Buitenland 155 Mooie manier om rijverbod op de zondag te omzeilen KRAS.NL Conservatieven in Marokko verrassende winnaar verkiezingen FRIESE ELFSTEDEN Smeltende ijskap kost 10.000 ijsberen het leven Bruisend BERLIJN Het REUZENGEBERGTE waarom zou je verder zoeken pzc Maandag 10 september 2007 7 3-/4-/5-daagse autovakantie Drachten De wagons zijn voorzien van een zijwaarts schuifmechaniek waardoor ze opleggers snel laden en lossen, foto cpd Aankomstdata: maandag en vrijdag van 21/9 t/m 31/12 U verblijft in het sfeervolle Hotel Marathon inclusief ontbijtbuffet. Het hotel beschikt overo.a. een receptie, een bar en een restaurant.Tevens heeft u de mogelijkheid om uw auto gratis te parkeren. Het hotel is ideaal gelegen voor mooie fietstochten langs het Bergumermeer bij Eernewoude, het Pikmeer bij Grouw en door de bossen van Beetsterzwaag. En wat dacht u van het Elfstedenarrangement vanaf slechts 30. Uitgebreide routekaarten, entreekaartjes voor o.a. diverse musea, een lunch en een heerlijke kop koffie zijn o.a. inbegrepen. Zelfs Groningen, met de Martinitoren, ligt binnen handbereik. Hoofdstad Leeuwarden, met de vele historische gevels en het Friese Museum is slechts 30 km verderop. Voor uitgebreide reisbeschrijving en reservering zie www.kras.nl/17648 Bedrijf vervoert aanhanger truck per trein naar het zuiden. door Olivier van Beemen parijs - De meeste Nederlanders kennen de 'Autoroute du Soleil', de Franse snelweg naar de zon, van de zomerse files tussen Lyon en de Middellandse Zee. De rest van het jaar denderen vooral vrachtwagens in een lange rij over die snelweg. Het Luxemburgse bedrijf Lorry Rail wil dat veranderen. Vanaf van daag kunnen vrachtwagenchauf feurs hun aanhanger 's middags af leveren in Bettembourg, vlak bij de stad Luxemburg. Daar gaat de oplegger op de trein die 's nachts 1.050 kilometer dwars door Frankrijk spoort naar Perpig- nan, niet ver van de Spaanse grens. Daar pikt een colle ga-trucker de oplegger de volgen de ochtend op. De treinwagons zijn voorzien van een zijwaarts schuifmechaniek, waardoor ze de oplegger snel kun nen laden en lossen. Die techniek is al in gebruik op het spoortraject washington - TWeederde van de ijsberenpopulatie zal in 2050 zijn uitgestorven en in Alaska zal de soort tegen die tijd niet langer voorkomen. De reden hiervoor is dat de ijsvloer rond de Noordpool als gevolg van het broeikaseffect in omvang en sterkte afneemt. Dat schrijven wetenschappers van het U.S. Geological Survey (USGS), de onderzoeksafdeling van het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Zaken. Voor de langere termijn zijn de ge leerden nog somberder. Eind deze eeuw zullen alleen op de noordelijke Canadese eilanden en de westkust van Groenland nog ijsberen resteren van de 16.000 exemplaren die er momen teel naar schatting zijn. Milieumaatregelen zullen geen soe laas bieden, aldus het USGS. tussen de Franse Savoie en Turijn in Italië, waarmee de overheden het vrachtverkeer door de Alpen willen terugdringen. Directeur Nicolas Welsch legt per telefoon vanuit Luxemburg de voordelen van Lorry Rail uit. Nu milieubewustzijn weer helemaal mode is, wekt het geen verbazing dat hij de nadruk legt op het 'groe ne karakter' van zijn treinen. „Tachtig procent minder C02-uit- stoot", zegt hij. „Bovendien zijn 'Als het een succes wordt, zijn er ook nog eens minder files op de weg' we sneller dan over de weg en be- spaar je op diesel, tol, chauffeur en slijtage. Als het een succes wordt, zijn er ook nog eens minder files op de weg." Een treinkaartje voor een oplegger kost afhankelijk van het gewicht tussen 900 en 1.030 euro. De helft van dat bedrag verdient de vervoer der meteen terug doordat hij 150 euro aan tolgeld uitspaart en zo'n 300 euro aan diesel. Bovendien hoeft er geen chauffeur te rijden. Lorry Rail hoopt dat ook Neder landse vervoerders gebruik gaan maken van zijn diensten. De woordvoerder van brancheorga nisatie Transport en Logistiek Ne derland is daarover redelijk opti mistisch: „Het traject is met ruim duizend kilometer lang genoeg voor zo'n treinverbinding. Op kor tere trajecten heeft het minder zin." Ook de prijs van het treinkaartje noemt hij op het eerste gezicht 'niet slecht'. De trein is volgens de woordvoer der een mooie manier het zondag se rijverbod voor vrachtwagens in Frankrijk te omzeilen. Bovendien spreekt hij van 'een stukje laadzekerheid', die je met het onvoorspelbare verkeer op de weg niet altijd hebt. Het is wel zaak tijdig aanwezig te zijn en dat gaat ten