schrikt af;"™ Bijstandsproject Omgeving Amsterdam CS blijft voorlopig een grote bouwput Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 0231 231 Vrijdag 11 mei 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 111 - los nummer 1,30, zaterdag 1,85 www.pzc.nl HET WEER: Regen Modewereld wil niet aan maatje 40 Beenhakkers Feyenoord verliest nipt Bijstandsvragers zien af van uitkering als ze werktraject in moeten. AMSTERDAM - Gemiddeld een der de van de personen die aanklopt voor bijstand, haakt af als de ge meente zegt dat ze direct een tra ject ingaan om aan de slag te ko men en desnoods moeten werken voor hun uitkering. Ook worden zo meer mensen die wel in de bij stand terechtkomen aan een baan geholpen. Dat blijkt uit een onder zoek van de vereniging van direc teuren van sociale diensten (Divo- sa) naar het effect Work First, de nieuwe aanpak van gemeenten. De gemiddelde uitstroom naar werk bij mensen die deelnemen aan een Work First-traject be draagt 45 procent. Dat is ruim an derhalf maal zo hoog als de 'nor male' uitstroom uit de Wet werk en bijstand. Sinds de invoering van de nieuwe Bijstandswet in 2004 zijn gemeenten financieel verantwoordelijk voor de uitkerin gen. Daardoor worden ze geprik keld om het aantal bijstandsgerech tigden zo laag mogelijk te houden. Het aantal mensen in de bijstand is gedaald van 336.000 eind 2003 tot 302.00 eind vorig jaar. Dat is het laagste aantal in 25 jaar. |yi Work First-projecten van ge- meenten zijn een succes. Minder mensen in de bijstand en dege nen die wel een uitkering heb ben, komen vaker aan het werk. Inmiddels werken ruim acht op tien gemeenten volgens de Work First-benadering. Opvallend is dat gemeenten die te maken kregen met een tekort op hun bijstands budget, de nieuwe aanpak strakker organiseren. De FNV en de Bij- standsbond hebben kritiek op de wijze soms met Work First om gaan. Overigens blijkt de aanpak in Zeeland nog niet erg populair. pagina 2 en 3: gemeente verliest menselijke kant uit het oog; pagina 3: commentaar LONDEN - De Britse premier Tony Blair zal op 27 juni zijn ontslag in dienen bij koningin Elizabeth. Dat heeft hij gistermiddag bekendge maakt. Blair was sinds mei 1997 ministerpresident van Groot-Brit- tannië. In een soms dramatische af scheidsrede verklaarde Blair 'met de hand op mijn hart' de dingen te hebben gedaan waarvan hij dacht dat ze goed waren. pagina 9: De meester in het 'spinnen' vertrekt Ziekenhuis vreest verwisseling sperma Edsilia gaat niet naar finale songfestival HELSINKI - Zangeres Edsilia Rom- bley is gisteravond in Helsinki niet door de halve finale van het Euro visiesongfestival gekomen. De zangeres kreeg voor haar num mer On Top Of The World niet ge noeg punten van de Europese kij kers om door te gaan. De finale van het Eurovisiesongfes tival wordt morgenavond gehou den in de Finse hoofdstad. Van de 28 deelnemende landen aan de hal ve finale gingen er maar tien door naar de finale. ALKMAAR - Het Medisch Centrum Alkmaar heeft mogelijk bij twee echtparen per ongeluk sperma ver wisseld. De twijfel ontstond op de afdeling voor kunstmatige be vruchting, toen een van de rekken met reageerbuizen met sperma an ders bleek te staan dan gebruike lijk, zo meldt het MCA. Het ziekenhuis heeft na de consta tering de betrokken echtparen geïnformeerd. Het incident is ge meld aan de Inspectie van de Volksgezondheid. Werken voor een bijstandsuitkering is prima reageer op wv/w.pzc.nl Het is tijd voor een nieuw volkslied EN Zeeland: 2, 3, 25 t/m 31; Menin gen: 11Auto: 15; Weer 22; Strips: 23; Cultuur: 34; Agenda: 35; Econo mie 38 en 39; Beurs: 40; Sport 41 t/m 45; Televisie: 46 en 47. AMSTERDAM - Reizigers, automobilisten en het openbaar vervoer zullen in 2008 te maken krij gen met extra veel hinder van bouwwerkzaamhe den rond het Centraal Station in Amsterdam. Door een flinke uitbreiding van het werk op het grote plein voor het gebouw is er minder ruimte voor voetgangers, trams en bussen, maakte het projectbureau Stationseiland gisteren bekend. foto Frouwkje Bijlstra/CPD nsum 24% oneens '.76% De grootste collectie van Antipode zitgroepen vindt u 'gewoon' in Zonnemaire. Wellicht heeft u ze al in de folder gezien, bij Interieur Paauwe kunt u ze ervaren. Kom dus gerust langskom deze prachtige collectie te ontdekken. Indien u gelijtatot zaken komt (waarom niet!), dan ontvangt u een woonaccessoirecheque van 10% over het aankoopbedrag. Da's mooi meegenomen! l||j 1 lente»." 40131& Ijnterieur- LEOLUX CO-OPERATIONS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1