Sport Bosz weet van geen wijken De Kuip na 4-0-verlies Louter lof voor jonge debutant Waterreus houdt de nul bij debuut in Major League Wij geven u de helft cadeau! <a Utrecht stuit opmars van Willem II PZC Dinsdag 10 april 2007 33 Manager is nieuwe Kop van Jut bij Feyenoord. door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Voor en tijdens het duel met FC Groningen betuigden de fans van Feyenoord hun steun aan Henk Fraser. De voormalig ver dediger en huidig trainer van de Al kreeg net als Arnold Scholten onlangs te horen dat hij aan het eind van dit voetbalseizoen moet vertrekken. Weer een clubicoon die weg moet; dat zint de suppor ters niet. De Kuip hing daarom vol met spandoeken, vooral gericht tegen technisch manager Peter Bosz en het bestuur. Het doek met de tekst 'Nieuw bestuur, zelfde gezeik', werd al voor aanvang van het duel verwijderd. 'Handen af van de ech te Feyenoorders', 'Vriendjespoli tiek is als een broeikaseffect voor het topsportklimaat' en 'Peter Bosz is de klosz' bleven wel zicht baar. Door de forse nederlaag tegen FC Groningen (0-4) nam het ongenoe gen over het functioneren van Bosz nog verder toe. De manager wil echter van geen wijken weten. „We hebben gekozen voor een be paald beleid en daar blijf ik achter staan", zei Bosz na afloop. „We we ten waar we naartoe willen met de club." Bosz en technisch adviseur Wim lansen worden er door de fans van beschuldigd dat ze aan vriendjes politiek doen. Hoofd opleidingen Stanley Brard is de zwager van Jan sen, die samen met Bosz alleen be kenden, vrienden en familie zou binnenhalen bij Feyenoord. „Alle maal onzin", aldus Bosz. „Veel mensen roepen maar wat. Ik heb geen zin om me steeds te verdedi gen. Door bepaalde mensen wordt aan beeldvorming gedaan en daar kun je weinig tegen doen." Op het aanstaande vertrek van Peter Bosz heeft het verbruid bij de Fans van Feyenoord. Ze hou den hem verantwoordelijk voor het verdwijnen van tal van club- iconen. Henk Fraser wilde hij niet al te diep ingaan. „Ik ben medeverant woordelijk voor die beslissing en sta er ooit nog steeds achter. Eén van de grootste Feyenoorders ooit, Willem van Hanegem, maak te eerder deze maand de situatie er voor Bosz niet gemakkelijker op. In zijn column in het AD liet De Kromme weten dat hij niet wil terugkeren in De Kuip, zo lang Bosz bij zijn grote liefde werk zaam is. Volgens Van Hanegem heeft Bosz als speler bij zijn ont slag als trainer-coach in 1995 bij Feyenoord destijds een kwalijke rol gespeeld Bosz: „Wat Willem van Hanegem heeft geschreven zou je karaktermoord kunnen noe men." ROTTERDAM - Vlak voor de aftrap sloeg hij twee kruisjes en kreeg hij een bemoedigend tikje van Pierre van Hooijdonk. Na het eerste fluit signaal liet Georginio Wijnaldum vervolgens zien dat hij heel wat in zijn mars heeft. „Ik vond hem de beste Feyenoor- der op het veld", zei Erwin Koe man na afloop van het duel met FC Groningen (0-4). Met zijn zestien jaar en 148 dagen loste Wijnaldum zondag Ellery Cairo (nu Hertha BSC) af als jong ste debutant ooit in het shirt van Feyenoord. De B-junior, die tot af gelopen week in de At speelde, ac teerde met durf en flair. De aanvallende middenvelder zocht de vrije ruimte, dook enkele keren gevaarlijk voor het doel op en was zelfs dicht bij zijn eerste treffer. „Die jongen verdient een grote pluim", aldus oefenmeester Erwin Koeman. „Hij nam initiatief en voegde voetballend iets toe. Ik vond dat hij met kop en schouders boven de rest uitstak. Georginio blijft vanaf nu ook bij de selectie. Maar dat een jongen van zestien de beste Feyenoorder was, zegt ook genoeg over de rest van het elf tal." Nederlandse doelman weerstaat dertig graden en sneeuw in Amerika. DEN HAAG - Ronald Waterreus kan terugkijken op een geslaagd de buut in de Major League Soccer. Op een qua weersomstandighe den bizarre avond hield de ex-keeper van Roda JC, PSV, Glas gow Rangers en AZ in zijn eerste duel voor de New York Red Bulls zijn doel