van ploeg Rabo Lady Force Combiclub, combiteam of solo? bobank SPZC Woensdag 30 januari 2008 37 Trio voetbalclubs weet medio februari of samenwerken kan. door Rudy Boogert zonnemaire - Drie clubs, drie op ties. De voetbalclubs Dreischor, Ouwerkerk en Zonnemaire moe ten een beslissing nemen die van levensbelang is. Letterlijk. Gaan de clubs verder zoals ze nu bezig zijn, maken ze met z'n drieën één com binatieteam dat als eerste elftal gaat fungeren of gaan de drie sa men op in één vereniging? Nadat de clubs zich twee weken ge leden hebben laten informeren door de voetbalbond over de (on)mogelijkheden van samen werking, kwamen deze drie op ties als meest reëel uit de bus rol len. Tijdens het laatste onderlinge over- 'eg werd niettemin nog een va- 'ant óp een variant bedacht: Drei- r en Zonnemaire samenwer ken en Ouwerkerk (voorlopig) al leen verder. De aanleiding voor het onderzoek naar samenwerking is de overtuiging van de clubs dat 'nietsdoen op termijn het einde van de verenigingen is'. De clubs hebben al tijden moeite om senio renteams op de been te brengen en al helemaal om competitieve se niorenteams op de been te breng en. Enige vorm van samenwerken zou die pijn aanzienlijk kunnen verzachten. Dreischor en Zonnemaire lijken in eerste aanleg voorstander van een 'combivereniging'. Daarbij gaan de drie clubs samen verder als één vereniging. Het eerste team wordt samengesteld uit de beste spelers van de drie clubs en de lagere elf tallen zijn 'dorpsteams'. De nieu- m De voetbalclubs Dreischor, Ouwerkerk en Zonnemaire onderzoeken momenteel of een samenwerkingsverband mogelijk is. we vereniging ('FC Grevelingen' noemde Zonnemaire-voorzitter Adrie Geelhoed het gekscherend) zou gebruikmaken van alledrie be staande accommodaties. Bij Ouwerkerk is de nood minder acuut dan bij Dreischor en Zonne maire, meent voorzitter Erik Bleiji. „Als wij doorgaan op de oude voet, weet ik zeker dat Ouwerkerk over vijf of tien jaar nog steeds voetbal heeft. Maar als we voor een combivereniging kiezen, weet ik dat nog zo net niet." Daaruit volgde de suggestie: Dreischor en Zonnemaire samen, Ouwerkerk in de wachtkamer. Als de drie clubs onder één vlag (en op drie accommodaties) ver dergaan, is de stap naar een fusie al half gemaakt, concludeerden de clubs. Daaruit volgde de vrees dat het gedachtegoed van de clubs ('voetbal op het eigen dorp behou den') wel 's in het geding kan ko men. „Nu accepteert de gemeente misschien dat één club gebruik maakt van drie terreinen, maar doet ze dat over tien jaar nog?" Het derde alternatief dat bespro ken werd op de laatste vergade ring, was een 'combiteam'. Daarbij gaat een gecombineerd eerste elf tal onder de vlag van één van de clubs spelen. De bondsreglemen- ten staan dat nu echter niet toe. Een langdurige procedure langs KNVB-vergaderingen zou de deur voor deze variant kunnen openen, maar die zou zo'n anderhalf a twee jaar kunnen duren. De insteek van het onderzoek is echter om volgend seizoen al met een gecombineerd team in compe titie uit te komen. Op korte ter mijn gaan de besturen van de clubs nu bepalen of ze een mogelij ke vorm van samenwerken aan hun leden gaan voorleggen. Dreischor heeft als enige al beslo ten dat te doen. Halverwege volgende maand wil len de besturen het oordeel van de leden peilen. Sjaak de Visser snel uitgeschakeld zierikzee - Het driebandentoer- nooi om de Graanbeurstrofee is ge vorderd tot de slotronde. Na span nende partijen in de derde ronde vielen de beslissingen snel na el kaar. Verrassend was de uitschakeling van Sjaak de Visser. Rob van Dijk en Anne Stins bleken te sterk. Za terdag vanaf 10.00 uur beginnen de volgende spelers aan de laatste fase van het toernooi: Philip van der Male, Nico van der Graaf, Rob van Dijk, Anne Stins, Jan Beije, Piet de Jonge, Francois Smits en Peter van Mierlo FM Sranang te sterk voor Oud Veldhoven goes - De futsallers van FM Sra nang bleven voor de vijfde keer op rij zonder puntverlies. In eigen hal werd het tegen Oud Veldhoven 7-5. Sranang, dat vrijdag ook tegen KWS/De Feestfabriek al tot een ze venklapper was gekomen (7-3), leidde halverwege het duel met 2-0 en liep definitief van de tegen stander weg nadat deze tot 2-2 was teruggekomen. Via 5-2 en 7-3 werd het uiteindelijk 7-5. De doelpun tenmakers waren Jihad Azzagari (4x), Steven Fisch, Ugur Kahveci en WengTran (2x). Futsallers Kloetinge gaan onderuit bij Troy goes - De futsallers van Kloetinge leden deze week alweer hun tien de nederlaag van dit seizoen. De Bevelandse ploeg ging in eigen huis met 3-6 ten onder tegen de ploeg van Troy. Kloetinge kon zich tot vijf minu ten voor het eind van het duel nog aardig meten met de middenmo ter. Daarna verloor Kloetinge het con tact en liep de tegenstander uit naar 6-3. Voor Kloetinge scoorden Wesley den Hollander, Jordy den Toonder en Koos Poppelaars. Joan van Belzen op proeftraining bij NAC hoek - Doelman loan van Belzen van Hoek is uitgenodigd voor een proeftraining bij NAC. De Arne- muidenaar maakt vandaag een af spraak wanneer hij de training zal volgen bij de Bredase club. Bij hoofdklasser Hoek is Van Bel zen bezig aan zijn eerste seizoen. Zaterdag, in de uitwedstrijd tegen Sparta Nijkerk, zat NAC-scout en oud-international Frans Bouw meester op de tribune om de keeper te volgen. Van Belzen heeft wel trek in een profavontuur en gaat in op de invitatie van NAC. Eddy van der Hooft blijft bij AZW terneuzen - Eddy van der Hooft blijft ook volgend voetbalseizoen verbonden aan AZW. De trainer uit Terneuzen heeft voor een jaar bijgetekend. Van der Hooft is aan zijn eerste sei zoen bezig bij AZW, dat in de tweede klasse van het zaterdag voetbal uitkomt en op een elfde plaats staat. Eddy van der Hooft was in het ver leden onder meer actief bij Temeu- zense Boys (eerste team en A-ju nioren), HVV'24, Terneuzen en Sluiskil. onderr» Middei Rabobaiï foto Willem Mieras Een deel van de ploeg (vlnr). Baukje Doedée (ploegleider), Corina Wisse, Anne Kwist, Fonny Kint (ploegleider) en Josien Wisse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 33