in Cadzand Rentmeester verspeelt koppositie in de halve finale van NK dammen TOP moeten op tellen passen na nederlaag Volleyballers Mytilus zetten opmars voort w Belg pakt tweede overwinning op Open ZK halve marathon. Vrouwen Oemoemenoe struikelen in slotfase Voetbalprogramma voorlopig uitgesteld Pouwer niet in actie voor winnend Oranje HVMDarts kent goede generale voor topduel Jihad Azzagari keert terug naar Goes Spiljard en Schipper houden de eer hoog Derde finaleplaats Provoost ver weg; De Graag aan kop. Tjoba nadert koploper tot op twee punten na makkelijke thuiszege. PZC Maandag4 februari 2008 I 29 door René van Stee CADZAND-BAD - Dat een Belg de Midwinter halve marathon van Cadzand-Bad zou winnen, was geen verrassing. Maar in tegenstel ling tot eerdere edities was het gis teren wel spannend tot en met de laatste kilometers. Net als vorig jaar trok de Belg Christophe De Ketelaere uit Eke aan het langste eind. In de slotfase van de wed strijd liep hij weg bij zijn landge noot Kris Cauwels uit Torhout en won in één uur, 14 minuten en 22 seconden. „Het duurde vrij lang voordat ik Kris had achterhaald. Maar daarna wist ik ook bijna zeker dat ik hem voorbij zou gaan. Want hij al heel veel gegeven in het begin van de wedstrijd", verklaarde de 31-jarige winnaar, die heel vaak samen met zijn tweelingbroer Peter traint en wedstrijden loopt. Christophe, ook een verdienstelijk marathonlo per, is normaal gezien de sterkste van de twee broers. Peter laat zich daardoor echter niet uit het veld slaan. Lachend: „Vandaag was ik hier vierde. Vorig jaar werd ik vijf de. Dus nog drie jaar, en dan win ik in Cadzand." Niels Koole was met een vijfde plaats achter vier Belgen voor de vijfde keer de beste Zeeuw in Cad zand. Hij liep de 21 kilometer in één uur, 15 minuten en 18 secon den. En daar was de 36-jarige inwo ner van Zoutelande tevreden mee. Hij was ook vol lof over de presta tie van Sjaak Luteijn. De vijftigjari ge Oostburger werd na hem op 23 seconden zesde overall en de twee de Zeeuw. Edwin de la Ruelle uit Koewacht eindigde in 1.16.58 als ze vende. De zege in Cadzand leverde Chris tophe De Ketelaere meteen ook het Open Zeeuws kampioenschap 155 Het podium van de Midwinter halve marathon in Cadzand-Bad is volledig Belgisch gekleurd. Niels Koole is de beste Zeeuw met een vijfde plaats. op de halve marathon op. De wed strijd werd opengebroken door Kris Cauwels en Thomas Beimaert uit Beernem, die uiteindelijk be slag legde op de derde plaats. Het duo sloeg meteen na de start een aanzienlijk gat met de rest van het deelnemersveld. De Ketelaere raak te daardoor niet in paniek. „Ik ken de het parkoers. Met nog veel zwa re kilometers op het strand en in de duinen voor de boeg, wist ik dat ik mijn krachten moest spa ren." Bij de vrouwen was de strijd om de eerste plaats niet al te span nend. De winst was dit keer wel voor een Zeeuwse. Frederique Ver- sluys nam in het begin resoluut de kop en stond die niet meer af Zij liep een tijd van 1.30.44. De 38-jari- ge atlete uit Zuidzande loopt niet vaak wedstrijden, maar heeft naar eigen zeggen wel de discipline om hard en veel te trainen. Zij vond de omstandigheden gisteren niet al te lastig. „Ondanks hoogwater konden we op het strand toch over de harde gedeelten lopen. Al leen de wind was af en toe lastig, maar daar stond weer tegenover dat het droog was." Ingrid IJsebaert uit Hulst was der de in 1.33.28. De Belgische Jolente Annerel (Tollembeek) was 2 minu ten en 49 seconden sneller dan IJ sebaert en behaalde zodoende de tweede plaats overall. Halve marathon Cadzand Na 2005 en 2006 