mislukt ook Dramatisch slecht slot van dramatisch slecht seizoen Duel ZSC-Apollo haalt het einde niet na vijf keer rood voor ZSC Serooskerke droomt nu al van finale tegen Veere w pzc Dinsdag 29 mei 2007 3 7 Walcherse ploeg speelt ook volgend seizoen in de tweede klasse. door Rudy Boogert arnemuiden - Ook de achtste po ging van Arnemuiden om een na- competitie te winnen, is verijdeld. Door een i-i-gelijkspel op eigen veld tegen Meerkerk speelt de Wal cherse ploeg ook volgend seizoen weer in de tweede klasse. „Maar het zat erin", vond verdediger Cor- jan Marijs, „het dubbeltje viel net de verkeerde kant op." Eigenlijk was het zaterdag in Arne muiden een repeterend verhaal. De ploeg deed niet onder voor zijn tegenstander, maar stond op nieuw met lege handen. Zo was het vorig seizoen in de eerste klas se waaruit het degradeerde, en zo was het in de dubbel tegen eerste klasser Meerkerk. 'Zijn' jongens kunnen zó goed voetballen, zei trainer Jan Poort vliet herhaaldelijk, maar ze durven het soms niet. De brutaliteit en bravoure die Poortvliet zelf als spe ler in een WK-finale brachten, heeft hij keer op keer proberen over te brengen. Op het beslissen de moment - tegen Meerkerk - luk te het echter weer niet. Illustratief daarvoor was een aan val in de eerste helft. Rechteraan- valler Arjen Kats had balbezit, ver dediger Patrick Siereveld snelde achter hem langs en trok een Meer kerk-speler met zich mee, Kats dook in het ontstane gat richting het doel, maar in plaats van de bal op het doel te schieten, zocht hij een afspeelmogelijkheid die er niet was. Weg kans. Die valse bescheidenheid breekt Arnemuiden tegen mindere teams niet op, omdat er toch wel vol doende kansen komen. Maar te gen meer gelijkwaardige ploegen kunnen zulke momenten juist be slissend zijn. „Meerkerk ging effec tiever om met zijn kansen", consta teerde de opnieuw ijzersterke cen trale verdediger Corjan Marijs te recht. „Misschien is dat het ver schil wel tussen eerste en tweede klasse." Marijs gaf zelf vroeg in de tweede helft het goede voorbeeld. Uit een corner van Kats kopte hij snoei hard en onhoudbaar de 1-0 bin nen. Daarmee werd de in Meer kerk opgelopen averij (2-1-neder- laag) weggepoetst. „Na dat doel punt werd het gevoel versterkt dat we het konden redden", zei Ma rijs. Voor het afwachtende Meerkerk fungeerde die goal echter als wa- ke-up call. Plots ging de ploeg kan sen creëren. Ruud Vink en Martijn van der Hagen misten er binnen een kwartier beiden twee, waarna Guus Vreeswijk twintig minuten voor tijd door het hart van de de fensie wél trefzeker was: 1-1. En toen moest Arnemuiden weer komen. Maar dat lukte van geen kanten meer. De buitenkanten werden geneutraliseerd door de Meerkerk-backs en aanvoerder Corjan Marijs: 'Het dubbeltje viel net de verkeerde kant op' Leon van Belzen had doelpunten maker Vreeswijk als klittenband aan zich vastgeplakt. De aanvoerka nalen naar spits Marinus Baas wer den daardoor drooggelegd. Alleen invaller Leon van Belzen 2 kwam nog een keer kansrijk voor keeper Michel van de Berg, die met zijn uitlopen ook buiten zijn strafschopgebied heerste, maar zijn inzet ging voorlangs. Een lepe boogbal in blessuretijd van Marijs was het laatste wapenfeit van Ar nemuiden. Frustrerend, vond Marijs dat hij volgend seizoen met Arnemuiden weer in de tweede klasse speelt. „We streven naar het hoogste ni veau en voetballend kunnen we het ook aan. We kunnen onszelf nu niks verwijten, want we heb ben er keihard voor gewerkt. Maar volgend seizoen moeten we het ge woon opnieuw proberen." Arnemuiden-Meerkerk 1-1 (0-0). 