schoon. De uitwedstrijd tegen Colombus Crew eindigde in 0-0. Na zes duels in het doel van AZ maakte de 36-jarige Waterreus aan het begin van dit jaar dan eindelijk de stap waar hij al jaren van droomde. Samen met voormalig FC Utrecht-speler Dave van den Bergh vormt hij de Nederlandse in breng binnen het team van trainer en voormalig bondscoach Bruce Arena. Voor de opening van het seizoen reisde de ploeg naar Columbus, Ohio. De temperatuur bij de af trap was dertig graden, maar naar mate het duel vorderde werd het ij zig koud. In het laatste half uur sneeuwde het zelfs. Waterreus trok zich er zoals altijd niets van aan. Met vijf goede reddingen hield hij zijn ploeg op de been. De doelman, opnieuw spelend met het rugnummer 23, zag echter dat zelf scoren een probleem vormde voor de Red Bulls. Linksbuiten Van den Bergh was één van de ge vaarlijkste aanvallers, maar zijn vi zier stond niet op scherp. „Het is voor mij één groot avon tuur", reageerde Waterreus na af loop. „Het was leuk, ik heb echt ge noten. En ik kom nu iedere week op plekken waar ik nog nooit ben geweest." Doelman Rein Baart stapt over naar NEC NIJMEGEN - Doelman Rein Baart speelt de komende twee seizoe nen voor NEC. De huidige keeper van VW-Venlo wordt in Nijmegen tweede doel man achter Gabor Babos. Baart, die eerder onder meer voor Fortu- na Sittard en TOP Oss speelde, heeft bij NEC een tweejarig con tract ondertekend. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. het alfabet van Zeeland thuisduel met FC T\vente, eind ok tober, was er de dreiging dat ze het Maasgebouw wilden betreden. De weg naar het gebouw waar be stuur en sponsors zich bevonden, werd afgesloten door leden van de Mobiele Eenheid, die vervolgens werden bekogeld met enkele straat stenen en zelfs een fiets. Een klein uur en negen arrestaties verder keerde de rust rond het sta dion enigszins terug. Het oproer buiten de poorten vormde het eind van een middagje voetbal, waarin de grootste thuisnederlaag van dit seizoen werd geëvenaard. In navolging van Ajax, stapte ook FC Groningen met een 4-0-over- winning de bus in. De bezoekers kregen voor rust twee uitstekende kansen, maar Lovre (geweldige re flex van doelman Timmer) en Sua- rez (kopbal onderkant lat) kwa men niet tot scoren. Feyenoord zet te er alleen een kopbal van de zes tienjarige debutant Georginio Erwin Koeman: 'Bepaalde jongens gaven vandaag weer eens niet thuis' Wijnaldum tegenover. Na rust bleek weer eens hoe ont stellend zwak het huidige Feye noord voor de dag kan komen. Leunend op een prima verdedi ging deelde FC Groningen de la kens uit. Met het sterke duo Levtsjenko/Lindgren in zijn rug kon Lovre uitgroeien tot man van de wedstrijd. De aanvallende mid denvelder mocht na amper vijf mi nuten de score openen, zag inval ler Van de Laak de score naar 0-2 tillen en Lovre zorgde zelf op aan geven van Suarez ook voor de der de Groningse treffer. Met een van richting veranderd schot strooide Van de Laak nog wat meer zout in de Rotterdamse wonden: 0-4. „Bepaalde jongens gaven vandaag weer eens niet thuis", zei Erwin Koeman. De trainer weigerde zich te verschuilen achter het gemis van enkele basisspelers (Lucius, Greene, Buijs, Drenthe, Hofs) geen beroep kon doen. „Dat vind ik goedkoop." UTRECHT - FC Utrecht heeft een einde gemaakt aan een goede reeks van Willem II. De thuisclub won zondag met 3-0 van de Tilbur- gers die zes competitiewedstrijden op rij niet hadden verloren. FC Utrecht behield uitzicht op het be reiken van de play-offs om Euro pa-Cupvoetbal, Willem II is nog niet zeker van een verlengd ver blijf in de eredivisie. Willem II had vijf wedstrijden geen tegentreffer hoeven te incas seren. Waarop die verdedigende kwaliteiten waren gebaseerd, werd in de eerste helft in Utrecht echter geen moment duidelijk. Aan beide treffers gingen fouten vooraf. De ME werd na de wedstrijd met stenen bekogeld. foto Ed Oudenaarden/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35