schreef Fre derique Versluys de Midwin ter halve marathon van Cad zand-Bad voor de derde keer op haar naam. Vorig jaar moest zij alleen de Belgische Nadia Claus voor zich dulden, maar was er wel de eindzege in de categorie vrouwen 35+. Bij de mannen is het sinds 1999 geleden dat er nog eens een Zeeuw in Cadzand-Bad wist te winnen. Dat jaar was Sepp Vermeulen uit Koewacht de sterkste. Hij heeft ook het parcoursrecord op zijn naam. Dat zette hij in 1993 op 1:08.01. GOES - Het vrouwenteam van Oe moemenoe kwam sterk voor de dag tegen URC. Bij de rust leidde het Middelburgse team nog met 10-17, maar uiteindelijk zegevierde URC toch met 34-22. Voor rust scoorden Linda Riel, Shereza Pool en debutante Shamila Hamers een try. Hamers drukte er ook na rust nog één, maar in de laatste tien mi nuten raakte Oemoemenoe de greep op het duel kwijt. GOES - Het nieuwe voetbalpro gramma dat Maximaal TV dit voor jaar zou gaan uitzenden, is voorlo pig uitgesteld tot volgend seizoen. De zender kampt met tegenvallen de animo van geldschieters. Eind vorig jaar presenteerde Maximaal zijn plannen voor een Zeeuws voetbalprogramma met als belang rijkste partners de hoofdklassers Hoek en Kloetinge. DRIEBERGEN - Korfballer Mathijs Pouwer uit Middelburg kwam gis teren niet in actie voor het Neder lands team onder 16 jaar in de oe feninterland tegen België. Het ta lent van Swift vond het jammer dat hij niet van de bank af kwam, maar vond het niet verrassend. „De trainer mocht maar vier keer wisselen. Maar er komen binnen kort meer kansen, zoals op het offi cieuze WK in april." GOES - Halverwege de competitie gaat HVMDarts uit Middelburg aan kop in de Zeeuwse eredivisie darts. Na een 13-0-winst tegen het Veerhuis staat HVMDarts vijf pun ten los van nummer twee Zal- co-Roadhouse. Op de derde plaats staat Red Lions uit Sas van Gent met achttien punten achterstand. De nummer één en twee treffen el kaar woensdag. GOES - Voetballer Jihad Azzagari maakt het seizoen af bij zon dag-derdeklasser Goes. De negen tienjarige Goesenaar zat zonder club, nadat zijn contract was ont bonden bij Jong FC Utrecht. Vrij dag maakte hij als linksback zijn debuut voor Goes tegen Terneu- zense Boys. Azzagari begon zijn carrière bij Goes en speelde daarna bij Kloetinge, Excelsior, Club Brug ge en ASWH. COLIJNSPLAAT - De Goofies zeilrace van februari leverde zaterdag in twee van de vijf klassen een Zeeuwse winnaar op. In de ORC-CLUB 3-5 won Niek Spiljard uit Middelburg met zijn boot de Vanilla (X-332). Bij de ongemeten boten korter dan tien meter won schipper Schipper uit Goes met de Dame de Meuse. Er voeren tachtig boten mee. door Daaf Kasse BEEKBERGEN - Martijn Rentmeester heeft in de halve finale van het Ne derlands damkampioenschap zijn ongedeelde koppositie verspeeld. Dit weekeinde haalde de speler uit 's-Gravenpolder in twee partijen slechts één punt, waardoor Sven Winkel, Gerard Jansen en Jochem Zweerink op gelijke hoogte kwa men. Tegen laatstgenoemde speler leed hij gisteren in Beekbergen zijn eer ste nederlaag. De opening liep niet lekker voor de Zeeuw, maar hij be reikte toch een gelijkwaardige acht-om-acht-stand. Vanaf dat mo ment ging er veel mis, zodat zijn Tilburgse opponent de volle winst pakte. Een dag eerder had Rent meester gelijkgespeeld tegen Roel Boomstra, de jeugdspeler uit Em- men die geldt als het grootste dam- talent in Nederland. Voor Bennie Provoost (Aagteker- ke) lijkt een derde finaleplaats op rij buiten bereik. Vrijdagavond- leed hij tegen Wim van der Kooij zijn eerste nederlaag. In een flank partij nam hij te veel risico en daar wist de theoreticus uit Den Bosch wel raad mee. Zaterdag miste hij te gen Mike Koopmanschap uit Heer- hugowaard een unieke kans om zijn eerste zege te pakken. Hij over zag in het middenspel dat hij een schijf kon winnen. Daarna kwam hij een heel eind, maar zijn voor deel was onvoldoende voor winst. 