51. Corjan Marijs 1-0, 71. Guus Vreeswijk 1-1. Scheidsrechter: R.A. van de Rest (Dordrecht). Geie kaart: Corné van Bel zen (Arnemuiden), Chris Herwig (Meer kerk). Aantal toeschouwers: 800. Terneuzen degradeert nadat het weer niet kan winnen van tien man. door Barry van der Hooft TERNEUZEN - De ploeg die de afge lopen maanden keihard richting de rand van de afgrond gleed, viel er gisteren overheen. Zelfs winnen van een tegenstander die zeventig minuten met tien man speelde, bleek voor Terneuzen een te grote opgave. Na het 1-1-gelijkspel op ei gen veld, ging de ploeg in Tilburg onderuit tegen 't Zand: 4-2. De Zeeuws-Vlamingen spelen daar door komend seizoen in de twee de klasse. De tweede degradatie in vier jaar tijd was vooral toe te schrijven aan een ontstellend zwakke tweede sei zoenshelft. Tijdens de winterstop spraken trainer en spelers nog met elkaar af om vol voor de titel te gaan. In de weken die volgden zak te de ploeg echter als een pudding in elkaar. Tien duels op rij bleef de ploeg zonder overwinning, waar door het uiteindelijk als tiende ein digde. In de nacompetitie zag de ploeg geen kans 't Zand van zich af te schudden. In Terneuzen (1-1) speelde 't Zand ruim een helft met een speler min der; gisteren duurde de ondertalsi- tuatie liefst zeventig minuten. Ter neuzen moest zich daarom diep schamen. „Vandaag was een sa menvatting van ons seizoen", zei Ardian Lekaj. „We kunnen geen goal maken. Het wordt tijd dat we bij Terneuzen spitsen gaan oplei den." Lekaj: „We zijn niet eer- ste-klassewaardig gebleken. Ook voor de winterstop niet. Toen wonnen we wel, maar dat had vaak met geluk te maken. We heb ben niet één keer kunnen zeggen: vandaag waren we véél beter." Terneuzen degradeert naar de tweede klasse van het zondag voetbal nadat de ploeg in Tilburg met 4-2 van tien man van 't Zand verliest. Toch had de degradatie nog met minimaal een week kunnen wor den uitgesteld. Terneuzen kreeg voor rust uitstekende kansen, maar Sinan Coban en Mario de Fouw misten. Dankzij een onbe holpen actie van linksback Ferco van der Hooft kreeg 't Zand vlak voor rust zelfs een strafschop. Edwin Desar schoot koel raak, maar Maik de Wolf zorgde twee minuten later weer voor even wicht. Na rust probeerde Terneuzen de Tilburgers kapot te spelen, maar het sprong weer veel te slordig met de kansen om. Nadat Remco van Leeuwen en De Fouw hadden gefaald, zorgde Coban alsnog voor 1-2. Lijfsbehoud leek dichtbij, tot Daan van Hal, een broekie van net achttien, zich aan het front meld de. Met drie goals stuurde de A-ju- nior Terneuzen naar de tweede klasse. Zijn vader kreeg er tranen van in de ogen. Dat gold ook voor enkele spelers van Terneuzen, al had dat een andere oorzaak. door Klaas Verspoor 's-GRAVENPOLDER - Het duel in de nacompetitie tussen Apollo'69 en ZSC'62 is gistermiddag vroegtijdig beëindigd door scheidsrechter Van Rumpt uit Zaltbommel. De arbiter stuurde in de 82e minuut, bij een 3-1-voorsprong voor Apollo'69, de teams definitief naar de kleedka mer. Hij hield het voor gezien na twee afkoelingsperiodes en vijf ro de kaarten voor ZSC'62. Na twee eerdere onderbrekingen was een overtreding van Apol- lo-speler Frank de Bruin op ZSC' er Michiel van de Hoek aanleiding voor een opstootje, waarbij ZSC-leider Sander Vaane het veld betrad en de boosdoener opzocht. „Die leider moet niet zo reageren als er een overtreding gemaakt wordt", vond Van Rumpt na af loop. De leidsman gaf Vaane als nog de rode kaart. Daarvóór had hij al vier andere ZSC'ers de rode kaart voorgehouden. Van Rumpt: „Waar het vanmiddag misging? In ieder geval aan de kant van ZSC, want Apollo pleit ik volledig vrij." Eén minuut voor rust, bij een 1-2-stand, laste Van Rumpt de eer ste afkoelingsperiode