Noodweer geeft overlast Hooqvlieaers Teun fbuncw8 29 t/m 32 EZHZ22I Volksfeest bij Tour in Gent Dinsdag 10 juli 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 160 - los nummer 1,30, zaterdag 1,85 wvwv.pzc.nl k zie pagina k Straten en kelders lopen onder, onweer legt treinverkeer lam. goes - Zware regenbuien en blik seminslagen hebben gisteren in verschillende plaatsen van het land voor overlast gezorgd. In Zee land hadden vooral West-Zeeuws- Vlaanderen, Goes en Tholen on der het slechte weer te lijden. Bij Tholen, boven het IJsselmeer en boven de Waddenzee werden waterhozen gesignaleerd. Het ver schijnsel komt enkele tientallen ke ren per jaar voor en ontstaat door de combinatie van relatief warm zeewater, zware buien en weinig wind. Boven land verliest de slurf meest al zijn zuigkracht. Het weerstation Wilhelminadorp registreerde gistermiddag vijftig millimeter regen, waarvan 28 milli meter viel in één uur tijd. Die hef tigheid was er de oorzaak van dat de vloer van de parkeerkelder on der het Goese stadskantoor en het magazijn van supermarkt Jumbo in het water kwamen te staan. In Goes en Tholen werden ondergelo pen straten tijdelijk afgesloten, om dat niet zeker was of de putdeksels nog op hun plaats lagen. In Cadzand kon de brandweer niet voorkomen dat in twee recrea tiewoningen ongeveer een decime ter water kwam te staan. Voor twee andere woningen brachten pompen wel op tijd verlichting. In Schoondijke en het nabijgelegen buurtschap Slijkplaat moest de brandweer eveneens aan het werk om woningen droog te houden. Het vele regenwater dat in korte tijd viel, kon daar (evenals vorige week) niet snel genoeg via de riole ring worden afgevoerd. Monteurs van Delta hadden hun handen vol aan herstel van het radio/televisie- en internetsignaal. Door bliksem inslag en wateroverlast op kabel verdeelstations in Goes en Tholen Hevige regen en onweer leidt tot overlast in Zeeland en het weste lijk deel van het land. Op drie plaatsen, waaronder Tholen, ont stonden waterhozen. was de verbinding in sommige wij ken uitgevallen. Overigens bleef het westen van de provincie gro tendeels gespaard voor het nood weer. Zo viel er in Vlissingen bijna geen regen. In het westen van het land waren er stremmingen in het treinver keer. Op diverse trajecten sloeg de bliksem in. Daardoor konden sei nen, wissels en overwegen niet worden bediend. Volgens ProRail concentreerde de overlast zich op de trajecten Delft-Den Haag, Lei- den-Hoofddorp, Heerhugo- waard-Hoorn en Purmerend- Hoorn. Enkele snelwegen konden het water niet snel genoeg verwer ken, wat leidde tot voor dat mo ment ongebruikelijke files. 1Steegmans 3.48.22 2. Boonen z.t. 3. Pozzato z.t. 18. De Jongh z.t. VIMUrUU.l.U.'M 1. Cancellara 8.36.13 2. Klöden 0.13 3. Millar 0.21 11Dekker 0.31 zie pagina's 33,34 en 35 CENT - Net als in Londen, waar de Tour de France zaterdag begon, zorgde de wielerronde in Gent gis teren voor een grote toeloop. Tien duizenden toeschouwers zorgden voor een waar volksfeest. Veel Zeeuwse wielerfans waren daarvoor een dagje naar België ge trokken. „Dit is toch veel mooier dan thuis op de bank zitten?", zei Francois Flamelink uit Zaamslag. Hij had met een aantal plaatsgenoten een plekje gevonden op vierhonderd meter voor de finish. Kees Korstan- je uit Kapelle stond even verderop. „Ie zit hier uren om in twee minu ten alle wielrenners voorbij te zien trekken", zei hij, „maar toch: dit is en blijft ontzettend speciaal." Patrick Lefevere, ploegleider van het Belgische Quick Step, genoot volop van de dag waarop de Tour zijn land aan deed. „Niemand is blij met de dopingschandalen, en een gedeelte van het publiek zal ook absoluut genoeg hebben gekre gen van het wielrennen. Maar als ik vandaag hier rondkijk, ben ik er van overtuigd dat de koers meer dan ooit leeft. Een dag als deze is een echt groot feest voor heel Vlaanderen." De rit werd gewonnen door Gert Steegmans, van datzelfde Quick Step. EN Deze waterhoos werd waargenomen boven de Waddenzee, ten oosten van Texel. foto Meijert de Haan/ANP die de verkooptop willen halen, kijken op: www.pzc.nl/verkooptopper Raad wil roken op schoolplein uitbannen Rijswijk - Scholen moeten leerlin gen verbieden te roken op school pleinen. Dat zegt de Besturenraad, een organisatie die 2250 onderwijs instellingen en 800.000 leerlingen in het christelijk onderwijs verte genwoordigt. De maatregel zou moeten ingaan op 1 juli 2008. pagina 4: verbod bepleit Roken onder de 18 jaar moet verboden worden Het kabinet moet wel bezuinigen om ouderenzorg betaalbaar te houden óneens 43% 57% Zeeland: 2, 3, 21 t/m27; Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland: 7 en 8; Meningen: 9; Beurs: 12; Economie: 13; Buitengebied: 16 en 17; Sport: 33 t/m 37; Weer: 18; Televisie: 38 en 39.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1