poule waar de punten duur zijn en dus was een 4-6-nederlaag te gen het matige TOGB slecht nieuws. Audrey Koole won tweemaal, La- cey Koole en Lindsey Boerdam bei den éénmaal. SAR staat nu vijfde in de eerste divisie. Bij SAR 2 was Marieke Munne te rug, maar helaas voor de Klooster- 1-1-stand eind eerste periode. In het tweede bedrijf was het De Ven nen, die een 1-2-voorsprong nam. De Schelde bleef echter goed ver dedigen en gaf weinig weg. In de derde periode kwam De Schelde op gelijke hoogte (4-4). (19-25, 19-25, 16-25, 24-26) zege bij De Burgst. Fotza verloor met 1-3 (19-22, 22-25, 22-25, 25-23) van WHV. Morres/Hulst-Triade/VCT 3-2 (25-22, 21-25, 17-25, 25-21, 15-10): Geen gemakkelijke wedstrijd voor de Hulster formatie, die tegen de nummer vier van de rangschik king alles uit de kast moest halen om met winst af te sluiten. „Dit is wel een opsteker", vond trainer Guido de Beule, die na de 4-0-ne- derlaag tegen de koploper van een knappe zege sprak. Dit is een team dat heel veel in zich heeft, maar Chaves: 'Ik had wel steeds het gevoel dat we moesten kunnen winnen' het niet altijd laat zien." De thuis ploeg begon prima, was goed bij de les en nam in de eerste set in een mum van tijd een 18-6-voor- sprong. Daarna lieten de Zeeuws-Vlamin gen de touwtjes vieren, waardoor Triade/VCT in de wedstrijd kwam. De bezoekers, die in de slot fase van die set de marge van twaalf punten verkleinden tot vier, putten daar moed uit. Aan Hulst-kant viel de servicedruk zandsen was daar in de uitslag niets van te merken. Tegen FvT werd het 2-8 met twee zeges van Munne. Chantal Remorie en Na thalie van Wolffelaar kwamen bei den niet tot scoren. SAR 2 staat op de vijfde plaats in de tweede divi sie. In de derde divisie verloor SAR 3 voor. dë derde maal op rij, maar de ploeg werd ditmaal niet wegge speeld. Tegen HTC werd het 4-6, met twee zeges van Liselotte Fas- saert en één van Sandra van Alp hen. In de hoofdklasse lijkt SAR/Rabobank onstuitbaar. Irene Hierna volgde een spannende laat ste periode waarin beide ploegen nog veel kansen kregen. Beide teams wisten echter niet te scoren. Scores De Schelde: Maranda van Ijk 2 en Sandra Segers en Rowena Witkamp (beiden 1). weg, waardoor Triade/VCT vanuit een goede pass het initiatief kon nemen. Dat resulteerde voor de be zoekers in twee opeenvolgende set zeges. Met een paar omzettingen en een verkapt 2-4-systeem kreeg De Beule zijn ploeg weer op de rails. Dat resulteerde in de omme keer van de wedstrijd. Savok-Zuvo 3-1 (25-13, 25-15, 16-25, 25-23): Een goed spelend Savok nam revanche voor de eer der dit seizoen geleden 4-0-neder- laag. Trainer Freddy Chaves begon in de sterkste opstelling en zag zijn team tot zijn genoegen in de eerste twee sets uitstekend spelen. „Het ging heel goed, té goed", ver klaarde de oefenmeester de terug val in het derde bedrijf Zuvo be stookte toen de Sasse formatie met een lastiger opslag en haalde daarmee de angel uit de Savok-aan- val. In een enerverende vierde set deden beide teams nauwelijks voor elkaar onder. „Ik had wel steeds het gevoel dat we moesten kunnen winnen", zei Chaves. „Maar hadden we verlo ren, dan hadden we ook de vijfde verloren." Zo ver kwam het niet. Savok behield met een aantal wijzi gingen in de opstelling de rust in eigen gelederen, vormde een hecht collectief en boekte een nip te zege. 2 werd bijna achteloos met 8-2 op zij geschoven, waaarbij vooral de zege van Johan 't Hooft op Wietse Kant van een hoog gehalte was. TTC Delta Middelburg deed in de eerste divisie uitstekende zaken te gen Kluis door met 4-6 te winnen. Kluis trad tegen de Middelburgers met een invaller aan en TTCM pro fiteerde optimaal. De invaller ver loor drie partijen, voor TTCM bleef Jos Verhulst gemakkelijk on geslagen. Pluspunt was dat het dubbelspel ditmaal gewonnen werd. Ook de andere uitslagen vie len gunstig uit voor TTC Delta Middelburg. terneuzen - Van de Zeeuws-Vlaamse korfbalclubs kwam zaterdag alleen Luctor in ac tie. In Terneuzen werd met 12-6 verloren van Ventura Sport. Luctor-Ventura Sport 6-12. Na de nederlaag in de heenwedstrijd in Strijen (20-7) kon Luctor in de re turn geen moment de indruk wek ken uit te zijn op revanche. Na een aarzelend begin van beide ploegen hielp de verdediging van de thuis ploeg de tegenstander op weg via twee strafworpen, 0-2. Kansen om na 1-4 terug in de wedstrijd te ko men kreeg Luctor genoeg en de ploeg leek die bij 3-5 ook te benut ten. Maar zwak verdedigen bood de bezoekers een vrije doorgang naar 3-8 bij rust. Luctor werd in het derde kwart door de koploper van de derde klasse N overklast. Scores Luctor: Marjolein Durink 3, Michiel Roest, Davy Jonker en Paul Tho- lens 1. De Schelde (witte cap) probeert een speler van DZT af te stoppen. foto Camile Scheistraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 37