155 Martijn Rentmeester en Bennie Provoost beleven een mager weekeinde in de halve finale van het NK dammen. Leonie de Graag vergaat het beter. Leonie de Graag uit Goes heeft zich bijna geplaatst voor de finale van het NK vrouwen. Zaterdag ver sloeg ze de jonge Laura Timmer man uit IJsselstein, waardoor ze aan kop blijft in haar groep. Leonie de Graag door JaapJan Ritsema GOES - De korfballers van Tjoba kenden zaterdag een relatief mak kelijke middag tegen hekkensluiter De Vinken. Met de 21-18-winst po sitioneert Tjoba zich op twee pun ten van koploper SDÓ. All Ready speelde 12-12 tegen Merwede. Tweedeklasser TOP verloor met 13-9 bij Korbatjo en is niet vrij van degradatiezorgen. Tjoba-De Vinken 21-18: Tot hal verwege de tweede helft (20-12) maakte Tjoba het krachtsverschil duidelijk. De tegenstander kwam er nauwelijks aan te pas. De Zeeuwse doelpunten vielen mak kelijk en het was aan een verdedi gend mindere beurt te wijten dat De Vinken op twaalf scores stond. Na 45 minuten leek de koek ech ter op. De twee punten en de top drieklassering stemden coach Kees Broerse tevreden, minder content was hij met het slotkwartier. Zijn ploeg liet de teugels wel erg vieren. „Typisch Tjoba", vond Broerse. Scores Tjoba: Sander Harinck 5, Dirk-Jan Westmaas 4, Robert van Schaik, Marcel de Dreu 3, Niels Westmaas, Johannekke Vleugel en Jojanneke Fokke allen 2. All Ready-Merwede 12-12: All Ready voelde zich bestolen. Vijf tel len voor het einde loste Dennis Voshart een schot dat de winnen de treffer moest betekenen. Een speler van Merwede liep toen te gen de paal, waardoor de bal op de rand afketste. „Zo is ons een punt door de neus geboord", vond trainer Sjaak Joziasse. Scores All Ready: Marcel Joziasse, Den nis Voshart beiden 3, Henk de Graaf, Remy Quist, jan-Willem Nieuwenhuijze, Anouk van Tiggelhoven, Manon Torens- All Ready-speelster Anouk van Tiggelhoven zoekt een afspeelmogelijkheid in het duel met Merwede (12-12). foto Marijke Folkertsma ma en Desiree Voshart allen 1 Korbatjo-TOP 13-9: Het Oud Be- ijerlandse Korbatjo ligt TOP niet. TOP kwam nog wel op een 7-6-voorsprong. „Maar we hebben momenteel niet de overtuiging dat we dit kunnen vasthouden", con stateerde coach Edwin Coppoolse. Vanaf dat moment misten de Ar- nemuidenaars goede kansen en voelden zich tekortgedaan door het uitblijven van een paar straf- worpen. Scores TOP: Jeanine Marijs, Jantine Meul- meester, Jordi Meulmeester en Peter van Belzen allen 2, Petra de Ridder 1. GOES - De volleyballers van My tilus deden in de tweede divisie C goede zaken. De Goese formatie zette met een 3-1 (25-17, 21-25, 25-21, 25-23) overwinning op Utrecht de sterke reeks voort en nestelde zich op de vierde plaats in de rangschikking. Mytilus boekte ten koste van Utrecht de zesde overwinning in een reeks van zeven wedstrijden. Dat ging na een overtuigende zege in de eerste set niet echt gemakke lijk. De nummer voorlaatst van de tweede divisie profiteerde van con centratieverlies en een makkelijk te verwerken Goese service en kwam daardoor langszij in de tweede set. In de resterende sets klampte Utrecht lang aan. Dat kon omdat Mytilus in aanvallend op zicht veel kansen onbenut liet. In de slotfase van de vierde set gaf een lastige Goese opslag de door slag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57