koste van de tijdswinst. Transport en Logistiek betreurt dat er per dag in beide richtingen slechts één trein rijdt. „De capaciteit is veertig opleggers, die is zo volgeboekt, het is maar de vraag of er plaats is voor vracht uit Nederland." rabat - De conservatieve nationa listische partij Istiqlal heeft verras send de parlementsverkiezingen van vrijdag in Marokko gewon nen. Dat blijkt uit de voorlopige uitslag die zaterdag door de regering werd gepubliceerd. De partij krijgt 52 van de 325 parle mentszetels, een winst van tien. Als tweede eindigde de islamisti- sche Partij voor Rechtvaardigheid en Ontwikkeling (PJD) met 47 ze tels, aldus minister van Binnen landse Zaken Chakib Benmoussa. Vooraf was deze partij als grote winnaar getipt. Derde werd de li beraal-conservatieve MP met 43 ze tels. De verkiezingen in Marokko zijn een teleurstelling voor de socialis tische USFP. Tegen supervoordelige prijzen, deze geweldige stad ontdekken! Aankomstdata: vrijdag van 21/9 t/m 21/12 U verblijft in het luxe 4-sterren Park Inn Keulen, inclusief ontbijtbuffet. Dit hotel ligt even bui ten de oude binnenstad Het hotel beschikt over o.a. lift, restaurant, bar, sauna en zwembad. Ontdek Keulen: breng een bezoek aan de beroemde Dom en geniet van het panoramische uitzicht. U vindt in het centrum talrijke winkels, boetiekjes en vele schitterende warenhuizen in o.a. de bekende winkelstraat de Schildergasse. Museumliefhebbers kunnen ook in Keulen uitstekend terecht! Museum Ludwig, het Stadtmuseum, het museum voor Oost-Aziatisch kunst en het Biermuseum zijn slechts enkele voorbeelden. Ook kunt u prima de plaatsen aU Ratingen, Düsseldorf met de bekende Königsallee en Neuss bezoeken. Voor uitgebreide reisbeschrijving en reservering zie www.kras.nl/17620 4-/5-daagse autovakantie Duitsland Ontdek deze wereldstad, nu supervoordelig! Aankomstdata: maandag en vrijdag van 17/9 t/m 31/12 U verblijft in het 4-sterren NH Berlin Potsdam. Dit hotel ligt in het plaatsje Kleinmachnow, op ca. 25 minuten rijden van het centrum van Berlijn. Het hotel beschikt over o.a. lift, restaurant, gezellige bar, sauna en fitness. Berlijn heeft enorm veel te bieden. Bekijk de Rijksdag, de Brandenburger Tor en de Berliner Dom. Ook de Tiergarten, met de beroemde Triomfzuil is beslist de moeite waard. Ga heerlijk shoppen op o.a. de Kurfürstendamm; waar vele exclu sieve winkels gevestigd zijn. Of wat dacht u van het grote warenhuis KaDeWe, de Berlijnse versie van Macy's en Harrods. Cultuurliefhebbers kunnen hun hart ophalen in één van de vele musea op het Museuminsel met o.a. het Pergamonmuseum! Voor uitgebreide reisbeschrijving en reservering zie www.kras.nl/17502 8-/15-daagse autovakantie Tsjechië Prachtig T gelegen hotel! J Deze regeringspartij was tot dus ver de grootste in het parlement en valt terug naar 36 zetels, een verlies van veertien. De USFP is nu de vijfde partij. De opkomst was met 37 procent een laagterecord. De PJD, de belangrijkste oppositie partij, beschuldigde haar rivalen eerder op de dag nog van electora le fraude tijdens de verkiezingen. „Geld van onze rivalen ging de he le tijd van hand tot hand", zei Lahcen Daoudi, de nummer twee van de islamisten. De PJD, die belooft de corruptie in het Noord-Afrikaanse land aan te pakken, had gehoopt zeventig tot tachtig zetels te winnen. De officiële uitslag van de verkie zingen wordt in een later stadium bekendgemaakt. '-Wi&Zé ,5fe- sfc ii, Ontdek één van de voordeligste vakantielanden van Europa! Aankomstdata: zaterdag van 22/9 t/m 27/10 U verblijft in het 3-sterren Hotel Alpina, gelegen in de sprookjesachtige natuur van het Reuzengebergte. Uw verblijf is incl. ontbijtbuffet. Het hotel beschikt over o.a. restaurant met terras, bar, fitness en tegen betaling een sauna en whirlpool. Het Reuzengebergte kent vele wandelwegen die door de prachtige natuur lopen. Maar vanuit Spindleruv Mlyn kunt u vele andere sportieve activiteiten ondernemen. Deze plaats wordt niet voor niets 'de parel van het Reuzengebergte' genoemd. Uitstapjes kunt u maken naar de stad Praag met de Karelsbrug en j het Gouden Straatje. En wat dacht u van Liberec, bekend om de glasproductie. Maar ook Jelenia Gora en Jawor met de Vredeskerk, net over de grens in Polen, zijn absoluut de moeite waard. Voor uitgebreide reisbeschrijving en reservering zie www.kras.nl/17747 boek online of bel 0900 - 9697 Perfect gelegen om Friesland én Groningen te ontdekken! Super voordelig1- vanaf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 7