in nadat hij ZSC-trainer Rini Verwest en lei der Jaap Venneman met rood weg stuurde wegens commentaar op de leiding. De tweede helft was vier minuten oud toen ZSC-doel- man Stefan Smalheer een schop pende beweging maakte naar Frank de Bruin. Van Rumpt trok zijn derde rode kaart en gaf Apol lo'69 een strafschop. Na een twee de afkoelingsperiode (die een kwartier duurde) maakte Bas de Koeijer vanaf elf meter geen fout: 3-1. Na commentaar op de leiding kreeg ook ZSC-aanvoerder Werner Klaassen de rode kaart voorgehou den. Doordat de scheidsrechter het duel acht minuten voor het einde affloot, zag Apollo'69 een promo tiefeestje voorlopig aan de neus voorbij gaan. De voetbalbond zal zich deze week buigen over de af loop van de wedstrijd. Als de reste rende minuten niet hoeven wor den uitgespeeld, promoveert Apol lo'69 naar de derde klasse. Walcherse voetbalvereniging verslaat Tholense Boys. door Kevin van Boxel serooskerke - De voetballers van Serooskerke hebben zaterdag de fi nale bereikt van de nacompetitie. De zaterdagderdeklasser versloeg Tholense Boys in eigen huis met 2-1. De Walcherse club bleek in de eerste wedstrijd ook al te sterk voor de Tholenaren. In de eind strijd moet de ploeg af zien te reke nen met aartsrivaal Veere. Het elftal van Serooskerke leek zich wat aangetrokken te hebben van de woorden die trainer Marcel de Nijs vorige week sprak na de i-o-overwinning in Tholen. Vol gens de coach kon het allemaal nog scherper en beter. Al na vijf minuten spelen kwam de thuisclub op voorsprong. André Brouwer strafte een enorme verde- digingsfout genadeloos af De Wal cherse club vergat echter de wed strijd al in een vroeg stadium te be slissen. Een paar riante kansen werden niet in goals omgezet. Na de vroege openingstreffer ontspon zich een vermakelijke eerste helft. Beide ploegen speelden op het scherp van de snede en kregen nog enkele kleine kansjes. Maar doelpunten vielen er niet meer. Nog wel een ander opmerkelijk moment. Doelpuntenmaker Brou wer kreeg net voor het rustsignaal een directe rode kaart na ver meend natrappen. De Nijs dacht er het zijne over. „André werd zelf ook nagetrapt. Maar de grensrech ter zag helaas maar één kant van het verhaal. Tholense Boys was trouwens de hele wedstrijd al be zig met het provoceren van onze spelers." Serooskerke moest daarom de hele tweede helft zien te overleven met een speler minder. Maar de bezoe kers slaagden er ook met een man meer niet in om maar één echte doelkans te creëren. Sterker, het was de thuisclub dat de beste mo gelijkheden kreeg. Na zeven minu ten spelen in de tweede helft .maakte Frank Allaart er uit een snelle counter 2-0 van. Tholense Boys was verslagen. De bezoekers mochten van geluk spreken dat Serooskerke slordig omsprong met de kansen. Jeroen Geerse raakte ook nog de paal. In de blessuretijd redde invaller Rick van de Velde nog wel de Thoolse eer. „Het kan nog beter. Maar Tho lense Boys had weinig in te breng en. Het had vandaag wel 4-0 kun nen worden. In de eindstrijd spe len we tegen Veere. Een droomfi- nale. Leuk voor beide clubs. De kansenverhouding is moeilijk in te schatten. We gaan gewoon van ei gen kracht uit." Serooskerke-Tholense Boys 2-1 (1-0): 5. André Brouwer, 1-0. 52. Frank Allaart, 2-0. 90. Rick van de Velde, 2-1. Scheids rechter: G. de Keijzer (Hardinxveld-Gies- sendam). Rode kaart: André Brouwer (na trappen). Gele kaart: David Dekker (Serooskerke) en Piet de Graaff (Tholen se Boys). Aantal toeschouwers: 300. Tholenaar Niels Hopmans kijkt toe als verdediger Frank Rooze van Seroos kerke de bal naar een medespeler speelt. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39