Société Générale onder vuur Ureisrrdrr 'Delen muziek op het internet mag anoniem' ReisRadar kijkt verder dan je bestemming. pzc Woensdag 30 januari 2008 15 Franse politici willen vijandige overname tegenhouden. den haag - De top van de Franse bank Société Générale ligt onder vuur van de politiek. Topmannen van het concern moeten volgens Franse politici de verantwoorde lijkheid nemen voor het astrono mische verlies van vijf miljard eu ro dat de 31-jarige handelaar jéro- me Kerviel zou hebben veroor zaakt. De bank verkeert volgens Christi ne Lagarde, de Franse minister van Economische Zaken, in een diepe crisis. Het bestuur moet beslissen of de top moet worden vervangen, zei Lagarde. President Nicolas Sar- kozy liet maandag al weten dat het bestuur zijn verantwoordelijkhe den niet kan ontlopen. De tweede bank van Frankrijk raakt met de dag dieper in de pro blemen. Het concern zou door het megaverlies een gewild overname- doelwit zijn geworden. Rivalen BNP Paribas - Frankrijks grootste bank - en Credit Agricole hebben volgens de vooraanstaande Britse krant Financial Times interesse. Ook in andere kranten gonst het van de geruchten. Het Britse HS- BC en Barclays zouden eveneens hun oog hebben laten vallen op de getroffen bank. Politici waren er gisteren als de kip pen bij om te benadrukken dat zij alles in het werk zullen stellen om een vijandige overname tegen te houden. Robert Day blijft eveneens omstre den vanwege vermeende handel met voorkennis. Het lid van de raad van bestuur van de bank heeft voor 45 miljoen euro aande len Société Générale verkocht op de dag dat de bank het verlies be kendmaakte. In totaal verkocht hij volgens de Franse toezichthouder AMF voor 140 miljoen euro aandelen in de De Franse bank Société Générale zit in zwaar weer. Politici maken zich grote zorgen over de toe komst van de bank. Ze zijn bang voor een overname. twee weken daarvoor. Kerviel wordt volgens zijn advocaten als zondebok gebruikt. De top van het concern zou de schuld aan de handelaar geven om het eigen fa len te verdoezelen. De bank leed naar eigen zeggen niet alleen vijf miljard euro verlies door de frau de, maar moest ook twee miljard afschrijven op beleggingen in Ame rikaanse hypotheken. De handelaar werd maandagavond na twee dagen verhoor vrijgelaten. De voorlopige aanklacht tegen Ker viel luidt vervalsing, ernstig mis bruik van vertrouwen en compu terinbraak. Zelf houdt Kerviel vol dat hij tophandelaar wilde worden en niet uit was op persoonlijk ge win. luxemburg - Een EU-land hoeft internetbedrijven niet te verplich ten om namen te openbaren van internetters die muziek uitwisse len, zegt het Europees Hof van Jus titie. De zaak was aangespannen door een Spaanse auteursrechtenorgani satie. Die eiste van internetbedrijf Telefonica namen en adressen van mensen die muziekbestanden uit wisselen met het p2p-programma KaZaA. Volgens het Hof geven EU-regels geen plicht voor EU-lan- den om bedrijven te dwingen tot openbaarmaking. De rechters wil len een evenwicht tussen het priva- cy-grondrecht en de naleving van het auteursrecht. Dow Chemical heeft last van huizenmalaise midland - Dow Chemical heeft in het vierde kwartaal van 2007 flink last gehad van de zwakke huizen markt in de VS. De producent van onder meer bouwmaterialen en verf zag zijn winst met ruim de helft afnemen ten opzichte van een jaar eerder, van 975 tot 472 miljoen dollar. De lagere winst komt mede door een malige herstructureringslasten en hoge grondstofprijzen. De omzet van het grootste chemiebedrijf van de VS groeide met 16 procent. Peugeot bouwt in Moskou autofabriek moskou - De Franse autofabrikant Peugeot bouwt later dit jaar een fa briek in de buurt van de Russische hoofdstad Moskou die jaarlijks zo'n 150.000 auto's gaat afleveren. Met de bouw is zo'n 300 miljoen euro gemoeid. De eerste auto's zullen in 2010 van de band rollen, aldus Peugeot in een verklaring. De auto's zijn voor namelijk voor de Russische markt bedoeld. De verkoop van buiten landse auto's in Rusland is in 2007 met ruim 63 procent gestegen. KPN begeeft zich op Spaanse gsm-markt den haag - KPN betreedt met zijn merk Simyo de Spaanse markt voor mobiele telefonie. Simyo is een prepaid-dienst waarvoor klan ten zich via internet aanmelden. De kosten voor bellen en tekstbe richten versturen zijn altijd 9 cent per minuut of per sms'je. Met de nieuwe dienst wil KPN ook in Spanje met meerdere merken ac tief worden. In Nederland, België en Duitsland is dit al zo. In Spanje biedt KPN al mobiele telefonie aan samen met het Britse Euphony. Reeks stakingen treft zuiderburen brussel - In Belgisch-Limburg lig gen vier metaalbedrijven plat, waaronder de grote fabrikant Sab- ca voor vliegtuigonderdelen. Het personeel wil vooral loonsverho ging. Aanleiding zijn succesvolle stakingen recentelijk bij de grote Fordfabriek en toeleveranciers van uitlaten en stoelen in Genk. Het personeel dwong daar extra loon af, wat andere arbeiders jaloers maakte. Gisteren reden bovendien in Antwerpen de buschauffeurs niet uit na een geval van agressie. Marktbericht AARDAPPELEN frites geschikt: 8,50-9,00; export: 8,25-9,25; UIEN Zaaiuien 30% grof droog uit de schuur: 8,50-9,00; zaaiuien 60% grof droog uit de schuur: 9,00-9,25; zaaiuien klasse 1 droog uit de schuur: 9,50-10,00; GRANEN, ZADEN, PEULVRUCHTEN Tarwe maal: 230 per ton; tarwe voer: 215; brouwgerst: 265; voergerst: 215; blauw maanzaad: 2.700; karwijzaad: 1250; kapucij ners: 650; bruine bonen: 700; FOURAGE Vel dbeemd uit de schuur: 65-75 per ton; rood- zwenk uit de schuur: 70-80; Engels raaigras goede kwaliteit uit schuur: 90-100; tarwestro grote pakken uit schuur: 110-130; tarwestro kleine pakken uit de schuur: 120- 140; gers testro grote pakken uit de schuur: 95-110; gerstestro kleine pakken uit schuur: 115-125. I Stedentrip Rome 3 dagen Hotel Corona (I, Vanaf 313 p.p. Als je een reis boekt, wil je natuurlijk wel zeker weten datje de beste deal hebt gesloten. ReisRadar biedt je die zekerheid, want op ReisRadar.nl vind je de meeste reisaanbieders onder 1 dak. Zo kun je alle aanbiedingen heel overzichtelijk met elkaar vergelijken en ben je altijd zeker van de beste aanbieding. Zonvakantie Gran Canaria 8 dagen appartementen Iguazy (Ig) Vanaf 440 p.p VnjUiA' IOOVef USB &ÏKASSOL g^jj jfr sudts&i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 15