Jm ploeg Rabo Lady Force Hoek zoekt de nieuwe trainer dicht bij huis bobank boban bobank B_ PZC Woensdag 30 januari 2008 37 ondernr o mondc expo zomi door Rol stave. mende! seumpjl van ïgjm Het kj| gen- Een deel van de ploeg (vlnr). Baukje Doedée (ploegleider), Corina Wisse, Anne Kwist, Fonny Kint (ploegleider) en Josien Wisse. foto Willem Mieras FM Sranang te sterk voor Oud Veldhoven goes - De futsallers van FM Sra nang bleven voor de vijfde keer op rij zonder puntverlies. Op eigen veld werd het tegen Oud Veldho ven, een van de concurrenten voor een hoge eindklassering, 7-5. Sranang, dat vrijdag ook tegen KWS/De Feestfabriek al tot een ze venklapper was gekomen (7-3), leidde halverwege het duel met 2-0 en liep definitief van de tegen stander weg nadat deze tot 2-2 was teruggekomen. Via 5-2 en 7-3 werd het uiteindelijk 7-5. De doelpun tenmakers waren Jihad Azzagari (4x), Steven Fisch, Ugur Kahveci en Weng Tran (2x). Futsallers Kloetinge gaan onderuit bij Troy goes - De futsallers van Kloetinge leden deze week alweer hun tien de nederlaag van dit seizoen. De Bevelandse ploeg ging in eigen huis met 3-6 ten onder tegen de ploeg van Troy. Kloetinge kon zich tot vijf minu ten voor het eind van het duel nog aardig meten met de middenmo ter. De ploeg bleef lang bij. Daarna verloor Kloetinge het contact en liep de tegenstander uit naar 6-3. Voor Kloetinge scoorden Wesley den Hollander (1-0) en Jordy den Toonder (2-2) voor de rust Koos Poppelaars zorgde voor de gelijk maker (3-3). Joan van Belzen op proeftraining bij NAC hoek - Doelman Joan van Belzen van Hoek is uitgenodigd voor een proeftraining bij NAC. De Arne- muidenaar maakt vandaag een af spraak wanneer hij de training zal volgen bij de Bredase club. Bij hoofdklasser Hoek is Van Bel zen bezig aan zijn eerste seizoen. Hij viel zo op, dat onder meer ook de Belgische profclub AA Gent hem al weken volgt. Zaterdag, in de uitwedstrijd tegen Sparta Nijkerk, zat NAC-scout en oud-international Frans Bouw meester op de tribune om de keeper te volgen. Van Belzen heeft wel trek in een profavontuur en gaat in op de invitatie van NAC. Telussa, Hiensch, Roks... alles is nog denkbaar in nieuw scenario. door Frits Bakker hoek - Veel zicht op een nieuwe trainer is er nog niet, maar lang wil de voetbalclub Hoek niet meer wachten met de benoeming van een opvolger voor Willem Leus huis. John Smael, de voorzitter, verwacht dat er binnen twee we ken enig zicht komt op de nieuwe man voor volgend seizoen. De versterkingen in de winterstop, na het wegvallen van John Schot en Eric Atuahene, kregen voorlo pig even alle aandacht bij de hoofd klasser, die in personele nood dreigde te komen. Twee spelers zijn inmiddels aan de selectie toe gevoegd (Stijn Mahieu en Alan Grozdanic) en zullen de rest van het seizoen voor Hoek uitkomen. De terugval op de ranglijst, vooral voor en ook net na de winterstop, wordt binnen de club als een te genvaller - of liever een vorm van tegenslag - gezien. Toch is er geen paniek uitgebroken en wordt er niet met beschuldigende vingers gewezen in de richting van de trai ner of de technisch adviseur. Hoek staat wel voor een belangrij ke fase, waarin niet alleen een nieuwe trainer moet worden vast gelegd, maar ook gewerkt moet worden aan de selectie voor vol gend jaar. Die moet - zoals het er nu naar uitziet - in elk geval een kwaliteitsinjectie ondergaan. John Smael, hoe veel kandidaten heb ben jullie op het oog voor het trai nersschap? „We zijn bezig met één optie, die we nader aan het onderzoeken zijn. En er zijn een paar sollicitan ten die spontaan hebben gebeld. Dat zijn geen trainers uit Zeeland, dus die kunnen ook weer afvallen, want we zoeken een trainer dicht bij huis. Zoals bij Leushuis, die 140 kilometer van Hoek woont, moet je nogal wat reisvergoeding beta len en dat gaat dan weer van het salaris af" Dan zijn Telussa, Hiensch, Roks en Nijskens dus serieuze kandidaten? „Ik sluit geen enkele mogelijkheid uit, behalve die van Nijskens. De affaire Nijskens/Naudts ligt nog te vers in Hoek." Gaat Telussa op cursus, zodat hij nu wel trainer kan worden bij Hoek? „Dat zou kunnen, maar ik heb het nog niet van hem gehoord." Het gerucht ging ook dat Ardian Le- kaj het samen met Telussa zou gaan doen. „Dat zal in elk geval niet gebeu ren." Zou het ook kunnen dat jullie niet af wachten en zelf kandidaten gaan be naderen? „Ja, dat zou zeker kunnen, want ik ga er niet vanuit dat er vanaf nu nog veel trainers zelf komen sollici teren." We mogen wel al vaststellen, dat dit niet een seizoen wordt zoals Hoek het zich had voorgesteld. „Zo gaat dat nu eenmaal in het voetbal en zeker ook bij Hoek. De verwachting was dat we met Wim Hofkens het jaar in zouden gaan en dat is niet gebeurd. We hebben sportief gezien daarna ook wat pech gehad met belangrijke spelers in alle linies. Dan heb ik het over Ferry Alfons, Gideon Imagbudu en Björn Langeveld. Zo zijn we de aansluiting met de top een beetje kwijtgeraakt, maar ik heb een stil le hoop dat we toch nog hoog kun nen eindigen." Willem Leushuis is een toptrainer, maar te vrezen valt dat hij dit jaar geen prijs gaat halen. Dat kan niet aan hem liggen. „Het zit hem ook niet mee, omdat hij bij ons kwam in de periode dat De voetbalclub Hoek heeft een aantal scenario's op het oog voor het trainerschap van volgend sei zoen. Telussa, Hiensch en Roks zijn mogelijke opties. die drie jongens wegvielen. Dat waren onder Paul Telussa spelers die spelbepalend waren voor het elftal. En inderdaad, als we geen prijs halen dan ligt dat niet aan Leushuis. Ik heb nog altijd heel veel vertrouwen in hem." En in deze spelersgroep, want inmid dels is er al aardig wat weg: Bakx en El Lamzi, overigens al vóór de start, Preto, Okoro, Reijn. Schot, Atuahe ne... Je zou zeggen: Hoek vervalt weer in oude zonden met al die spe lerswissels tussendoor. „We zijn de competitie ingegaan met een spelersgroep waarin ieder een het zag zitten, maar soms pakt het wel eens anders uit. Maar in oude zonden vervallen, dat vind ik niet. Het lot is ons gewoon niet zo gunstig gezind." Hoe staat het met de plannen van Maximaal, over rechtstreeks uitzen dingen van Hoek? „Ik weet het niet, het is al weken stil, maar ik hoop dat het door gaat."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 49